Ogniem i mieczem

(2000) miniserial
3 3 SERIAL 310768
Ogniem i mieczem (2000)
http://www.filmweb.pl/serial/Ogniem+i+mieczem-2000-310768/userRecommends
3 godz. 24 min.
ocena społeczności: dobry
7,1/10
16.240 głosów
  • 698 osób chce zobaczyć ten serial
Ogniem i mieczem (2000)

pełna obsada i twórcy

+

obsada


  • Michał Żebrowski Michał Żebrowski
    Jan Skrzetuski
     

  • Izabella Scorupco Izabella Scorupco
    Helena Kurcewiczówna
     

  • Aleksandr Domogarow Aleksandr Domogarow
    Jurko Bohun
     

  • Krzysztof Kowalewski Krzysztof Kowalewski
    Jan Onufry Zagłoba
     

  • Zbigniew Zamachowski Zbigniew Zamachowski
    Jerzy Michał Wołodyjowski
     

  • Wojciech Malajkat Wojciech Malajkat
    Rzędzian
     

  • Andrzej Seweryn Andrzej Seweryn
    Jeremi Michał Wiśniowiecki
     

  • Ewa Wiśniewska Ewa Wiśniewska
    Kurcewiczowa
     

  • Wiktor Zborowski Wiktor Zborowski
    Longinus Podbipięta
     

  • Marek Kondrat Marek Kondrat
    Jan II Kazimierz
     

  • Andrzej Kopiczyński Andrzej Kopiczyński
    Zaćwilichowski
     

  • Gustaw Holoubek Gustaw Holoubek
    Senator Kisiel
     

  • Adam Ferency Adam Ferency
    Chan
     

  • Daniel Olbrychski Daniel Olbrychski
    Tuhaj-Bej
     

  • Maciej Kozłowski Maciej Kozłowski
    Krzywonos
     

  • Agnieszka Krukówna Agnieszka Krukówna
    Młoda Ukrainka
     

  • Gustaw Lutkiewicz Gustaw Lutkiewicz
    Barabasz stary
     

  • Jerzy Bończak Jerzy Bończak
    Czapliński
     

  • Włodzimierz Brodecki Włodzimierz Brodecki
    Pisarz
     

  • Joanna Brodzik Joanna Brodzik
    Panna młoda
     

  • Marek Cichucki Marek Cichucki
    Krzysztof Wierszułł
     

  • Marek Frąckowiak Marek Frąckowiak
    Wachmistrz na weselu ukraińskim
     

  • Lech Dyblik Lech Dyblik
    Anton Tatarczuk
     

  • Rafał Cieszyński Rafał Cieszyński
    Subagazi, głównodowodzący wojsk Chana
     

  • Jerzy Cnota Jerzy Cnota
    Przewoźnik na Dnieprze
     

  • Maciej Czapski Maciej Czapski
    Kozak
     

  • Bernard Ładysz Bernard Ładysz
    Did Lirnik
     

  • Szymon Kobyliński Szymon Kobyliński
    Senator Ostroróg
     

  • Paweł Kleszcz Paweł Kleszcz
    Mołojec
     

  • Krzysztof Gosztyła Krzysztof Gosztyła
    Ossoliński
     

  • Andrzej Grąziewicz Andrzej Grąziewicz
    Ataman Czarnota
     

  • Jerzy Karaszkiewicz Jerzy Karaszkiewicz
    Radziejowski
     

  • Krzysztof Kołbasiuk Krzysztof Kołbasiuk
    Deputowany w Siczy Zaporoskiej
     

  • Adam Warchoł Adam Warchoł
    Kozak
     

  • Robert Więckiewicz Robert Więckiewicz
    Kozak
     

  • Piotr Komorowski Piotr Komorowski
    Dowódca oddziału napadającego na poselstwo polskie nad Dniestrem
     

  • Krzysztof Artur Janczar Krzysztof Artur Janczar
    Pan młody
     

  • Janusz Zerbst Janusz Zerbst
    Esauł
     

  • Rusłana Pysanka Rusłana Pysanka
    Horpyna
     

  • Dmitri Mirgorodsky Dmitri Mirgorodsky
    Ataman koszowy
     

  • Tadeusz Głoskowski Tadeusz Głoskowski
    Oficer księcia Jeremiego
     

  • Anna Majcher Anna Majcher
    Karczmarka
     

  • Andrzej Pieczyński Andrzej Pieczyński
    Czeremis, sługa Horpyny
     

  • Eugeniusz Priwieziencew Eugeniusz Priwieziencew
    Maksym, stróż w Rozłogach
     

  • Stefan Szmidt Stefan Szmidt
    Wachmistrz Skrzetuskiego
     

  • Przemysław Tejkowski Przemysław Tejkowski
    Tyzenhauz
     

  • Leszek Teleszyński Leszek Teleszyński
    Ksiądz Muchowiecki
     

  • Aleksander Wysocki Aleksander Wysocki
    Suchoruka
     

  • Andrzej Żółkiewski Andrzej Żółkiewski
    Oficer księcia Jeremiego
     

  • Marek Marcinkowski Marek Marcinkowski
    Ataman
     

  • Aleksander Pociej Aleksander Pociej
    Kniaź Andrzej Kurcewicz
     

  • Tomasz Konieczny Tomasz Konieczny
    Kniaź Jur Kurcewicz
     

  • Janusz Sieniawski Janusz Sieniawski
    Kniaź Mikołaj Kurcewicz
     

  • Michał Chorosiński Michał Chorosiński
    Kniaź Symeon Kurcewicz
     

  • Władysław Barański Władysław Barański
    Pułjan
     

  • Jerzy Dukay Jerzy Dukay
    Hładki
     

  • Dariusz Gnatowski Dariusz Gnatowski
    Barabasz, bratanek starego Barabasza
     

  • Tomasz Grochoczyński Tomasz Grochoczyński
    Bychowiec
     

  • Magdalena Warzecha Magdalena Warzecha
    Księżna Gryzelda Wiśniowiecka
     

  • Jacek Rozenek Jacek Rozenek
    Bohun Jurko (polski dubbing)
     

  • Bogdan Stupka Bogdan Stupka
    Bohdan Zenobi Chmielnicki
     

  • Tomasz Abramski Tomasz Abramski
     

  • Piotr Bała Piotr Bała
     

  • T. Bat T. Bat
     

  • Włodzimierz Bednarski Włodzimierz Bednarski
    Kozak nad Dnieprem
     

  • Włodzimierz Borysiak Włodzimierz Borysiak
     

  • Jerzy Braszka Jerzy Braszka
     

  • T. Ciecierski T. Ciecierski
     

  • Marek Czyżewski Marek Czyżewski
     

  • Krystyna Feldman Krystyna Feldman
    Ukrainka
     

  • Michał Frycz Michał Frycz
    Michał Korybut Wiśniowiecki w dzieciństwie
     

  • Jerzy Kajetan Frykowski Jerzy Kajetan Frykowski
     

  • Krystyna Gierłowska Krystyna Gierłowska
    Ukrainka na weselu
     

  • Andrzej Haliński Andrzej Haliński
    Żyd-karczmarz
     

  • Ryszard Jabłoński Ryszard Jabłoński
    Chłop w Rozłogach
     

  • Ryszard Janiak Ryszard Janiak
    Senator
     

  • Mieczysław Janowski Mieczysław Janowski
     

  • Józef Jarosz Józef Jarosz
     

  • Jan Jurewicz Jan Jurewicz
    Drużba na weselu
     

  • Przemysław Kapsa Przemysław Kapsa
     

  • Adam Karaszewski Adam Karaszewski
     

  • Marek Karpowicz Marek Karpowicz
    Kozak na brzegu
     

  • Michał Konarski Michał Konarski
    Tańczący Kozak
     

  • Kazimierz Krzaczkowski Kazimierz Krzaczkowski
     

  • Czesław Lasota Czesław Lasota
    Żyd karczmarz
     

  • Krzysztof Łukaszewicz Krzysztof Łukaszewicz
    Młody Krzywonos
     

  • K. Łuksza K. Łuksza
     

  • Tadeusz Mieluch Tadeusz Mieluch
     

  • T. Mir T. Mir
     

  • Jerzy Moniak Jerzy Moniak
     

  • Anna Teresa Nowak Anna Teresa Nowak
    Niania
     

  • Bartosz Obuchowicz Bartosz Obuchowicz
     

  • Jacek Radziński Jacek Radziński
     

  • Radosław Rosiński Radosław Rosiński
     

  • Tomasz Szajewski Tomasz Szajewski
     

  • W. Szczeciński W. Szczeciński
     

  • Andrzej Szczytko Andrzej Szczytko
     

  • Zdzisław Szymborski Zdzisław Szymborski
    Dworzanin
     

  • Budsuren Tumen-Ulżyj Budsuren Tumen-Ulżyj
     

  • Juliusz Krzysztof Warunek Juliusz Krzysztof Warunek
     

  • P. Zbierski P. Zbierski
     

  • Andrzej Grabowski Andrzej Grabowski
    Samuel Łaszcz, pijany szlachcic w obozie pod Piławcami
     

  • Władysława Gorpienko Władysława Gorpienko
     

  • Zbigniew Zapasiewicz Zbigniew Zapasiewicz
    (narrator)
     
WTF:false,ads:true