PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771634}

Opowieść podręcznej

The Handmaid's Tale
8,0 72 340
ocen
8,0 10 1 72340
7,7 15
ocen krytyków
Opowieść podręcznej
powrót do forum serialu Opowieść podręcznej

Moim zdaniem do tej pory najlepszy odcinek. Dowiadujemy się co nieco o przeszłości pani Waterford. Zaczynam podejrzewać, ze ona się w końcu zbuntuje.

ocenił(a) serial na 9
SatineNic

Wszystkie kobiety wreszcie powinny się zbuntować. Nie tylko podręczne, lecz także te z "Klasy panującej" Gdyż fanatycy odbierają prawa wszystkim kobietom nie tylko służących. Istotnie działo się w szóstym epizodzie. Zapraszam też do tematu Wrażenia ogólne.

ocenił(a) serial na 9
Zbyszek_2

Oglądałem bez napisów więc mogłem czegoś niezrozumień...

Jak rozumiem pod koniec(spoiler) Pani Ambasador przejrzała na oczy całą tą szopkę i pomocnik wręczył głównej bohaterce notatnik by wszystko w nim zapisywała?

Ciekawie ukazano metamorfozę Zielonej Pani domu. Z silnej i radzącej sobie kobiety, w kurę domową... Chociaż nie wychwyciłem momentu w którym ona i jej mąż przyłączyli się do "fanatyków"

ocenił(a) serial na 9
Gierrapa

Ja odniosłem wręcz wrażenie, że to ona go zradykalizowała.

ocenił(a) serial na 9
Zbyszek_2

Masz racje. Myślę, że żona komendanta odegrała kluczowa rolę w stworzeniu Gileadu. Teraz jednak dochodzi do niej, że tak naprawdę jest nieszczęśliwa. Wspomina beztroskie chwile, kiedy było normalnie...

Gierrapa

Pomocnik wręczył Fredzie notatnik, aby zapisała w nim wiadomość do męża, który jak się okazało, żyje.

ocenił(a) serial na 8
Gierrapa

A co do przejrzenia na oczy, Offred wszystko jej powiedziała. Pani Ambasador skwitowała tylko, że nie może i w sumie nie chce jej pomóc, bo ma w tym wszystkim własny interes. Nie wiem czy wyłapałeś, ale planują sprzedawać podręczne do innych krajów. Odcinek był dość ważny więc jeśli znajdziesz chwilę, to polecam obejrzeć na spokojnie z napisami :>

Zbyszek_2

Poczekaj na odcinek 8, tam dopiero pokazują, co panowie myślą o kobietach, ich roli i prawach.

ocenił(a) serial na 8
lily333

Scena w windzie........

ocenił(a) serial na 9
SatineNic

Żona komendanta raczej się nie zbuntuje. Raczej. Ale czuć jej frustrację: przecież jako publicystka i radykalna zwolenniczka powrotu do starego porządku ( miejsce kobiety jest w domu, przy mężu) - koniec końców wpadła we własne sidła.

I dobrze jej tak. ;)

ocenił(a) serial na 9
pazoozoo

No widzisz tak to już jest w życiu politycznym, że najpierw ktoś rozbudzi demony a później dopiero widzi skutki lawiny, którą uruchomił.

ocenił(a) serial na 8
pazoozoo

Logiczna konsekwencja wyznawanych poglądów. Imho wszystkie kobiety z partii konserwatywnych( duży skrót, ale myślę, że jasny) powinny w domu siedzieć i robić to do czego wg nich samych kobieta została stworzona- prać, prasować, dzieci rodzić. To byłoby imponujące świadectwo!

zarazzapomnelogin

Zgadzam się. Posłanka Pawłowicz mogłaby dać dobry przykład i wrócić do tradycyjnej roli kobiety. Zdobi wszystkim przysługę i może przejrzy na oczy.

ocenił(a) serial na 9
lily333

Lepiej bym tego nie ujął.

ocenił(a) serial na 8
lily333

Dla posłanki to już tylko klasztor został i Jezus na oblubieńca- ona w takim wieku, że musiałby prawdziwy cud nastąpić, żeby się katolicko spełniła jako kobieta ;)

SatineNic

pani waterford to moja ulubiona postać, mam nadzieję, że w 2 sezonie będzie o niej coś więcej i że w końcu się zbuntuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones