PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100434}

Neon Genesis Evangelion

Shin Seiki Evangerion
8,1 16 205
ocen
8,1 10 1 16205
Neon Genesis Evangelion
powrót do forum serialu Neon Genesis Evangelion

Stare, ale jare.

ocenił(a) serial na 10

Evangelion to pierwszy starszy tytuł, jaki przyszło mi oglądać.
Prawdę mówiąc nie wiele się po nim spodziewałem.
Jednak w miarę jak zagłębiałem się w fabułę, zacząłem doceniać to anime, między innym dzięki dobrze przedstawionej psychice postaci.

Podłoże psychologiczne stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie.
Każda osoba posiada swoje własne kompleksy, z jakimi walczy, sprawiając, że widz wczuwając się w któregoś z bohaterów mógł nawet złapać doła.

Nie jest to na pewno serial dla osób młodszych lub szukających chwili rozrywki na koniec dnia.
Evangelion daje dużo do myślenia i może być interpretowany na wiele różnych sposobów.
Zainteresować mogą również motywy wzięte z różnych kręgów religijnych (głównie chrześcijaństwa) oraz książek.

Ogółem zasługuje na pewno na 9/10.

ocenił(a) serial na 8
Jurek1995

Za przeproszeniem, chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.

ocenił(a) serial na 8
Jurek1995

Ja się akurat zawiodłem. Po głosach zachwytu zasiadłem do seansu i generalnie wszystko spoko. Serial jest bardzo ciekawy zaczęło mnie jednak irytować ciągłe wypadanie Shinjiego w depresję. Do tego w ostatnich paru odcinkach kogoś zbyt mocno poniosła fantazja. Aspekt psychologiczny wziął górę nad opowieścią obniżając poziom dosyć mocno. Nie mówiąc już o zmarnowaniu postaci Rei, jej wątek dotarł do pewnego momentu i... no właśnie nic z tego nie wynikło. To samo z Asuką. W pewnym momencie zrobili jej teen drame i praktycznie stała się nic nie znaczącą postacią. Serial jest fajny ale powinni to normalnie zakończyć ta psycho drama była zupełnie niepotrzebna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones