Blacha dzisiaj... Jak dzisiaj żyje Masa (pierwowzór Blachy) ?!?

Nikt nie szuka Jarosława Sokołowskiego pseudonim Masa (w filmie Blacha). Odnaleźć jest Go stosunkowo prosto, gorzej dopaść ale gdyby ktoś chciał to nie nastręcza to większych trudności. Sam Masa bardzo zdziwaczał w odosobnieniu, przez długi czas nosił długą niechlujną brodę, przytył jeszcze mocniej niż kiedyś, znowu poważnie nadużywa alkoholu. Przed kilkoma laty będąc już świadkiem koronnym zaczął prowadzić biznes w branży spożywczej który Mu nie wyszedł. Obecnie jest pogrążony w dużych długach. Nie potrafi przystosować się do roli "szarego" obywatela Pieniądze które dostaje jako świadek koronny nie wystarczają dla Niego przyzwyczajonego do braku oszczędzania. Przez wiele lat nie mógł też sprzedać swojego byłego domu (nie sprzedał go chyba do dzisiaj) w Komorowie. Stracił pieniądze za dwa mercedesy które zostały po Jego zatrzymaniu wstawione do komisu na śląsku, komis zbankrutował, a Masa od lat nie może odzyskać pieniędzy. Dwa lata temu z powodu nie możności sprzedania domu i ciągle narastających długów które wtedy wynosiły ok 80tys PLN, planował nawet z powrotem zamieszkać w swoim domu w Komorowie co całkowicie ujawniło by Jego kryjówkę.
Gadanie o poszukujących Go przez te latach płatnych mordercach należało by włożyć między bajki. Prawdziwi fachowcy niewielkim nakładem pracy odnaleźli by Go w szybkim tempie.

 • Interesujące. Tylko skąd masz takie informacje? Ja osobiście uważam, że on jest naprawdę dobrze chroniony a to dlatego, że w Polsce co roku około 5-6 osób godzi się na zostanie świadkiem koronnym, a Masa jako ten najbardziej znany musi być bardzo dobrze chroniony inaczej wraz z jego śmiercią, już żaden przestępca nigdy nie zostałby świadkiem koronnym, wiedząc że Policja nie zapewni mu dostatecznej ochrony. No chyba, że rzeczywiście nikomu nie zależy już na zemście na nim, ale w to jakoś trudno mi uwierzyć.

  • Polecam obnejrzenie programu "Uwaga" na tvn, we wtorek 18 marca.

   • To oficjalne informacje które można znaleźć w mediach. Masa w ubiegłym roku został wylegitymowany przez zwykły patrol policyjny i to w obecności osób trzecich w Kaliszu (co umożliwiło Jego dekonspirację). Była z tego afera. Oznacza to tyle, że Jego ochrona wcale nie znajduje się cały czas obok Niego (gdyby tak było zapobiegła by takiej wpadce), niestety oznacza to też, że Masa cały czas nosi to samo nazwisko czyli Jarosław Sokołowski, bo gdyby miał zmienione to taka dekonspiracja przez zwykły patrol na ulicy nie była by możliwa.
    Krótko po tym jak został świadkiem koronnym mafia bardzo chciała Go dopaść, zanim zdradzi jej tajemnice. Słynna była próba zamachu na Masę, kiedy konwojujący policjanci dostali rozkaz od swoich przełożonych pozostawienia Masy w ustalonym miejscu na drodze pod Warszawą. Płatny zabójca już tam czekał, ale cała akcja została udaremniona w ostatniej chwili. Czy myślicie, że ktoś w Policji za to odpowiedział:)?
    Dzisiaj oskarżeni przez Masę mafiozi ścigają Go już tylko z zemsty. Ich "siła rażenia" jednak mocno zmalała w ostatnich latach. Na mieście rządzą młode wilczki, które gdy Masa sypał swoich byłych kumpli byli jeszcze dziećmi (dlatego nic ich to nie obchodzi).
    Na dniach z więzienia wychodzą lub już wyszli ważni starzy gangsterzy, i Oni mogą chcieć odnaleźć Masę.
    Na wolności jest już Rympałek (serialowy Lewar), na dniach (po wpłaceniu kaucji 200tys PLN) wyjdzie Parasol (tz. serialowy Kowal) który już za czasów Pruszkowa był śmiertelnym wrogiem Masy. Kilku innych tez szykuje się powoli do wyjścia w czym bardzo pomaga im obecny minister sprawiedliwości (jak śmiesznie brzmi to słowo przy tym człowieku) Ćwiąkalski.
    Masa dzisiaj to łatwy cel do odnalezienia, a jeśli tak się stanie i zostanie zgładzony przez szukających zemsty, to prokuratura będzie tuszować sprawę i udawać że np.umarł z przyczyn naturalnych...

    • Ja Masie daje 12 miesiecy i chlopak lezy. Zreszta wszyscy uslyszymy to w wiadomosciach i nikt nie bedzie wiedzial kto to zrobil :) (tak samo bylo w przypadku zabojstwa syna "Dziada" serialowy "Ptasiek" w wiadomosciach nikt nic nie wiedzial, nie wiedza kto totylko napisali ze porachunki mafijne). Nie zmienil sobie nazwiska oraz nie zrobil sobie operacji plastycznej. Jest latwym celem dla nich. Zrobia to co dla nich nalezy tylko szkoda jego rodziny bo oni pewnie tez pojda na ostrzal. I nikt nie bedzie wiedzial kto to zrobil. Mafia dziala szybko i skutecznie a po zabojstwie MASY poleja sie szampany Polskiej Mafii.

     • sorka za bledy ale pisalem za szybko. Wspolczucie dla Jaroslawa i jego rodziny.

     • użytkownik usunięty

      Też mi się zdaje, że niedługo go odpalą. Niestety, szkoda kiedy czlowiek ginie. Powinien opuścić kraj, wyjechać, nie wiem, do Francji, USA, Włoch. W każdym bądź razie pewnym można być, że go zaciukają. I jak człowiek ma zdobyć się na odwage, aby zeznawać przed sądem.

      • Masa występował ostatnio w programie "Uwaga" chyba z 18.03.2008 (są jeszcze filmiki na stronie programu), dot. instytucji świadka koronnego. Potwierdziło się to co pisałem wcześniej, cały czas nosi to samo nazwisko, nie miał operacji plastycznej. To, że mafia przez tyle lat Go nie dorwała, świadczy o jej słabości (bosowie udający, że mogą wszystko, w rzeczywistości mogą bardzo niewiele).
       Nie sądzę aby teraz udało się mafii. Program ochrony świadka Koronnego nie trwa dożywotnio. Masa jeśli nie będzie Koronnym w kolejnych procesach (chce zeznawać przeciwko "młodym wilkom" z Pruszkowa), to już niedługo Jego ochrona się skończy... Co wtedy zaoferuje Mu Państwo?!? Bilet do Warszawy beż żadnej ochrony?

       • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

        • użytkownik usunięty

         To Parasol już wyszedł? Nic nie słyzsałem na ten temat.

        • Wyszedł za kaucją chyba dwa tygodnie temu. Prokurator zażądał "ogromnej" kaucji 200tysPLN, i już jest wolny. Parasol to prymityw, a aby dopaść masę trzeba trochę inteligencji, to nie w Jego stylu...

        • Dysponujemy tutaj jedynie wiedzą przekazywaną nam za pośrednictwem mediów . A jak wiadomo telewizja i gazety kłamią:). A tak serio, to opisane przez was przypuszczenia, są i pozostaną przynajmniej na razie tylko przypuszczeniami, zresztą tak samo jak moje wywody. Uważam jednak że jest to wszystko trochę bardziej skomplikowane. Masa twierdzi że nie przeszedł operacji plastycznej, a przecież wszyscy którzy go znają i którzy chcą się na nim zemścić, wiedzą jak wyglądał.Więc po co występuje zawsze w kominiarce? Żeby zwykli ludzie go nie rozpoznawali? Każdy kto choć trochę poszuka, może znaleźć wizerunek Masy. Dlatego jakoś bliższy jestem twierdzenia, że właśnie przeszedł operację. Co do nazwiska, to różnie może być, wcale nie musiał go zmieniać bo ma dosyć popularne. Chce być koronnym w procesie młodych z Pruszkowa żeby nie stracić statusu koronnego? Koronnym jest się m. in. do czasu, aż istnieje realne zagrożenie ze strony osób oskarżonych, przeciwko którym zeznawał, a to chyba oczywiste że cały czas takie zagrożenie istnieje. O ważności instytucji Ś.K. niech świadczy fakt, że w chwili obecnej każda licząca się grupa przestępcza, robi wszystko, by tylko żaden jej z członków nie mógł uzyskać takiego statusu na podstawie obecnej ustawy ( przestępcy, popełniają zabójstwa w ten sposób, by każdego z nich można oskarżyć o współudział, a tym samym uniemożliwić mu zostanie Ś.K.). Dlatego trwają prace, nad reformą tej ustawy. Śmierć Masy w tej chwili , nawet jeżeli byłby to tylko rzeczywisty przypadek (np . wypadek samochodowy), prawdopodobnie sprawiłaby że jak już wcześniej mówiłem, nikt, nigdy w Polsce nie zechciałby współpracować jako Ś.K. dlatego dalej uparcie będę twierdzić, że Masa jest dobrze chroniony albo przynajmniej ,wszystko na to wskazuje. Nie rozumiem też w czym pan dr hab. Ćwiąkalski (jeden z najlepszych karnistów w Polsce(który niestety nie wiedzieć czemu poszedł w stronę polityki), pomaga przestępcą? Jak?
         Co do Prasola, może i wyjdzie za kaucją, ale z aresztu! A to nie to samo co więzienie. Areszt to środek zapobiegawczy a nie kara. Sąd lub prokurator ustanawia areszt w tym celu, by zabezpieczyć prawidłowy tok procesu albo wyjątkowo by zapobiec popełnianiu nowych przestępstw. Skoro Sąd nie dopatrzył się takiego zagrożenia to dopóki nie będzie wyroku w sprawie (a to nastąpi już raczej dosyć szybko), Prasol będzie mógł opuścić areszt i raczej nie ma w tym nic niesamowitego. PZDR.

        • Nie podważam kompetencji ministra sprawiedliwości Ćwiąkalskiego, to prawda że facet zna się na Prawie Karnym bardzo dobrze. Podważam natomiast intencje Tego człowieka, od czasu jak został ministrem : wiele spraw zostało zatuszowanych, ludzie tacy jak Krauze Kulczyk znowu stali się "porządnymi obywatelami", Marek Dochnal wyszedł z aresztu i robi z siebie męczennika ustroju, Parasol wyszedł na wolność za "śmieszną" kaucję, sprawa Stokłosy nagle przestała istnieć itd...
         To ma być Minister Sprawiedliwości!?! Czy człowiek stojący po "ciemnej stronie mocy". Ten człowiek ma stać na straży ochrony obywateli, a nie zajmować się pomocą i wyszukiwaniem przywilejów dla przestępców...

        • ćwiąkalski to kawał #%#$^&*, ziobro był lepszy

        • pytanie do znawców tematu....

         kto wysadził BMW parę lat temu w warszawie "zwykłemu" obywatelowi z powodu dziewczyny??(która zostawiła go dla posiadacza tego auta)

         oczywiście pytam kto z osób związanych choć trochę z miastem to zrobił

         było o tym głośno przez parę dni w telewizji
         obecnie jest ona żoną jednego z biznesmenów na pomorzu

        • http://tvp.info/informacje/biznes/masa-rekinem-biznesu-ma-ju...

         Masa zostal biznesmenem i ma kasy jak lodu więc i pieprzcie bzdur

        • Pisałem tutaj prawie 3 lata temu, jak kiepsko szukają byli gangsterzy Masy. Kilka osób "obśmiało" mnie na forum, kilka na priv, i co?!? Minęły prawie 3lata, Masa żyje dalej jako koronny, współpracuje m.innymi jako doradca Policji dotyczący przestępczości zorganizowanej, występuje często w TV, zeznaje w licznych procesach gangsterów... I WŁOS Z GŁOWY MU NIE SPADŁ!!! Część osób już tu żegnało się z nim, a on wiedzie spokojny żywot.

        • Potwierdzam żyje sobie spokojnie jak nic :)

        • Podobno w 2010 program ochrony świadków się skończył.

        • Jeszcze nie dawno sie masa wypowiadała cały czas go pilnują

        • No to ladnie...

 • Żyje i ma się z tego co można przeczytać bardzo dobrze, osiągnął to o czym marzył, wyrwał się z blokowiska i jest bogaty - http://forsal.pl/artykuly/463551,jaroslaw_sokolowski_najbard...

 • Słowik i Bolo uniewinnieni ;)

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,12469339,Wyroki_w...

  • Parasol dostał 1,5 roku ale wliczyło mu się w odsiadkę i też na wolności.

   • tylko co te dziadki teraz mogą?
    po tylu latach za kratami będą sie bali przejść przez jezdnie
    a jak zobaczą nowe trasy szybkiego ruchu to juz wogóle posraja sie z zachwytu.
    za murem jest inne zycie
    tam czas zatrzymal się w miejscu...
    a po tej stronie biegnie caly czas do przodu...
    pozdrawiam

    • Nie aż takie dziadki i całego życia tam nie przesiedzieli. Bez przesady ...

     Myślisz że mają zerowe konta i będą pracować wywożąc śmieci tak jak nakaże im kurator ? Grubo się mylisz.

     Jeden z żołnierzy z ich czasów z mojego miasta pół roku temu wyszedł z paki. W chwili obecnej ma 3 knajpy w centrum i 2 komisy samochodowe ...

     • napewno zerowych kont nie maja i napewno ogarną sobie zycie zeby nie musieli pracowac, ale na reaktywacje działalności jaka prowadzili kiedys raczej bym nie liczyl. Teraz sa inne bardziej inteligentne sposoby zarabiania kasy:) z że żołnierz otworzył trzy knajpy i dwa komisy....życie:) dobrze pokombinował i działa:) legalizuje bossom kaskę :) pozdr.

      • Primo... W przypadku takich ludzi jak Masa mamy ciagle do czynienia z grą operacyjną. Woreczki foliowe? Buhahahaha.... to jak podanie wizytowki słowikowi. NIkt nigdy tak naprawdę nie dowie sie co robi i jak zarabia dawny Sokołowski bo dotarcie do masy po NIP czy z katalogu firm jest banalnie proste. Słowem - cały czas mamy zalew celowo preparowanych onfo które są oczywiscie nieprawdziwe.
       Secundo - masa ma dziś zapewne dwietożsamości. Dawną dla mediów i nową dla cywilnego zycia. PRzecież nie pojawi się pod nowym nazwiskiem w programie o mafii? kretynem nie jest.
       Tertio... Dawni koledzy nie mają dziś na tyle możliwosci aby dotrzeć do masy. Czasy się zmieniły. Kasa nie ta, dawne kontakty spalone. Musimy pamietać ze Pruszków w wersji rodzimej to tak naprawde grupa kryminalistów a nie zadnych mafiozów. Do mafii to było im bardzo daleko jeszcze. Prawdziwa mafia to Pruszków miedzynarodowy - baranina i służby specjalne w typie ałganow, szemrani biznesmeni znani z pewnej komisji sejmowej. Słowik, Parasol, Pershing to po prostu ludzie do wynajęcia dla grubszych ryb. Słowik na dziś jest dziadem bez możliwości, kontaktów i z opieką służb na karku. Nic nie moze na dziś po prostu. Poza tym dawny Pruszków sam musi teraz uważać zeby w leb nie zarobić. są jak stara zwierzyna w stadzie. Żyją jeszcze ci którzy potracili rodziny i kumpli. Tego sie tak łatwo nie zapomina i równie dobrze Słowika mogą wykończyć bo on ochrony żadnej nie ma.

       • Ja nie wierzę w to, że on w ogóle jest w Polsce. Chyba w Alfabecie Mafii wspominał że boi się że policja w końcu go przestanie chronić.

       • Prawdą jest, że w sieci wrzucane są fałszywe newsy z niby życia Masy. Ma to na celu pozostawianie fałszywych tropów...
        Masa żyje od lat w Polsce, już się tak nie podniecajcie, że zapewniono Mu życie z rodziną za granicą... Gadanie w serialu o takiej możliwości to kolejne ogłupianie... Jarek S. prowadzi aktywne życie, udziela się w mediach regularnie, wydaje artykuły w jednym z dwumiesięczników, zeznaje w sądach w kilku sprawach, pracuje jako konsultant Policji i jeszcze kilku służb... Znalezienie Go nie jest żadnym nie wykonalnym zadaniem... ale to już inna kwestia.
        Jego byli kompani powoli wychodzą na wolność (część z nich jest już wolnych od dłuższego czasu). Parasol, Wańka, Malizna, Słowik (zarząd Pruszkowa) są na wolności... jeśli ktoś myśli, że ci ludzie zajmą się spokojnym życiem emeryta jest baaardzo naiwny. To są ludzie często bez wykształcenia którym emerytura (raczej nie grozi), którzy nic innego innego nie potrafią jak: oszukiwać, okradać zastraszać... a lubią życie wygodne i bogate...

 • Przeanalizuj to co pisałeś od 2008 do dnia dzisiejszego. Bzdura na bzdurze ...Zaprzeczasz sam sobie ... informacje przez Ciebie produkowane są od początku do końca wyssane z palca ;) pozdrawiam "znawcę" :-)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: