PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625585}

Nasze matki, nasi ojcowie

Unsere Mütter, Unsere Väter
5,9 7 395
ocen
5,9 10 1 7395
Nasze matki, nasi ojcowie
powrót do forum serialu Nasze matki, nasi ojcowie

Podobnie jak w Mongolii Czyngis-chan lub we Francji Napoleon. Niemcy coraz częściej kreują
siebie na ostatnie ofiary IIwś (a tak właściwie to ostatni przegrali Japończycy) , przerzucają winę na
polaków że atakowaliśmy ich przed 1 września 39 co jest już kłamstwem.

Bilet95

Bohaterem narodowym Niemiec to on już jest tylko na razie nieoficjalnie. Cóż, jeśli wolimy w wyborach głosować na niemieckich czy sowieckich oszustów zamiast na Polaków, to mamy powtórkę z historii. Już raz mieliśmy być unicestwieni jako naród. Sowieci ramię w ramię z Niemcami zdążyli wymordowali co najmniej 4,5 miliona Polaków. Fakt, że istniejemy jeszcze jako naród, jest tak nieprawdopodobne, że można to tylko przypisać Bożej opatrzności.

Tusk już w 1989 rozdał Niemcom nasze media. Jako premier dobił naszą gospodarkę. Podobnych jemu ludzi są tysiące. Niektórzy robią to świadomie inni z głupoty.

siklawa

No proszę, już nawet zza Hitlera wyłania się złowrogi Tusk... ;)

zweistein

Złowrogi Tusk? Raczej zdrajca jak twierdzą Polacy. Niemcy osadzili Tuska na stanowisku szefa Rady Unii Europejskiej by znowu zwalić na Polskę niewygodne decyzje antyrosyjskie. A jaki z niego Polak skoro sam stwierdził, że być Polakiem to nienormalność? Folksdojcz i tyle. Zrobi jak pajac wszystko co mu Merkel nakaże. Polska już teraz ma miliardowe straty a Niemcy przejmują nasze rynki (nie tylko rolne).

Kaczyńscy stworzyli PiS a Korwin KNP. Gdy ich zabraknie te partie nie przetrwają długo. Co innego Ruch Narodowy - jedyny polski zwiastun odrodzenia naszej potęgi ekonomicznej i suwerenności?

siklawa

Zdrajca jak twierdzą Polacy? ;) Jacy Polacy, konkretnie? Bo może lepiej mówić przede wszystkim w swoim imieniu?
A o nienormalności bycia Polakiem mówił Palikot, nie Tusk. Jak już cytujesz, to rób to z głową. Bo trochę nienawiść cię zaślepia. Tak odrobinkę.

zweistein

Coś ci się pomyliło. Katolicy nie kierują się nienawiścią. W Talmudzie się chyba o tym naczytałeś. Z tego co wiem to katolicy to raczej takich rasistowskich ksiąg nie czytują. O nienawiści jest także w "Mein kampf". Tego także katolicy nie czytują. Wiara katolicka Polaków opiera się na miłości bliźniego. To właśnie przeciwieństwo nienawiści niemieckiej.

Nie wiedziałem o Palikocie. Czyli mamy dwóch "folksdojczów": jeden niemiecki a drugi sowiecki?

Jeśli nie wiesz: Polacy to jakieś 40 milionów ludzi którzy na co dzień oszwabiani są na (niestety) własne życzenie przez niemieckie i sowieckie media.

siklawa

Jeśli ktoś nazywa premiera polskiego rządu folksdojczem, to co jest jak nie czarna, bezkompromisowa, bezapelacyjna nienawiść? A, ty pewnie sądzisz, że to po prostu obiektywny opis zjawiska, prawda? ;)
Bycie wierzącym nigdy nie przeszkadzało w tym, żeby uciskać, prześladować i zabijać tych, których uznano za wrogów. No tak, można przecież to wszystko robić bez nienawiści... ;)

Co do cytatu, mógłbyś po prostu przyznać, ze zacytowałeś nieuczciwie. Bo to nie słowa Tuska. Tylko tyle. Ale i to dla ciebie za dużo.

Dalej nie wiem, iluż to Polaków (których łaskawie reprezentujesz) widzi tak Tuska, jak ty. Chyba nie te wspomniane 40 mln, bo przecież kilku przynajmniej ma łuskę na oczach, inni bielmo, trochę jeszcze służy postnazistowskiemu kapitałowi niemieckiemu, inni wysługują się na klęczkach Rosjanom, kolejni masonom, następni są żydowskimi folksdojczami... To ilu was, tych Prawdziwych Polaków, zostało? Garsteczka?

zweistein

Żaden premier tylko kłamca wyborczy, który lubi jak widać otaczać się szumowinami. Gdyby nie oszwabianie Polaków nigdy nie zostałby premierem. Uważasz, że nie można już powiedzieć zdrajca na zdrajcę czy szumowina na szumowinę bo jest to nienawiść. Nigdy bym nie uwierzył, że macie głupotę zapisaną w genach.

Wyszukaj sobie: "polskosc-to-nienormalnosc-czyli-ostatnie-szlify-edukacyjnej-strategii-tuska-wyz walajace-polakow-z-teatru-niespelnionych-marzen" i nie broń oszusta wyborczego.

Wszyscy tak widzą Tuska pomimo, że niemieckie nazistowskie media (tudzież inne komunistyczne) wybielają go robiąc z niego albinosa.

siklawa

Wyszukałem (raczej: spróbowałem) - google nic nie znajduje. Teraz chyba kolej na kolejna kłamstewko, piotrusiu?

zweistein

To spróbuj raz jeszcze: "polskosc-to-nienormalnosc-czyli-ostatnie-szlify-edukacyjnej-strategii-tuska-wyz walajace-polakow-z-teatru-niespelnionych-marzen".

"kolejna kłamstewko"? Chyba niemieckie oszwabianie Polaków Piotrusiu.

siklawa

Kolejna próba - google nic nie wskazał.
Czyli potrzebujesz kolejnego kłamstweczka.

zweistein

To spróbuj raz jeszcze: "polskosc-to-nienormalnosc-czyli-ostatnie-szlify-edukac yjnej-strategii-tuska-wyzwalajace-polakow-z-teatru-niespelni onych-marzen".

Usuń spacje z tekstu. Filmweb wstawia je automatycznie.

"kolejna kłamstewko"? Chyba niemieckie oszwabianie Polaków Piotrusiu.

siklawa

" List p.o. redaktora naczelnego miesięcznika "Znak" Michała Bardela, który tłumaczy jak wypowiedź Donalda Tuska została zmanipulowana..." ;)
Znajdziesz sobie resztę w sieci, piotrusiu?
Mnie "Piotrusiem" nie nazywaj, bo to nie ja tak się podpisywałem we wcześniejszym filmwebowym wcieleniu.

zweistein

Gdybyś był Polakiem to wiedziałbyś, że w Polsce manipulują tylko media głównego ścieku. Ale to co podają jako wypociny Tuska w dalszej części jest nawet lepsze (w tym złym znaczeniu czyli ohydniejsze): "Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej." To stąd te wypędzenia młodych ludzi za chlebem?

Jak mam Cię nazywać? Icek czy Helmut Piotrusiu?

siklawa

Ciągle jestem filmwebowym zweisteinem, piotrusiu. Jak mnożyć to to tożsamości i udawać innych zapytaj siebie, przecież wiesz lepiej. pietrek.
Polak Polakowi nierówny, fakt. Różni nas to, że ja nigdy nie ośmieliłbym się próbować zabraniać innemu Polakowi prawa do polskości, choćby takiemu dziwu jak ty.
Zauważyłeś, że red. naczelny wystosował list ze sprostowaniem dla tych, którym na podstawie zdań wyjętych z kontekstu wydaje się, że już wszystko widzą najlepiej?

użytkownik usunięty
zweistein

Wow ,jaki obrońca się znalazł xD .Znajomy czy rodzina?A może zwykły bezmózgi leming? ( To pytanie retoryczne - nie odpowiadaj) :P Każdy ma prawo do nienawiści ,jeśli ktoś go mocno irytuje, i do własnego zdania ;p

Prawo do nienawiści przyznają sobie radośnie tylko idioci (ewentualnie jeszcze idiotki). Nie, nie musisz odpowiadać, to takie oczywiste stwierdzenie.

użytkownik usunięty
zweistein

Nie muszę ,ale chcę. Oczywiste to jest akurat to,że idioci mają problem z pogodzeniem się z odmiennymi do swoich poglądów i atakują za to innych na każdym kroku , a nienawiść to ludzkie uczucie,takie samo jak każde inne, w sytuacji gdy krzywdziciel próbuje zafałszować historię robiąc z siebie pokrzywdzonego , oczerniając swoje ofiary. Przestań mnie jak i innych na tym forum prześladować za odmienne zdanie.Rozumiem,że kochasz Niemców ,może nawet jesteś jednym z nich ,ale o nie daje ci prawa do obrażania innych :)

Nienawiść za to, że ktoś cię "mocno zirytuje" (sic!)?
Ci, którzy mają problem z pogodzeniem się z tym, że ktoś daje sobie takiego prawa do nienawiści to idioci? Na pewno?
Infantylizm twoich rozważań nie jest budujący.

użytkownik usunięty
zweistein

Idealista z Ciebie widzę.Chociażby tacy kłamcy,chamy i oszczercy są irytujący ,więc wywołują u wielu nienawiść.Takie jest prawo natury.Hater gonna hate.Nie chce mi się już z tobą dyskutować.Żegnam.

Też mam wrażenie, że brak nam platformy porozumienia. Może byłaby choć szansa, gdybyś nie rozpoczął rozmowy ze mną od obrażania. Ale ty pewnie nawet nie rozumiesz, dlaczego taki sposób inicjacji kontaktu jest dyskredytujący dla jego autora.

zweistein

Oto właśnie katolicka "miłość bliźniego", o której pisał powyżej jeden z jedynych "prawdziwych" Polaków... Gdybym miał wskazać jaka cecha charakteru przychodzi mi na myśl, gdy słyszę o polskim prawactwie, to byłaby to chyba hipokryzja/zakłamanie. Ewentualnie głupota :P

zweistein

A jak inaczej nazwać człowieka który działa dla dobra narodu, ale nie swojego ale niemieckiego, a dobro Plaków ma dużym poważaniu? Jak go nazwiesz? Patriotą?

Bilet95

"przerzucają winę na
Polaków że atakowaliśmy ich przed 1 września 39 co jest już kłamstwem..."

O jakich atakach mowa? W sensie militarnym? I gdzie w prasie niemieckiej można o tym przeczytać?

zweistein

Teraz sobie nie przypomnę ale była rozmowa z jednym z niemieckich żołnierzy (z tamtego okresu) powiedział on że już kilka miesięcy przed 1 września 1939 roku Polacy zbrojnie atakowali Niemców.

Bilet95

Serio? Cały 1 (sztuk: jeden) żołnierz tak powiedział? I to ma być ta niemiecka próba fałszowania historii?

zweistein

Jeden tak powiedział a reszta ludzi go popierała

Bilet95

Jaka reszta? ;) Resztę to już sobie dośpiewałeś (fałszując).

zweistein

Chodziło o dużą konferencje na której się wypowiadał były między innymi ten hitlerowiec, wypowiedział się o rzekomych atakach na Niemcy przed 1 września, następnie wszyscy mu klaskali.

Bilet95

A jakie jest oficjalne stanowisko Niemiec, wiesz może?

zweistein

Cóż według Niemców wojnę rozpoczęli naziści.

Bilet95

Konkretnie: nazistowskie Niemcy. Czyli jednak nie Polska, prawda?

zweistein

No właśnie już nie zupełnie. Niemcy uważają że byli tylko i wyłącznie narzędziem nazistów i nic na to nie mogli poradzić wiec co za tym idzie są równie poszkodowani jak wszyscy inni a nawet bardziej. Wszędzie można przeczytać, usłyszeć... tylko i wyłącznie że to naziści zbudowali obozy zagłady, że to naziści wywołali wojnę. Wypowiedzenie że to Niemcy coś takiego zrobili od razu wywołuje fale krytyki w Niemczech.

Wracając do mojej wypowiedzi: Ten gościu chciał udowodnić że to Polacy atakowali Niemców przed 1 września a Niemcy zaczęli się bronić atakując przez co wybuchła IIwś. Próbował on przerzucić winę za wywołanie wojny na Polskę.

Bilet95

I znając życie wielu neonazistów będzie trzymać się tego do usranej śmierci. I żeby ci kretyni nie wywołali kolejnej wojny.

Bilet95

Też prawie cały świat myśli że jesteśmy albo byliśmy tacy sami jak hitlerowcy. Bo myśleli że skoro polska to kraj gdzie było pełno obozów koncentracyjnych to my byliśmy tacy jak oni. A tak na prawdę to wszystko lokalizacji wina.

Bilet95

Co ty, próbował? I to już wystarczy, żeby twierdzić, że Niemcy przerzucają na nas winę za wybuch II wojny? Ale faktycznie wybuch wojny (zarówno I jak i II) miał wiecej przyczyn niz można wyczytać z podręcznika historii do gimnazjum.

Nie, nie tylko. Gdybyś znał realia niemieckie, wiedziałbyś, że tak nie jest. To jest prawda - naziści budowali obozy śmierci. Niemieccy naziści. I w Niemczech trudno twierdzić, że to Polacy buli tymi niemieckimi nazistami. Ja takiego zdania nie znam. Ale może ty znasz, to zacytuj z jakiegoś niemieckiego źródła.

zweistein

Jeżeli ktoś będzie próbował przerzucić winę za zabójstwo na ciebie, to istnieje szansa że mu się uda jeżeli wszyscy inni mu w to uwierzą.
Powtarzane kłamstwo staje się prawdą (tak jest na przykład z tym: że człowiek używa tylko 10% mózgu).

W Niemczech uczy się dzieci o polskich\nazistowskich obozach zagłady (nie stosuje się tam zdania Niemiecki obóz zagłady) niektórzy przez to będą nawet twierdzić że Polacy byli w tzw. wieżyczkach i pilnowali żydów bo przecież POLSKI obóz zagłady (przy okazji jest jedna amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel tak właśnie twierdzi).... Tak będą twierdzić ludzie którzy nie interesują się historią a jest nich na pewno więcej niż ludzi których to interesuje, dlatego tymi atakami słownymi można wciskać ludziom ciemnotę.
Pewnie i większości Niemców uważa że wybuch I i II wś to przede wszystkim ich wina, co jednak nie zmienia faktu że coraz częściej się ich usprawiedliwia z tamtych czynów mówiąc że to naziści, albo że ruscy i Japończycy byli gorsi.

Bilet95

Nie sądzę, żeby niemieckie dzieci uczono o polskich obozach koncentracyjnych. O nazistowskich zapewne tak, ale niemożliwe jest, żeby niemieckim dzieciom wydawało się, że Hitler był polskim nazistą, a Goebbels polskim ministrem propagandy.

zweistein

Jak to nie uczono? Wpisz sobie na Google: "Polskie obozy koncentracyjne w niemieckim podręczniku".
Wśród młodzieży Niemieckiej panuje przekonanie że Polacy nie przyznają się do swoich czynów, że były na równi z Niemieckimi.

Bilet95

Ostatnio rozmawiałam z jednym panem, który kilkanaście lat mieszkał w Niemczech.
Opowiadał, że pojechał kiedyś zobaczyć obóz koncentracyjny Dachau.
Spytał o drogę jednego Niemca, a tamten wielce zdziwiony stuknął się w czoło i mówi "że o żadnym obozie koncentracyjnym Dachau nie słyszał, ale o muzeum wojskowym Dachau".
Dla Niemców obozy koncentracyjne to po prostu "muzea wojskowe".
A jeśli już mówią czasem o obozach koncentracyjnych, to nazywają je "POLSKIMI obozami".

Vanessa100

Ale jesteś pewna, że zawsze? Bo te negatywne przypadki są w Polsce nagłaśniane, a może o tym, co normalne i właściwe nikt nie pisze, bo to żadna sensacja?

zweistein

Ja tylko mówię co on mi powiedział :D

Vanessa100

Czyli tam nie ma ani słowa twojego komentarza?

Bilet95

http://de.wikipedia.org/wiki/KZ_Auschwitz-Birkenau pisze w pierwszej linijce jak byk ze niemiecki obóz....

ocenił(a) serial na 1
Bilet95

niedługo Niemcy nakręcą film że to Polacy zaatakowali Niemcy, zagazowali, rozstrzelali 6 mln Niemców

maciekd_filmweb

A Warszawę zburzyli Naziści. To rasa drapieżnych Obcych z dalekiego kosmosu, która najechała miłujących pokój Niemców i zmusiła ich aby zachowywali się jak najeźdźcy. Po wojnie Obcy odlecieli do siebie, a niewinni Niemcy zostali ze swoją traumą.

ocenił(a) serial na 7
Bilet95

Czytając polskie fora można odnieść wrażenie, że dla niektórych ludzi z naszego kraju Hitler jest narodowym bohaterem Polski. Nie lubią gdy nazywa się ich neonazistami albo postnazistami, ale mają zadziwiająco zbieżne z nimi poglądy. Często też wyrażają zadowolenie, że Niemcy wymordowali polskich Żydów a ich antysemityzm jest wręcz nazistowski i specjalnie nieskrywany.
Wykazują też ogólną ksenofobię; wyrażają niechęć do wielu innych narodów, grup etnicznych, religijnych a nawet społecznych. Światopoglądowo, politycznie nierzadko są bardzo radykalni i postulują radykalne rozwiązania, z rewolucją i obaleniem istniejącego porządku włącznie.

per333

"Nie lubią gdy nazywa się ich neonazistami albo postnazistami,"

Rozumiem, że ty lubisz jak ktoś cię gnoi i przekręca fakty tak, że wychodzi że to ty jesteś tym podłym, dzikim i okrutnym; czyli jak robi ci na łeb a ty musisz podskakiwać z radości.

"Często też wyrażają zadowolenie, że Niemcy wymordowali polskich Żydów a ich antysemityzm jest wręcz nazistowski i specjalnie nieskrywany."

Gdzie na tym forum akurat znalazłeś przykłady zachwytu nad Hitlerem, chyba że rajcuje cię bardzo prowokowanie?

ocenił(a) serial na 7
denticulatus

Oj znalazłem i to nie raz. Ale to forum nie ma najlepszej wyszukiwarki, więc Ci linka nie podam. Zresztą byłbyś obłudny gdybyś twierdził, że sam się z czymś podobnym nie zetknąłeś. Ale mogę dać linki do Youtube'a oraz do komentarzy pod filmikami. Niezwykłych komentarzy. O tym, że Hitler wybawił nas od Żydów, że lepiej było iść z Hitlerem pod rękę niż z aliantami, że silna władza dyktatury i zamordyzm to jedyne co lud rozumie... O Żydach stwierdzenia we wszystkich odcieniach nikczemności. Nie tylko o Żydach. Polski net gnije od ksenofobii, pławi się w rasizmie, tapla się w antysemityzmie. Jest tego wszędzie pełno, pod każdym artykułem np. o tematyce żydowskiej, choćby luźno poruszanej. Wystarczy, że ktoś wspomni o gimnastyczce z Izraela i już się zaczyna. Czegoś takiego nie ma w żadnej innej przestrzeni internetowej w Europie.
Polacy stali się niezwykle ksenofobiczni, hejtują praktycznie wszystkie możliwe nacje. Nikogo nie oszczędzą. Nawet Litwinów, z którymi budowali potęgę przez kilkaset lat, a potem w nagrodę okupowali ich odwieczną stolicę. Coś niesamowitego.

Jest jasne, że za nazizm odpowiadają Niemcy. Ale inteligentni ludzie odkrywają kolejne odcienie szarości i wiedzą, że nic nie jest takie proste jak się wydaje. Przyzwoici ludzie nie zamiatają niczego pod dywan i nie relatywizują zbrodni. Chrześcijanie, prawdziwi chrześcijanie idą przez życie z maksymą "prawda nas wyzwoli". A prawda jest złożona i często brutalna. W Polsce antysemityzm przed wojną był ogromny, co musiało przełożyć się na sytuację wojenną. Wszak wojna nigdy nie uszlachetnia. Twierdzenie, że Polacy masowo pomagali Żydom jest kłamstwem. Twierdzenie, że BARDZO wielu Polaków chłopskiego pochodzenia zaszkodziło Żydom jest chrześcijańskim wymiarem prawdy. Krótko mówiąc są wśród nas potomkowie morderców, oprawców i pomocników nazistów. Są też ich mentalni i moralni spadkobiercy. "Szkoda, że Hitler ich wszystkich nie spalił" to nie jest okrzyk neonazisty z Bremy, lecz zawołanie starszego polskiego pana uwiecznione na filmiku wrzuconym na YT. Ale najgorsze są POLSKIE komentarze pod tym filmikiem. Ich ilość...
Przyzwoity człowiek daje odpór podłości i na pewno nie robi tego poprzez wyparcie albo bierność.

użytkownik usunięty
per333

No coś ty,na pewno nie na tym forum . Tutaj pełno dzielnych obrońców żydów i Niemców,a przeciwników Hitlera ,takich jak np ty:p.I to nie ironia.

Pewnie, że to nie ironia, bo tej stosować nie umiesz, biedaczku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones