PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,3 7 541
ocen
7,3 10 1 7541
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Bajka dla dzieci?

ocenił(a) serial na 8

Czemu oglądacie bajkę dla dzieci. Jakie są powody.

Pzdr.

ocenił(a) serial na 10
moglut

Po pierwsze to nie jest bajka dla dzieci. To bajka dla wszystkich.
Po drugie http://www.filmweb.pl/serial/My+Little+Pony%3A+Friendship+Is+Magic-2010-619268/d iscussion/Dlaczego+oglądamy+MLP+FiM,1841668 (po co pisać dwa razy o tym samym) :)

ocenił(a) serial na 8
kruk6666

Bajka dla wszystkich... o kucach... ahaaaaa
Zapoznam się.

użytkownik usunięty
moglut

Bo jest dobrej jakości, bo lubimy to oglądać. Just because. Nigdy nie zaszkodzi spróbować. Zwłaszcza że 90% przed obejrzeniem 1 odcinka mówiło sobie 'a zobaczę tylko o czym to jest'. I niektórym po prostu się spodobało.

Btw w tym nie ma wbrew pozorom nic dziwnego czy patologicznego, że ktoś ogląda bajki. Ale niestety żyjemy w społeczeństwie w którym fioletowe kucyki wzbudzają więcej kontrowersji niż ludzie tnący się piłami spalinowymi.

ocenił(a) serial na 8

Dobrej jakości znaczy się w hd? Lubienie jest bardzo subiektywnym określeniem :)

Owszem jest dziwne bo uderza w kanon dzielenia na dzieci/niedojrzałych/psyhicznie chorych na dojrzałych. Nie wiem nie oglądam produkcji typu Hostel, no właśnie tylko ta wpadka...

użytkownik usunięty
moglut

Znaczy mnie tu chodzi o dobrą jakość w sensie fabuła/dialogi te sprawy. W innych animacjach to leży, tu działa bardzo dobrze. Bo sprawy techniczne wg mnie nie grają pierwszorzędnej roli choć tu też to trzeba pochwalić MLP, widać że się do tego przykładają.
ten kanon to stereotypy. Dużo się nie pomylę stwierdzając że tak z jedna trzecia osób dojrzałych, z pracą i rodziną ma jakiś serial animowany który lubi oglądać. Tu nie chodzi o wiek, po prostu jeśli coś jest wykonane porządnie to można to oglądnąć, niezależnie od techniki zastosowanej. Czy to animacja czy serial z aktorami.

ocenił(a) serial na 8

Fabuła/dialogi checked. Jak czytam inne animacje, te które oglądałem, nie potrzebują kuców, wielu pastelowych kolorów, wielkich oczu i ogólnej słodkości by zaangażować widza tj. np. Carmen from San Diego, Exosquad, C. Planet, etc. Nie licząc animacji z dalekiego wschodu.

No załóżmy że teoria jest prawdziwa przeważnie nie mają czasu oglądać... ale co ja się znam :P No i właśnie tu jest ten problem w oprawie jak i całej... legacy serii :/

użytkownik usunięty
moglut

Przyznam się szczerze że nie znam, ale z dalekiego wschodu już mogę relate'nąć ^^

Czy nie mają czasu, wiesz odcinki nie są długie, a od czasu do czasu każdy ma taką chwilę coby jedynie usiąść i pogapić się na coś, cokolwiek, niezwiązane z życiem doczesnym.

Co do legacy-> poprzednie generacje rzeczywiście są takie że nic tylko wystawić głowę przez okno i podzielić się zawartością żołądka z resztą świata. To znaczy to moje odczucie. Tu jakby całkowicie od tego odeszli i stworzyli nowy design. A co do oprawy, jeśli Ci przeszkadza to trudno, choć później tego się tak nie dostrzega. Wiesz już co Ci powiem, a powiem ni mniej ni więcej niż to że zawsze można spróbować ^^

ocenił(a) serial na 8

O.O W takim razie masz olbrzymie zaległości jak nie można było oglądać Where on Earth Is Carmen Sandiego, Captain Planet, Donald Duck Adventures itp. ;)

Niech będzie to 'życie doczesne' w blasku My Little Pony, dosyć depresyjne.

Zerwanie z tradycjami? MLP? Zabawki Hasbro nadal wyglądają tak samo tandetnie jak parę lat temu to nie zachęca.

użytkownik usunięty
moglut

Powiedzmy sobie szczerze, prawdą jest to co mówisz, zabawki tak. I nie wiem czy kiedyś będą inne, choć jest nadzieja bo fani naciskają na wprowadzenie pluszaków. Co byłoby trafnym rozwiązaniem.

Nie no Donalda jeszcze się oglądało, cap'na planetę też kojarzę.

ocenił(a) serial na 8

Więc nie ma == dla zabawki i show?

użytkownik usunięty
moglut

Nie, oczywiście że nie. Show swoją drogą idzie a zabawki nawet zbyt dużo wspólnego z tym nie mają. Dobry przykład-> jedna biała postać w show jako zabawka jest różowa z kolorowymi skrzydełkami (błe. Nawet żart z tego powstał, że ta różowa to "jej zła siostra bliźniaczka z chin")

ocenił(a) serial na 8

God bless two branches.

moglut

ja powiem taka rzecz G4 to polaczenie wszystkich pozostalych generacji od G1 do G3 i wprowadzenie nowych ale te postacie teraz sa rozbudowane maja osobowosc charakter i dzieki temu serial jest tak uwielbiany przez ludzi ... co do zabawek otoz tak no kazdy chce zarobic na chleb tak taka zasada jest wiec tutaj wchodzimy w strefe marketingu wg mnie figurki mlp sa bardzo ladne z mocnego tworzywa ( mam kilka i sie tego nie wstydze ) takze mysle ze Hasbro powinno jak najwiecej tego tworzyc po rozne rodzaje i nie uwazam by byly tandetne bo gdyby byly to ludzie by nie kupowali a Hasbro zarabia na MLP takie miliony ze nikt nie jest w stanie tak zarobic przez cale swe zycie .... trzeba zaczac od tego ze tworca MLP jest Bonnie zacherle i to od niej sie wszystko zaczelo

allen123

takze to jak wyglada biznes Hasbro i MLP pod wzgledem produkcyjnym marketingowym oraz filmowym to mozna tylko skladac rece do oklaskow i sciagac czapki z glow Zrobili z MLP cos pieknego i watpie by cos inne mogloby to podwarzyc

ocenił(a) serial na 8
allen123

Mnie w tej materii ciężko (?) dogodzić. Za tandetę np. uważam model szczerbatka "jak wytresować smoka" z arena spectacular :) Jak coś nie jest takie jak w pewnym obrazie który lubię staje się dobrem zbytecznym ;)

allen123

Zadziwia mnie ten fenomen :nie minęło 2 lata , a ten serial już taką zdobył popularność na świecie ,w tak krótkim czasie powstało tyle Fan fikcji ,remixów piosenek ,parodii ,gier związanych z MLP czy jest druga taka bajka która zdobyła taką sławę ?nie spotkałam się :)Pokemony nie liczą się wtedy internet raczkował :)a to dzięki internetowi MLP zdobyło sławę oczywiście ukłony należą się także twórcą którzy postarali się nad tą serią

Ps.allen123 jesteś chyba tutaj najstarszym Bronym :) 12 lat nie mylę się ?ty to chyba wszystko wiesz na temat MLP szacun :)

Gabby_Gums

dokladnie to 13 lat sie interesuje :) od 1998 roku :) kiedy to wprowadzono na TVN My little pony tales :) dokladnie jestem fanem od 3 lipca 1998 roku :) w tym roku bedzie juz 14 :) .. Co do Fenomenu MLP praktycznie powiedzialas wszystko film jest tak piekny tak doniosly pod kazdym wzgledem ze pokochalo go miliony ludzi na swiecie i bodajze 1 w historii ktory wyodrebnil 2 subkultury brony i pegasister :) wprawdzie film ma 1.5 roku :) 2 lata to jak 10 pazdiernik minie :) uklony to naleza sie Lauren faust ktora ma polskie korzenie :) i tamtej ekipie tez :) sa swietni Mistrzowie animacji ze sie tak wyraze :) a ja na temat MLP wiem duzo bo to moja pasja :) i mam wielki szacunek do ludzi dla ktorych tez MLP cos znaczy :) reasumujac I 'm Proud that watch MLP :)

allen123

Dzięki temu serialowi dostałam natchnienia i tworze coś w Photoshopie :) nie umiem rysować za bardzo , a pomoc programiku to chyba nie grzech prawda :) pewnie zaraz mi wyskoczy komunikat z limitem ale i tak na razie nie będę pisała długaśnych postów muszę się tu zadomowić..

Gabby_Gums

Zycze powodzenia w rysowaniu :) w programie :) a ty jak jestes dlugo fanka MLP :) ??

allen123

Dzięki :)

Dokładnie nie znam daty...to się stało tak szybko :)hmmm 2 miesiące .Miałam styczność już z tym serialem w Listopadzie oczywiście z polskim dubbingiem,ale nie zwróciłam na niego tak wielkiej uwagi pewnie przez te głosy :)moje dwie siostrzenice go oglądały często na moim kompie :) to dzięki nim zaczęłam oglądać ten serial ,i stało się :)w lutym przeszły same siebie puszczały non stop at the gala ,at the gala i tak przez 2 godziny ,na szczęscie nie oszalałam i tak wciągnęłam się w tą magie przyjaźni :) chyba nic nie pokręciłam ?


http://www.youtube.com/watch?v=b5YfYtZ32d4 mój ulubiony remix z fluti :)

Gabby_Gums

Cieszy mnie to ze polubilas ten serial :) to bardzo mile :) .. co do piosenek at the gala nie dziwie sie ze byly puszczane non stop :) bo to jeden z pieknych utworow :) tak jak podobne do tego Find a pet song :)
Remix z FS piekny :) ja znalazlem cos takiego :) http://www.youtube.com/watch?v=TkpRUhdVNmU Luna lament :) ciekawe nawet :)
a bardzo lubie z MLP to :) http://www.youtube.com/watch?v=JI0lGfqTRxU ART of the dress rock :)

allen123

Uwielbiam te rytmy :) wysłuchałam chyba prawie wszystkie remixy związane z MLP :)

http://zapodaj.net/images/7c3298333e28.jpg troszkę krzywo:)

Gabby_Gums

otoz jest maly problem bo mi sie bład pokazuje w linku :( Błąd! - Error 403

allen123

http://fotoo.pl//out.php/i180779_derpy.jpg

Wrzuciłam na inną stronkę ,to jest dopiero 1/6 tego co robię :)

Marze o wycieczce po Ponyville takiej na żywo może nam ktoś wybuduje taką makietę :) ale niestety to nie możliwe kasa trzęsie światem a bez niej ani rusz ...słyszałam o Second Live i serwerze Bronyville :) strasznie muli, to nie na mój słabiutki laptop :(

Gabby_Gums

sliczna Derpy :) masz talent koleznko :) wyslij potem calosc jak zrobisz :) tu sie zgodze fajniy jakby stworzono Ponyville na styl np Disneylandu :) ale nie wiem czy wiesz jest w Polsce wies Brony :) a w poludniowej Afryce kolo Pretorii jest Equestria :) naprawde :) http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=equestria%20city&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw. r_qf.,cf.osb&biw=832&bih=509&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=il :)

allen123

Oj tam ty masz talent ja tak ładnie na papierze nie umiem rysować jak ty widziałam twoje pracę awesome! :) a Photoshopie to każdy umie robić :) ok nie ma sprawy :)

allen123

Ops przepraszam , mogłam wcześniej zobaczyć kim on jest :) daj sobie spokój z nim :)lepiej posłuchać jakiejś piosenki MLP niż z nim pisać :)

Gabby_Gums

wlasnie ide sobie porysowac i chyba obejrze odcinek Hurricane Fluttershy :) albo jakis z 1 sezonu :) :) jutro wysle jakies arty :) mam nadzieje ze Ty tez wyslesz :) Pozdrawiam serdecznie .. a to co on mowi mnie nie obchodzi

allen123

http://fotoo.pl//out.php/i181917_mane-6-luna-kopia.jpg

Zrobiłam drużynę Luny :)

Gabby_Gums

Sa mega piekne :) Lyra Octavia Trixie Bon bon :) Derpy xd :) i Daring do :) naprawde cudo :)
ja rowniez zrobilem pare artow :) sa w temacie MLP obrazy cz . II choc chyba mi nie wyszly choc staralem sie idealnie rysowac :(

ocenił(a) serial na 8
Gabby_Gums

Ładnie ładnie, ogólnie tylko chciałem poinformować że trial PS CS6 Beta http://labsdownload.adobe.com/pub/labs/photoshopcs6/photoshopcs6_p1_win_032112.z ip jest obecny, dodatkowo jak rysuje się postacie z tech flash to dobrze mieć odpowiednie brushe a te znajdzie się na deviantart'cie :P

moglut

Dzięki przyda się :) obecnie używam wersji CS3 :)nie umiem za bardzo rysować ,kawałek nogi czy kopytka to narysuje . gdybym rysowała całość to wiadomo jak by wyszło :)krzywo i nie estetycznie ale tworzenie fotomontaży też nie jest łatwe ,trzeba przegrzebać sporą część obrazków tutaj uciąć tu coś dorysować :)

moglut

Na rysowanie od ręki przyjdzie jeszcze czas , muszę sobie wyrobić rękę i wyobraźnie ":) teraz robię coś nowego :) czeka mnie zabawa cieniami itp...chciałabym ręcznie narysować ten obrazek który przerobiłam wcześniej :)używanie Photoshopa nie liczy się :) szanuje osoby które rysują kucyki od ręki :) mają prawdziwy talent

allen123

Dobrze że sobie przypomniałam :) jak zrobisz te arty to daj znać , chętnie rzucę okiem na nie :)

Gabby_Gums

juz sa zrobione sa w temacie mlp obrazy cz.II :) ale twoje sa takie piekne :) bardzo mi sie podobaja :)

allen123

Przepięknie rysujesz podziwiam twój talent :) jak skończę kolejny art to wkleję link w twoim temacie

Gabby_Gums

Ty rysujesz bardzo pieknie :) ja nie rysuje tak ladnie jak ty :( .. a mam pytanie wiesz moze gdzie moglbym sciagnac legalny program Photoshop ?? chcialbym zrobic herb Equestrii :)

allen123

Mam wersje trial na 30 dni o taką Ci chodzi ? no i jaka wersja językowa Cię interesuje ? chyba powinnam pójść z duchem czasu i powinnam założyć konto na Deviancie :) znalazłam sposób aby linie nie były krzywe ale niestety czasochłonny lecz skuteczny



http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/edycja_grafiki/Adobe_Photoshop_ CS3.html

Tutaj masz wersje trial CS3 :)

Gabby_Gums

o dziekuje za ten Trial :) ja jak rysuje to staram sie rysowac jak tworcy :) tutaj jest jak sie tworzy kucyki oraz glosy :) jak sa podkladane :) http://www.youtube.com/watch?v=1uJI1WdKOaw

ocenił(a) serial na 8
allen123

Jeśli chcesz rysować tak jak w serialu to musisz pobrać oprogramowanie grafiki typowo wektorowej np. Adobe Illustrator ,photoshop jest tak jak rysuje gabby dla grafiki rastrowej.

allen123

Dzięki za link :) już chyba wszystko widziałam na temat MLP:FIM

http://fotoo.pl/show.php/183289_octavia-katana-bez-efektu.jpg.html

Takie coś mi wyszło muszę jutro dopracować grzywkę :) tło nie moje ,może zrobię jakieś inne

Gabby_Gums

jest naprawde swietna fantastyczna :) :) ja osobiscie widzialem zdjecie z KAtana ale RD :) http://www.wallchan.com/images/sandbox/30861-rainbow-dash-katana-my-little-pony- weapon-sword-blood.png :)

allen123

Jeszcze wiele zabawy mnie czeka Photoshopem :) w tym programie można robić cuda a jego możliwości są nieograniczone , w twoim temacie wkleiłam gotowy art :)według mnie nie za bardzo mi wyszło teraz wykryłam małe błędy ale chyba nikt nie zauważy :D ale cóż uczę się na błędach i kolejne będą jeszcze lepsze :) chce dojść do ideału tak jak twórcy :)

Gabby_Gums

rysujesz bardzo fajnie az sie milo patrzy :) gdybym tak rysowal jak ty to tez bym byl szczesliwy :) jutro postaram sie wyslac chociaz 3 arty :)
jesli chodzi o tworcow oj wiesz ile oni musza sie natrudzic by to zrobic :) zrobienie takiej postaci jest o wiele trudniejsze niz innych animacji :)tak mi sie wydaje
Pozdrawiam

Gabby_Gums

przepraszam to nie ten link :) ale w mapie google wpisz tak Equestria, Pretoria, Gauteng, South Africa :)

ocenił(a) serial na 9
allen123

Wiedziałem, że gdzieś na Ziemi jest Equestria, ale sądziłem, że to będzie tak jakby... trochę większe? :P

Jan___

ja w przyszlosci chyba tam zamieszkam :D :) moze oni tez maja tam swoja princess Celestie xd :)

ocenił(a) serial na 9
allen123

Te domki, które tam widać z satelity nie wyglądają zbyt zachęcająco, ludzie się tam muszą tłoczyć jak termity! Może mają, ale... jaka Equestria, taka księżniczka ;]

Jan___

mi sie wydaje ze Celestia rzadzi dobrze jesli patrzymy pod katem serialu :) kiedys wspomnialem bodajze chyba jak Z Kitsuune rozmawialem ze Celestia ma swoja honorowa swite Mane6 cos na styl mission impossible :) xd i to one robia to co Princess karze :) wielu narzeka ze ona nie chciala ruszyc 4 liter pokonac Discorda czy NMM . ale ktos w koncu nad krolestwem musi czuwac :)

ocenił(a) serial na 9
allen123

No tak, Celestia jest dobrym władcą, ale naprawdę nikt nie mógł jej zastąpić, aby pomogła M6 w dość poważnej sprawie ja powrót Discorda? Np. Luna? Chyba nie jest aż tak nieprzydatna...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones