PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100434}

Neon Genesis Evangelion

Shin Seiki Evangerion
8,1 16 205
ocen
8,1 10 1 16205
Neon Genesis Evangelion
powrót do forum serialu Neon Genesis Evangelion

bardzo prosze o sprecyzowanie co sie stalo w ostatnich 2 odcinkach i end of evangelion, bo jakos nie bardzo to rozumiem. Z gory thx

ocenił(a) serial na 8
Phoenix_23

Też nie rozumiem co tam się dzieje, ale film End of Evangelion może ci trochę pomóc :)

ocenił(a) serial na 10
Anime_Matek

To proste. W pierwszym z tych odcinków przedstawione są myśli i stany ducha Shinjiego po zamordowaniu Kaworu i podczas tej całej depresji w którą po tym wpadł. Z tego co pamiętam w ostatnim odcinku ma miejsce Third Impact , a Shinji tak jak w End of Evangelion musi podjąć decyzję czy zakończyć istnienie świata i samego siebie, czy też pogodzić się z naturą rzeczy i zostawić wszystko tak jak jest. Jest tam też przedstawiona koncepcja stworzenia przez Shinjiego świata od początku, oraz sceny wymarzonego i idealnego życia gdzie Misato jest tylko nauczycielką a matka Shinjiego żyje. Ostatnia scena gdy wszyscy oklaskują wybór Shinjiego, który się pogodził z samym sobą różni się znacząco od zakończenia w Endzie. Tutaj wygrywa optymistyczny wariant opowieści, gdzie wszystko dobrze się kończy. Według mnie Third impact został tu nawet lepiej pokazany niż w filmie kinowym.

ocenił(a) serial na 8
g_mat89

Ekhm.... nie do końca....

Dwa ostatnie odcinki Evangeliona serialowego to jedno zakonczenie, End of Eva drugie, alternatywne.

W serialu przez dwa ostatnie odcinki ukazany jest proces Human Completation. Nie jest to w żadny wypadku optymistyczne, bo mimo tego że Shinji zyskuje jako taką wolnośc od swoich problemów, to plan SEELE się powiódł. Choć czy to dobrze , czy źle każdy sam powinien ocenić. Całośc odbywa się na poziomie świadomości Shinjiego z którą jednoczą się świadomości innych- ostatecnie to Shinji musi poskładać wszystko do kupy.
Tak jak miał przebiegać Proces tak przebiegł. W serialu ostatnie odcinki dzieją się wyłacznie w "głowie" Shinjiego. Jak wyglądał i czy nastąpił Third Impact - tego nie wiemy. Powiedziane jest tylko ze z braku czasu HCP zostanie pokazane na wybranej jednostce. Bo cały film jest wszak prowadzony z perspektywy kroniki, ewangelii nowej genezy- jest to zapis długiego procesu przechodzenia człowieka w nową świadomość.


END of EVA zaś jest zgoła inna, mamy tam ukazany Third Impact, który Shinji ostatecznie odrzuca i prawdopodobnie zostaje sam na świecie, otoczony oceanem lcl, którym może pokierwoać jak zechce- i jego świadomośc tworzy kobiete o której marzył...

Subterranean

No jak dla mnie to jest inna interpretacja końcówki edna. Shinji chce dalej żyć na ziemi mimo że to mu sprawia ból i nie jest on na niej sam. Jego matka w rozmowie z ee nie pamiętam (ten co koło Gendo zawsze był) mówi że na ziemie mogą wrócić wszyscy o ile mają wystarczająca wolę życia. Zresztą interpretacji końcówki jest mnóstwo :)

ocenił(a) serial na 8
_KuRcZaK_

Right, Right...

Oczywiście że każdy może Enda interpretowac jak mu sie podoba. I dla tego jest super :)

Subterranean

Ja uważam, że Shingi wybrał samotność, a Asuka się tam pojawiła ponieważ wcześniej siedziała w Evie (który jak sądzili inni bohaterzy zawsze uchroni pasażera, dzięki czemu jest w stanie przeżyć takie wydarzenia). Jako jedyna osoba nie-święta, która przeżyła impackt mogła żyć w nowym świecie. Shingi zaczął ją dusić bo myślał, że będzie tylko sam, a postać obok to tylko wytwór psychiki, który mu będzie dokuczać jak wcześniej.
Taki tam odkop

ocenił(a) serial na 9
Subterranean

Mam pytanie, jaki to był ten plan SEELE co się powiódł?

ocenił(a) serial na 9
into_the_moonlight

ps. no tak to te dopełnienie umysłów przecież, wybaczcie mi, ale w jakim celu to jest ono?

I mam jeszcze pytanie, możliwe że coś motam ale ojciec Shinjiego zrobił coś we wcześniejszych odcinkach że jakby zdradził Seele czy coś o co chodziło kto pamięta?

użytkownik usunięty
into_the_moonlight

SEELE chciało złączyć ludzi w fantę, co jak wiadomo się udało, z tym, że oni chcieli pozbyć się bólu i cierpienia ze świata, jednocześnie jakby "ominąć" siebie i zrekonstruować się jako nowe bóstwa rządzące nowym swiatem. Gendo chciał po prostu całą tę moc dla siebie żeby wskrzesić swoją zmarłą żonę, zasadniczo wypełniał wszystkie polecenia SEELE. Sorki za odkop ale takie pytania wymagają odpowiedzi 8 )

ocenił(a) serial na 8

chcialem tylko powiedzieć, że dobrze ze odpowiedziales ;)

ocenił(a) serial na 8
stejflaj93

dokładnie, +1

Phoenix_23

Ok. W ostatnich dwóch odcinkach serialu mamy ukazaną psyche głównych bohaterów i dylematy. Mamy też częściowo pokazaną asymilację Ludzkości jak chciała Seele. Jednak pod wpływem postaci w tym Rei/Lilith Shindzi odrzuca zjednoczenie i postanawia żyć jako osobna jednostka. W tym momencie cała koncepcja Seele padła.
W EoE mamy pokazane dokładnie to samo tylko w sposób fizyczny. Razem(2 odcinki i EoE) stanowią całość.
Tak dochodzi do Trzeciego Uderzenia i zmienia się bieg historii jakiej znamy. Tak ludzkość najpierw zamienia się w morze LCL a później z niego wychodzi...i nie to nie koniec. Jeszcze brak 4 uderzenia ale to zupełnie inna bajka...

ocenił(a) serial na 8
exar_3

Gdzie jest opisane 4 uderzenie?

Dosei

Rebulid Evangelion która wg autora jest ciągiem dalszym chodź bardziej pokręconym...

ocenił(a) serial na 8
exar_3

Fakt. Pytanie było nim obejrzałam teraz jestem po.

Dosei

Lepiej zapytać bo może się czegoś nie widziało.

ocenił(a) serial na 8
exar_3

No i dlatego zapytałam :) No ale widziałam już wszystko i jestem bardzo na tak.

exar_3

Rebuild of Evangelion jest remakiem serii, czyli nie traktowałbym tego jako kontynuację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones