PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735187}

Mr. Mercedes

7,5 5 857
ocen
7,5 10 1 5857
6,5 4
oceny krytyków
Mr. Mercedes
powrót do forum serialu Mr. Mercedes

Może to być jedna z najlepszych premier w tym roku.

zarek

Drugi trzyma poziom ;)

ocenił(a) serial na 8
zarek

Zgadzam się ;-) czytałam książkę i muszę powiedzieć , że serial jest genialnie odwzorowany ;-)))

ocenił(a) serial na 6
dorotag87

To chyba nie dokładnie czytałaś. Tyle szczegółów jest zmienionych, że może i jest to dobry serial jednak tylko czerpie inspiracje z trylogii a nie jest jej adaptacją. Gdybym nie czytał dałbym 9, tak daję 6. Najgorszy jest czarny Pete Huntley, który nawet ma zmienione nazwisko na bardziej murzyńskie żeby pasowało. Żal, oczywiście poprawność polityczna nawet w serialach.

ocenił(a) serial na 4
zarek

To samo myślałem o Twin Peaks i ... się przeliczyłem, a ten średni taki, zwykły kryminał...

Natomiast sekwencja otwierająca pilot serialu - mam takie wrażenie, że nie ma świętości i wszystko się sprzeda, a że trzeba być poprawnym i nikogo przypadkiem nie obrazić, to muzuła rozjeżdżającego ludzi zastąpił jakiś klown.
Podsumowanie: na zachodzie nowoczesnej europy za eksperymenty lewackich polityków giną ludzie, a tymczasem w stanach stają się takie sceny bazą dla kolejnych seriali do sprzedania za $$$.

ocenił(a) serial na 8
ZSGifMan

Zadajesz sobie sprawę, ze to jest serial na postawie książek Kinga? Wiec o jakiej poprawności mówisz w kontekście koloru skóry osoby siedzącej za kółkiem? Twórcy serialu mieli wcisnąć tam muzulmanina? Poza tym gdy ta książka wychodziła, zamachów z udziałem samochodów w Europie jeszcze nie było.

ocenił(a) serial na 4
mick91

Wszystko ładnie i pięknie, tylko powiedz to rodzinom tych ofiar!


P.S.
Chodziło bardziej o to, że z poprawności to nie powiedzą ci jasno, że czarne to czarne albo, że beżowe to beżowe, ale jak trzeba białych zeszmacić to są pierwsi i nie ma sprawy! I w kontekście powyższego mogli sobie ten serial darować, ale nie! I to jest jedno wielkie gówno i pic na wodę ta cała poprawność, bo działa tylko w jedną stronę!

ocenił(a) serial na 4
ZSGifMan

Tę ciemniejszą :|

ZSGifMan

lecisz do egiptu,spojrzysz na ich kobietę,możesz dostać noża. Oni mogą wszystko.Wiem,bo byłem z piękną kruzowatą blondynką i zapuściliśmy się z w ich dzielnicę,z naszym jakoby przyjacielem,który chciał nam pokazać inną stronę hurgady. Ta wyprawa omal nie zakończyła się dla nas masakrą. Wyobraź sobie szczupłą ,piekną blondynkę a za nią sznurek napalonych brudaszów!!! Cudem wyszliśmy z tego cało. Przepraszam,ale ta cała je#ana poprawność i tchórzostwo,doprowadzi nas do zagłady.Tyle w temacie

ocenił(a) serial na 4
fisherking_2

Tak się składa, że tez tam byłem i to jeszcze za Mubaraka, kiedy to państwo policyjne niby "pilnowało" porządku i bezpieczeństwa dla białych ludzi. Niby, bo zdarzały się dosyć często akty agresji tubylców, słodko zwane w zniewieściałej europce "incydentami", no i biali ludzie, turyści płacący za przyjazd i pobyt, byli tam powiedzmy nie najmilej traktowani. Wypady za miasto to tylko w eskorcie wojska i policji, wszędzie posterunki, patrole itp. Jak teraz jest nie wiem i mnie to nie interesuje, bo tam więcej nie pojadę. Co mnie interesuje, to aby w naszym kraju, w Polsce, nie było tak wspaniale i "nowocześnie" jak na zachodzie Europy, bo to jest kanał i ułuda!
Te, powiedzmy to jasno dzikusy, nie rozumiały tam wtedy, że przyjeżdżam i oni na mnie zarabiają. Nawet jeśli byli powiedzmy "mili", to jasno dało się wyczuć niechęć i pogardę, nawet taki taksiarz wożąc nas po mieście jawnie z nas szydził i wyśmiewał pod nosem okazując na każdym kroku, w jego mniemaniu, wyższość nad nami. Chciałem go nawet zapytać jakie studia skończył, dlaczego nie wozi ludzi lepszym samochodem, dlaczego ubrany jest jak dziad i dlaczego to ja mu płacę a nie on mnie i to ja nie muszę go wozić jak paniska po swoim mieście, ale ugryzłem się w język nie chcąc jawnej konfrontacji i dla świętego spokoju nawet nie komentowałem ze znajomymi w aucie jego zachowania, aby się nie zorientował po tonie naszej rozmowy, bo i tak już był "niemiły". W sklepach, na mieście, w knajpach, w hotelach - każden jeden który się nie nawinie i miało się z nim kontakt zdawał się mieć podobne nastawienie jak taksiarz, zdarzały się wyjątki miłych tubylców, ale bardzo sporadyczne! Generalnie traktowanie turystów jak okupantów było normą, pogarda i zarozumiałość ich dewizą, więc tym bardziej dziwi, że tylu białych się tam na siłę pchało, podczas gdy oni wysyłali jawne sygnały, ze nas tam nie chcą!
Skoro więc nie są w stanie zrozumieć, że turysta = dobrodziej i pracodawca, to jakim cudem mają zrozumieć, że gospodarz udzielający gościny zasługuje na odrobinę szacunku? W tych baniach nie ma miejsca na takie myśli i liczy się tylko JA, MOJE i DAJ MI! To się nigdy nie zmieni i wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się to potwierdzać, jak i także wszelkie doniesienia z samobójczej części zachodniej Europy! Smutne, ale prawdziwe.

Mam zasadę, że nie gadam jak czegoś nie wiem, co jest rzadkie w internetach i mało kto w to wierzy, ale na brudzie w Europie znam się dobrze i od podszewki (rodzina w Szwecji). Koniec jest bliski, przynajmniej dla nich, bo my to jeszcze długo jesteśmy poza zasięgiem brudnych łap!

ZSGifMan

Pojechałeś szczerze po bandzie. Wszyscy w Europie są jak w narkotycznym transie i nie widzą zagrożenia.Puk puk,kto tam? To Allah Akbar.Dawaj mi kobietę,sorry 20 kobiet a ty białasie,albo na allaha,albo maczeta. Jprdl. what a fu#k

ocenił(a) serial na 4
fisherking_2

Że prawdę mówię i nie owijam w bawełnę, to po bandzie? Każdy zdrowy na umyśle powinien widzieć to samo co ja, ale ponieważ panuje zbiorowa histeria i ogólne otumanienie lewackim libertynizmem, to efekt jest taki, że ludziska pozamieniali mózgi na gąbki i nic nie widzą, a ci co widzą udają w strachu przed wytknięciem palcem, że jest inaczej!

ZSGifMan

W Stanach to przynajmniej broń mają bez pozwolenia.a u nas wiocha.sorry.nie jestem rasistą i szowinistą,ale bronić sie trzeba

ocenił(a) serial na 4
fisherking_2

Rasizm w dzisiejszych czasach ratuje życie! Może ciężko w to uwierzyć, ale to prawda.
A w Europie wolą ludziom broni nie dawać, bo jeszcze ktoś by zechciał zemścić się na jakimś polityku, co tylko kradnie i pierdzi w stołek, a tych są przecież całe tabuny!
Czyli prawie wszyscy byliby do odstrzału...

ocenił(a) serial na 6
zarek

O jest ocenianie książki po okładce. Jak można wyciągać takie wnioski po pilocie?

ocenił(a) serial na 9
zarek

Po początkowej rozwałce z dzieckiem nie wiem czy oglądać dalej. Jest brutalnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones