PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485877}

Magia kłamstwa

Lie to Me
7,8 47 344
oceny
7,8 10 1 47344
5,2 5
ocen krytyków
Magia kłamstwa
powrót do forum serialu Magia kłamstwa

Dla mnie nie ciekawy

użytkownik usunięty

I naciągany,facet wie czy ktoś kłamie czy nie przez ruchy czy mimikę twarzy.
To oznacza że jak się podrapię po dupie to coś ukrywam no sorry ale tak to wygląda,ktoś może mieć zwyczajnie tiki które dla tego gościa jest oznaką kłamstwa dla mnie głupota.

ocenił(a) serial na 9

Jest bardzo mocno naciągany, bo Cal w mgnieniu oka wszystkiego się dowie o danej osobie z taką łatwością jak Seagal zabije swoich przeciwników, gdyby się nie raz pomylił to to by było ciekawsze ale i tak pomysł na serial był i na dodatek ma interesujące asystentki ...

ocenił(a) serial na 9

Nie wiem, czy wiesz, ale serial jest oparty na pracy prawdziwego naukowca - postać Cal'a to w rzeczywistości Paul Ekman. Wszystko co jest użyte w serialu możesz znaleźć w książkach właśnie Ekman'a.
Bardzo serdecznie polecam ;) jak dla mnie serial super - aktorzy i ich gra mniej, ale nie mogę się specjalnie czepiać:D

ocenił(a) serial na 8
asiunia176

Mówcie co chcecie ale takie odczytywanie ludzi jest jak najbardziej możliwe.
Co do serialu to nie tylko wam się przestał podobać, bo przetrwał tylko do 3 sezonu.

ocenił(a) serial na 9
Xemidra

Tylko ciekawe z jaką procentową skutecznością? ze 100% jak Leitman .. wątpię .. Powinni zrobić test tym ekspertom na takiej zasadzie że będą musieli zbadać najlepszych aktorów na świecie i jestem ciekaw jakby to wypadło ...

ocenił(a) serial na 8
SzymonS1

Ja myślę, że jakby zbadali Meryl Streep (uważaną za najlepszą aktorką na świecie) to by żaden nie zgadł o co chodzi. Widziałem ją w wielu filmach i ona jest po prostu BOSKA. Co do skuteczności to na pewno nie jest to 100% ale na pewno jakaś skuteczność jest.

ocenił(a) serial na 9
Xemidra

A jak myslisz gdyby zbadano braci Mroczków to by trafili?

ocenił(a) serial na 8
SzymonS1

Wbrew pozorom to obaj bracia znacznie się różnią, ja ich zawsze rozpoznaję. Pamiętaj, że człowieka w głównej mierze kształtuje środowisko w jakim żyje.

ocenił(a) serial na 9
Xemidra

Wiem, to miał być żart, choć ja bym ich nie odróżnił bo widzę ich tylko wtedy gdy przełączam kanały ..

ocenił(a) serial na 8
SzymonS1

Mam taką przewagę, że nie oglądam telewizji wcale, więc ich praktycznie nigdy nie widzę.

ocenił(a) serial na 9
Xemidra

Skoro nie oglądasz tv, a potrafisz ich odróżnić to domniemam że masz z nimi kontakt na żywo ..

ocenił(a) serial na 8
SzymonS1

Nie xD
Kiedyś oglądałem M jak Miłość, odcinek po odcinku. Teraz już nie, ale jakiegoś skilla już wyrobiłem :D

ocenił(a) serial na 8
Xemidra

Chyba niewiele zrozumieliście z tego serialu albo nie uważaliście oglądając go. Lightman w 90% swej pracy opiera się na mikroekspresji twarzy, a tego się kontrolować NIE DA. Jest to naturalnie bardzo krótkie, trwa wręcz ułamek sekundy i bez odpowiedniego przeszkolenia mało kto jest w stanie rozpoznać kłamstwo. Szczególnie jeśli ma się do czynienia z dobrym aktorem., który stara się kontrolować mimikę i gesty.

Nawet Streep by poległa. I owszem, jest BOSKA :)

ocenił(a) serial na 8
Krytykant

Ale nawet po takim przeszkoleniu nie jesteś wstanie tak spojrzeć na kogoś i z mimiki wyczytać wszystko o danej osobie.
Tu potrzeba skupienia, koncentracji i dokładnej obserwacji.

To nie byłby mikro ekspresje, gdyby były tak łatwe do zauważenia, po zwykłym przeszkoleniu.

ocenił(a) serial na 8
Xemidra

Naturalne jest więc, że Lightman też się myli, inaczej każdy odcinek trwałby ok. 5 minut. Duzo o osobie mówi również ubiór, postawa, sytuacja w jakiej znajduje się ana osoba, otoczenie.
To przeszkolenie polega właśnie na wyostrzeniu zmysłu obserwacji, a i tak zespół Lightmana korzysta z nagrań twarzy, aby dostrzec coniektóre mikroekspresje.

ocenił(a) serial na 8
Xemidra

Masz rację tylko nie zapominaj,że Lightman pracował nad tym "wykrywaniem kłamstw" przeszło kilkadziesiąt lat. Może 30 ? nie pamiętam dokładnie ile (powiedział to w serialu). Zauważ,że jego wspólnicy Loker, Torres i Foster nie mają tak długiego doświadczenia w czytaniu twarzy, więc nie potrafią tak szybko tego rozpoznać gdy ktoś kłamie. Dlatego po "zwykłym przeszkoleniu" na pewno nie byłbyś w stanie tak dobrze rozpoznawać każdego gestu który coś oznacza ...

"Tu potrzeba skupienia, koncentracji i dokładnej obserwacji."
To cechy Lightmana, zauważ, że gdy na kogoś patrzy zawsze zbliża się do danej osoby jak najbliżej tylko może i bardzo dokładnie go obserwuje.

Xemidra

W pierwszych odcinkach bylo tez powiedziane, ze nie on zadaje pytania bo przeszkadza mu to w koncentracji i zazwyczaj jest tylko obserwatorem, dlatego pytania zadawaly inne osoby.

ocenił(a) serial na 10
Krytykant

"Nawet Streep by poległa. I owszem, jest BOSKA :)" - czy na tym portalu przyznaje się nagrody za komentarze? ;) Jesli tak - głosuję na Ciebie (y)

ocenił(a) serial na 8
Key_Tee

Dziękuję :)

ocenił(a) serial na 8
Krytykant

Z tego co pamiętam to chyba tylko botoks wstrzyknięty w twarz mógł oszukać Lightmana, bo wtedy nie były wyrażane mikroekspresje.

ocenił(a) serial na 10
SzymonS1

Paul Ekman (osoba która była inspiracją przy tworzeniu serialu i postaci Lightmana) w jednym z wywiadów powiedział, że jeżeli osoba z którą rozmawia nie ćwiczyła danego kłamstwa i nie jest przeszkolona w tym zakresie, jest w stanie określić czy ona kłamie czy nie z 90-95% pewnością.

ocenił(a) serial na 9
zoko757

Nie twierdzę że nie.. Z czasem coraz bardziej przekonałem się do tego serialu szkoda że tvp nie wznowi emisji najlepiej od pierwszego odcinka...
PS. Jakiś czas temu obejrzałem "Kłamcę" także z Rothem.. Na pewno producenci Magii kłamstwa mieli na uwadzę jego rolę w tamtym filmie podczas obsadzenia go w MG....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones