PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36254}
6,9 4 375
ocen
6,9 10 1 4375
Na kłopoty... Bednarski
powrót do forum serialu Na kłopoty... Bednarski

Kontynuuacja

ocenił(a) serial na 8

TVP mogła by nakręcić drugą część serialu.Losy Bednarskiego podczas wojny i po jej zakończeniu.Co o tym sądzicie?.

ocenił(a) serial na 9
lotnik_fw

Może crossoverek mały?

Bednarski spotyka Klossa, który w końcu podczas wojny odwiedził Pomorze przynajmniej raz. ;)

ocenił(a) serial na 7
Rodion_Raskolnikow

Mam taki pomysł na scenariusz:

Bednarski z Klossem w domu starców tropią szajkę uśmiercającą pacjentów za pomocą lewatywy. Nieoczekiwanie odkrywają, że mają do czynienia z wielką aferą kryminalną z udziałem międzynarodowej, polsko-paragwajskiej grupy przestępczej. Bossem grupy okazuje się być pielęgniarz, którego Kloss demaskuje jako syna-pogrobowca zbrodniarza wojennego, Franza Kutschery.

ocenił(a) serial na 8
lotnik_fw

lepiej nie ..partacza wzystkie dokrętki za które sie biorą...R.I.P. dla orginalu ,lepiej niech zostana tylko te odcinki co juz są.

ocenił(a) serial na 10
lotnik_fw

To byłby nawet dobry pomysł, ale chyba jednak lepiej nie profanować takiego klasyka jakimiś sequelami, które w żaden sposób nie będą pasować do oryginału i nie będą miały tego samego polotu. Ale jednak zakończenie serialu uważam za największą pomyłkę w życiu. Powinni nakręcić jeszcze jeden lub dwa odcinki, w których wyjaśnia się, że Bednarski przetrwał II wojnę światową i osiadł gdzieś na stałe w spokojnym miejscu. A na emeryturze jak to dziedzic Sherlocka... dalej rozwiązuje zagadki kryminalne :)
A przy okazji czy ktoś zauważył, że nigdy ani razu w serialu nie pada imię głównego bohatera? Nigdy nie dowiadujemy się, jak on ma naprawdę na imię xD.
I jeszcze jedno - cudowna pani Tzarowa będąca swego rodzaju polską panią Hudson, gospodynią słynnego detektywa. No bo w dziełach o Holmesie mamy gospodynię Sherlocka, panią Hudson, wiecznie narzekającą na jego tryb życia, ale jednak w gruncie rzeczy go lubiącą. Podobnie mamy tutaj. Bednarski ma panią Tzarową xD

lotnik_fw

Można by też połączyć losy Bednarskiego i Czterech pancernych - przecież oni też odwiedzili Gdańsk... ;)

ocenił(a) serial na 10
lotnik_fw

Jestem za, ale lepiej jakoś po wojnie, żeby znów Friedmann zagrał

ocenił(a) serial na 10
lotnik_fw

Mi się wydaje, że jest już za późno... nie żyje Stanisław Michalski, Krystyna Feldman, Wiktor Sadecki (profesor- zresztą i tak został uśmiercony)
Marek Obertyn, Halina Wyrodek... Nie da rady odtworzyć tego klimatu... Friedman i ewentualnie Talar nie udźwigną tego serialu...

W latach 90 powstał scenariusz do kolejnych 7 odcinków. Zapytano Friedmana cz był by chętny zagrać. Aktor odpowiedział "Dopóki nie mam długiej siwej brody, mogę grać". Bardzo dziwne, że projekt nie doszedł do skutku... Czyżby prawa autorskie?
Nie rozumiem dlaczego jest tylko 7 odc. Serial był dość dobry... i powinien być kontynuowany ale wtedy, teraz już nie..

Np w przypadku Klossa - Wersja teatralna (bardzo dobre 13 odc.), Serial (znakomite 18 odc.) po 44 latach powstał film dla jednych dość udany, dla innych kaszana, ale nie popsuł ogólnej opinii serialu.
Natomiast Bednarski liczy tylko 7 odcinków, jeśli dokręci się 5, 6... 9 kolejnych znacznie słabszych... osłabią tylko ogólną opinie o tym serialu...