coś mi w tym nie pasuje

ostatnia wypowiedź: 923
rahshi rahshi

Coś czuje że coś jeszcze w tym RJ nie pasuje. I dlaczego w rozmowie Jane z szeryfem tak czesto pojawiała się kwestia listy potencjalnych RJ? dlaczego tak upierał się żeby Jane spytał skąd miał tą listę. Naszczeście jest jeszcze kilka odcinków i coś czuję że RJ żyje i ma się dobrze :)

• kamry kamry

A mnie nie pasuje jedna rzecz. Red John podobno miał lęk wysokości. Jakim cudem więc uratował Patricka na dachu kościoła? Czy to też była jakaś podpucha szeryfa?

• lifcikcytrynowy lifcikcytrynowy
      ocena: 8

Pani Doktor sądziła, że ma RED JOHN ma jakąś FOBIĘ, przypuszczała lęk wysokości, ale nie była do końca pewna czy to na pewno to. A jak dobrze wiesz, szeryf=red john bał się ptaków ( :) ), co jest FOBIĄ, więc wszystko GRA.

• Gosiuurek Gosiuurek
        ocena: 10

myślicie że to szeryf był prawdziwym RJ?
        bo mi sie jakoś w to wierzyć nie chce.. RJ miał bardzo duży wpływ na ludzi.. Nie wydaje mi się żeby to był szeryf. Może był podstawioną osobą i kolejną która zginęła w imię RJ?

a wogole to jest ostatni sezon mentalisty? wiadomo coś? bo wiem, że chodziły głosy, że ma byc 7 sezonów :D

• gawron38 gawron38
          brak oceny

proponuję przejrzeć forum, bo na Twoje pytania było już multum odpowiedzi :)

• Cairns Cairns

To był szeryf, ale ja też z uporem maniaka nie chcę wierzyć;)

Raczej to ostatni sezon. Nie było jednak ostatecznej deklaracji i ciągle liczę, że wymyślą coś ciekawego i oglądalność będzie na takim poziomie, że to jeszcze pociągną.

• przemek151 przemek151
            ocena: 3

żeby wskrzesić ten serial PJ musiała by połączyć siły z batmanem, supermenem i spaidermenem :D a na poważnie nic już nie przyciągnie widzów do odbiorników , chyba że znajdzie się naśladowca RJ i podczas tropienia go będą wyjaśniane motywy i zagadki z poprzednich sezonów dotyczące rj

• mkaa mkaa

Ten serial nie ma tak dobrze dopracowanego scenariusza jak np Breaking Bad, żeby każdy fragment odcinka, każde wydarzenie można było logicznie wytłumaczyć.

• kamry kamry

No jest to jakieś logiczne wytłumaczenie :)

• Gosiuurek Gosiuurek

mam nadzieje że tego tak nie zostawią :)

• Hannibal111 Hannibal111

Ja tam jstem zadowolony że to był Szeryf McAlister ale coz z tego jak wieksza część odcinka i całego senariusza była poprostu bardzo słaba.Zniszyli całą aurę wokół Red Johna.Zbyt łatwo przyszło Patrikowi rozprawienie sie z RJ.Budowali RJ na inteligentnego przebiegłego psychopatę a pokazali go jak jakiegoś zagubionego dzieciaka.Scena duszenia niezła ale nie do końca.Wiekszośc psychopatycznych socjopatów a takim był RJ nie załuje swoich zbrodni.Powtórzę NIE ŻAŁUJE swoich zrodni.Wręcz napawa się nimi na myśl o nich.

• Kubafcbarca Kubafcbarca

mrugnij raz oczami na tak dwa razy na nie, czy żałujesz, że zabiłeś moją żonę i dziecko? Red John mrugnął dwa razy na co Patrick odpowiedział bardzo dobrze i go zabił co oznacza, że nie żałował z resztą to była kara dla Jane za zuchwałość i bezczelność więc jakże by mógł żałować?

• j3sion j3sion
                ocena: 9

'once for no, twice for yes' mimo to myślę że mrugał na tak po to aby Jane pomyślał, że mu przykro i zrezygnował z zemsty.

• bluehalszka18 bluehalszka18
    ocena: 7

Też uważam iż RJ żyje. Myślę też, że jest to postać po której byśmy się nie spodziewali, bycia seryjnym mordercą. Chciałabym, żeby to była Lisbon bo w którymś ze wcześniejszych sezonów PJ powiedział iż czyta w niej jak w otwartej księdze jednak ona jest chyba za młoda jak na Red Johna. Może pomocnica?

• Gosiuurek Gosiuurek

ja nawet kiedyś myślałam że Jane na jakieś rozdwojenie jaźni i że to on jest RJ. Wszyscy jacyś bliżsi pomocnicy RJ mówili że oni są bardzo do siebie podobni, podobne mają zachowania itp. a z szeryfem to mało co ich łączyło :)

• mkaa mkaa

Masz zbyt duże oczekiwania wobec tego serialu. Pogódź się z tym, że nie jest on tak dopracowany jakbyśmy tego oczekiwali.

• Macko_3 Macko_3
    brak oceny

Mógłby ktoś mi pomóc szukam wszystkich odcinków z szeryfem, żeby na spokojnie z wiedzą najnowszych odcinków przeglądnąć się jemu.

• mkaa mkaa

Jeśli chcesz przeanalizować dokładnie jego zachowanie to będzie to strata czasu. Producent powiedział, że o tym kto będzie RJ zdecydował dopiero rok temu. Wszystkie wcześniejsze informacje o tym seryjnym mordercy były tak ogólne że można je dopasować do każdego. A jeśli coś jednak jakaś wskazówka o RJ nie będzie pasować do szeryfa to fani serialu odpowiedzą, że to był celowy zabieg aby zmylić widzów.

• Macko_3 Macko_3
        brak oceny

W końcu sam znalazłem odcinki a właściwie to odcinek s01e02 gdzie jest szeryf i przegyrwa z PJ w marynarzyka, tak mnie to rozśmieszyło, że pomyślałem, że to nie może być Red John :) Chociaż jak zgarnął po drodze z restauracji Van Pel to jakoś mnie naszło, że może jednak szukał ofiary. Ale tak jak napisałeś to już całkiem rozwiało moje wszystkie teorie i szkoda, że RJ nie był poprowadzany od początku.

• Anor Anor

Ja jestem bardzo zawiedziona zakończeniem i może nie tym że szeryf był Red Johnem, ale jego beznadziejnym, naiwnym i żenującym zachowaniem :( Przecież to była jakaś komedia !!! Przez cały serial słyszę jaki to Jon jest sprytny, wyrachowany, przenikliwy, bestialski, że jest równie inteligentny jak Jane. Wszystko zepsuli końcowymi scenami RJ pokonany przez gołębia :( Też mam nadzieje że to jakiś żart.

• mkaa mkaa

Producent powiedział, że na koniec większość o ile nie wszyscy widzowie będą zawiedzeni więc to by pasowało na RJ. Poza tym moim zdaniem ten serial jest nie do uratowania. Czuje się trochę oszukany przez to, że oglądałem go od początku.

• Helium1 Helium1

Masz rację. Ja też czuję się oszukany więc mówię, że to jeszcze nie koniec akcji z RJ. Zobaczycie :)

• H33L H33L

Heh ciągle to powtarzam :) Chciałbym, żeby ten sezon zakończył się telefonem do Patricka w którym znany nam głos powiedziałby coś w stylu "I won" i się rozłączył :) I nie chodzi mi już o jakieś kontynuowanie wątku RJ ale pozostawienie chociaż strzępów zbudowanej wokół niego legendy.

Pozdrawiam :)

• Helium1 Helium1

racja

• Helium1 Helium1

Racja bo kurde oglądałem wszystkie odc. nawet kiedy niektóre sezony przynudzały i zasypiałem. Około 130 odc. i na końcu porażka na całej linii. Ten cały szeryf to gamoń a przecież RJ to sprytny, przebiegły i inteligentny przeciwnik. Mówię, że to nie koniec. I jeśli mam rację to któryś z forumowiczów (nie ważne który) przekonanych, że to już ewidentny koniec wątku RJ wyśle mi 6 pak Pilsner Urquell 0,33l. Pozdrawiam :D:D:D:D

• Deepy93 Deepy93

Wątek RJ jest już zakończony. Mieliśmy teraz re-opening, całkiem inny odcinek, a poza tym te nowe odcinki są promowane hasłem "A New Begining". Możemy się oczywiście jeszcze czegoś ciekawego o RJ dowiedzieć w kolejnych odcinkach, ale na pewno nie będą tego ciągnąć :)

• ermackmn ermackmn

Nie bylbym tego taki pewny.
      1) B Heller przed emisja 6 sezonu powiedzial, ze RJ to na pewno ktos z listy i ze dowiemy sie kto nim jest, ale nie powiedzial w jakim odcinku.
      2) Thomas MacAllister moze byc pionkiem, zupelnie jak Timothy Carter.
      3) Jesli wierzyc informacji, ktora znalazlem w internecie ostatni odcinek 6 sezonu ma nosic tytul "RED JOHN`S FOOTSTEPS". Ja osobiscie interpretuje to w taki sposob, ze RJ znow zaznaczy swoja obecnosc.
      4) Heller powiedzial w jednym z wywiadow, ze Patrick stanie przed trudnym wyborem. Jak dotad takowego nie mial w 6 sezonie.
      5) Wciaz jest wiele otwartych i niewyjasnionych watkow, jak np skad RJ znal liste 7 podejrzanych, zakodowany plik na pendrivie Bertrama, czy tajemnicza kobieta w kaplicy w odcinku 6x08, ktora jak dla mnie ewidentnie miala zabic Patricka, lub MacAllistera i upozorowac to tak, by wygladalo to jakby pozabijali sie nawzajem.
      6) Mentalista mial do tej pory swietne zwroty akcji i watpie, by producenci, scenarzysci itp dokonali sepuku, usmiercajac glowny watek serialu w taki kiepski sposob.

• 923 923

Red Johnem zawiedziony jest prawie każdy.
    Ja osobiście jednak nie jako postacią - przybił mnie sam fakt, że Heller wybrał RJ dopiero w piątym sezonie. Dobrze, że dowiedziałem się o tym po obejrzeniu wszystkich istniejących odcinków (tj. 11ep 6sez) - wcześniej celowo nie szukałem informacji, bo wiedziałem, że trafię na spoiler tak czy inaczej.

Dziwi mnie jedynie fakt, że nie zauważyłem na tym forum jednej pretensji - SKĄD KURA KOGUT JANE MIAŁ GOŁĘBIA Q___Q

No proszę - strzelanina, pościg, trzech bandziorów - i NIKT nie zauważył, że chowa za pazuchą zwierzę?

Lee-Tosci.

• Cairns Cairns

Pretensje o gołębia są skoncentrowane w wątku dotyczącym tamtego odcinka i rozsiane w kilku innych wątkach. W skrócie możesz się spotkać z: gifami z gołębiem, powiedzonkami o gołębiu, opowieściami o koszmarach jakie mieli widzowie z gołębiami w roli głównej, gołębiem na wakacjach w Australii.

• 923 923

Już szukam, dzięki :D
        Przejrzałem jedynie kilkanaście głównych wątków, najwyraźniej ominąłem te flame'y ;)
        Już nadrabiam!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true