PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36254}
6,9 4 375
ocen
6,9 10 1 4375
Na kłopoty... Bednarski
powrót do forum serialu Na kłopoty... Bednarski
ocenił(a) serial na 10
SzymekTM

No właśnie to jest najśmieszniejsze. Imię Bednarskiego nigdy nie pada. W ciągu wszystkich siedmiu odcinków ani razu nikt nie mówił do niego po imieniu :)

ocenił(a) serial na 7
kronikarz56

tak się zastanawiam. w pierwszym odcinku w sklepie z ptakami profesor wymawia imię: "Kubuś <pauza> człowiek powinien być mały". To do ptaka czy do Bednarskiego?

ocenił(a) serial na 10
lutek69

Jestem pewien, że to papuga miała na imię Kubuś. Zaś zdanie "Człowiek powinien być mały" było już do Bednarskiego. Sądzę, że właśnie to był cel filmowców. By Bednarski nie miał imienia. Albo po prostu zapomnieli mu je nadać, bo bardziej skupili się na akcji serialu :)

lutek69

Oczywiście, że "Kubuś" to imię papugi Pana Profesora. W ostatnim, siódmym odcinku serialu, pt "Nasz człowiek" Profesor zwraca się bezpośrednio do papugi ozywając tego imienia, zatem nie może być żadnych wątpliwości. Jest to scena, po której Profesor przeglądając gazetę dowiaduje się, że Bednarski został złapany i zasugerowane jest, że popełnia samobójstwo - ja tak to odebrałem.

W filmie natomiast jest wymienione imię Pani Tzarowej. Ktoś wie, jakie? :)

Areczq

Na filmpolski.pl też jest samo "Bednarski" i chyba tak miało być. Może być to nawiązanie do słynnych seriali kryminalnych, w których często nie pojawia się imię bohatera, a jedynie jego stopień i nazwisko. Czy ktoś z pamięci jest w stanie wymienić imię porucznika Columbo, Kojaka czy doktora Watsona? :) Znacie może też inne tego typu postacie (niekoniecznie filmowe), w których imię głownego bohatera rzadko lub prawie wcale nie pojawia się w treści utworu?

skrabel1

Redaktor Maj...

skrabel1

Borewicz, Porucznik...

perun_6

Sławomir Borewicz.

skrabel1

Kapitan Sowa...chyba?

skrabel1

Wiem, że to już lata temu, ale np. w "Kill Bill" imię bohaterki można zobaczyć tylko na bilecie lotniczym "Beatrix Kiddo". Bill zwraca się do niej po nazwisku, a ogólnie mówi się o niej albo Panna Młoda, albo Czarna Mamba.
Inny przykład - Clint Eastwood w trylogii Sergia Leone. Praktycznie w ogóle nie ma imienia ani nazwiska.

z_mazur2

Ale bohater Clinta miał ksywę Monco czyli po hiszpańsku "Jednoręki", bo cały czas trzymał rękę na broni.

skrabel1

Kojak miał na imię Theo czyli Theodopolus. Ale Columbo i Bednarski nie mieli imion, a przynajmniej my ich nie znamy.

theodorebagwell3

Columbo był jednak Frankiem - fakt pojawia się to w jednej scenie w jednym odcinku, ale jest ;) Bednarski, Maj rzeczywiście bezimienni

Areczq

Tzarowa miała na imię Maria. Bednarski mówi do niej po imieniu w ostatnim odcinku :)

SzymekTM

Oczywiści że Piotr, wiem bo uczyłem tego konusa.
Pozdrawiam Łukasz

SzymekTM

Detektyw ;)

SzymekTM

Freidmann powiedział w jakimś wywiadzie, że Bednarski nie miał imienia i to było celowe.

ocenił(a) serial na 10
Tektur_von_Karton

Właśnie tak myślałem

ocenił(a) serial na 10
SzymekTM

Celowo nie miał imienia w filmie

SzymekTM

No przecież miał na imię Nakłopoty.

SzymekTM

Oczywiście, że Bolek bo on jest przecież z Gdańska.

ocenił(a) serial na 8
frych3

Z Gdańska pochodzi jeszcze rudy Donald.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
SzymekTM

CACTUAR!!!! :-)

ocenił(a) serial na 8
SzymekTM

Friedman przyznał się w wywiadzie kiedyś że tak samo jak Columbo!,......jego imie w ogóle nie pada!

ocenił(a) serial na 6
dzonydep

Frank Colombo