PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261215}

Marzenia i koszmary

Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King
7,0 1 216
ocen
7,0 10 1 1216
Marzenia i koszmary
powrót do forum serialu Marzenia i koszmary

naprawdę nie warto

użytkownik usunięty

Porządna robota (zwłaszcza muzyka i dźwięk), ale historyjki są słabiutkie.
Na uwagę zasługują jedynie Battleground (W. Hurt) oraz Crouch End (klimacik, choć bez
sensu). Reszta do d...y, np. The End of Whole Mess (opowiastka w sam raz na dobranocke
o 19),
Widzę, że serial otagowany jest jako horror, hahahahahahah?

czytałeś może jedno opowiadanie ze zbioru ?

ocenił(a) serial na 9
Olutkers

Dokładniej kilku zbiorów, bo nie każde opowiadanie jest z Marzeń i Koszmarów.
Co do horrorów trzeba zrozumieć, że horrory to nie tylko krew, flaki i potwory. A marzenia i Koszmary to po prostu kilka krótkich, bardzo dobry fabularnie opowieści z dreszczykiem.
A co do Crouch end -> Wcale nie jest bez sensu. Jest to hołd Kinga dla Lovecrafta i jego twórczości. Stąd fabuła w stylu Lovecraftowskim (rzeczywiście dość skomplikowana i trudna do zrozumienia, w szczególności przy braku znajomości jego twórczości) i stąd tak właśnie to wyglądało. Choć to monstrum z mackami na końcu mogli sobie darować.

Dealric

prawda...monstrum było niepotrzebne...ale odcinek mi się podobał.

Dealric

MOŻLIWY SPOILER
Aż boję się oglądać ten film, Crouch End to moje ukochane opowiadanie Kinga, a jeśli fabuła jest tak skomplikowana to chyba nie jest to wierna ekranizacja :-/
By zrozumieć opowiadanie Kinga nie trzeba znać Lovecrafta - King tylko wplótł we własną oryginalną historię motywy z jego twórczości (dziwne napisy na szyldach i to monstrum z mackami (to pewnie miał być Cthulhu;-)
Jest to po prostu świetna historia o nawiedzonej dzielnicy Londynu (może nie tyle jest nawiedzona, co przenikają się tam wymiary i można w każdej chwili, nie wiedząc o tym znaleźć się w innym wymiarze i doświadczyć zdarzeń jak z koszmarnego snu, nie rozumiejąc, co się dzieje, dlaczego wszystko stało się jakieś inne)
W opowiadaniu była też podpowiedź, jak interpretować to co spotkało turystkę -teoria wymiarów autorstwa posterunkowego Vettera:-)
Ale jak rozumiem w filmie nakomplikowali?

ocenił(a) serial na 9
ale_ale

Moim zdaniem Crouch End dużo lepiej się czyta niż ogląda. Na ekranie to już nie robi takiego wrażenia, zwłaszcza że inny wymiar, do którego przenoszą się bohaterowie, został bardzo słabo ukazany, aż razi po oczach...;)
Odpowiadając na Twoje pytanie- fabuła w odcinku raczej trzyma się kupy, jedynie niedociągnięcia techniczne mogą przeszkadzać w odbiorze tego opowiadania:)

Madx

Dzięki za odpowiedź.
W międzyczasie zdecydowałam się obejrzeć i mam podobne odczucia - ekranizacja dość wierna ale to co u Kinga było niesamowite i nieucheytne, tu wyszło jakieś takie plastikowe i dosłowne :(

ocenił(a) serial na 6

To oczywiście nie jest jakaś górnolotna produkcja ale zasługuje na uwagę, szczególnie "Prosektorium nr4"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones