PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100434}

Neon Genesis Evangelion

Shin Seiki Evangerion
8,1 16 134
oceny
8,1 10 1 16134
Neon Genesis Evangelion
powrót do forum serialu Neon Genesis Evangelion

Naprawdę ciężko ocenić i coś powiedzieć o czymś takim jak NGE...na początku liczyłem po prostu
na kawał dobrej akcji,walkę mechów i jakąś intrygę. Z jednej strony faktycznie jest ta walka
gigantyczne potwory tzn. "anioły" jest intryga ale jest też maaasaaa bezsensowych podróży do
"wnętrza" głównych bohaterów, które przypominają jazdę na dragach. Po kilku minutach czegoś ma
się ochotę krzyknąć "Tak wiemy główny bohater to miękka faja i jest mu źle". Pod koniec po prostu
NGE traci totalnie kontakt z rzeczywistością i to co serwuje nam na zakończenie jest po prostu nie
do ogarnięcia "na raz". Jednak polecam obejrzeć zmierzyć się z tym tytułem, żeby na własnej skórze
przekonać się że Japonia to stan umysłu.

ocenił(a) serial na 8
dangal08

Evangelion to sztuka podstępu. Rzucają Ci wesoły opening, dzieciaki w wielkich robotach, eksplozje i prosty humor.
I nagle, coś zaczyna się zmieniać. Nie wiesz dokładnie co, aż w 16 odcinku podstęp autora uderza Cię w mordę.

Bardzo lubię tego typu chwyty. W podobnej konwencji polecam Madokę, ale tam ten kontrast jest jeszcze bardziej ciężkostrawny.

ocenił(a) serial na 7
dangal08

Wiem, że to stary temat ale się wypowiem. NGE całkiem mi się podobało ale 2 ostatnie odcinki były dla mnie trochę bezsensowne. Nie wnoszą nic do fabuły głównej i są w nich tylko pokazane problemy głównych bohaterów (i powtarzane przez jakieś 40 minut). Strasznie się męczyłem przy tych odcinkach i nie wywołały u mnie jakichkolwiek przemyśleń. Dla mnie było to po prostu 40 minut użalających się nad sobą bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones