PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603823}

Most nad Sundem

Bron / Broen
8,3 25 273
oceny
8,3 10 1 25273
8,2 4
oceny krytyków
Most nad Sundem
powrót do forum serialu Most nad Sundem

Sezon 4

ocenił(a) serial na 10

Witam,

Czy ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego czy powstanie kolejny sezon?

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
thomasiron

A co z 3 sezonem? Widziałeś już?

Bestia

Chce wiedzieć czy to już koniec?

thomasiron

Za naekranie.pl: "W niedzielę (29.11.2015) wieczorem duńska stacja DR1 oraz szwedzka SVT1 wyemitowały ostatni odcinek 3. sezonu i w tej chwili nie wiemy, czy powstanie kontynuacja. Twórca produkcji Mostu nad Sundem – Hans Rosenfeldt w taki oto sposób wypowiedział się na temat przyszłości swojego serialu.

– W tej chwili trudno stwierdzić, czy 3. sezon będzie ostatnim. Uważam, że 3 sezony to dobra liczba. W tej chwili emitowanych jest sporo seriali, które trwają zbyt długo. Nie wydaje mi się, by nasz serial mógł trwać np. 9 sezonów. To nie j st dobry pomysł. The Killing miało 3 sezony, Borgen też, Dania odnosiła sukcesy w serialach wtedy, kiedy kończyły się one na 3 sezonach – powiedział Hans Rosenfeldt.

Zagraniczne media zauważają, że ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte."
Nam, wiernym fanom pozostaje iść w tej intencji na kolanach do Częstochowy ;)

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Szkoda, motyw poszukiwania córek Henrika byłby całkiem dobry. Wplatając oczywiście proces Sagi itd. Jak dla mnie ten serial to majstersztyk. Jest po prostu genialny.

saa

Pełna zgoda. Sięgnęłam po niego ostatnio, po raz kolejny, nic nie stracił ze swojej oryginalności i klimatu. Ba, przy okazji, okazało się, że pojawił się sezon trzeci, o czym nie wiedziałam. Uwielbiam TAKIE niespodzianki. Tak, czy siak. też uważam, że powinno się kontynuować tak udany format, tym bardziej, że sezon trzeci nie jest ani o 1 procent gorszy niż pozostałe, co niezbyt często się zdarza. A ostatnie zdania wypowiedziane przez bohaterów, o których piszesz (wspólne poszukiwanie córek detektywa) aż się proszą, żeby coś z tym zrobić. Zobaczymy, czy wypowiedzi producentów to typowy zabieg marketingowy, czy wyraz podjętej decyzji. Argument o trzech sezonach w innych znakomitych serialach skandynawskich: "Borgen" i "Forbrydelsen" owszem, kupuję, ale zawsze można przecież pójść dalej. Tym bardziej, że niezbyt często trafia się tak świetna produkcja jak "Most nad Sundem", a duża część tego, co powstaje dziś pozostawia sporo do życzenia. Pozostaje, poza pielgrzymką do wspomnianej Częstochowy odprawiać mantrę i inne czary ;)

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Nie wiem jak wyglądały wyniki finansowe serialu, zapewne od tego zależy ewentualna kontynuacja. W sumie mało znany serial, ze znajomych to nikt o nim nawet nie słyszał, sam się o nim dowiedziałem mocno wertując forum filmweb. I bardzo byłem zaskoczony jakością i całokształtem, ostatni sezon w dwa dni pochłonąłem.

Myślę, że niestety nie ma szans na 4 sezon :( A tak dużo szwedzkiego się dzięki niemu nauczyłem :/ Także czaruj, czaruj, może wspólnie nam się uda :)

saa

Ok, ja czaruje, Ty mantrujesz, ok?

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Ok :)

ocenił(a) serial na 8
saa

nie wiem, jaka w tym zasługa Waszych czarów, ale sezon czwarty podobno już powstaje :)

ocenił(a) serial na 9
pogodno_2

Udało się nam, sezon 4 powstaje :)

saa

Naprawdę???? Wiwat wiara, nadzieja i pozytywne zaklinanie rzeczywistości ;)

ocenił(a) serial na 8
saa

Mało znany? Chyba u nas tylko i to wśród osób, które nie są w temacie ;) Ostatnio - albo na Canal+ albo na Ale Kino+ był dokument o popularności skandynawskich seriali w Wielkiej Brytanii - podczas emisji Mostu i Forbrydelsen pustoszały ulice... O popularności serii niech świadczy również fakt nakręcenia wersji amerykańsko-meksykańskiej i brytyjsko-francuskiej...

ocenił(a) serial na 9
Malcolm1979

No właśnie ja chyba nie jestem w temacie. Skandynawskie seriale są wg mnie zajebiste.

Oglądałem kilka tygodni temu jakiś tylko zapomniałem tytułu i niestety do kolejnego sezonu nie było już napisów pl :( O jakimś detektywie który mieszkał w takim małym domku nad wodą i był tam odcinek, gdzie mordercą młodej dziewczyny na polu był taki gruby koleś z brodą ze stacji kolejowej który robił makiety kolejowe i odtworzył scenę swojego morderstwa i w ostatnich momentach przed schwytaniem utopił kogoś w wannie jeszcze (chyba matkę ofiary). Też świetny serial. Może kojarzysz?

Masz jakieś może inne seriale skandynawskie godne polecenia?

ocenił(a) serial na 8
saa

Niestety nie kojarzę tego, o czym piszesz...
Co do seriali to polecając dobre skandynawskie produkcje ciężko zapomnieć o genialnych angielskojęzycznych produkcjach, wpisujących się w ten sam mroczny klimat zbrodni i ogólnie nieprawości wszelakiej ;)

Skandynawskie:
1. Wallander (z Kristensenem) - szwedzki
2. Forbrydelsen (the Killing) - duński
3. Instynkt Wilka - norweski
4. Zabójcy (Den som dræber) - duński
5. Morderstwa w Fjällbace - szwedzki
6. Naoczny świadek - norweski
7. Okupowani - norweski (może nie kryminał ale klimat jest ;)
8. Äkta människor (Prawdziwi) - świetne, szwedzkie SF
9. Komisarz Winter - szwedzki
10. Hamilton - szwedzki

Angielskojęzyczne:
1. Fortitude - UK
2. Happy Valley - UK
3. Broadchurch - UK
4. Upadek (the Fall) - UK
5. Tajemnice Laketop - AUS
6. Wallander (z Branagh) - UK
7. Dorwać Milata - AUS
8. True Detective - USA
9. Millennium (z Henriksenem) - USA
10. Safehouse - UK
11. Zaginiony - UK
12. What remains - UK
13. Durham County - KAN

W końcu może nie klasyczne kryminały tylko szpiegowskie ale równie genialne :)
1. The Honourable Woman (Uczciwa kobieta)
2. Homeland

Ponoć świetne, choć jeszcze nie widziałem:
1. Lillyhammer
2. Jordskott
3. Hinterland
4. Shetland
5. Mayday

ocenił(a) serial na 8
Malcolm1979

Ach, no i norweski Mammon rzecz jasna (polska wersja Pakt - emitowana przez HBO ;)

ocenił(a) serial na 9
Malcolm1979

Dzięki wielkie, naprawdę :)
Hinterland i The Shetland są boskie, obejrzyj jak możesz i to jak najszybciej :)

Jak dla mnie brytyjskie i skandynawskie kino serialowe miażdży. Dzięki wielkie za tytuły, mam co robić teraz, podziękować jeszcze raz :)

ocenił(a) serial na 8
saa

Cieszę się, że mogłem pomóc - przede wszystkim polecam Broadchurch i Fortitude - absolutnie genialne :)

ocenił(a) serial na 9
Malcolm1979

A taaak, Fortitude i Broadchurch są świetne, oglądałem. A scena o której mówiłem byla z hinterland, obejrzałem po facjatach aktorów i sobie przypomniałem :)
Jest tego no nadrobienia, jeszcze raz dzięki, dobrze, że są tacy ludzie jak Ty ;) Świetnie się bawię przy takich serialach.
Trzymaj się ;)

ocenił(a) serial na 8
saa

Jeszcze bym o Dicte zapomniał - powinien Ci się spodobać :)

ocenił(a) serial na 10
Malcolm1979

Super lista, dzięki!

saa

Hinterland walijski serial, polecam

Malcolm1979

I rosyjsko-estońskiej http://www.hollywoodreporter.com/news/miptv-scandinavian-tv-hit-bridge-880396

ocenił(a) serial na 8
thomasiron

właśnie wyczytałam, że czwarty sezon został zaplanowany na 2018 rok - pozostaje tylko czekać ;)

ocenił(a) serial na 8
tesze

To sobie trochę poczekamy, szkoda.

ocenił(a) serial na 9
thomasiron

http://www.thelocal.se/20160818/confirmed-the-bridge-to-return-for-fourth-season
Takie cos znalazlem.

nowyl

Świetna wiadomość :) Szkoda, że dopiero w 2018, ale na Bron warto czekać.

ocenił(a) serial na 8
thomasiron

Statyści do 4 serii serialu poszukiwani. https://sv.stagepool.com/go/99577/facebook_malmobor_sokes_till_bron_sasong_4

ocenił(a) serial na 8
thomasiron

Hej :) Bedzie 4 sezon serialu, na fb i instagramie zaczęły sie pojawiac informacje na ten temat :)

rozowa

Właśnie weszłam, żeby o tym napisać :) Super wiadomość.

ocenił(a) serial na 8
eoste

Dokładnie :) czekam z niecierpliwością na kolejny sezon :)

ocenił(a) serial na 10
thomasiron

Zgodnie z zapowiedzią norweskiej NRK https://www.nrk.no/kultur/sesong-4-av-_broen_-kommer-pa-nrk-1.13094918 serial pojawi sie na początku 2018, zapewne zaczyna w styczniu jak i pozostałe sezony, czyli 2017 przeznaczają na realizacje. Sofia Helin i Thure Lindhardt zagrają partnerów (główne role) Saga Norén i Henrik Sabroe.
Bardzo prawdopodobne jest to ze historia przeniesie się w czasie o 18 miesięcy do przodu i obiecują ze sezon zacznie się bardzo nieprzyjemnie, to będzie jak dotąd najbardziej okropny początek jaki dotąd był.

To będzie tez ostatni sezon - smutne... ale może i dobrze

ocenił(a) serial na 10
achemiczka

tylko 8 odcinków

ocenił(a) serial na 10
thomasiron

Szwedzi podali oficjalna date premiery 4 sezonu: 1 stycznia 2018 w szwedzkiej tv leci 1 odcinek 4 sezonu :D yeeeh

achemiczka

Dobra strona tej informacji jest taka, że ociepla wizję czekania na styczeń ;)

ocenił(a) serial na 9
thomasiron

Dzisiaj o 20.10 na Ale Kino +

kcezar

Dokładnie ;)

ocenił(a) serial na 10
thomasiron

obejrzałam 7 odc czwartego sezonu z ang napisami i po prostu miazga :D prześwietny serial :)

ocenił(a) serial na 9
chiiii

ja widziałem 5 odc - z polskimi napisami. Od 2 tygodni nie mogę namierzyć kolejnego odcinka :/

ocenił(a) serial na 9
chiiii

Gdzie obejrzałaś? Szukam i nie mogę znaleźć

ocenił(a) serial na 10
poli160

torrenty ;)

ocenił(a) serial na 9
chiiii

Poproszę link ;-)

ocenił(a) serial na 10
poli160

proszę :) http :// 1337x.to/search /broen/1/ z przerwami, bo nie wiem czy mi filmweb nie usunie ;) akurat do tego serialu napisy są razem z torrentami , ale do innych seriali ściągam z tej strony http ://www. addic7ed.com/

ocenił(a) serial na 9
chiiii

Wielkie dzięki :-)

poli160

Na stronie telewizji duńskiej są wszystkie odcinki :)

ocenił(a) serial na 9
stella25

A przed chwilą skończył się ostatni odcinek w Ale Kino +.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones