PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94331}

Miasteczko South Park

South Park
7,9 79 049
ocen
7,9 10 1 79049
7,8 15
ocen krytyków
Miasteczko South Park
powrót do forum serialu Miasteczko South Park

Przyznaje bez bicia, ze po pierwszych 3-4 odcinkach mialem dosc mieszane uczucia na temat poziomu tego sezonu. Na szczescie od odcinka 5 poziom jest absolutnie fenomenalny, a ten odcinek to juz wogole jest kwintesencja serialu. Prawdopodobnie znajdzie sie dla niego miejsce w moik osobistym top15 odcinkow tego serialu, i to nie pod koniec stawki :D

Przede wszystkim podobal mi sie powrot do starej, dobrej relacji Cartman-Kyle. Ostatnio nie bylo widac jakos tej rywalizacji miedzy nimi, ktora przez lata byla budowana by w 11-12 sezonie osiagnac apogeum, a po tem nagle zniknac. Fakt faktem, ze tym razem nie bylo to moze spowodowane jakas wzajemna checia upokorzenia siebie nawzajem, ale i tak reakcja Cartmana na wiesc o tym, kto odbil mu dziewczyne (i odjazd w jego psychike :D) - bezcenna. No i scena "bojki" w szkole - mistrzostwo.

Na drugim miejscu - Garrison. Pomijajac fakt, ze przez telefon klocil sie z "Polskim Karzelkiem", co jest naprawde fajnym i niespodziewanym nawiazaniem do naszej polityki, jego wpadki - albo i celowe dzialania - naprawde byly bardzo dobrze napisane (Sand Nidżers) a o relacjach z podwladnymi nawet nie napisze. Po ostatniej scenie wrecz kwiczalem ze smiechu.

Naprawde, jesli sezon utrzyma taki poziom, to ma bardzo duzy potencjal by stac sie jednym z moich ulubionych. Licze ze tak bedzie. A na razie, po raz pierwszy od niepamietnych czasow stawiam trzecie 10/10 z rzedu :)

Rexus88

Musze tą scenę jeszcze raz zobaczyć.
Nie wiem, czy w USA postać Jarosława Kaczyńskiego jest aż tak popularna.

ocenił(a) serial na 10
Rexus88

Pierwsze 4 odcinki oglądałem dzień po premierze, wyczekując czwartku jak weekendu. Efekt jest taki, że nie pamiętam żadnego z nich. Potem zupełnie zapomniałem o tym sezonie i dopiero niedawno obejrzałem odcinek w domu starców, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Byłem zaskoczony, że w środku sezonu mogli zrobić taki skok jakości. Zaraz potem poleciał odcinek z Wiedźmami i choć trochę słabiej, to mocny akcent na koniec z prezydenckimi supermocami, to absolutny znak jakości.

2107 - kolejny epizod relacji Cartman-Kyle znów z prezydentem w drugim tle. W zasadzie przez większość odcinka mieliśmy jako tako poniżanie Cartmana. Znaczy, co by nie powiedzieć, dla jego psychiki to poniżanie. Z kolei kiedy już wszystko wyszło na jaw, to reakcja i riposta Cartmana przepiękna.
Jedynie co mnie gryzie, to że całość nijak nie pasuje do Cartmana poniżającego Heidi. Mam na myśli główny wątek fabularny i gdzie to zmierza, bo sama relacja jest świetną karykaturą związków. Tu hitem jest scena z bębnami w szkolnym korytarzu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones