PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=339345}
7,9 47 376
ocen
7,9 10 1 47376
7,7 6
ocen krytyków
Odwróceni
powrót do forum serialu Odwróceni

Nikt nie szuka Jarosława Sokołowskiego pseudonim Masa (w filmie Blacha). Odnaleźć jest Go stosunkowo prosto, gorzej dopaść ale gdyby ktoś chciał to nie nastręcza to większych trudności. Sam Masa bardzo zdziwaczał w odosobnieniu, przez długi czas nosił długą niechlujną brodę, przytył jeszcze mocniej niż kiedyś, znowu poważnie nadużywa alkoholu. Przed kilkoma laty będąc już świadkiem koronnym zaczął prowadzić biznes w branży spożywczej który Mu nie wyszedł. Obecnie jest pogrążony w dużych długach. Nie potrafi przystosować się do roli "szarego" obywatela Pieniądze które dostaje jako świadek koronny nie wystarczają dla Niego przyzwyczajonego do braku oszczędzania. Przez wiele lat nie mógł też sprzedać swojego byłego domu (nie sprzedał go chyba do dzisiaj) w Komorowie. Stracił pieniądze za dwa mercedesy które zostały po Jego zatrzymaniu wstawione do komisu na śląsku, komis zbankrutował, a Masa od lat nie może odzyskać pieniędzy. Dwa lata temu z powodu nie możności sprzedania domu i ciągle narastających długów które wtedy wynosiły ok 80tys PLN, planował nawet z powrotem zamieszkać w swoim domu w Komorowie co całkowicie ujawniło by Jego kryjówkę.
Gadanie o poszukujących Go przez te latach płatnych mordercach należało by włożyć między bajki. Prawdziwi fachowcy niewielkim nakładem pracy odnaleźli by Go w szybkim tempie.

cpiotr1

Interesujące. Tylko skąd masz takie informacje? Ja osobiście uważam, że on jest naprawdę dobrze chroniony a to dlatego, że w Polsce co roku około 5-6 osób godzi się na zostanie świadkiem koronnym, a Masa jako ten najbardziej znany musi być bardzo dobrze chroniony inaczej wraz z jego śmiercią, już żaden przestępca nigdy nie zostałby świadkiem koronnym, wiedząc że Policja nie zapewni mu dostatecznej ochrony. No chyba, że rzeczywiście nikomu nie zależy już na zemście na nim, ale w to jakoś trudno mi uwierzyć.

s84

Polecam obnejrzenie programu "Uwaga" na tvn, we wtorek 18 marca.

ocenił(a) serial na 9
bella2006

To oficjalne informacje które można znaleźć w mediach. Masa w ubiegłym roku został wylegitymowany przez zwykły patrol policyjny i to w obecności osób trzecich w Kaliszu (co umożliwiło Jego dekonspirację). Była z tego afera. Oznacza to tyle, że Jego ochrona wcale nie znajduje się cały czas obok Niego (gdyby tak było zapobiegła by takiej wpadce), niestety oznacza to też, że Masa cały czas nosi to samo nazwisko czyli Jarosław Sokołowski, bo gdyby miał zmienione to taka dekonspiracja przez zwykły patrol na ulicy nie była by możliwa.
Krótko po tym jak został świadkiem koronnym mafia bardzo chciała Go dopaść, zanim zdradzi jej tajemnice. Słynna była próba zamachu na Masę, kiedy konwojujący policjanci dostali rozkaz od swoich przełożonych pozostawienia Masy w ustalonym miejscu na drodze pod Warszawą. Płatny zabójca już tam czekał, ale cała akcja została udaremniona w ostatniej chwili. Czy myślicie, że ktoś w Policji za to odpowiedział:)?
Dzisiaj oskarżeni przez Masę mafiozi ścigają Go już tylko z zemsty. Ich "siła rażenia" jednak mocno zmalała w ostatnich latach. Na mieście rządzą młode wilczki, które gdy Masa sypał swoich byłych kumpli byli jeszcze dziećmi (dlatego nic ich to nie obchodzi).
Na dniach z więzienia wychodzą lub już wyszli ważni starzy gangsterzy, i Oni mogą chcieć odnaleźć Masę.
Na wolności jest już Rympałek (serialowy Lewar), na dniach (po wpłaceniu kaucji 200tys PLN) wyjdzie Parasol (tz. serialowy Kowal) który już za czasów Pruszkowa był śmiertelnym wrogiem Masy. Kilku innych tez szykuje się powoli do wyjścia w czym bardzo pomaga im obecny minister sprawiedliwości (jak śmiesznie brzmi to słowo przy tym człowieku) Ćwiąkalski.
Masa dzisiaj to łatwy cel do odnalezienia, a jeśli tak się stanie i zostanie zgładzony przez szukających zemsty, to prokuratura będzie tuszować sprawę i udawać że np.umarł z przyczyn naturalnych...

cpiotr1

Ja Masie daje 12 miesiecy i chlopak lezy. Zreszta wszyscy uslyszymy to w wiadomosciach i nikt nie bedzie wiedzial kto to zrobil :) (tak samo bylo w przypadku zabojstwa syna "Dziada" serialowy "Ptasiek" w wiadomosciach nikt nic nie wiedzial, nie wiedza kto totylko napisali ze porachunki mafijne). Nie zmienil sobie nazwiska oraz nie zrobil sobie operacji plastycznej. Jest latwym celem dla nich. Zrobia to co dla nich nalezy tylko szkoda jego rodziny bo oni pewnie tez pojda na ostrzal. I nikt nie bedzie wiedzial kto to zrobil. Mafia dziala szybko i skutecznie a po zabojstwie MASY poleja sie szampany Polskiej Mafii.

bandofbrothers

sorka za bledy ale pisalem za szybko. Wspolczucie dla Jaroslawa i jego rodziny.

użytkownik usunięty
bandofbrothers

Też mi się zdaje, że niedługo go odpalą. Niestety, szkoda kiedy czlowiek ginie. Powinien opuścić kraj, wyjechać, nie wiem, do Francji, USA, Włoch. W każdym bądź razie pewnym można być, że go zaciukają. I jak człowiek ma zdobyć się na odwage, aby zeznawać przed sądem.

ocenił(a) serial na 9

Masa występował ostatnio w programie "Uwaga" chyba z 18.03.2008 (są jeszcze filmiki na stronie programu), dot. instytucji świadka koronnego. Potwierdziło się to co pisałem wcześniej, cały czas nosi to samo nazwisko, nie miał operacji plastycznej. To, że mafia przez tyle lat Go nie dorwała, świadczy o jej słabości (bosowie udający, że mogą wszystko, w rzeczywistości mogą bardzo niewiele).
Nie sądzę aby teraz udało się mafii. Program ochrony świadka Koronnego nie trwa dożywotnio. Masa jeśli nie będzie Koronnym w kolejnych procesach (chce zeznawać przeciwko "młodym wilkom" z Pruszkowa), to już niedługo Jego ochrona się skończy... Co wtedy zaoferuje Mu Państwo?!? Bilet do Warszawy beż żadnej ochrony?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
bandofbrothers

To Parasol już wyszedł? Nic nie słyzsałem na ten temat.

ocenił(a) serial na 9

Wyszedł za kaucją chyba dwa tygodnie temu. Prokurator zażądał "ogromnej" kaucji 200tysPLN, i już jest wolny. Parasol to prymityw, a aby dopaść masę trzeba trochę inteligencji, to nie w Jego stylu...

cpiotr1

Dysponujemy tutaj jedynie wiedzą przekazywaną nam za pośrednictwem mediów . A jak wiadomo telewizja i gazety kłamią:). A tak serio, to opisane przez was przypuszczenia, są i pozostaną przynajmniej na razie tylko przypuszczeniami, zresztą tak samo jak moje wywody. Uważam jednak że jest to wszystko trochę bardziej skomplikowane. Masa twierdzi że nie przeszedł operacji plastycznej, a przecież wszyscy którzy go znają i którzy chcą się na nim zemścić, wiedzą jak wyglądał.Więc po co występuje zawsze w kominiarce? Żeby zwykli ludzie go nie rozpoznawali? Każdy kto choć trochę poszuka, może znaleźć wizerunek Masy. Dlatego jakoś bliższy jestem twierdzenia, że właśnie przeszedł operację. Co do nazwiska, to różnie może być, wcale nie musiał go zmieniać bo ma dosyć popularne. Chce być koronnym w procesie młodych z Pruszkowa żeby nie stracić statusu koronnego? Koronnym jest się m. in. do czasu, aż istnieje realne zagrożenie ze strony osób oskarżonych, przeciwko którym zeznawał, a to chyba oczywiste że cały czas takie zagrożenie istnieje. O ważności instytucji Ś.K. niech świadczy fakt, że w chwili obecnej każda licząca się grupa przestępcza, robi wszystko, by tylko żaden jej z członków nie mógł uzyskać takiego statusu na podstawie obecnej ustawy ( przestępcy, popełniają zabójstwa w ten sposób, by każdego z nich można oskarżyć o współudział, a tym samym uniemożliwić mu zostanie Ś.K.). Dlatego trwają prace, nad reformą tej ustawy. Śmierć Masy w tej chwili , nawet jeżeli byłby to tylko rzeczywisty przypadek (np . wypadek samochodowy), prawdopodobnie sprawiłaby że jak już wcześniej mówiłem, nikt, nigdy w Polsce nie zechciałby współpracować jako Ś.K. dlatego dalej uparcie będę twierdzić, że Masa jest dobrze chroniony albo przynajmniej ,wszystko na to wskazuje. Nie rozumiem też w czym pan dr hab. Ćwiąkalski (jeden z najlepszych karnistów w Polsce(który niestety nie wiedzieć czemu poszedł w stronę polityki), pomaga przestępcą? Jak?
Co do Prasola, może i wyjdzie za kaucją, ale z aresztu! A to nie to samo co więzienie. Areszt to środek zapobiegawczy a nie kara. Sąd lub prokurator ustanawia areszt w tym celu, by zabezpieczyć prawidłowy tok procesu albo wyjątkowo by zapobiec popełnianiu nowych przestępstw. Skoro Sąd nie dopatrzył się takiego zagrożenia to dopóki nie będzie wyroku w sprawie (a to nastąpi już raczej dosyć szybko), Prasol będzie mógł opuścić areszt i raczej nie ma w tym nic niesamowitego. PZDR.

ocenił(a) serial na 9
s84

Nie podważam kompetencji ministra sprawiedliwości Ćwiąkalskiego, to prawda że facet zna się na Prawie Karnym bardzo dobrze. Podważam natomiast intencje Tego człowieka, od czasu jak został ministrem : wiele spraw zostało zatuszowanych, ludzie tacy jak Krauze Kulczyk znowu stali się "porządnymi obywatelami", Marek Dochnal wyszedł z aresztu i robi z siebie męczennika ustroju, Parasol wyszedł na wolność za "śmieszną" kaucję, sprawa Stokłosy nagle przestała istnieć itd...
To ma być Minister Sprawiedliwości!?! Czy człowiek stojący po "ciemnej stronie mocy". Ten człowiek ma stać na straży ochrony obywateli, a nie zajmować się pomocą i wyszukiwaniem przywilejów dla przestępców...

ocenił(a) serial na 8
cpiotr1

ćwiąkalski to kawał #%#$^&*, ziobro był lepszy

kronozaur

pytanie do znawców tematu....

kto wysadził BMW parę lat temu w warszawie "zwykłemu" obywatelowi z powodu dziewczyny??(która zostawiła go dla posiadacza tego auta)

oczywiście pytam kto z osób związanych choć trochę z miastem to zrobił

było o tym głośno przez parę dni w telewizji
obecnie jest ona żoną jednego z biznesmenów na pomorzu

ocenił(a) serial na 10
sicguy

http://tvp.info/informacje/biznes/masa-rekinem-biznesu-ma-juz-miliony/3229550

Masa zostal biznesmenem i ma kasy jak lodu więc i pieprzcie bzdur

ocenił(a) serial na 9
michalmakula

Pisałem tutaj prawie 3 lata temu, jak kiepsko szukają byli gangsterzy Masy. Kilka osób "obśmiało" mnie na forum, kilka na priv, i co?!? Minęły prawie 3lata, Masa żyje dalej jako koronny, współpracuje m.innymi jako doradca Policji dotyczący przestępczości zorganizowanej, występuje często w TV, zeznaje w licznych procesach gangsterów... I WŁOS Z GŁOWY MU NIE SPADŁ!!! Część osób już tu żegnało się z nim, a on wiedzie spokojny żywot.

ocenił(a) serial na 10
cpiotr1

Potwierdzam żyje sobie spokojnie jak nic :)

ocenił(a) serial na 10
michalmakula

Podobno w 2010 program ochrony świadków się skończył.

ocenił(a) serial na 10
HaryFromTibet

Jeszcze nie dawno sie masa wypowiadała cały czas go pilnują

michalmakula

No to ladnie...

cpiotr1

witam
no cóz......
dla mnie jest jak by troche nie z tej ziemi ze moze sie nie boi ?
pozdro

cpiotr1

witam
co to dla tego pana taka kasa
?
tyle co zdmuchniecie popiołu z cygara nie panowie ?
pozdro

cpiotr1

witam
ale mam pytanko panowie
jarosław sokołowski --masa to przeciez wchodzi w duzo psychologie panowie !!!!!!!!!!
jak mozna sypac kolegów z rodziny ????
ten człowiek musi miec chyba nerwy ze stali ze za rogiem ulicy z pistoletu ------pafffff!
pozdro

maranzanodek

witam
ogladałem ostatnio film o mafii cosanostra
ja dziekuje
pozdro

maranzanodek

witam
bardzo mnie co prawda rozyliły młode wilki film
pana jarosława zamojdy
miałem powiedzmy ŁZY W OCZACH
mimo ze to gangsterka
pozdro

ocenił(a) serial na 8
cpiotr1

Żyje i ma się z tego co można przeczytać bardzo dobrze, osiągnął to o czym marzył, wyrwał się z blokowiska i jest bogaty - http://forsal.pl/artykuly/463551,jaroslaw_sokolowski_najbardziej_znany_swiadek_k oronny_w_polsce_ma_majatek_wart_20_mln_zl.html

ocenił(a) serial na 6
kannsie

od początku istnienie instytucji śk jeszcze żadeń świadek nie zginął

ocenił(a) serial na 10
Silvercrest

Tak tak wiesz nie zbadane są wyroki nigdy nie wiadomo co się stanie . Chociaż Masa został biznesmen produkuje woreczki foliowe hehe :)

cpiotr1

Słowik i Bolo uniewinnieni ;)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,12469339,Wyroki_w_procesie_gangu_prus zkowskiego___Slowik__i.html

perun_6

Parasol dostał 1,5 roku ale wliczyło mu się w odsiadkę i też na wolności.

perun_6

tylko co te dziadki teraz mogą?
po tylu latach za kratami będą sie bali przejść przez jezdnie
a jak zobaczą nowe trasy szybkiego ruchu to juz wogóle posraja sie z zachwytu.
za murem jest inne zycie
tam czas zatrzymal się w miejscu...
a po tej stronie biegnie caly czas do przodu...
pozdrawiam

domingo1976

Nie aż takie dziadki i całego życia tam nie przesiedzieli. Bez przesady ...

Myślisz że mają zerowe konta i będą pracować wywożąc śmieci tak jak nakaże im kurator ? Grubo się mylisz.

Jeden z żołnierzy z ich czasów z mojego miasta pół roku temu wyszedł z paki. W chwili obecnej ma 3 knajpy w centrum i 2 komisy samochodowe ...

perun_6

napewno zerowych kont nie maja i napewno ogarną sobie zycie zeby nie musieli pracowac, ale na reaktywacje działalności jaka prowadzili kiedys raczej bym nie liczyl. Teraz sa inne bardziej inteligentne sposoby zarabiania kasy:) z że żołnierz otworzył trzy knajpy i dwa komisy....życie:) dobrze pokombinował i działa:) legalizuje bossom kaskę :) pozdr.

domingo1976

Primo... W przypadku takich ludzi jak Masa mamy ciagle do czynienia z grą operacyjną. Woreczki foliowe? Buhahahaha.... to jak podanie wizytowki słowikowi. NIkt nigdy tak naprawdę nie dowie sie co robi i jak zarabia dawny Sokołowski bo dotarcie do masy po NIP czy z katalogu firm jest banalnie proste. Słowem - cały czas mamy zalew celowo preparowanych onfo które są oczywiscie nieprawdziwe.
Secundo - masa ma dziś zapewne dwietożsamości. Dawną dla mediów i nową dla cywilnego zycia. PRzecież nie pojawi się pod nowym nazwiskiem w programie o mafii? kretynem nie jest.
Tertio... Dawni koledzy nie mają dziś na tyle możliwosci aby dotrzeć do masy. Czasy się zmieniły. Kasa nie ta, dawne kontakty spalone. Musimy pamietać ze Pruszków w wersji rodzimej to tak naprawde grupa kryminalistów a nie zadnych mafiozów. Do mafii to było im bardzo daleko jeszcze. Prawdziwa mafia to Pruszków miedzynarodowy - baranina i służby specjalne w typie ałganow, szemrani biznesmeni znani z pewnej komisji sejmowej. Słowik, Parasol, Pershing to po prostu ludzie do wynajęcia dla grubszych ryb. Słowik na dziś jest dziadem bez możliwości, kontaktów i z opieką służb na karku. Nic nie moze na dziś po prostu. Poza tym dawny Pruszków sam musi teraz uważać zeby w leb nie zarobić. są jak stara zwierzyna w stadzie. Żyją jeszcze ci którzy potracili rodziny i kumpli. Tego sie tak łatwo nie zapomina i równie dobrze Słowika mogą wykończyć bo on ochrony żadnej nie ma.

ocenił(a) serial na 10
erbass

Ja nie wierzę w to, że on w ogóle jest w Polsce. Chyba w Alfabecie Mafii wspominał że boi się że policja w końcu go przestanie chronić.

ocenił(a) serial na 9
erbass

Prawdą jest, że w sieci wrzucane są fałszywe newsy z niby życia Masy. Ma to na celu pozostawianie fałszywych tropów...
Masa żyje od lat w Polsce, już się tak nie podniecajcie, że zapewniono Mu życie z rodziną za granicą... Gadanie w serialu o takiej możliwości to kolejne ogłupianie... Jarek S. prowadzi aktywne życie, udziela się w mediach regularnie, wydaje artykuły w jednym z dwumiesięczników, zeznaje w sądach w kilku sprawach, pracuje jako konsultant Policji i jeszcze kilku służb... Znalezienie Go nie jest żadnym nie wykonalnym zadaniem... ale to już inna kwestia.
Jego byli kompani powoli wychodzą na wolność (część z nich jest już wolnych od dłuższego czasu). Parasol, Wańka, Malizna, Słowik (zarząd Pruszkowa) są na wolności... jeśli ktoś myśli, że ci ludzie zajmą się spokojnym życiem emeryta jest baaardzo naiwny. To są ludzie często bez wykształcenia którym emerytura (raczej nie grozi), którzy nic innego innego nie potrafią jak: oszukiwać, okradać zastraszać... a lubią życie wygodne i bogate...

ocenił(a) serial na 9
cpiotr1

W najbliższych dniach ukaże się książka napisana przez Masę.
Jarek S. zapowiadał jej napisanie już wiele lat temu... czas mijał i myślałem, że książka nigdy nie powstanie. Tymczasem ma się ukazać na rynku w najbliższych tygodniach, dodatkowo wygląda na to, że jest to część pierwsza, czyli w planach są kolejne ;-)
Może Masa powinien wypuścić ją w krótkiej serii tak jak zrobił to "Słowik"? Książka tego ostatniego na największym polskim serwisie aukcyjnym kosztuje obecnie 399pln!!!!!

cpiotr1

hahaha książka ... stary ... masz fantazję :D

cpiotr1

witam
rezyser patryk vega robi film ---KOBIETY MAFII
pozdobno troche bedzie o zonie pana słowika
ale ...
pozdro

cpiotr1

Przeanalizuj to co pisałeś od 2008 do dnia dzisiejszego. Bzdura na bzdurze ...Zaprzeczasz sam sobie ... informacje przez Ciebie produkowane są od początku do końca wyssane z palca ;) pozdrawiam "znawcę" :-)

ocenił(a) serial na 9
perun_6

Książka Masy pt "O kobietach polskiej Mafii" zapowiadana jest na marzec 2014r, jak pisał mi współautor książki p.A.Górski "KSIĄŻKA UKARZE SIĘ NA PEWNO". Więcej inf o książce można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=673089026067498&set=a.132491770127229.13 651.123063241070082&type=1&theater

Jest szansa, ze książka to dopiero pierwsza część...w planach sa kolejne.

cpiotr1

No pewnie że będzie książka a co do cpiotr1 to człowiek jakoś bajek nie pisze sam sobie chłopie przeanalizuj jego wpisy sam bzdury wypisujesz .
cpiotr1 pozdrawiam do usłychu

mike_usa

mike_usa mozesz sie do mnie odezwac na gg 8569261. Chciałbym podyskutowac na pare tematów

ocenił(a) serial na 9
mike_usa

Dzięki mike usa, pozdrawiam znajomego ;-) Jak widać Trole forumowe jak perun 6, dotarły i tutaj ;-)

cpiotr1

Piotrze wszędzie się takie ofiary trafiają,olać to i robić swoje szczególnie że człowiek chce dobrze wie conieco hehehe i chce się tym podzielić ale niektórzy nie doceniają a nieważne.
Piotr jesteśmy w kontakcie .

Pozdrawiam kolege

cpiotr1

cpiotr1.. moglibyśmy jakoś na priv pogadać? również interesuje się bardzo taką tematyką a Ty widzę masz dużą wiedze..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones