PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733795}

Mr. Robot

8,1 104 717
ocen
8,1 10 1 104717
7,3 20
ocen krytyków
Mr. Robot
powrót do forum serialu Mr. Robot

Finałowy ep10

ocenił(a) serial na 7

Czy ktoś już zastanawiał się nad rozmową dwóch vipów z E Corp ukazaną po napisach końcowych?
Jak uważacie, czy "wiemy kto to zrobił" odnosi się do Eliota, Wellick'a, Angeli a może White Rose?

Co się stało z Wellick'iem? Czy możliwe jest, że również jest fantomem Eliota?

Jakie będą kolejne kroki Eliota? Czy w następnym sezonie los doprowadzi do sytuacji z której wyjście będzie miała tylko jedna osoba- Eliot lub Angela? Czy może alter ego Eliota poświęci ją dla wyższego celu?

Nie rozumiem zbytnio jak dalej zostanie to pociągnięte gdyż jeżeli wiedzą, że to Eliot to nie widzę sensu trzymania go przy życiu za coś takiego aczkolwiek spokój tych wszystkich prezesów świadczyć może również o tym, że cała ta akcja została wykryta wcześniej i jest to część większego planu.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji.

ocenił(a) serial na 9
Noizebeat

To nie prezes E Corp, tylko szef tej hakerskiej mafii, chyba był przebrany za kobiete, prosze zwrócić uwage na moment z zegarkiem (pikaniem). Mam jakies takie dziwne wrazenie.

Mahcio

"Ja hakuję czas" :-) ? Nie pomyślałem o tym, ale faktycznie to może być ta sama osoba.

ocenił(a) serial na 10
fidelio77

To White Rose, głos ten sam i zegarek. Zastanawia mnie ostatni dialog o neronie, ma on nam coś nasunąć. Chińczyk to szef Dark Army i niczym cezar patrzy jak Rzym płonie. Prowadzi wiele żyć i zastanawiam się czy nie wykorzystał fsociety aby ziścić swój plan i być przy tym bez podejrzeń. Doprowadził tym samym do krachu na świecie z którego może wyniknąć więcej zła niż dobra. On ma w tym swój cel i myślę, że to jeszcze nie wszystko co chce osiągnąć. Eliot był temu przeciwny od samego początku i powód pozostaje na razie bez wytłumaczenia.

ocenił(a) serial na 7
peraspera

Zgadzam się to na pewno White Rose.

ocenił(a) serial na 10
peraspera

MrRobot mówił do Eliota ze go cały czas kontrolują, szprycują itp masakra Eliot to Pion ? O.o

ocenił(a) serial na 7
Mahcio

Świetna uwaga, całkowicie mi to umknęło..

ocenił(a) serial na 8
Mahcio

To jasne, że na tym spotkaniu to był szef hakerskiej armii (Dark Army czy jakoś tak) i szef E(vil) Corp. Pewnie mają razem jakiś gigantyczny interes do ubicia, to by tłumaczyło duży spokój szefa E Corp w okresie kryzysu, co np. zdziwiło Angelę.

Co do samego serialu - 1. seria świetna, oby jednak nie przedłużali tego serialu w nieskończoność , no i ciekawie jak wybrną z zakończeniem.

użytkownik usunięty
Noizebeat

Cała akcja była z góry zaplanowana, a dokonując jej, ironicznie, działali na korzyść prawdziwego wroga. Nie sądzę, żeby grupie amatorów udało się dokonać ataku o podobnych rozmiarach, w każdym razie nie w XXI wieku. Plus ten Chińczyk od razu wydawał się podejrzany, było widać, że to nie kobieta. Wkurza mnie trochę, że niektóre oczywiste rzeczy specjalnie podkreślają, jakby mieli widzów za idiotów...

ocenił(a) serial na 9

W scenie spotkania Eliota z Whitem nie chodziło o oszukanie widza przebraniem go za kobiete, tylko o to, że Pan Rose jest "władcą czasu" czyli teoretycznie rzecz biorąc - może być kim chce i kiedy chce, to był jego wybór, a nie próba zaparkowania aktora makijażem żebyśmy myśleli, że to zupełnie inna osoba.

ocenił(a) serial na 9
mulatadam

Nie zaparkowania a ukrycia aktora pod makijażem. Wkradła się autokorekta

ocenił(a) serial na 10

Ja się nie połapałem, że to facet :D

ocenił(a) serial na 10
Jinno

to nigdy nie jedź do Tajlandii:)

ocenił(a) serial na 8
Forneus

Hahaha 10/10 :D

ocenił(a) serial na 8

Ale oni dokonali tego sami po swojej stronie. Potrzebowali tylko kogoś kto to samo zrobi w Chinach.

Noizebeat

ja obstawiam, że akcja pójdzie tak, że E wiedziało o akcji, ale chcieli żeby obecny system runął, chcieli wprowadzenia czegoś nowego jak chociażby chipowanie ludzi (były już tego typu filmy karty kredytowe podskórne itp.), jawność finansowa

ocenił(a) serial na 9
siweq

To bardzo prawdopodobne. Najnowsza historia pokazała, że wielkie korporacje nie mają się czym martwić, jest na to nawet ładne określenie "too big to fail". Także zgodnie z dotychczasową praktyką, że zyski się prywatyzuję a straty uspołecznia, za całą akcję Mr. Robota & Co. zapłaci społeczeństwo a dodatkowo będzie można przy okazji dokręcić śrubę w kwestiach wolnościowych, vide "patriot act" po 9/11.

ocenił(a) serial na 9
Noizebeat

Wg mnie Chińczyk to Dark Army (jest walnięty, może lubi damskie ciuszki a jak idzie do ludzi to się ubiera normalnie) - dźwięk zegarka wszystko zdradza. Nie wiem tylko czemu tak poufale rozmawia z prezesem E.

I co to znaczy, że z tym, który za tym stoi zrobią to co zwykle? Coś w tym stylu mówi prezes E do Chińczyka.

Po co nagle w ostatnim odcinku wraca pani psycholog? Scena wg mnie mało wnosi.. ale pewnie mam tak myśleć a może w tym jest jakis głębszy sens :)

No i jak myślicie - kto nagrał upadek Eliota z barierki jeśli Wellick to jego alter ego?

nuova

Przecież tam był pokazany jakiś dzieciak z telefonem nawet, został nagrany przypadkowo przez młodych skejcików, gdy oni nagrywali jak jeżdżą.

ocenił(a) serial na 10
konop720

Widziałem jeszcze raz, masz w 100% racje. Gdyby kamera była nieruchomo można by przypuszczać, że to Elliot wcześniej zostawił jako mr robot.

ocenił(a) serial na 10
nuova

Mr Robot nagrał, i to jest najlepsze :) Zaostrza tą sceną to w jakim stanie psychicznym jest Elliot. Nie podejrzewam Wellicka o to, że mógłby być kolejnym alter ego. Według mnie Wellick w ostatnim momencie przejrzał co się święci i zabezpieczył przyszłość swojej "rodziny". Ciekawe tylko gdzie się podział :).

ocenił(a) serial na 9
peraspera

Jeśli nagrał dzieciak to jak filmik znalazł sie w samochodzie? Ale faktycznie może to sam Mr.Robot tylko .. wiedział że się zepchnie z tej barierki? Muszę chyba jeszcze raz to obejrzeć. I ten odc. gdzie oni na prawdę rozmawiają, bo tam byli filmowani dokładnie z tego samego miejsca (nawet miałam wtedy wrażenie, że ich ktoś śledzi).

Co do Wellicka sama nie wiem, wg mnie zarówno może jak i nie może być Eliotem. W ostatnim odcinku żona robiła wrażenie jakby nim był ale wyklucza to z kolei sekretarka.
A ta 3-dniowa przerwa? Czy wtedy Eliot się wyłączył a włączył się ktoś inny (np.Wellick)?

ocenił(a) serial na 9
nuova

Ale widać nazwę pliku "upadek z klifu" (czy jakoś tak). Sądzę, że to Mr. Robot mógł znaleźć to w internecie i ściągnąć na pendrive.

ocenił(a) serial na 9
szymszak

Na pendrive był link do stony z filmikiem, a nie sam filmik.

ocenił(a) serial na 10
WhySoSeriousGuys

Dokładnie ten: https://vimeo.com/137378169 :P

nuova

"Po co nagle w ostatnim odcinku wraca pani psycholog? Scena wg mnie mało wnosi.. ale pewnie mam tak myśleć a może w tym jest jakis głębszy sens :)"

wraca pani psycholog i jej "oszust matrymonialny", który powtarza, że chce odzyskać swego psa. Pamiętacie gdy Eliot niszczy karty pamięci w mikrofalówce? Jedna spada na podłogę i pies ją zjada. Później ma problemy jelitowe i weterynarz twierdzi, że wydali ciało obce wkrótce. Myślę, że pierwotny właściciel odzyska psa wraz z jego zawartością wewnątrz ;-)

nuova

Moim zdaniem wątek z psycholog polegał na tym, że kobieta zrozumiała co kierowało Elliotem. Z tego względu okłamała kolesia.

ocenił(a) serial na 10
Noizebeat

Finałowa piosenka:

https://www.youtube.com/watch?v=faG8RiaANek

ocenił(a) serial na 10
Noizebeat

Jeżeli atak był skoordynowany z Chinami, to bardzo możliwe, że po ataku, Elliot i Wellick zostali "wystawienie" a podczas ucieczki, musieli się rozdzielić, co luźno tłumaczy sytuację, gdzie Elliot znajduje się w aucie Wellica. Pamiętajmy, że Elliot ma 3 dni urwane z pamięci, więc mogło się wydarzyć na prawdę wiele rzeczy w tym czasie.

ocenił(a) serial na 9
Noizebeat

Wellick w samochodzie pytał eliota jakie ma plany w sprawie Ecorp "być może te same"... nie poznaliśmy odpowiedzi... pare odcinków później wellick puka do drzwi eliota, którego chce zabić (czy co kolwiek mu zrobił, było zbliżenie na rękawiczki) po czym widzimy scene z siedziby fsociety i napalonego eliota na zniszczenie ecorp
ja wnioskuję że wellick jest ściśle powiązany z ecorp i tak na prawdę nie został zwolniony (po prostu oficjalnie miało to tak wyglądać jak i sprawa z terrym colby) zrobił coś eliotowi.... zresztą ciągle widze jakby eliot był manipulowany od samego początku, jakby ktoś nim sterował...

ocenił(a) serial na 10
Noizebeat

Jest też taka opcja jakiej nikt nie podał a moim zdanie jest najbardziej oczywista chociaż kto wie... po słowach szych z E corp że wiedzą kto z tym stoi pomyślałem że mają Elliota na myśli i chwili gdy on otwiera te drzwi do swojego pokoju zostaje zabity przez jakiegoś człowieka nasłanego z evil corp taka opcja wydaje mi sie najbardziej logiczna chociaż wolałbym tego uniknąć zobaczymy w 2 sezonie w każdym bądź razie :)

ocenił(a) serial na 10
kamcio3

A po co mają go zabijać? Jest zbyt dobry, a co oni robią z tak dobrymi ludźmi? Przeciągają ich na swoją stronę.

ocenił(a) serial na 9
kamcio3

Wellick=Elliot a nie na odwrót jak wszyscy uważają, moim skromnym zdaniem :)

ocenił(a) serial na 7
Janus27

Nie twórzmy kolejnych alter-ego Eliotów,jest tylko Eliot i jego ojciec(głos,który kieruje go do działania,niekoniecznie na czystych regułach tak jak zresztą u większości z nas,zapewne tyle,że Eliot jeszcze widzi tą osobę wyimaginowaną przez siebie).

ocenił(a) serial na 8
Noizebeat

Dla mnie w tym odcinku dziwne jest to. ze zostaly w nim wspomniane rzeczy. ktore juz sie wydarzyly lub moga sie wydarzyc w rzeczywistosci - wyciek z Ashley Madison. zagrozone istnienie Estonii. smierc podczas emisji na zywo. kryzys na chinskiej gieldzie i przez to spadek na europejskich gieldach. Zastanawiam sie kiedy ten 10 odcinek byl krecony. czy juz po aferze z portalem Ashley Madison?
Co do ostatniej sceny. wydaje mi sie. ze "wiemy kto to zrobił" odnosi sie do Eliota. ich spokoj moze swiadczyc. ze rzeczywiscie albo to przewidzieli i sie przygotowali na konsekwencje. albo sami fsociety lacznie z Eliotem stworzyli w tym celu. Tak czy siak na globalnym kryzysie skorzystaja. Zreszta tak jak w rzeczywistosci. megakorporacje celowo tworza problemy na skale swiatowa (kryzysy. wojny itd) aby zaproponowac wczesniej przygotowane rozwiazanie i na tym zyskac.
A prezes. mowiac. ze "zrobia z nim to co zwykle" pewnie mial na mysli kupienie go (Eliota i jego alter ego) lub w jakis sposob uciszenie.

ocenił(a) serial na 10
grzewho_2

Wellick moze byc martwy. w koncowce 9 ep jest zblizenie na popcorn, w ktorym Darlene kiedys zakopala gnata. Takie to troche sugestywne..

karbar57

O tym samym pomyślałam (o ile nikt jej później stamtąd nie wydobył, bo nie pamiętam w sumie). Acz śmierć Tyrella wydaje mi się odrobinę zbyt oczywista.

ocenił(a) serial na 9
karbar57

Oby nie. Zbyt ciekawa postać, żeby ją tak szybko odsyłać na zieloną trawkę.

ocenił(a) serial na 10
Noizebeat

Jako ciekawostka, wstawiam https://vimeo.com/137378169

ocenił(a) serial na 10
Noizebeat

Jak dla mnie Wellick wcale nie przyszedł do Elliota pod koniec 9 odcinka, to wszystko halucynacja, a nie pojawił się przez to, że popełnił samobójstwo (morderstwo, strata pracy). Tyle tylko, że nie pasuje mi skąd Elliot jest w jego samochodzie. Najpierw widzimy jak planują (niby) razem atak a następnie jego skutki, nie wiadomo co było pomiędzy...

ocenił(a) serial na 10
JackXP

Przyszedł.

ocenił(a) serial na 9
Noizebeat

czy ktoś kojarzy co powiedziala żona Wellicka do Eliota?

ocenił(a) serial na 7
Wypasiona_Foczka

"Hvis du har gjort ham noget, så slår jeg dig ihjel."
"If you have done something to him (implying harm), I will kill you."
"Jeśli mu coś zrobiłeś, zabije cię."

ocenił(a) serial na 9
Noizebeat

damn liczyłam ze wellick jest alterego eliota. dzieki

ocenił(a) serial na 7
Wypasiona_Foczka

Jeśli chodzi o Wellick'a to według mnie to jest nie możliwe, że jest alter ego Eliota ze względu na scenę w której sekretarka Wellick'a nie rozpoznaje Eliota.

Z drugiej strony ciekawy jest motyw rozmowy żony Wellick'a z Eliotem gdyż widać tam, że mocno się unosi i od początku jest podenerwowana i dociekliwa. Być może zna Mr Robota?

ocenił(a) serial na 9
Noizebeat

może jeszcze można to jakoś wytłumaczyć, w 1 odcinku slater też zaczepiał agentow. Chyba że jedni i drudzy to wytwór głowy Eliota.

ocenił(a) serial na 10
Wypasiona_Foczka

Agenci na pewno są jazdą Eliota.

ocenił(a) serial na 9
procesk

no macie racje, ale byłaby jazda gdyby jednak się okazało, że więcej osób w serialu to wymysł Eliota :D

mogliby nakręcić (albo jest juz) taki film gdzie 3/4 bohaterów to alter ego (ega) głównego bohatera :D

ocenił(a) serial na 9
Wypasiona_Foczka

nie wymysł Eliota tylko sam Eliot*

ocenił(a) serial na 10
Wypasiona_Foczka

Jest taki moment w serialu kiedy Eliot widzi w lustrze różne postacie i rozumie że Mr Robot to on, Jeżeli ci wszyscy to jego jazda to nie wiem jak oni to rozwiążą.

ocenił(a) serial na 9
procesk

that would be EPIC! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones