PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477417}

Mentalista

The Mentalist
7,8 62 791
ocen
7,8 10 1 62791
5,7 3
oceny krytyków
Mentalista
powrót do forum serialu Mentalista

7 sezon wydaje się ostatnim jak sądzicie

ocenił(a) serial na 10
tomasz_nowak6

Tak jest ostatni, niestety

maciekkrol09

o nie!
A nawet mentalista nie pojawia sie w rankingu seriali filmwebu 1-100... szkoda, wydawało mi sie ze był kiedys...

ocenił(a) serial na 7
apukm

Wielu forumowiczów wraz z upływem czasu poobniżało ocenę serialowi, wg mnie akurat uczciwie. Trudno się zatem dziwić, że serial spadł w rankingach.

ocenił(a) serial na 9
tomasz_nowak6

Wygląda na to, że tak... ale mogliby już go zapodać. Nie mogę się doczekać!

ocenił(a) serial na 8
bachenek

już leci na Canal Plus

tomasz_nowak6

niemożliwe, że już emitują 7 sezon. Pewnyś Tomaszu?

ocenił(a) serial na 10
tomasz_nowak6

Bzdura, na Canal+ leci 6 sezon. Sezon siódmy rusza w Stanach dopiero 30 listopada, no ale niestety będzie skrócony do 13 odcinków :( CBS postanowiło zdjąć serial z anteny ...

http://insidetv.ew.com/2014/11/04/the-mentalist-canceled/

http://www.tv.com/shows/the-mentalist/community/post/the-mentalist-season-7-prem iere-date-series-finale-date-the-good-wife-undercover-boss-survivor-amazing-race -premieres-141513929688/

ocenił(a) serial na 8
minkas17

pomyliłem sezony leci szusty, tak czy siak serial jest zajefajny ....pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
tomasz_nowak6

szósty

ocenił(a) serial na 10
tomasz_nowak6

już tylko 12 dni

agabar30

Widzę, że też włączone odliczanie :)) nie mogę się już doczekać

ocenił(a) serial na 10
Phony

Jak nie unikacie spoilerów to zobaczcie, jest już Sneak Peek odcinka Nothing But Blue Skies, http://www.youtube.com/watch?v=2ZUJOs-wv_4&feature=youtu.be

jagamiga1

Dzięki Ci za ten sneak peek!!! Co za świetny koniec dnia :D

jagamiga1

Nie unikamy, dawaj co masz;) Dobrze, że będzie odcinek, bo już trochę tęskniłam.

ocenił(a) serial na 10
Cairns

Tu są ciekawe wieści i zdjęcia, ten temat nie ma oznaczenia spoiler to nie bardzo mogę komentować, ale zapowiada się ciekawie i nareszcie wraca serial co ma w sobie "to coś" :)
http://www.seat42f.com/the-mentalist-season-7-episode-2-photos-the-greybar-hotel .html/7
http://www.seat42f.com/the-mentalist-season-7-episode-3-photos-orange-blossom-ic e-cream.html/2
http://www.hngn.com/articles/50281/20141120/mentalist-season-7-spoilers-last-two -episodes-feature-menacing-new.htm
http://www.spoilertv.com/2014/11/the-mentalist-episode-701-nothing-but_21.html

No i Extended Teaser http://www.youtube.com/watch?v=hDTV2lu_s

ocenił(a) serial na 10
jagamiga1

A zrobiłam błąd w linku do teasera ma być http://www.youtube.com/watch?v=hDTVxD2lu_s

jagamiga1

Jejku, dziękuję! Nie mam czasu śledzić spoilerów, ale uwielbiam je :) szkoda, że to ostatni sezon, można by w końcu pójść dalej, przecież ten serial nie nazywa się "Red John", tylko "Mentalista", a niektórzy twierdzą, że powinien się skończyć na odcinku, w którym PJ zabił RJ

Phony

Jeśli RJ był tym Szeryfem. To się zawiodłem. Tu tak go przedstawili jak zwykłego Tempego bandytę :(
A przez tyle sezonów wydał się być naprawdę inteligentny.

karolekc5

W którym momencie serialu jest on tępym bandytą? Dla mnie ten wybór to był strzał w 10 :)

Phony

W tym momencie jak dał się złapać i zabić.
Strasznie naciągane to,To tez jak go niby udusił. A Niby wcześniej zabił tylu rożnych ludzi z wielka łatwością, wiec umiejętności samo obrony i walki musiał mieć spore.
Brak wyjaśnienia jak udało mu się tyle czasu oszukiwać itp.
Miałem roczna przerwę w oglądaniu serialu, i wszystkiego nie pamiętam, ale na pewno dużo nie ścisłości by się znalazło co do tego rozwiązania z RJ
Nic dziwnego ze po takim zakończeniu stacja nie chce kontynuacji i zjadła serial. czy tam ma zdiać

ocenił(a) serial na 8
karolekc5

SPOILER ALERT!


A juz tyle razy pisalem o tym, napisze jeszcze raz, zadusil go chwytem ze sztuk walki polegajacym na takim uciskaniu tetnic szyjnych, ze niedotleniony gosc jest bezradny. Ten chwyt ma ten plus, ze nie zostawia sladow i dlatego nie da sie stwierdzic czy RJ zginal od kuli czy uduszony, wiec Jane nie jest sadzony za morderstwo, zastrzelenie w samoobronie i walce to co innego. RJ dostal kulke i sie wykrwawial wiec nie mial sil do walki wrecz, poza tym on chcial dalej manipulowac Patrickiem dlatego godzil sie na przytakiwanie mrugnieciami, chcial wzbudzic litosc i wyrzuty sumienia, zeby go Jane nie zabil. Wszystkie zbrodnie RJ znajduja wyjasnienie, bo jako szeryf i zalozyciel TT mial cala mase "mrowek" do roboty i to takich jak na przyklad Smith, ktory zabil dziewczynke i za zatuszowanie sprawy byl do dyspozycji bo mial przerabane, gdyby sie nie podporzadkowal. Poza tym RJ zgromadzil grupe nawiedzonych akolitek i takie zagubione dziewczyny jak Lorelei, ktorej zastepowal ojca, ktorego nigdy nie miala, a potem juz byla na tyle wciagnieta w zbrodnie (z zemsty za siostre), ze nie miala odwrotu.
Jak mogl byc tepym bandyta jak przygotowal mase zasadzek, trickow, zaplanowal podstep z lekarka-psychiatra Patricka ( zamordowanie " wspomnienia z dziecinstwa"), sfingowal wlasna smierc i jakby nie ornitofobia toby ogral Patricka na calego.
Z tego co czytalem to stacja nie chce kontynuuwac z pobudek finansowych, The Mentalist to produkt Warner Bros a nie CBS, a jest drogi i jak nie wiadomo o co chodzi to o kase. Przeciez Elementary co go puszczaja w slocie Mentalisty to po 3 sezonie ledwo dyszy, ma tylko 6 milionow widzow ostatnio, a TM nawet 6 nietypowy i robiony raczej dla wezszej widowni mial wieksza publike w niedziele o fatalnej porze i wtedy gdy American football lecial.

RJ nie dal sie zlapac tylko go w koncowce pycha zabila, bo nie przewidzial tak prostego tricku, a trick z golebiem sie swietnie wpisal w rodowod Patricka, w koncu sie wsrod magikow wychowal.

stanisga

Nie pozostaje nic innego jak się pod tym podpisać :)

SPOILER
Nie rozumiem tego oburzenia i rozczarowania większej części widowni tym, że RJ okazał się szeryf.

ocenił(a) serial na 8
Phony

A na IMDb odcinek z RJ ma teraz lepsze notowania niz zaraz po emisji, czyli pierwsza fala rozczarowanych przeplynela i nowi widzowie, podejrzewam tacy co nie sa uzaleznieni od schematyzmu serialowego, daja wyzsze oceny. Z tego co pamietam z dyskusji, a nawet klotni na forum to zarzuty sa typu:

SPOILER!

Brak wielkiej koncowej, spektakularnej rozgrywki miedzy RJ pokazanym jako Heros Zla z prezencja, iskrami w oczach i Patrickiem, ktory zabija go sila swojego umyslu, po blyskotliwej walce na smierc i zycie prawdopodobnie przy uzyciu swietlistych mieczy, bo nikt w sumie z narzekaczy nie potrafil opisac jak sobie te walke wyobraza.
Absurdalne wykorzystanie golebia, bo przeciez golebie nie sluza do takich celow, magicy nie umieja ich ukryc, ornitofobia jest naciagana, a symbolizm scen w serialu to przesada.
Taki villain jak RJ nie ma prawa chciec zyc, a tym bardziej probowac zmanipulowac Patricka liczac na jego rozterki moralne, bo przeciez niby z caloksztaltu wynika, ze RJ to maszyna do zabijania, niezlomna i bez slabosci (a przeciez jest masa przeslanek co mowia o slabosci RJ praktycznie od poczatku)
RJ za dlugo biegl, uciekal nie wiadomo po co, zamiast wykrwawic sie z godnoscia w miejscu.
I cala masa pretensji do Hellera, ze smial usmiercic RJ w sposob niezgodny z schematem wypracowanym w serialach, a na glownego zlego wybral zwyklego szeryfa i to nie pierwszej mlodosci.


ocenił(a) serial na 10
agabar30

Już tylko 9 ;)

jagamiga1

@stanisga
Tempy napisałem w odniesieniu do sceny finałowej. Właśnie przez 5 sezonów był nie uchwytny i o krok o PJ. Dlatego Tylu pewnie się nie podobało to wyjaśnienie, takie jak by to było na przymus zrobione.
Co do chwytu ktos kto nie wyćwiczony wątpię żeby tak łatwo to zrobił nawet jeśli przeciwnik jest ranny. A sugestia ze wzbudzi w nim litość jest błędna, Ktos z wydawało by sie z taka inteligencja by wiedział ze nie bedzie jej, tym bardziej ze już raz zabił myśląc ze to RJ
No i w koncu jak odgadł te osoby które PJ wytypował jako na RJ ??
Bardziej by pasowała wersja z tm ze to PJ jest RJ
@Phony
Moze dla większości jak i dla mnie to nie to kto się okazał RJ, tylko jak to się rozwinęło i zakończyło. Za szybko za sztucznie i na wymuszenie. Jak dla mnie całkiem nie w klimacie Mentalisty.

karolekc5

Po 6 sezonach gry w kotka i myszkę poświęcenie jednego odcinka na zabicie RJ może rzeczywiście niektórym wydawać się za szybkie :) dla mnie to był strzał w 10, bo wątek RJ robił się powoli nudny, zastanawiałam się ile go jeszcze pociągną. Chciałam, żeby serial nieco zmienił kierunek, na szczęście Heller też chciał :)

Phony

Fakt , jeśli odcinek po odcinku chodziło o RJ to tak, dlatego fajnie było w pierwszych sezonach gdzie RJ był za równo pierwszoplanowa postacią jak i gdzieś poboczną.
RJ był też taka lokomotywa tego serialu, bo tworzył potrzebę oglądania każdego odcina by czegoś nie przegapić i nie zrozumieć.

PS: Jak dla mnie, te zakończenie watka o RJ było kompletnie nie udane. Nie wdając się w szczegóły dlaczego, a zwykłe odczucie.

ocenił(a) serial na 9
tomasz_nowak6

Sprawa sie wyjasnila. Wiem, ze jest jeszcze 7 sezon w zapasie, ale tak, strasznie mi bedzie brakowac tego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones