PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605700}
8,0 18 497
ocen
8,0 10 1 18497
8,0 26
ocen krytyków
Olive Kitteridge
powrót do forum serialu Olive Kitteridge

Świetne kino.

ocenił(a) serial na 9

W końcu serial, który o czymś mówi. Pozbawiony pseudointelektualnego nadęcia ubranego w durny
mistycyzm typu Pozostawieni. Aż miło, że ktoś jeszcze potrafi nakręcić kapitalny obraz bez łączenia
się z kosmosem. Godne oglądania i polecenia.

ocenił(a) serial na 10
cezarro

Zgadzam się.Szkoda tylko,że tak słabo reklamują ten serial.I jak nie lubie Frances to tutaj jest boska.No i przede wszystkim naturalna.

ocenił(a) serial na 8
cezarro

Też się zgadzam, można?, można! zrobić dobry serial bez wymysłów i jakiś niezrozumiałych bzdur. Pięknie się to oglądało, pozwalało na przemyślenia i wczucie się w to ich zwykłe, niezwykłe życie. Również polecam!

ocenił(a) serial na 9
cezarro

Szkoda tylko, że jak powstanie znakomity serial, to ma tylko 4 odcinki. Mimo wszystko warto oglądać dla tych kilku godzin prawdziwej przyjemności.

vasil87

siegnijcie po powiesc na podstawie, ktorej powstal serial.jest znakomita.

ocenił(a) serial na 9
diepole

Faktycznie, nawet nie pomyślałem. To już wiem o co poprosić św. Mikołaja :-)

ocenił(a) serial na 9
cezarro

Trafny komentarz. Niezwykle miło ogląda się takie produkcje. Historie opowiedziane bez nadęcia, bezpretensjonalnie, bez nużącej psychologizacji a jednak głębokie. A gra F. McDormand... cudowna.

użytkownik usunięty
cezarro

Tak bardzo chciałbym obejrzeć ten serial po tym opisie, jednak nie zniosę tej aktorki, jakiś uraz. Najprawdopodobniej po Fargo :/

ocenił(a) serial na 10

Ja też omijałam filmy z Frances,też prawdopodobnie po fargo,jednak warto dać jej szansę,jest REWELACYJNA!Cały serial jest cudny.Właśnie po raz trzeci oglądam 3 odcinek i pewnie na tym nie skończę.Obejrzyj, naprawdę warto.

użytkownik usunięty
sylwiak32

Pierwszy raz o nim słyszę w ogóle, choć mam hbo. Zero reklam ma chyba xd

ocenił(a) serial na 9

Właśnie. Szkoda, że takie produkcje przechodzą bez medialnego echa. Dlaczego? Zapewne nie jest to serial (mini serial) komercyjny. Co zaś do Frances McDormand, zgadzam się, że można mieć problemy z darzeniem jej sympatią, niemniej w tym konkretnym wypadku wydaje się ona być stworzoną do roli właśnie ze względu na dwoistość jej postrzegania i odbioru.

użytkownik usunięty
cezarro

no ok ok, obejrzę, tylko kiedy XD

ocenił(a) serial na 10
cezarro

To jest problem naszych czasów,że im większy badziew tym więcej kasy idzie na reklamę,a to co dobre i wartościowe zostaje pominięte.Ale jak ktoś chce to znajdzie.

ocenił(a) serial na 6

A ja właśnie polubiłam ją za Fargo :)

ocenił(a) serial na 8
ScarlettElvie

No jeśli ktoś jest emocjonalną kaleką to nigdy nie zrozumie głębi pozostawionych....

ocenił(a) serial na 8
cezarro

Ale Pozostawionych proszę zostawić w spokoju. Mistycyzm, pseudo czy nie, nie mam zdania, ale mnie starego chłopa ta pozycja ruszyła. Bardziej jako fana SF ale w końcu opowieść która nie bała się wyjaśnić nadprzyrodzonego motywu do końca. Do dziś mi żal dzieciaka w lodówce... A ten serial zapodam na pewno.

ocenił(a) serial na 9
blakfish

Jakiego dziecka w lodówce bo za Chiny nie mogę przypomnieć sobie o czym mowa xd?

ocenił(a) serial na 8
maria_barwicka

Olive 7/10

<spoiler>

Co do pozostawionych, jak nastąpiło zniknięcie, były przebitki różnych grup ludzi z tego momentu. Jest paczka młodzieży w lesie i robią próbę strachu z wejściem do lodówki, którą można otworzyć tylko z zewnątrz. Chłopak, który wszedł do środka zniknął. Co musiał czuć jak się obudził w drugim świecie i nikt mimo próśb mu nie otworzył?

ocenił(a) serial na 9
blakfish

Aaa już coś kojarzę. Ale to chyba było powiedziane jak widzimy ta grupkę przyjaciół Jill i oni się w to bawili i w pewnym momencie ktoś mówił, że był chłopak który zniknął w lodówce. A co do komentarza apropo pseudointelektualnego nadęcia w tym serialu, to nie zrozumiała ta osoba chyba w ogóle, co ten serial chce przekazać bo nadęcia nie widać tu ani razu ani śliniecia się na intelektualizm ponieważ te wszystkie mistyczne wątki oraz cytaty z bilbli są tylko środkami do opowieści przede wszystkim o ludzkości, stracie, bólu i dotarciu do siebie nawzajem. W żadnej sekundzie tego serialu nie zauważyłam tonu nadęcia czy patosu dla samego patosu.

cezarro

a jaki ma sens porównywanie serialu sf z obyczajem???

fajera

obyczajowym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones