PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 100
ocen
8,5 10 1 112100
8,6 27
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

Czym tu sie jarac?

ocenił(a) serial na 3

Czym tu sie jarac? Ogladalem jak glupi od poczatku do konca i co? Serial sie urwal. Zaden watek sie
nie skonczyl. Zalosne.
Daje 3/10, co i tak jest zawyzone.

huzitek77

Widać nigdy nie oglądałeś filmów Davida Lyncha, które właśnie takie są. Dziwne, psychodeliczne, a wątki są totalnie urywane i otwarte do własnej interpretacji. Nie twierdzę, że nie masz prawa stwierdzić, że to żałosny serial i wystawić takiej a nie innej oceny - masz do tego święte prawo. Jednak serial jest świetny, lecz nie dla wszystkich. Mam nadzieje, że rozwścieczony tłum fanów twórczości Lyncha i Twin Peaks nie rzuci się na ciebie z pochodniami i widłami.

ocenił(a) serial na 10
Vamadas

Vamadas. Jak kogo najwyzsze oceny skupiają się wokół Pocahontas, Moj Brat NIedzwiedz itp może zrozumieć taki serial? Lynch jets specyficzny, po prostu trzeba lubić jego twórczość :)

berthold2

@berthold2 No tak, ale każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. I szanuje to bardziej, niż hejcenie, że ktoś dał "zaniżoną" ocenę dla czegoś tam. A kolega powyżej napisał coś więcej niż "chu***" i koniec wypowiedzi. A co do Lyncha to 100% racji. Niektórzy obejrzą i stwierdzą: "what i have just seen", a niektórzy mają bezsenne noce.

ocenił(a) serial na 10
Vamadas

"a wątki są totalnie urywane i otwarte do własnej interpretacji."

wygodne:)

aleq1138

Nie widzę nic wygodnego. W takim Matrixie czy Incepcji też wątek nie był do końca jasny/zakończony i był do własnej interpretacji. Sztuka by zrobić to tak jak się powinno :P

ocenił(a) serial na 10
Vamadas

Co innego mieć otwarte zakończenie, a co innego urywać konkretne wątki. To nie sztuka, tylko lenistwo i nieumiejętność opowiadania historii :P Od Lyncha nic nie oglądałem, tylko tak odebrałem Twoją wypowiedź.

aleq1138

No właśnie na tym to polega, że u Lyncha otwarte nie jest zakończenie, a kilka wątków :)

ocenił(a) serial na 10
Vamadas

W takim razie dzieła Lyncha chyba nie są przeznaczone dla mnie :P Nie mam nic przeciwko zakończeniom, które pozwalają na własną interpretację, ale bez przesady :P A szkoda, bo zachęcony "Workiem Kości" Kinga i "Alanem Wake" chciałem się zabrać za Twin Peaks.

aleq1138

W niedługim czasie będzie serial w podobnych klimatach, który ma być wystarczająco inny od Twin Peaks, żebyś mógł go obczaić
Tytuł to: Wayward Pines

ocenił(a) serial na 10
Vamadas

O, dzięki za info:) Sama książka gdzieś mi kiedyś przemknęła, ale nie miałem pojęcia, że kręcą serial. Z pewnością się zainteresuję.

ocenił(a) serial na 9
Vamadas

Ja za jego filmami nie przepadam, ale ten serial jest genialny.

PS do autora wątku, GDZIE SERIAL SIĘ URWAŁ ? Przecież wszystko się wyjaśniło, rewelacyjnie zostało zakończone.

huzitek77

Ty najpierw wyrosnij z ogladania bajek a dopiero wtedy bierz sie za kino dla doroslych

ocenił(a) serial na 10
huzitek77

Serial został skasowany, miał być następny sezon. Dlatego tak pourywało wątki.

huzitek77

Synku, głupi jesteś więc zajmij się rola i zostaw intelektualną rozrywkę ludziom na poziomie.

ocenił(a) serial na 5
TorcidaTiger

Bardzo intelektualna odpowiedź - grasz jeszcze większego prymitywa niż autor wątku.

Kirasjer

Jak tam leki?? Pomagają coś??

huzitek77

Taka jest właśnie specyfika filmów Lyncha. Obejrzyj "Pi", albo "Głowę do wycierania". Jego najmniej oderwanym od surrealizmu filmem jest chyba "Diuna".

ocenił(a) serial na 10
grzef

Raczej "Prosta historia", a "Pi" stworzył Aronofsky.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones