PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794375}
6,4 4 412
ocen
6,4 10 1 4412
Nielegalni
powrót do forum serialu Nielegalni

Autor
PRZEMYSŁAW POZNAŃSKI Adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego już w przyszłym roku na ekranach telewizorów. Canal+ rozpoczął produkcję serialu.

„Nielegalni” to serial mocno osadzony we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w którym osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

W rolę głównego bohatera Konrada Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie „Belfra”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych.

„Nielegalni” to także najlepsi realizatorzy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”), scenarzyści Dorota Jankojć-Poddębniak („Czuwaj”), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Vincent V. Severski, autor bestsellerowych powieści polityczno-szpiegowskich „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni” podkreślał podczas swojego spotkania w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, że serial oparty na jego książkach nie będzie wierna adaptacją. – Będzie raczej oparty na motywach z powieści. Nie mam z tym problemu, nie jestem pisarzem, który będzie się bił o każdy przecinek. Wręcz przeciwnie: podziwiam scenarzystów, że tak ciekawie, choć czasem inaczej, poprowadzili wątki, twórczo wykorzystując to, co ja sam napisałem – mówił. I chwalił współpracę ze scenarzystami. – O pisaniu scenariusza serialu nie mam pojęcia. Oddałem to w ręce fachowców – zaznaczał. – Cieszy mnie, że oni uważnie słuchają moich opinii i to nie tylko tych związanych z technicznymi aspektami zawodu szpiega. Chcą ode mnie otrzymać nie tylko wiedzę, ale i poznać moje doznania, towarzyszące konkretnym wydarzeniom opisanym w powieści – opowiadał Severski.

„Nielegalni” – pierwszy tom serii, Czarna Owca 2011
Wcześniej w wywiadzie dla zupelnie innaopowiesc.com wypowiadał się na temat potencjalnej obsady serialu.

Zupełnie Inna Opowieść: Konrad, Sara, Lutek, M-Irek, Marcin, Popowski, Jagan, Safir as-Salam… – wyobrażasz ich sobie na ekranie, z twarzami konkretnych aktorów?

Vincent V. Severski: Bardzo dobre pytanie. Gdy opisuję jakąś postać, muszę ją widzieć, wyobrażać ją sobie. Mam już zakodowane w głowie archetypy poszczególnych postaci. Jeśli więc rozmawiam np. z Marcinem, to wiem z jakim Marcinem, wiem, jak się zachowa, jak zareaguje. Ujrzenie w tej roli kogoś nieprzystającego do moich wyobrażeń może być problemem. Ale muszę też podkreślić, że twórcy serialu bardzo wnikliwie wsłuchują się w moje uwagi i sugestie.

Kiedy premiera serialu? Canal+ na ten temat milczy, ale prawdopodobną datą wydaje się październik 2018 roku. Przykładowo w tym roku, 22 października, premierę ma inny serial Canal+, czyli drugi sezon „Belfra”.

comarek72

Baaaardzo liczę na tę produkcję. Cieszę się ze wszystkich "elementów składowych", z naciskiem na główną rolę. Damięcki świetnie wypadł w Belfrze, znaczy jest w formie ;)

pogodno_2

Wydaje mi się, że do roli Konrada będzie idealnie pasował, a tak żartem pół serio to Karolak by pasował na rolę Marcina :)

Frontier

Cieszmy się zapowiedzianą obsadą, bo wygląda zacnie ;) Cały skład twórców, zresztą. jak widzę człowieka od "Paktu" i "Bez tajemnic", jakie mogę mieć uwagi? ;)

Frontier

Teraz sobie tak pomyślałem, że po ostatniej roli Andrzeja Chyry "Ach, śpij kochanie" idealnie by pasował do Mihaila Popowskiego.

comarek72

Ciesze sie ze bedzie mozna znów zobaczyc Tomka na malym ekranie.Super aktor,super glos, bylam dwa trazy na spektaklu w Atemeum.Brawo Tomek,brawo Kama i malusienki.

comarek72

Czekam z niecierpliwością jak wywiążą się z nakręcenia twórczości Severskiego, bo bardzo brakuje polskich sensacyjno-kryminalnych seriali z wysokiej półki jak Wataha czy Pakt.

comarek72

Serial juz sie kreci. Codziennie mijam ekipe. Kreca na woli :D

comarek72

Nie oglądam seriali .. tzn nie oglądałem, bo tego nie mogę się doczekać. Książki były świetne, oby serial dotrzymał im kroku.

ocenił(a) serial na 7
Graf0666

Seria książek genialna aż szkoda że tylko cztery były

ocenił(a) serial na 5
comarek72

właśnie mają plan zdjęciowy u mnie w bloku...:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones