PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650306}

Newsroom

The Newsroom
7,7 7 970
ocen
7,7 10 1 7970
7,4 9
ocen krytyków
Newsroom
powrót do forum serialu Newsroom

HBO traci ,kolejnego widza ,za lewicowy serial.
Wpierw była Gra o Tron i sławna "głowa Busha" ,czy przedstawienie pewnego "konserwatywnego" bohatera książki w stronniczym i wulgarnym świetle ,nie mającym nic wspólnego z pierwowzorem z książki.

I tak samo jest tutaj ,to czysta propagandówka jak i obraz szkoleniowy dla środowisk marksistowskich dziennikarzy.
Dlatego przestrzegam osoby o prawicowych poglądach (choć wątpie żeby tu byli) ,nie warto zawracać sobie głowy tym serialem .

ocenił(a) serial na 9
Karatos

jeżeli twórcy serialu mają lewicowe poglądy to czemu serial ma taki nie być? skup się na fabule a nie poglądach

ocenił(a) serial na 3
wito_filmweb

Oj, nie da się. Propaganda bije po oczach, że aż strach.

ocenił(a) serial na 9
Miela

Tam nie ma żadnej propagandy

wito_filmweb

jest, a najgorsze jest to, że cały czas mówią o obiektywiźmie, podczas gdy walą w tea party, ogólnie republikanów i prawicę

ocenił(a) serial na 9
bulls2010

jeśli prawica w pewnych kwestiach nie jest obiektywna to dlaczego mają nie walić?

wito_filmweb

to czy jest obiektywna czy nie jest ocenne, a serial prezentuje spojrzenie tylko jednej strony. Druga jest przedstawiona karykaturalnie. Mamy jasno przedstawioną "dobrą i złą stronę". Po złej stronie wypowiadają się osoby, które nie mogą przekonać, nie ze względu na brak argumentów, tylko dlatego, że w ich usta wstawiane są wypowiedzi często niegramatyczne,nieuporządkowane, a osoby te są przedstawiane tak, że nie budzą sympatii, w przeciwieństwie do dobrych osób, ze strony przeciwnej, reprezentowanych przez dziennikarzy. W innych serialach o szeroko pojętych sprawach politycznych, wojskowych, społecznych czegoś takiego raczej nie ma: np. house of cards, scandall,homeland, ...Dlatego ten serial bardzo negatywnie mnie pod tym względem zaskoczył.

wito_filmweb

gdzie są w serialu tematy niewygodne dla lewicy? Brak

wito_filmweb

ekonomicznie, światopoglądowo serial reprezentuje poglądy demokratów; polityka zagraniczna w miarę ok, z wyjątkiem 7 odcinka, który jest pod Obamę; ani jednego słowa złego o Obamie, przeciwnie, to samo zresztą dotyczy całości partii demokratycznej, poglądów liberalnych, lewicowych;

ocenił(a) serial na 6
wito_filmweb

Właśnie. Poza tym jest dyskretnie zaznaczone, że główny bohater jest republikaninem.

użytkownik usunięty
Karatos

Warto... zawracać sobie głowę tym serialem. Może pokazuje on poglądy z którymi się nie zgadzasz/zgadzamy, ale twórcy musieli obrac jakiś kierunek. Bez tego serial byłby mdły. Według mnie produkcja HBO pokazuje wiele autentycznych a jednocześnie dynamicznych zachowań ludzi, którzy pracują w telewizji.Nie podoba się? Nie oglądaj.

Karatos

"Rzeczywistość ma powszechnie znaną skłonność". To śmieszna jak prawdziwe jest to w tak wielu krajach :D

(brawo za znajomość autora)

Karatos

Mam pytanko: cóż takiego lewicowego jest w Grze o tron? Może mi coś umknęło.

ocenił(a) serial na 9
derzavi

Czytaj ze zrozumieniem, on to uzasadnił.

ocenił(a) serial na 7
Waterfallka

Ja też jestem ciekaw, co jest lewicowego w "Grze o tron". Nie wiem, o co chodzi z "głowa Busha" i nie kojarzę żadnej "konserwatywnej" postaci przedstawionej w wulgarny sposób, odbiegający od książkowego pierwowzoru. Dopasowywanie terminów "lewica" i "prawica" do sceny politycznej Westeros to objaw paranoi.

radan

Podobno w scenie, gdy pokazywano głowę Neda Starka zatkniętą na włocznię na murze ludzie na planie zrobili dowcip i powiesili też zręcznie spreparowaną głowę Busha juniora, ale nie pamięam czy było to widziane w samym serialu, czy tylko w dodatkach na DVD.

Pirogoeth

nie przeszłoby w serialu

kacper_1

Więc to musiało być w dodatku na DVD.

ocenił(a) serial na 6
Pirogoeth

Dzięki, trż mnue to zastanawiało ;)
A która z postaci jest jednoznacznie konserwatywna i inna niż w książce? Przyznam, że książkę czytam, serial oglądam i za cholerę nie wiem o kogo chodzi.

radan

we współczesnych mediach lewicowe jest wszystko, bo są produktem lewackiego społeczeństwa - do tego stopnia, że 99% populacji nawet tego nie dostrzega żyjąc wewnątrz;

ale nieważne, nie wypowiadam się o GoT - tylko dla informacji:
1. http://d1ovi2g6vebctw.cloudfront.net/wp-content/uploads/2012/06/bushthrones.jpeg ,
2. Stannis (konserwatywny, sprawiedliwy, silny bohater - został w serialu przedstawiony jak ostatnia ciota i nieudacznik, nad czym od wielu lat ubolewają fani Sagi - być może nawet żydowscy twórcy serialu nie zrobili tego specjalnie, takie rzeczy wychodzą w tych środowiskach wręcz podświadomie);

Chupacabraa

zbyt duży procent podałaś, ale niestety to fakt, zgadzam się też co do GoT

ocenił(a) serial na 6
Chupacabraa

Bzdura, czytając książkę widzę Stanisa takim jalim jest w serialu. Aktor dobrany fenomenalnie, podobnie jak w powieści jest zdystansowany, chłodny, sprawiedliwy, jego mimika twarzy wyraża niewiele i jest poddany kobiecie w czerwieni. Słowa narratora i postacie poboczne podkreślają, że nie cieszy się popularnością, jest niedoceniony przez podwładnych, ale dla pozostałych lordów to silny przeciwnik - tak samo przedstawia go serial. Można przytoczyć na to szereg cytatów z książki.

Jak mniemam nie czytałaś żadnej z części tylko powtarzasz utarte slogany.

ocenił(a) serial na 3
derzavi

Jak to co?! Liberalizm! Pozwalają na różne wiary zamiast jedynej słusznej! Sodomia itd :P

Karatos

Ja też nie rozumiem jak skojarzyłeś te dwa seriale razem o doszukałem się lewicowych poglądów w "Grze o tron" moje gratulacje paranoje ludzkie nie śpią nawet podczas "pleasant time" jakim jest oglądanie seriali. Co do lewicowych mediów to główny bohater serialu jest Republikaninem- > czytaj prawica lub konserwatysta. To, że nie jest głupią owcą podążającą za ogonem owcy idącej przed nią to chyba dobrze. Ale, każdy ma prawo do własnego zdania, ja pozwolę sobie na małą radę daj spokój z oglądaniem tych seriali dla Twojego zdrowia psychicznego pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 8
kawikawi

Tym akurat mu nie argumentuj, bo to republikanin, który często przechodzi przemianę - jak to bohater serialu.

kawikawi

jest republikaninem o lewicowych poglądach, jak widać można, przynajmniej w tym serialu

ocenił(a) serial na 10
kawikawi

Republikanizm = konserwatyzm? To chyba w tych czasach tylko.

ocenił(a) serial na 8
Karatos

ty nie jesteś prawicowcem tylko pisowcem a Will jest republikaninem poglądowo a nie partyjnie. Dlatego potrafi krytykować ludzi na których oddaje głos. Nie potrafiłbyś powiedzieć słowa krytyki wobec partii na którą głosujesz tak ja reszta dziennikarzy "prawicowych". Głowa Busha to głupi żart, trochę dystansu tak samo jak i do świata serialu.

ocenił(a) serial na 9
Karatos

O rany, żeby się tylko HBO nie dowiedziało, że Cię straciło, bo to się może skończyć wielką zgryzotą i gremialnym szlochaniem w stacji.

Karatos

nie znam serialu,

ale "podejmują idealistyczną walkę, aby rzetelnie przedstawiać wiadomości wbrew korporacyjnym i komercyjnym interesom" - gdybym chciał od HBO fantasy, poszedłbym na GoT.

Karatos

Z cała pewnością HBO łka, oraz zamartwia sie na śmierć stratą jednego złodzieja oglądającego ich seriale pościągane z torrentów.

Karatos

Ta scena z GoT nawet nie pokazała się w serialu, to żart, który ekipa zrobiła w swoim towarzystwie i nigdy nie było mowy, aby ta scena pojawiła się w żadnym z odcinków. Poza tym Ned Stark to raczej pozytywna postać z serialu to jeśli mielbyśmy porównywać Busha do Ned to wyszedł on (Bush) na tym dobrze...

co do serialu to się nie moge wypowiedzeć ale tylko zacheciłeś mnie swoim marudzeniem, aby go obejrzeć

Karatos

Tak oczywiście, bo przecież głównymi akcjonariuszami mediów i ludźmi zamawiającymi w mediach reklamy są bezrobotni siedzący na socjalach, pracownicy na śmieciówkach, ludzie wywalani na bruk bo ich nie stać na czynsz, mniejszości wyznaniowe, kulturowe i seksualne etc. Z kolei prześladowani milionerzy w parze z miliarderami i ciemiężeni, reprezentujący ich politycy wciąż sa oczerniani w lewackich mediach, które trąbią na prawo i lewo o konieczności walki z kapitalizmem i wychwalają rewolucyjne grupy interakcjonistyczne działające w Polsce i na świecie. Co nie przełączę kanału, to spierają się trockiści z anarchistami, czy państwo ma zostać zniesione zaraz po rewolucji, czy też należy prowadzić jego stopniowa rekonstrukcje i odgórnie, stopniowo odchodzic od takich przeżytków jak pieniądz, własność prywatna, państwa etc. Normalnie jest tego tyle w tych lewackich mediach, że nie da sie już tego słuchać. Czasem tylko ktoś nieśmiało powie, że kapitalizm ma też dobre strony, ale zaraz jest zakrzyczany przez lewaków, którzy nie zostawiają na nim suchej nitki.

Tak bez wątpienia, lewactwo jest wszędzie a zwłaszcza w mediach głównego nurtu ;)

Karatos

Oh, jaka szkoda.Kolejny prawicowiec nie bedzie ogladal serialu.Jaka strata!

ocenił(a) serial na 3
Karatos

Zadaniem współczesnego kina jest już tylko propaganda (szczególnie ordynarna w tzw. "wielkich hitach") ewentualnie głupia, prostacka rozrywka lub też "wielkie zatroskanie" sztucznymi problemami. Przecież w co drugim serialu z USA jest propaganda (mniejsza lub większa, ale jest). Nic nowego... Pierwszy przykład z brzegu: homo wątki. Obecnie są wrzucane niemal do każdego serialu z USA... Gra o Tron, House of Cards, Chicago Fire, Dochodzenie, The Wire, Spartacus, Zakazane Imperium, The Walking Dead i tak dalej... W Stanach rządzą teraz demokraci więc w kinie dominują takie a nie inne tematy.

ocenił(a) serial na 10
mmiks

Nie no pewnie , ze najlepsze kino to te o machaniu szabelka i krzyzem .

Ps.Prezydent jest demokrata , w dwoch izbach maja przewage republikanie.

ocenił(a) serial na 1
mmiks

Świetnie to ująłeś... taka jest teraz rzeczywistość. Jedna wielka propaganda w tych tzw. "hitach". Czasami jest to wręcz niesmaczne.

ocenił(a) serial na 10
mmiks

Już nie mówiąc o wątkach romantycznych, które są wrzucane nie "niemal", ale do każdego filmu i serialu. Obrzydliwa propaganda.

ocenił(a) serial na 8
Karatos

obsesja.

Hasziszijjin

Lol-prawica ma ciągle o wszystko ból dupy i wciąż i wciąż i wciąż szuka lewacko-homo-cyklisto-ekologicznych spisków. Trzeba to olać bo z głupotą nawiedzonych fanatyków nie ma co dyskutować

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones