PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=197183}

Niesamowita podróż

Mary Bryant
7,6 1 634
oceny
7,6 10 1 1634
Niesamowita podróż
powrót do forum serialu Niesamowita podróż

To było okropne, jak dla mnie mam 16 lat i po tej scenie tak mi się niesmacznie zrobiło... byli pokazani mężczyźni ze strony zwierzęcej... zwyczajne zwierzaki którzy uprawiali sex tylko dlatego że im się chciało, przecież to jest akt miłości.. Nie wiem nie mogę tego opisać ale to było okropne widok kobiet pokrwawionych zmęczonych nie mogących się obronić przed takimi napalonymi facetami i brutalność wobec kobiet, faceci nie liczyli się z tym co kobieta czuje, TU BYŁA POKAZANA SCENA ZWYKŁEGO NIEPOSZANOWANIA DLA KOBIET... faceci chcieli rozładować tylko swoje napięcie okropne.. Ale film jest dobry, i czekam na 2 cześć :)

xnewdayx

Według mnie ta scena była nie tyle szokująca, co zwyczajnie odrażająca. To było do przewidzenia, że mężczyźni w końcu "nie wytrzymają", to by się stało prędzej czy później zwłaszcza, że mieli zakaz zbliżania się do kobiet (zakazany owoc itp. itd.)... Tak więc scena sama w sobie nie była az tak wielkim zaskoczeniem, bardziej "powaliło" mnie to,, jak była ona przedstawiona. Płeć męska była przedstawiona jako bezmyślne i bezlitosne istoty myślące d**ą a nie głową, co mnie osobiście nie za bardzo się spodobało... Ale tutaj odnoszę się wyłącznie do tej jednej sceny, bo ogólnie film przedstawia przepiękną historię i jest best :)

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

No wiesz, to już jest ich osobista tragedia...

Bells93

Piszesz "Płeć męska była przedstawiona jako bezmyślne i bezlitosne istoty myślące d**ą a nie głową". Większość kobiet przebywających wówczas w koloniach karnych w Australii to były, że się tak wyrażę sprzedajne kobiety, których wcześniejszy żywot jasno pokazywał, że nie były moralnie lepsze od tych zwyrodniałych kryminalistów. Jestem pewny, że w przeciwieństwie do Ciebie tych dziwek nie zaszokowało to zdarzenie tak bardzo, gdyż były przyzwyczajone do takiego towarzystwa i jego sposobu zachowania, a przedsmak tego miały (czego nie pokazano na filmie) podczas podróży morskiej, gdy pijana eskorta i marynarze grali sobie o nie w kości.

użytkownik usunięty
xnewdayx

a co myślałaś,że w tamtych czasach mężczyźni grzecznie prosili o stosunek? takie były czasy...gdy nadchodzila wojna czy coś to żołnierze gwałcili kobiety jeden za drugim...w dawnych czasach kobiety były tylko gospodyniami i obiektami wyładowania seksualnego...dziś za to dużo kobiet wcale się nie szanuje choć ma wybór

xnewdayx

XnewdayX, zgadzam się, OHYDA w pełnej krasie. I co z tego, że "jeszcze nie takie rzeczy zobaczycie"? Widzę-> nie lubię-> krytykuję,bo mam prawo ot co :P

mousey14

Ta scena miała za zadanie przerazić współczesnego widza. W pełni oddała klimat i uczucia tych ludzi. Dzięki niej lepiej można zrozumieć dlaczego Mary odważyła się na tak niebezpieczną podróż, aby uciec z wyspy: głód, brak przyszłości, szerząca się śmierć, warunki życia w jakich nie trzym,a się zwierząt. Zezwierzęcenie to bardzo dobre słowo na określenie tych ludzi, ale stali się tacy tylko i wyłącznie przez bogatrzych i posiadająćych władzę innych ludzi. Byli żywym materiałem doświadczalnym. Mieli tylko żyć w nowych koloniach, to jak żyli już nikogo nie obchodziło. Mężczyznom ,,pewnych rzeczy" brakowało, a że kobiety innych środków płatniczych nie miały, to aby przeżyćtym właśnie później ,,płaciły". Honor i inne tego typu rzeczy odłożyły na bok.
Sorry za rozpisanie się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones