PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680486}

Narcos

8,5 165 157
ocen
8,5 10 1 165157
7,8 11
ocen krytyków
Narcos
powrót do forum serialu Narcos

Miazga !

ocenił(a) serial na 9

Jestem co prawda dopiero po 3 odcinkach ale serial wgniata w fotel. Kapitalnie nakręcony, wciąga jak gąbka.

crackerjack

Lekka przesada, serial jest dobry, ale bez rewelacji

ocenił(a) serial na 8
Man_of_Steel

no, no - taki ufabulyzowany film dokumentalny - w rzeczy samej glowy moze nie urywa (choc jak widac i to nie jest wykluczone u niektorych) - jednak jest ciekawy czy interesujacy - przez co tez wciaga. bardzo mi sie podoba ta atmosfera tej calej Kolumbii, obraz tego calego spoleczenstwa - no i ta gra za kulisami - mniemam ze na autentycznych faktach (no przynajmniej co niektorych!)...
Fajie tez ze sie zdecydowano zostac w jeezyku kraju - a wiec przy hiszpanskim, co oczywiscie nadaje/oddaje wlasnie duzo tej autentycznosci temu filmu... No i ten soundtrack jest przeje...isty - musze go koniecznie upolpwac, preview: https://www.youtube.com/watch?v=D9yBHwiV5eo
Czekam juz na drugi sezon z niecierpliwoscia.

Wikus_Van_De_Merwe

Przy okazji można było się dowiedzieć jak działał ten skorumpowany kraj, pewnie za bardzo się nie zmienił, mentalność mieszanki indiańsko-hiszpańskiej jest dość rządna krwi, dziwni ludzie, ci baronowie kokainowi, obłudni i dwulicowi, kochają swoje rodziny, a nie mają żadnych skrupułów wobec innego człowieka. Kto im stanie na drodze to kulka w łeb.

ocenił(a) serial na 8
Man_of_Steel

a ja wlasnie odczuwam inaczej - wczesniej to mialem jeszcze gorsze mniemanie o Kolumbii - myslalem w ogole ze to 3 swiat, bieda i koruppt dyktatura - a tu jednak sie okazalo, ze bylo tych pare politykow , ktorzy mieli jednak kregoslup i jakos to probowali majsterkowac - ten kraj na pograniczu wojny domowej, rozdarty pomiedzy tymi narcos, komuno-partyzantka, paramilitersami - a nad tym wszystkim krazace CIA, DEA. FBI... Normalnie szpagat najwyzszej klasy robili - choc i czasmi popelniali bledy, ale gdy pomysle z jakimi trudnosciami mieli do czynienia np. wlasnie ten skorumpowany do szpiku kosci caly aparat panstwowy, administracja, urzedy i ministerstwa albo tez policja czy wojsko, gdzie prawie wszyscy byli na liscie placy u Escobara - czyli jak mozna w ogole z taka ekipa walczyc przeciw niemu(?) - no to za to maja naprawde u mnie respekt...

A Escobar byl po prostu bandyta - niby przypisuje sie mu jakas madrosc - ale dla mnie to byl zwykly pustak. Wymyslil sobie te filozofie 'plata o plomo cabron' i niej sie trzymal jak pijany plota - a to ona go w koncu zalatwila. Czyli duren do kwadratu - ta reporterka, ktora porwal mu to powiedziala - lud go kochal, gdy budowal dla nich domy, gdy im pomagal - to wlasmie wtedy byl wielki i mogl wszystko osiagnac co tylko zachcial - ale gdy caly kraj zalal krwia - i w tylu rodzinach pozabijal ojcow, synow, corek i nawet dzieci nie oszczedzal - no to ta milosc przerodzila sie w nienawisc i w koncu go scigano jak ostatniego szczura. Lecz on byl na tyle pusty, ze chyba nawet nie zdawal sobie z tego sprawy - on do konca myslal o sobie ze jest WiELKi. Przerost formy nad trescia czy tez ambicji nad mozliwościami. To znaczy mozliwosci mialby duze, gdyby zminil tresc ;)

ocenił(a) serial na 7
Wikus_Van_De_Merwe

zgadzam się w 100%. Escobar nie zasłużył na miano bohatera. Zwykły śmieć, który tylko w tym był wybitny, że przekraczał granice, których człowiek, powtarzam człowiek, nie śmieć, nie chciałby przekraczać. Powinien zostać pochowany bez żadnych honorów. Wrzucony w dół jak pies. I jego rodzina powinna ponieść konsekwencje, bo wszyscy wiedzieli z czego żyją.

Motyl_Kobieta

facet zarabial na polglowkach, ktorzy nie widzieli nic zlego w przepuszczaniu kasy na dragach :) tzw selekcja naturalna, ktora jest potrzebna w nieznacznym odwlekaniu przeludnienia Ziemi. Mial tez sporo racji w tym co mowil na temat innych "legalnych" uzywek dzieki, ktorym (tak jak narkotykom) mozna sie stoczyc na samo dno czlowieczenstwa.

ocenił(a) serial na 6
carsonpl

Zwłaszcza te białe kołnierzyki z Wall Street to straszne półgłówki.

ocenił(a) serial na 7
carsonpl

Wszystko by było spoko gdyby do tego nie mordował masowo niewinnych ludzi. Jednak myślę, że dużą winę za to ponosili Amerykanie, którzy nie potrafili sobie poradzić z narkotykami wewnątrz własnego kraju dlatego, jak to zwykle, wpiep**ali się w sprawy wewnętrzne Kolumbii przy okazji mocno zaogniając całą sytuację.

ocenił(a) serial na 10
crackerjack

serial jest dokładnie zajebisty nic nie zrobione na sile ma swój flow + to ze ta historia jest prawdziwa choc producenci sobie pluja pewnie w twarz ze w 1 sezonie przelecieli tyle lat na 2 zostało z półtorej roku

ocenił(a) serial na 10
miked1981

Tak, też żałuję że tak pobieżnie pokazano wydarzenia w 1 sezonie. Ale z drugiej strony lepsze to, niż ciągnięcie serialu po kilka sezonów i z każdym robi sie coraz bardziej naciągany

Poza tym wciąż są tysiące historii do opowiedzenia

crackerjack

Mnie tam w fotel nie wgniata. Bardzo przyjemnie sie ogląda swietny jest jeden z lepszych seriali ale sa takie seriale po ktorych jest takie " co ?!!! jak koorwa?!!!" Tu tego nie ma poprostu taki typ serialu ale mi tam i bez tego meeega sie podoba.

ocenił(a) serial na 10
Bozydar_Korkosz

A jaki serial jest lepszy od 'Narcos'? Ja obejrzalam 2sezony z zapartym tchem i nie przypominam sobie abym ogladala kiedys lepszy. Swietna fabula i sciezka dzwiekowa, podobal mi sie motyw narratora. Ogromnym atutem jest, ze mowia po hiszpansku. Jedynie Murphy i jego zona mnie irytowali, ale w drugim sezonie juz ich jest mniej. No i Murphy zgoli tego okropnego wasa:)

gattino20

serial Utopia

crackerjack

Eee tam. Jasne - da sie obejrzec, ale do Gomorry nie ma startu

ocenił(a) serial na 9
paw_2

Gomorra tez wymiata. Oba seriale sa troche inaczej nakrecone ale jeden i drugi jest doskonaly

crackerjack

Szkoda tylko,że nie pokazano jak Escobar urządzał imprezy na których gwałcił małe dziewczynki, w których podobno gustował a te które nie były uległe kazał zabijać.

ocenił(a) serial na 9
anetachuchla

a skąd o tym wiesz? Pytam serio bo nigdy o tym nie slyszałam a chętnie poczytam.

Mrs_Stone

Z filmów dokumentalnych o Escobarze.

ocenił(a) serial na 10
anetachuchla

a o tych 60 kilku laskach co startowaly w wyborach miss slyszales?

ocenił(a) serial na 9
Mrs_Stone

Na youtubie jest film dokumentalny o Escobarze i tam o tym mówią :) jak wciągnełam się w serial to też szukałam na ten temat informacji w innych źródłach i bodajże też coś znalazłam, mam jeszcze jego biografię i ciekawa jestem czy tam coś będzie o tym ;) oprócz tego ta jego żona miała 15 albo 14 lat jak była w ciąży i wziął z nią ślub

ocenił(a) serial na 8
crackerjack

Kapitalny serial.


Z gangsterskich seriali serdecznie polecam dziesięć pozycji :

1) "Prawo ulicy" -10/10.... IMDB 9.4 .....(5 sezonów - 60 epizodów)
Najlepszy serial HBO. Moim zdaniem perfekcyjny.
Lepszy od innych sztandarowych seriali HBO -Sześć stóp pod ziemią, Sopranos, Deadwood,
Rzym, GOT, Detektyw (1 sez), Westworld.
Najciekawsze postacie: Omar, Stringer Bell, Bubbles, McNulty, Avon Barksdale, D'Angelo Barksdale, Freamon, Moreland, Tommy Carcetti gra go aktor co wciela się w Littlefingera w GOT,
Preston 'Bodie' Broadus, Frank Sobotka.
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

2) "Breaking bad" 10/10.... IMDB 9.5 -2 ZŁOTE GLOBY (5 sezonów - 63 epizody)
Najciekawsze postacie: Walter White, Jesse Pinkman, Saul Goodman, Gustavo Fring, Hank.
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

3) "Sopranos" 9,5/10.... IMDB 9.2 - 5 ZŁOTYCH GLOBÓW (6 sezonów - 86 epizodów)
Najciekawsze postacie: Tony Soprano, Carmela Soprano, Moltisanti, Gualtieri, Silvio Dante,
Corrado "Junior" Soprano, Tony Blundetto grany przez Steve Buscemi,
Salvatore "Big Pussy" Bonpensiero.
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

4) "Świat gliniarzy" 8,5/10... IMDB 8.7 - 2 ZŁOTE GLOBY (7 sezonów - 89 epizodów)
Najciekawsze postacie: Vic Mackey, Shane Vendrell, Holland 'Dutch' Wagenbach,
Jon Kavanaugh gra go sam Forest Whitaker dopiero od 5 sezonu, ale jego wejście to
BOMBA, bo aktorsko pozamiatał aktorów serialowych pod dywan :)

5) "Zakazane imperium" -8/10... IMDB 8.6 (5 sezonów - 56 epizodów)
Najciekawsze postacie: Enoch "Nucky" Thompson, James Darmody, Richard Harrow,
Al Capone, Arnold Rothstein, Nelson Van Alden, Chalky White.

6) "Fargo" -9/10... IMDB 9,0 - 2 ZŁOTE GLOBY (2 sezony - 20 epizodów)
Najciekawsze postacie: 1 sezon - Lorne Malvo, Lester Nygaard, Bill Oswalt, Molly Solverson.
2 sezon- Peggy Blomquist, Mike Milligan, Dodd Gerhardt, Hanzee Dent.
3 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 2017

7) "Narcos" -8,5/10... IMDB 8,9 (2 sezony - 20 epizodów)
Najciekawsze postacie: Pablo Escobar, Javier Peña - aktor Pedro Pascal grał Oberyna w GOT,
Horacio Carrillo, Steve Murphy, José Rodríguez Gacha.
3 i 4 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 3 SEZONU LATO 2017

8) "Gomorrra" - 8,5/10... IMDB 8.7 (2 sezony - 24 epizody)
Najciekawsze postacie: Ciro, Pietro Savastano, Salvatore Conte,
Imma Savastano, Gennaro Savastano
3 i 4 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 3 SEZONU 2017 LUB 2018 ?

9) "Peaky Blinders" -8/10... IMDB 8,8 (3 sezony - 18 epizodów)
Najciekawsze postacie: Thomas Shelby grany przez Cillian Murphy,
Alfie Solomons grany przez Toma Hardy, Polly Gray
4 i 5 SEZON ZAMÓWIONY - PREMIERA 4 SEZONU 2017 ?

10) "Taboo" -IMDB 9,2 (1 sezon - 8 epizodów) Premiera 8 styczeń
Nie oglądałem jeszcze, ale słyszałem, że dwie postacie świetnie są wykreowane:
James Keziah Delaney, którego gra Tom Hardy w roli pierwszoplanowej :)
Stuart Strange grany przez Jonathana Pryce'a. Ten aktor w GOT grał Wielkiego Wróbla.
Serial w stylu Zakazane imperium i Peaky Blinders,
ale akcja umieszczona wiek wcześniej. Na początku XIX wieku w Londynie.


Top 5 seriali - Twin peaks, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, Prawo ulicy, Breaking bad.

ocenił(a) serial na 7
returner

W pełni podzielam twoje zdanie na temat "the Wire". Jedyny serial, który bardziej mi się podobał to Kompania Braci. Co do Narcosa natomiast to według mnie pierwszy sezon był świetny, ale w drugim niestety była masa niepotrzebnych dłużyzn. Szczególnie mam na myśli ciągłe rozmowy Pabla z żoną. Zdecydowanie mogli lepiej rozplanować w serialu jego historię - opowiedzieć więcej o początkach jego działalności, a mniej skupiać się na upadku.

ocenił(a) serial na 10
crackerjack

Twórcy filmu to artyści. Dla mnie Narcos to serial wszechczasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones