PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 461
ocen
7,3 10 1 15461
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart

Czytając komentarze zauważyłam, że wiele osób bardzo ją lubi i życzy szczęścia. A mnie wręcz szlag trafia, gdy widzę jej zachowanie. Co denerwuje mnie najbardziej? Chyba to, że wydaje jej się, iż jak jest królową to może wszystko. No, poniekąd tak jest, ale tu głównie chodzi mi o to, jakiego stosunku nabrała do innych, np. do Loli. Okok, rozumiem - przyjaciółka przespała się z jej ukochanym, lecz to przecież nie tylko wina Loli, ale też Franciszka, do którego przestała mieć pretensje. Druga aspekt, który mnie w niej drażni i to poważnie - uważa, że jest na równi z królem! Niech ta baba wreszcie zrozumie, iż nie jest tak ważna jak on i nie musi jej o wszystkim mówić, a ona pchając się w nieswoje sprawy tylko dubluje kłopoty...
Ten ostatni argument napisałam ze względu na nowy sneak peak, który pojawił się na oficjalnej stronie "Reign" na Facebook'u. Tam Mary wypomina Franciszkowi, że nie jest już mężczyzną, w którym ona się zakochała, bo chyba podpisał coś z katolicką szlachtą. No kurde, bez przesady. On jest królem - on ma moc.

ocenił(a) serial na 9
proxbiala

Zgadzam się całkowicie. Mnie strasznie denerwuje nie sama postać Mary, co aktorka, która ją gra. No kurcze, jeszcze nie widziałam tak wyjątkowo drętwej i sztywnej aktorki. Szczerze mówiąc zastanawia mnie co wszyscy w niej widzą, bo ja nie widzę niczego wartościowego. Wracając do postaci, mam wrażenie, może nie słuszne, że ona cały czas robi z siebie męczennicę, która nic, tylko cierpi za innych. A jej uczucia do Franciszka? No proszę. W jednym odc potrafi go kochać, potem nienawidzić, a potem znowu kochać. Szkoda, że w takim kierunku poszedł ten serial, bo pierwsze odcinki były naprawdę ciekawe.

ocenił(a) serial na 10
proxbiala

Czy fakt, że Franciszek się z nią przespał usprawiedliwia Lole? Franciszek myślał, że Mary go nie kocha, że wybrała Basha!!!!! Nie widze tu jego winy. Lola doskonale wiedziała jaka jest prawda! I mimo to zdradziła swoja przyjaciółke (królową!), rozkłądając przed nim nogi. Na prawde musiała? Akurat z Franciszkiem? Gdyby mnie to spotkało, wytargałabym suk@#@e z włosy...

Olipatka

Zgadzam się całkowicie! Uważam, że w tej sytuacji Mary zachowała się lepiej, niż wspaniałomyślnie. To nie są nasze czasy i sytuacja, w której koleżanka koleżance odbija chłopaka, tylko dama dworu zdradza swoją królową! Mogłaby ją ściąć równie dobrze, a ona uszanowała jej uczucia i kryła ją przed własnym mężem ryzykując jego zaufanie. Poza tym nie miała do niej praktycznie żadnych pretensji i jeszcze ją wspierała. Ciekawe, która przyjaciółka potrafiłaby się tak zachować.
Ja akurat bardzo lubię postać Mary. Moim zdaniem jest bardzo dobrą królową i potrafi oddzielić swoje uczucia od spraw ważniejszych, którymi monarcha powinien się kierować. Bardzo mi się w niej to podobało na początku, kiedy każdy widz kibicował jej związkowi z Franciszkiem, a ona jednak przedkładała dobro swojego ludu nad własne. Ma wszystkie cechy, jakie powinna mieć dobra królowa, jest opanowana, sprawiedliwa i dba o ludzi, którzy powierzyli jej swój los. Aż szkoda, że skończy, jak skończy;P

ocenił(a) serial na 10
proxbiala

I jeszcze jedno.. Wtrącanie się Mary w sprawy królestwa jeszcze jestem w stanie zrozumieć - też nosi korone i pochodzi z królewskiej rodziny ale NA BOGA, w jakim normalnym kraju szlachic grozi królowi?? Postać Narcissa jest wyolbrzymiona, w normalnych warunkach król po peirwszej próbie jego wyskoków zatorturowałby go na śmierc - w najlepszym wypadku powiesil.

ocenił(a) serial na 9
Olipatka

Tylko w tym przypadku Franciszek ma naprawdę wiele do stracenia. Zresztą, lubię Narcissa :D Wydaje mi się, razem z Katarzyną, najbardziej barwną postacią tego serialu. A co do Loli - nie twierdzę, że nie masz racji, zrobiła źle, a nawet bardzo źle, ale kurde i tak zostaję przy opinii, że nie jest jedyną winną w tej sprawie. Jakoś tak lubię ją, nie umiem dokładnie powiedzieć, dlaczego.

ocenił(a) serial na 10
proxbiala

A mnie on strasznie denerwuje, bo sprawia, że serial staje się bardzo mało realistyczny, zbyt dopasowany do dzisiejszego kregosłupa moralnego. Co do KAtarzyny to zgadzam się w 100%, jest najlepsza :D Sądze, że Lola jest jedyną winną w tej sytuacji, nie widze argumentów pzemawiających za wszystkich innych, niby winnych :P

ocenił(a) serial na 8
proxbiala

tak, też. bardzo ładna, ale drętwa i słaba aktorka. fabularnie zachowuje się wybitnie irytująco, nie lubię gdy ktoś się na siłę we wszystko wpie*dala :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones