PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 343
oceny
8,5 10 1 112343
8,8 30
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

Chodzi o pierwszą edycję czyli Twin Peaks: The Entire Mystery. Jest to limitowana wersja na bluray w której znajdują się 2 sezony serialu, film Twin peaks : Fire Walk With Me, usunięte sceny itd. itp.
Nie jestem pewien po obejrzeniu Trailerka czy to tylko sceny z Twin Peaks : FWWM zresztą sami zobaczcie.
http://welcometotwinpeaks.com/news/twin-peaks-entire-mystery-deleted-scenes-trai ler/
Czekam z niecierpliwością na kolejną edycję Twin Peaks Blu-ray - The Definitive Blu Box Edition w wersji polskiej. Może być problem, mianowicie IMPERIAL CINEPIX zrobi nam psikusa jak to było w przypadku Twin Peaks sezon 2 i poczekamy sobie kilka lat...
Nie nie nie nie , ja nie chcę czekać tyle czasu :) hehe, oby nie powyższy scenariusz.



Parsley81

Też się zajarałem jak zobaczyłem to. Podobno ma być tam aż 90 minut osuniętych scen z filmu Twin Peaks i sam Lynch nad tym czuwał. Mam nadzieję że ubrał to w wersję reżyserską. Ogólnie jedna z niewielu pozycji które chciałbym mieć na półce.

ocenił(a) serial na 9
howlet

Jak tylko pojawi się wersja bluray w Empiku, kupuję w dniu premiery, nawet złoże zamówienie przedwcześnie i zaoszczędzę parę groszy. Podobnie zamawiałem 1 i 2 sezon serialu na DVD... gdy była premiera tego drugiego w Polsce..
Co do usuniętych scen z Twin Peaks: The Entire Mystery, to mogliby złożyć w jedną całość, stworzyć coś w stylu Pilota albo odcinka "May the Giant Be with You" - Jedno i drugie trwa półtorej godziny. Albo wersja reżyserska - dokleić fragmenty do poszczególnych episodów, filmu i byłaby jazda.

howlet

Oryginalny film BYŁ wersją reżyserską (Lynch ma w kontrakcie prawo do decyzji o ostatecznej wersji swoich filmów). Lynch stwierdził w czasie montażu, że wiele scen z rozbija opowieść i wyciął je z własnej woli. Teraz zmontował te sceny (w tym pełne wersje scen, które były w filmie, a zostały bardzo skrócone - np fragment z Davidem Bowie, czy wieczór w domu Bobby'ego) i zmontował je w 90 minutowy film. Sceny te nie będą wmontowane w FWWM - wersja kinowa była ostateczną wersja filmu. Acz nie wątpię, że powstanie fan edit (już są chętni do przemontowania tego w wersję ze scenariusza).

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Od pewnego czasu krążyły słuchy, że Lynch pracuje nad czymś związanym z "Twin Peaks". I efekty poznamy 29 lipca 2014. Z trailera wynika, że są tam również fragmenty niepublikowanych scen z samego serialu. Np. z bankierem. Otrzymamy więc coś w rodzaju "wersji reżyserskiej", której i ja nie mogę się doczekać. Zakupię ją, mimo że jestem szczęśliwym posiadaczem Gold Boxa. Mam tylko nadzieję, że Polacy nie dadzą tym razem ciała i wydadzą z naszymi napisami... Piszemy do Imperiala? ;)

Osobna sprawa, czy to już koniec tematu TP, czy też - bo i takie plotki krążą - czy też po 25 latach (jak to było w serialu!) historia zostanie wznowiona? Tak czy inaczej, jeśli ma powstać coś jeszcze to przekonamy się o tym wkrótce.

ocenił(a) serial na 9
m1KKa3L

Obejrzałem trailer drugi raz i faktycznie są usunięte sceny z serialu np: Scenka z Pilota, Bobby rozsypujący kokainę - ewentualnie to może być z FWWM, Norma and Big Ed wchodzą do Double R Diner, Annie Blackburn ranna w szpitalu (Usunięta scena z "Beyond Life and Death")
Chciałbym, żeby były zamieszczone fragmenty po wydarzeniach z BLACK LOGDE w ostanim odcinku serialu, a najlepiej jakby powstał SEZON 3...nawet 25 lat później. Jedna czy druga opcja mi odpowiada.
Zanim kupiłem 2 sezony na DVD PL ..miałem skonwertowaną wersję GOLD BOX ( DVD na avi). Napisy musiałem stworzyć a dokładnie dopasować w taki sposób, żeby tekst nadążał za zdaniami...Zrobiłem do 27 odcinka bo wówczas pojawił się drugi sezon na DVD w Empiku i zrezygnowałem z tworzenia napisów. Obliczyłem, że Sezon 2 TP DVD pojawił się w Polsce 4 lata później (2011) po wersji THE DEFINITIVE GOLD BOX EDITION DVD( 2007) . Panie i Panowie... po prostu wstyd i hańba, żeby fan w Polsce musiał czekać tyle czasu!!!.. Nie pozwólmy na to..IMPERIAL CINEPIX... Zresztą pisałem na forum Welcome to Twin Peaks i WTTP facebook z prośbą, żeby David Lynch nie zapomniał o nas - polskich fanach. Pozdrawiam wszystkich maniaków TP, zdrówka życzę a jednocześnie tobie m1KKa3L - miłego oglądania :) Hehe normalnie nie mogę się doczekać wersji Bluray.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Twin Peaks: The Entire Mystery ( Wersje językowe, napisy )
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=750539661633808&set=p.750539661633808&ty pe=1&theater
Po prostu dziękujemy panie Lynch, jak zwykle "/ <==== Ciekawe czy pojawi się w Polsce chociażby wersja THE DEFINITIVE BLU BOX EDITION BLU-RAY.....próbuje coś znaleźć i jak na razie nic nie ma w internecie o wydaniu w Polsce... IMPERIAL CIPENIX nie daje znaku, ...w ogóle go to nie interesuje, albo udaje, że nic nie wie..... Dziękujemy również...:((((

ocenił(a) serial na 9
m1KKa3L

Właśnie napisałem do Imperiala z prośbą o jak najszybszą reakcję ze strony dystrybutora...Jestem ciekaw czy odpiszą mi na maila
Adresy znalazłem przypadkowo na BASTION POLSKICH FANÓW STAR WARS...
Podaję adres internetowy, na który mozna słać maile:
info@imperial.com.pl
lub zapraszam na ich stronę - http://www.imperial.com.pl - tam są również telefony.
Pamiętajcie ludzie, nie pozwólmy im się opier.....ć---100,1000,10000,100000,1000000 itp. osób to nie jedna.
Piszcie, dzwońcie do nich , żeby szybciej zareagowali na Twin Peaks Blu-Ray...

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Emai poszedł. Od paru dni chodziła mi chętka obejrzenia raz jeszcze a tu taka gratka się pojawia.

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Kolejny mail wysłany. --> http://www.imperial-cinepix.com.pl/contact
Miejmy nadzieję, że to coś da.

ocenił(a) serial na 10
m1KKa3L

Jednak ujęcia z bankierem (a także Pete'm i Josie) pochodzą z filmu, nie serialu. Imperial zaś sucho odpisał, że seriali nie wypuszczają. Szkoda, ale jak nie oni to kto inny.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Błagam, powiedzcie, że nie jestem jedyną osobą, która tylko na tą okazje chce kupić odtwarzacz BR.

ocenił(a) serial na 10
PotC_Fan

Nie jesteś osamotniony :)

Parsley81

To może to i owo wyjaśnię:

1. Wszystkie sceny z trailera pochodzą z FWWM.

2. Imperial Cinepix nie wydaje w zasadzie seriali na Bluray - były tylko dwa wyjątki: Trawka s1 i Biblia. Kiedy cały świat cieszył się fantastycznym wydaniem Twin Peaks w wersji Gold Box (z masą wspaniałych dodatków) Imperial po kilku latach zaprezentował nam Twin Peaks w wersji bez żadnych dodatków, a drugi sezon miał dźwięk jedynie stereo. Totalna porażka. Ale Imperial tak właśnie u nas wydaje seriale - same odcinki zero dodatków. Tak więc nie liczyłbym na Polskie wydanie na Bluray. Zwłaszcza że box zawiera FWWM, do dystrybucji w Polsce które w ma Best Film. Na odpowiedź z Imperiala też bym nie liczył.

3. Jeśli już pisać to bezpośrednio do CBS z prośbą aby dołożyli polskie napisy w swoim wydaniu. Choć to prawdopodobnie zależy od tego jaka jest licencja na wydawanie serialu i filmu w Polsce.

4. Jestem w kontakcie z osobą, która współpracowała przy tworzeniu wydania Bluray (i między innymi stworzyła ten trailer). Próbuję się dowiedzieć jak wygląda sprawa z polskimi napisami. Mam nadzieję, że za kilka dni będą jakieś wieści na ten temat (o czym nie omieszkam tu napisać).

ocenił(a) serial na 10
qbin2001_2

Dzięki, dzięki, dzięki - robisz nadzieję! :)

ocenił(a) serial na 9
qbin2001_2

Skoro Imperial Cipenix nie chce lub nie robi to może Best Film - niech będą nawet napisy po polsku..
Może PETYCJA Twin Peaks Blu-ray Edition. Po prostu chcemy ten serial w polskim wydaniu kuźwa i tyle..
qbin2001_2 dzięki za info, warto spróbować na twój sposób aczkolwiek czekamy na odpowiedź ze strony dystrybutora.

" Na Czarne lata" ( przypuszczalnie 2,3,4....lat bez serialu w wersji polskiej ) polecam program PowerDVD, który odtwarza filmy/seriale itd. na DVD/Blu-ray/Blu-ray 3D(mogą być obrazy płyt) oraz pliki mkv, avi.
Dzięki technologii TrueTheater HD możliwe jest skalowanie i ulepszanie zwykłych filmów DVD. Na prawdę super jakość, zbliżona do Blu-ray..
TrueTheater HD miażdży jajka :)
- dla posiadaczy/czek krążków DVD, obrazów płyt DVD
- plik avi, mp4 itp. trzeba przerobić na plik DVD (Otwórz pliki multimedialne). Na pocieszenie.....dla tych, co nie posiadają Twin Peaks na DVD.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Och i ach! Jak tylko się o tym dowiedziałam, to spać spokojnie nie mogę! :) I to wychodzi dzień przed moimi urodzinami - idelany prezent! :)))

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

Będą sceny także z serialu, na facebooku opublikowano chyba tą najbardziej intrygującą:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10557090_79907200 3457113_8933167578391248756_o.jpg
Czyli już po słynnej ostatniej scenie 2 sezonu!

ocenił(a) serial na 10
winnim

Wow, BOB. Wow!

ocenił(a) serial na 10
winnim

Nie jest to scena z serialu. Lynch wiedząc, że CBS nie chce trzeciego sezonu dokręcił te sceny i chciał je umieścić w filmie. Zdecydował jednak, że Ogniu, krocz ze mną opowiadać będzie niemal wyłącznie historię Laury.

Wiemy, że te 90 minut materiału, które wyjdzie pojutrze na pewno rozwinie nam mocno wątek agenta Jeffriesa i agenta Desmonda. Wiemy również - po trailerze - że Annie wyląduje w szpitalu. No i ten kadr, który przesyłasz to faktycznie trudno pisać bez słów zachwytu.

ocenił(a) serial na 8
Parsley81

gdyby ktoś już widział nową edycję TP/FWWM Entire Mystery niech się podzieli wrażeniami:
(1080p, dźwięk 7.1 DTS HD, no i nowe materiały przede wszystkim)

ocenił(a) serial na 10
piogol1769

Oglądałem już Missing Pieces. No cóż. Nie bez powodu te sceny usunięto. To ogólnie zbiór kilkunastu wyrzuconych scen, które całościowo nie stanowią filmu, aczkolwiek są chronologicznie ułożone. Niektóre wyszły znakomicie i aż żal, że nie weszły do filmu. Co ciekawego możemy zobaczyć?

UWAGA, DUŻE SPOJLERY!

- motywacja zabicia Teresy Banks! Leland miał powód by ją pozbawić ją życia. Powód, który był już zasugerowany w Ogniu, krocz ze mną.
- sugestia o co chodziło z trzepoczącymi rękoma (zwróćcie uwagę na zachowanie karła przy rozmowie z Dale'm ;) )
- dowiadujemy się o tym, kim stał się Cooper po lustrowej scenie.
- ...chyba mamy Judy! ;)
- sytuacja agenta Jeffriesa i jego relacji z Judy została nieźle pogmatwana.
- jest jedna scena, w której pojawia się Diane! Nie jako magnetofonik!
- troszkę - ale tylko troszkę - rozpoczęto mówić co nieco o Pieńkowej Damie.

ocenił(a) serial na 10
destro_2

Diane w pewnym sensie się "pojawia" ;)

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Są jakiekolwiek szanse na wydanie tej serii w Polsce?

ocenił(a) serial na 8
newyk22

moim zdaniem - znikome.
Po 1 jak już ktoś wcześniej wspomniał inni dystrybutorzy mają prawa do dystrybucji na terenie PL do TP (Imperial-Cinepix) i FWWM (BestFilm)
Po 2 Wiedząc po jakim czasie wyszła wersja DVD TP i jak została okaleczona, to jeżeli w ogóle, to nie doczekamy się szybko z racji słabej sprzedaży w ogólne oryginalnych nośników w PL i zapewne w skali kraju małej popularności TP.

Parsley81

niestety mam dla Was kiepską wiadomość.
własnie dostałem odpowiedź z Imperiala:
"Na nośniku Blu-ray Imperial nie wydaje żadnych seriali i na dzień
dzisiejszy nie ma informacji, aby miało to ulec zmianie.
Z poważaniem,
Darek Janeczek / PR Manager "

ocenił(a) serial na 9
rafalkov

Pobieram torrent ...trudno "kij im w oko".

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

czy Twin Peaks - Fire Walk With Me - Teresa Banks and the Last Seven Days of Laura Palmer to ta sama wersja co Missing Pieces ?

ocenił(a) serial na 9
virekk

To połączenie FWWM z Missing Pieces. Fanowski projekt w którym poszczególne fragmenty mogą być nie udostępnione. Typowy przykład to Northwest Passage: A Twin Peaks Fanedit -czyli skrócona wersja serialu. Zdecydowanie wolę wszystko oddzielnie, ale to nie oznacza, że jest gorsze. Zassałem torrenty Missing Pieces napisy PL 1080p i około 70% serialu (season 1 cały, seson 2 Ep1 do Ep9 + Ep18 do Ep21 Twin Peaks: The Entire Mystery [Blu-ray] 720p ) Napisy stworzyłem na podstawie angielskich dla niesłyszących. Resztę odcinków mam na DVD (oba sezony) więc nie potrzebuję fanowskich dzieł. Teraz nic innego jak czekać na sezon 3.

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Mam do Ciebie prośbę, mógłbyś wysłać napisy do Twin Peaks Fire Walk With Me czy The Missing Pieces na maila osgolt@gmail.com albo udostępnić jakkolwiek ci pasuje.

ocenił(a) serial na 9
thesocjal

Mam na mkv-ce bezpośrednio wmontowane a do FWWM są strasznie opóźnione . Pobawie się z wyciągnieciem napisów... jak sie uda to do jednego i drugiego ci wyśle. dobra idzie , tworze oddzielnie napisy . Musisz miec mkv- ki bo to pliki .srt

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Dziękuje za pomoc. Mail dotarł. Posiadasz tłumaczenie fanowskiego FWWM & TMP?

ocenił(a) serial na 9
thesocjal

Nie posiadam. Napisy w porządku ?

ocenił(a) serial na 10
Parsley81

Wszystko w porządku. Dzięki jeszcze raz.

ocenił(a) serial na 9
thesocjal

Masz, wysłałem ci napisy do missing pieces , a jutro wyśle ci do FWWM.

ocenił(a) serial na 9
virekk

Jakby co odpisałem ci. Mam problem techniczny mianowicie gdy zamieszczam tekst to jest do pewnego momentu. Jak wychodzę ze stronki FILMWEB tekst znika, w ogóle nie istnieje. Zauważyłem to po ponownym wejściu.

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

https://pbs.twimg.com/media/CRG93lvXAAAIc-F.jpg:large

ocenił(a) serial na 9
Parsley81

To test kochani.... z powodów technicznych (fotki tracą ważność - URL signature expired ) Przerzucam się na inną stronkę by fotki wyświetlały się na FILMWEB jak należy . Pozdrawiam :)

Parsley81

Witam serdecznie. Czy posiadasz nadal napisy do Missing Pieces? Właśnie skończyłem cały serial, FWWM i mam dostęp do Missing Pieces lecz nie mam napisów. Bardzo proszę jeśli je posiadasz bądź łaskawy i wyślij mi je. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Vico93

Podaj adres e-mail.

Parsley81

master7893(małpa)o2(kropka)pl
Nie mogę wysłać prywatnej wiadomości

ocenił(a) serial na 9
Vico93

Napisy wysłane

Parsley81

Ogromne dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones