PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7762}
7,6 3 256
ocen
7,6 10 1 3256
Mistrz i Małgorzata
powrót do forum serialu Mistrz i Małgorzata

Masakruje psychikę

ocenił(a) serial na 10

Magia i klimat tego filmu, biją na głowę wszystko co widziałam w życiu, duszą, tłamszą, wnikają w jądra komórek i mutują je. Tam autentycznie czuć szatana. Jest namacalny i realny jak moja ręka, która pisze te słowa i budzi najwyższą grozę. Mieszkanie na Sadowej,Patriarsze Prudy, świt za oknami szpitala psychiatrycznego, pogoń Iwana za Wolandem,restauracja w Gribojedowie, Teatr Variete sączą się narkotycznym strumieniem w moją duszę i podstępnie mi ją kradną. Kiczowate efekty specjalne, niedorobiona kukła w roli Behemota, czy niedopatrzenie realizatorów w potaci fiata 126p w jednej ze scen, nadają temu filmowi ( sztuce teatralnej ) urok tak wielki,że nie znajduję słów aby opisać mój zachwyt. ARCYDZIEŁO !!!

ocenił(a) serial na 6
taryfa_ulgowa

jak to możliwe, że niedopatrzenia nadają czemuś uroku?

ocenił(a) serial na 9
un_yah

Ano tak to się już czasami zdarza.

Lena_Borgia

czasami nawet w koło maćku

ocenił(a) serial na 10
taryfa_ulgowa

Jestem miło zaskoczona, że tak wielu osobom podobała się ta adaptacja. Uwielbiam tą wersję tak jak uwielbiam książkę, mam do nich ogromny sentyment. Film dostałyśmy z siostrą pod choinkę wiele, wiele lat temu i wraz z przyjaciółmi oglądaliśmy go dziesiątki razy. To przykład na to, że można tak udanie przełożyć słowo pisane na ekran (choćby i ten mniejszy telewizyjny) Nie będę się powtarzać i wychwalać aktorów, bo to cudownie oczywiste ani marudzić o słabiutkich efektach, jednak chciałam zwrócić uwagę na scenografię. Moim zdaniem nadrobiła ona braki w efektach. Do tego kapitalna muzyka i choreografia podczas balu i zupełnie człowiek zapomina o drobnych niedoskonałościach.

ocenił(a) serial na 9
Ashua

W tej ekranizacji liczy się: aktorstwo + muzyka, scenografia i jakieś tam efekty dla mnie się tu właściwie nie liczą. Najlepsze jest w ogóle pierwsze 40 min. pierwszego odcinka, kiedy jest gadka w parku między Wolandem, Bezdomnym i Berliozem, a potem jak Piłat rozmawia z Jeszuą, to jest geniusz ;)

ocenił(a) serial na 10
vanished

Słusznie prawisz! H.

ocenił(a) serial na 10
baca350

Kurde, byłem tu już.

Zwróćcie uwagę na scenę z Fridą. Mi flaki pruje. Za każdym razem, genialna gra, wspaniała muzyka, majstersztyk. Pozostałe ekranizacje są słabsze. Hej!

ocenił(a) serial na 10
baca350

Kurde jak ten czas leci. Polecam przesłuchac rozmowe Piłata i Mateusza Lewity na końcu-- mnie rozdarł okrzyk Mateusza
--Kto to uczynił?????

ocenił(a) serial na 10
baca350

ddd