PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 713
ocen
7,1 10 1 89713
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Wie ktoś może dlaczego pani Agnieszka odeszła z serialu ? Woleliście ją czy p. Żak w roli Aliny ? Z góry dzięki za odp;p

Fineasz_Ferb

zdecydowanie wolałam Pliszewską. potem to już nie było to samo wg mnie...

noye

Ja gdzies czytałem że Pilaszewska wcale nie chciała rezygnować z roli, ale prawdopodobnie Żak wpakował żonke do serialu. Może była zazdrosna o Pilaszewską.

ocenił(a) serial na 10
kolejorzkks1

też to czytałam.. szkoda.. była świetna! zdecydowanie wolałam Agnieszkę!

użytkownik usunięty
noye

ja również

ocenił(a) serial na 10
noye

jestem tego samego zdania:)

ocenił(a) serial na 10
noye

Ja oczywiście do pani Agnieszki nic nie mam. Jednak myślę że pani Kasia Żak odegrała to lepiej. I to wcale nie chodzi o
to, że jest żona głównej postaci serialu w życiu prywatnym. Według mnie Agnieszka Pilaszewska była za słaba w tej roli.

ocenił(a) serial na 9
Natalia_Woznicka

nie rozśmieszaj mnie. Bardziej drętwej typiary od Żakowej nie widziałem. Agę Pilaszewską ogląda sięz otwartą buzią tak w miodowych latach jak i w teatrze. Uwielbiam tą AKTORKĘ

citkomarek

tę aktorkę

ocenił(a) serial na 9
Natalia_Woznicka

widać, że chyba słabo znasz się na aktorstwie albo oglądasz tylko telenowele skoro według Ciebie K. Żak zagrała lepiej. Oczywiście, że to Agnieszka Pilaszewska grała lepiej. Jest ambitna, uzdolniona i jedyna w swoim rodzaju. K.Żak zrobiła drętwote z tego serialu, nie potrafi grać jedynie chyba załapała się do telewizji przez męża tak to nie sądzę, żeby ktokolwiek obsadził ją w jakiejś roli.

Estemi

Ano nie zgodzę się, Solejukową w Ranczo Pani Żak zagrała brylantowo. Po prostu Pilaszewska w Miodowych Latach była niedościgniona.

ocenił(a) serial na 9
meridian

no tak masz rację :) przy Soluejkowej się wyrobiła :). Ale po prostu pasuje do tej roli i tylko taka jej dobrze wychodzi :)

ocenił(a) serial na 7
Natalia_Woznicka

to chyba oglądaliśmy dwa rózne seriale....

użytkownik usunięty
noye

Witam.... Moja opinia na temat zmiany aktorki jest taka: Moim zdaniem dobrze że dokonano tej zmiany. Moim zdaniem pani Kasia Żak <3 gra lepiej żonę Krawczyka. Nie mam nic do pani Agi Pilaszewskiej ale jak dla mnie po zmianie aktorki lepiej mi się oglądało ten serial. Pozdrawiam, i polecam. Wojciech Nowakowski :D
odpowiedz

Ona nie musi grać żony w filmie bo jest na prawdę żona i według mnie dla niej ta rola jest łatwa a Pani Agnieszka musiała grać ta rolę bo była obca. Ta zonka jego byla zazdrosna dlatego gra.

ocenił(a) serial na 9
Fineasz_Ferb

Pani Pilaszewska odeszła z serialu przez konflikt z producentami "Miodowych lat", sama przyznała to kiedyś w jakimś wywiadzie

ocenił(a) serial na 10
Maargo

wielka szkoda! wielka! :(

ocenił(a) serial na 9
bruce1940

bez niej miodowe już nie tak miodowe jak kiedyś

użytkownik usunięty
szkot7

Zgadzam się, odcinki z nią moja ocena 9/10, odcinki po odejściu 7/10. Pani Żak -2 w ocenie dla każdego filmu na wstępie

ocenił(a) serial na 9

dokładnie, jak można pchać takie beztalencie przed kamerę... dramat

ocenił(a) serial na 7
citkomarek

Nie jest najlepsza, choć w "Ranczo" przechodzi sama siebie. Jej rola życia chyba (jeśli można to tak ująć)

Maargo

Dokładniej mówiła o tym tak http://www.rp.pl/artykul/628164.html:

Myślała pani, że będzie inaczej, przyjmując angaż do „Miodowych lat"?

Zdecydowałam się na założenie rodziny i propozycje grania w serialach przychodziły do mnie za każdym razem w momencie, kiedy nie miałam żadnych innych ofert. Chodziło o pieniądze. To były ciężkie finansowo czasy, nie mieliśmy jeszcze swojego kąta w Warszawie. Nie znałam scenariusza „Miodowych lat", producent pokazał mi jeden odcinek z oryginału, ramotkę z lat 50. Potem się okazało, że to świetna przygoda. Telewizja Polsat ciągle powtarza ten sitcom, a to znaczy, że ludzie chcą go oglądać. Ale harówa przy nim była, nie powiem, tydzień pracy uwieńczony całodziennym nagraniem. A potem chyba dostałam szajby, skoro mnie wyrzucili.

Szkoda tylko, że nie brano innych aktorek pod uwagę niż Żakówna. Chociażby Adrianna Biedrzyńska. Niezwykle utalentowana (grała nawet u Kieślowskiego) i z doświadczeniem. Urodę ma delikatną, podobną do Pilaszewskiej.

ocenił(a) serial na 10
romekgigon

Ona ma delikatną urodę? o_O
Przecież ona wygląda tak podle... Nie, nie, nie!
No i co jak co, ale Żakowa jest już dużo bardziej podobna do Pilaszewskiej niż ona!

ocenił(a) serial na 10
Fineasz_Ferb

Nawet sam Tadeusz Norek skrytykował zmianę aktorki grającej Alinę.

Odcinek 105, tytuł "Ale kino!"

Cytat: "Niee nie nie nie nie nie, małżeństwo grające małżeństwo? Przecież to niesmaczne."

ocenił(a) serial na 10
pl_reoz89

dokładnie! pamiętam, że tego na pewno nie było w scenariuszu, bo Norek miał się w ten sposób wyrazić o swoim - jako hrabiego - romansie z pokojówką (graną przez Danutę), a wszak hrabia i pokojówka małżeństwem nie byli ;)

użytkownik usunięty
bruce1940

Bardzo dobrze powiedział!!!

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

To mogli wyjebać Barcisia i zatrudnić młodszego Pazurę, wtedy dwa małżeństwa grałyby dwa małżeństwa.

pl_reoz89

Widzę, że każdy podziela moje zdanie, że pani Pilaszewska o wiele lepiej grała żonę Krawczyka. Nie chodzi już o to, że"małżeństwo, grające małżeństwo jest nie smaczne" - kwestia jak je się gra. Ale Norek miał rację, muszę obejrzeć ten odcinek. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Agnieszka grała lepiej żonę Karola, niż jego prawdziwa żona ;)

ocenił(a) serial na 10
Mrrrau1

W rzeczywistości to nie Katarzyna Żak była zła, tylko zmiana odtwórczyni jednej z głównych ról po przeszło 90 odcinkach. Nie jest możliwe, by w takiej sytuacji dokonać zmiany na korzyść.

ocenił(a) serial na 9
pl_reoz89

Nie wygłupiaj się. Żakowa jest po prostu beznadziejną aktorką. Wszędzie gdzie się pojawia jest po prostu żenująca.

Mrrrau1

Dla mnie natomiast obydwie panie były jednakowo żałosne, i żadnej z nich w tym skądinąd śmiesznym serialu nie mogłem znieść :(

ocenił(a) serial na 10
Domin_X

Pani Pilaszewska była genialna!! Wielki smutek, że taka zmiena jednej z głównych postaci!

Najlepszy polski sitcom!

ocenił(a) serial na 9
PlutoImComin

Zgadzam się! Polecam przejść się do teatru współczesnego pooglądać Panią Agę na żywo :-)

ocenił(a) serial na 10
pl_reoz89

a w odcinku "Bjorn Bergenstrup" (jeden z pierwszych odcinków bez Pilaszewskiej, ale jeszcze bez Żakowej, w którym w ogóle nie było Aliny) jest taki dialog:
Tadek: - Skoro Aliny nie ma. To znaczy, skoro Alina jest nieosiągalna, to musi był inna kobieta która ją zastąpi. Czyli aktorka.
Karol: - Zastąpić Alinę? Aliny to już nikt nie zastąpi...

:P

ocenił(a) serial na 10
ser_plesniowy

O, a ja takich smaczków z drugim dnem nie wyłapałem. Brawo dla Was :)

ser_plesniowy

to po prostu odcinek w którym nie brała udziału. Pilaszewska została wyrzucona z serialu dużo później.

ocenił(a) serial na 10
pl_reoz89

I to ma być dowód? :| Co to ma do Pani Żak? Jemu chodziło o jego małżeństwo z Danką, a nie o Żaków przecież.
To są w końcu postaci fikcyjne, więc jak scenarzyści mają mieszać fikcję z rzeczywistością? Weź się zastanów. :/
Poza tym gdyby tę rolę dalej grała Pilaszewska (lub gdyby ona była żoną Żaka w rzeczywistości) to i tak czy siak Tadeusz to samo by powiedział, bo taki dostał scenariusz.

ocenił(a) serial na 10
Fineasz_Ferb

moim zdaniem Katarzyna Żak zagrała rolę Alinki równie dobrze co Agnieszka Pilaszewska-Maciejewska. Ja osobiście nie mam do nich zastrzeżeń.

Fineasz_Ferb

Kiedyś na plaży czytałem gazetę w której było opisane to tak że pani Pilaszewska miała wtedy małe dziecko które dość często chorowało a terminy/producenci utrudniali jej opiekę na nim i dlatego popadli w konflikt totalny.
Ale jak już pierwsza Alinka odeszła to nie powinni zatrudniać następnej tylko zrobić Karolowi zupełnie nową żonę żeby nie było porównań to raz a dwa, żadnej roli nawet najmniejszej nie przewidziałbym dla Żakowej !!!!

Fineasz_Ferb

Ja uważam że Katarzyna Żak również gra bardzo dobrze i nie ustępuje w niczym Pilaszewskiej jednak przyzwyczajenie robi swoje i stąd poczucie że poprzednia aktorka była lepsza. Przyzwyczajenie i sentyment tutaj decydują...

Fineasz_Ferb

Ja wolałam jak Alinę grała Agnieszka Pilaszewska bo jak grała Miodowe Lata miały to coś...!

Fineasz_Ferb

Urodziło jej się dziecko, a producent tego nie uszanował i popadli w konflikt.

Żakowa była w tej roli żałosna, to wszystko było udawane, a jej żarty przez ton wypowiadania kwestii straciły swoją oryginalność i ciętość.

Fineasz_Ferb

Agnieszka Pilaszewska była super :)
Żakowa - grała już tak żałośnie , że znienawidziałem ją od tego momentu...
Jej poziom gry aktorskiej jest na poziomie "Trudnych Spraw"
Pani Agnieszka miała to coś :)

tomeminem

Katarzyna Żak była okropna, ona w ogóle nie pasuje do ról komediowych, jej chropowatego głosu nie dało się słuchać, w dodatku w "Miodowych" ubierali ją w jakieś babcine ciuchy i nosiła brzydką niemodną fryzurę.
Pilaszewska grała naturalnie, z widocznym luzem, taką miłą sympatyczną babkę (przynajmniej tak odbieram jej postać jako Alinę, nie wiem jaka jest prywatnie i szczerze mówiąc guzik mnie to interesuje). Jest tylko jeden plus tego że odeszła z serialu - przynajmniej nie brała udziału w czymś co się nazywało "Całkiem nowe late miodowe", których w ogóle nie dało się oglądać i szkalowały dobre imię pierwszej części serialu.

Fineasz_Ferb

A moim zdaniem Żakowa dobrze gra,Pilaszewska odeszła bo stroiła fochy i wszystkich ustawiała więc wyleciała..

Fineasz_Ferb

Katarzyna Żak w ogóle nie sprawdziła się w roli Alinki. Agnieszka Pilaszewska po prostu miała niesamowity talent i trzeba jej to przyznać, że stworzyła kreację nie do podrobienia. Co nie znaczy, że Katarzyna Żak jest słabą aktorką, bo już w "Ranczu" zagrała świetnie i w dodatku jest przesympatyczną osobą.

Fineasz_Ferb

ja też jestem za P. Pilaszewską - świetna, przy Żak serial stracił....szkoda, że się nie dogadali

ocenił(a) serial na 7
Fineasz_Ferb

Pilaszewska lepsza była

Fineasz_Ferb

Pilaszewska była naturalna i widać, że umiała dobrze bawić się tą rolą. Wykreowała postać sympatycznej kury domowej, z pozoru łagodnej, ale posiadającej charakterek. Żak wypadła za to jak sztywny pień, postać bez polotu i osobowości. Dodatkowo jej stylizacja była okropna, taka zmurszała i bezpłciowa Ciocia Klocia.
Nie rozumiem dlaczego C. Żak tak nachalnie wcisnął w zastępstwo Pilaszewskiej swoją żonkę (pewnie suszyła mu o to głowę). Kiedyś czytałam (być może to tylko zwykła plotka), że po odejściu Agnieszki, Żak postawił reżysera przed wyborem, albo Alinę będzie grać jego żona, albo on odejdzie z serialu... Jeśli to prawda to szkoda, bo miejsce Pilaszewskiej mogła zająć jakaś naprawdę niezła polska aktorka, a nie Pani Żak...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones