PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184043}

Północ Południe

North & South
8,0 6 597
ocen
8,0 10 1 6597
Północ Południe
powrót do forum serialu Północ Południe

W 2007 r. Trifle (serdecznie pozdrawiam po latach!) zaproponowała temat, który dotyczył popularności w naszym kraju serialu BBC: „Duma i uprzedzenie” z Colinem Firthem. Ja chciałabym dowiedzieć się, ilu jest polskich fanów serialu: „North and South” z Richardem Armitage. Czy mogłabym prosić o ewentualny „podpis”/wpis na tworzonej w ten sposób niejako filmowej liście naszej obecności? Z góry dziękuję tym, którzy znajdą chwilkę czasu i dadzą dowód sympatii N&S. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
thorinka

Podpisuję się dwiema rękami.

ocenił(a) serial na 9
zooshe

Podpisuje się!

ocenił(a) serial na 10
thorinka

Świetny serial;) Może nie tak odprężający jak "Duma...", ale nie powinno się ich chyba porównywać, "N&S" jest o wiele poważniejszy i porusza inne kwestie - mimo to jak najbardziej się podpisuję

nati02andi

taaaaaaak! ♥ ;)

thorinka

Absolutnie uwielbiam :d

thorinka

Ja też uwielbiam ten serial :)

ocenił(a) serial na 9
thorinka

Mnie też nie może zabraknąć na tej liście :) mam nadzieję, że po 'Hobbicie' więcej osób zainteresuje się tym serialem, a może nawet doczekamy się jakiejś emisji na bardziej popularnym kanale telewizyjnym, z odpowiednią zapowiedzią? :)

ocenił(a) serial na 10
thorinka

Ja oczywiście, ubóstwiam serial, a także pana RA : D

ocenił(a) serial na 10
Valerie90

Kocham to!! :*** Najlepszy Mini serial!!! I Pan Richard!! <3 Kocham :*

ocenił(a) serial na 10
Pamela16

Jaki tam ,,Pan", toż to młody chłopak jeszcze ;p Chyba, że chodzi Ci o to, że jest Panem Seksu :D

ocenił(a) serial na 10
Valerie90

Panem seksu to on na pewno jest :D

ocenił(a) serial na 10
Pamela16

No właśnie, właśnie ; )

thorinka

świetny serial :)

thorinka

Cudowny serial. Podpisuję się, jako fanka.

ocenił(a) serial na 8
thorinka

Zgłaszam się. To najlepszy mini serial BBC jaki widziałam. Przebija nawet Dumę i Uprzedzenie.

ocenił(a) serial na 10
thorinka

Cudowny serial :) Nie potrafie o nim zapomnieć.. wciąż korci mnie, żeby ponownie obejrzeć :)

thorinka

Dopisuję się do listy :)

ocenił(a) serial na 10
thorinka

Mój ulubiony mini serial BBC!
Podpisuję się jako fanka serialu, książki, Elizabeth Gaskell i Richarda. :)

Katie_Scarlett

możesz powiedzieć mi, kto jest autorem/autorką książki? nie mogę jej nigdzie znaleźć, a chciałabym przeczytać :/

gogo224

z góry dziękuję xD

ocenił(a) serial na 10
gogo224

Elizabeth Gaskell :) wiem, że na Allegro można kupić tą książkę :)

Pamela16

DZIĘKI :D

ocenił(a) serial na 10
gogo224

Proszę :P

ocenił(a) serial na 10
gogo224

Tak jak już napisała Pamela16 - autorką jest Elizabeth Gaskell. Polecam gorąco tę książkę, serial jest świetny, ale trochę od powieści się różni. ;)

Katie_Scarlett

serial to rewelacja, mam nadzieję, że powieść też mi się spodoba ;)
dzięki :)

ocenił(a) serial na 10
thorinka

Kocham ten serial, tak jak inne seriale i filmy kostiumowe ;)

ocenił(a) serial na 9
thorinka

Ja też! Ja też! :-D

thorinka

Rewelacyjna produkcja <3

ocenił(a) serial na 10
gogo224

Popieram uwielbiam ją <3Ahh chce być na miejscu Margaret :)

tutimix

A która by nie chciała? xD

ocenił(a) serial na 10
gogo224

Każda by chciała, pomarzyć można :) Ale co ja bym dała by faceci teraz się tak elegancko ubierali, a nie w te dresy lub rurki -.-

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Jako zupełnie sthorntoowana zdecydowanie wpisuję się na listę fanów i samego filmu i Richarda... Fala zamiłowania wybuchła u mnie od nowa po przeczytaniu książki - jestem pod absolutnym urokiem. Serial ma pierwszeństwo nawet przed Diu 1995, a to już naprawdę sam szczyt!

ocenił(a) serial na 10
anicach

Ja właśnie czytam książkę i jestem nią oczarowana, piękna poprostu piękna i jeszcze w tle leci utwór z serialu :)
DiU z 1995 to wspaniały serial, uwielbiam Liz i Darcy'ego.Ale denerwuje mnie Jane która powinna być piękna a jest mówiąc szczerze brzydka.Jane z 2005 jest piękna i taką sobie ją wyobrażałam :)

A Richard Armitage poślubiłabym go z miejsca, zakochałam się w nim :*

ocenił(a) serial na 10
tutimix

No cóż, trudno o doskonałą wizję, ja jednak wolę zdecydowanie Jane z końską urodą , niż Darcy'ego ślimaka (wciąż wygląda jak miał się za chwilę rozpłakać), płaską Lizzy i Bingley'a w wersji "fiu-bździu" z ostatniego filmu. N & S, jako się rzekło, jest u mnie nr 1 na liście ukochanych filmów, a książka po wieloletnich oczekiwaniach jest na szczęście dostępna teraz w trzech tłumaczeniach - czytałam dwa z nich + autorskie tłumaczenie dziewcząt z forum "Z południa na północ", gdzie można znaleźć mnóstwo informacji na temat Gaskell, samej powieści, filmu i oczywiście Richarda ;) Film obejrzałam dzięki właśnie temu forum kilka lat temu, ale książka spowodowała u mnie apogeum thorntonomanii właśnie teraz ;)

ocenił(a) serial na 10
anicach

Tak wersja z 2005 nie jest idealna, ale też nie jest najgorsza trudno też ukazać całą powieść w 2 h.Serial jest o tyle lepszy, że jest pokazana prawie cała książka i bohaterowie są lepiej zarysowani.
To prawda, że Lizzy z 2005 była dziwna, te rozpuszczone włosy takie niechlujne ubrania, i może była zbyt arogancka i brakowało jej tego "czegoś" co miała Lizzy z serialu.
Ale jak powiedziałam końska Jane- nie.Może dlatego, że wyobrażałam sobie piękną blondynę z dużymi oczami, a nie takie coś...Ale mniejsza o to.
Ja książkę, ściągnęłam.Tłumaczenie jest bardzo dobre..
Thortonomania jak to ładnie brzmi, podpisuje się pod tym jako fanka :D

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Zdecydowanie Diu 1995! Colin w roli Darcego był dla mnie idealnym wyborem, choć fanki Richarda już dawno zaczęły się zastanawiać, jakim byłby Darcy'm i wiele opowiedziało się jednak na korzyść RA ;) Ja tam wolę nie wchodzić w dywagacje: co by było gdyby. Myślę, że gdy Gaskell tworzyła swą wizję Thorntona widziała na pewno Armitage'a ;)
"proste brwi osłaniały jasne, głęboko osadzone, poważne oczy, które pozbawione nieprzyjemnej ostrości, wydawały się mieć zamiar zajrzeć w głąb serca", "Zmarszczki na twarzy były nieliczne, ale wyraźnie zarysowane". "usta, które nieznacznie ściągnięte osłaniały nieskazitelnie piękne zęby, dające nagły efekt rozbłysku słońca w rzadkich chwilach jasnego uśmiechu, jednocześnie rozjaśniającego oczy, zmieniającego cały wygląd tego surowego i stanowczego człowieka, gotowego na wszystko, w żywiołową, szczerą radość chwili, ufną i gwałtowną, właściwą jedynie dzieciom" (skopiowane) - czyż nie? :D

ocenił(a) serial na 10
anicach

RA w roli Dary'ego?Niee, lepszy jest Colin a Richard jest idealnym Thorntonem.I niech tak zostanie.Kocham obu mężczyzn, choć każdy z nich był inny.A ten fragment co przedstawiłaś idealnie pasuje do Richarda.Twórcy serialu wiedzieli kogo wybrać.
Ciekawi mnie jak są napisane inne powieści Gaskell, oglądałam Żony i Córki, ale wiem, że są niedokończone przez autokę.Czytałaś może?Jak tak to powiedz co sądzisz.
Bo nie wiem czy wypożyczyć tą książkę

Boże ja chce takiego faceta!Proszę

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Zaczynam dopiero przygodę z Gaskell w wersji papierowej. Nie czytałam "Żon i córek" - widziałam film, który nie zachwycił mnie szczególnie, ale po książkę chętnie sięgnę - robię już sobie listę książkowych powinności na wakacje, W kwestii twórczości tej autorki polecam ci stronkę http://gaskellnorthsouth.blogspot.com/ dużo tam informacji na ten temat

ocenił(a) serial na 10
anicach

Film też oglądałam, może być.A teraz właśnie skończyłam "Północ i Południe " i powiem Ci, że zakończenie mnie rozczarowało, wiedziałam, że nie może być takie jak na filmie ale chciałam czegoś więcej.Ale ksiażka i tak jest cudowna.
A strona którą poleciłaś bardzo fajna :D

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Tak, po obejrzeniu sceny peronowej książkowe zakończenie musi rozczarować, ale to w końcu XIX w. Bądźmy realistkami: całowanie na peronie, wyjazd do domu narzeczonego przed ślubem - to i dziś w niektórych kręgach uznane byłoby za nieobyczajne ;) delikatnie rzecz biorąc!!! Wyobrażasz sobie reakcję pani Thornton w Milton i ciotki Show w Londynie? SKANDAL! ;D

ocenił(a) serial na 10
anicach

Tak wiem, że to XIX wiek i tak uczucia okazywali sobie inaczej, bardziej subtelnie.Ale jako kobieta żyjąca w XXI wieku chce widzieć ten pocałunek na końcu, to taka kropka nad "I" I właśnie dlatego zakończenie mnie trochę rozczarowało, ale co zrobić.Myślę, że panny czytające tą powieść w XIX wieku były by oburzone takim zakończeniem, a my zasmucone, że jednak nie ma kiss.:)

A co do pani Thornton to myślę,że dostała by zawału, a ciotka Show zemdlała.Hmm ja bym chyba jednak nie mogła żyć w XIX wieku,bo uznaliby mnie za niewychowaną :D Całowałabym Johna tak, że sam by miał ochote na więcej :D

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Wiesz, pozostawienie powieści bez kropki nad 'I" też ma swoje smaczki... możesz popuścić cugle wyobraźni i konfabulować do woli, co zresztą czynią na różnych forach zagorzałe fanki książki i Jasia ;) Czytałam ostatnio tłumaczenie angielskiego fanfika... myślę, że taki cd historii zaspokaja z nawiązką naszą XXI-wieczną fascynację ^^, ale to już są zdecydowanie dzisiejsze wyobrażenia na temat nocy poślubnej itd ;)

ocenił(a) serial na 10
anicach

A znasz jakiś fanfik przetłumaczony na polski?Nie znam dobrze angielskiego i nie dam rady przeczytać go.Jak byś znalazła to podaj mi stronę.Hmmm noc poślubna, boski Jasio nagi *.*
Dlaczego ja nie mogę być Margaret ;(
A w pewnym sensie masz rację, lecz gdy czytam całą ksiażkę tylko czekam na ten moment pocałunku, namiętności jak małe dziecko na lizaka :D

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Niestety nie ma go na żadnej stronie, więc nie mogę podesłać ci żadnego linka... Podaj mi jednak adres mailowy, a zobaczę, co się da zrobić... ;)

ocenił(a) serial na 10
anicach

aneta_zerek@wp.pl Proszę :)

ocenił(a) serial na 10
tutimix

http://www.youtube.com/watch?v=f5EUMNFldtQ Tu są filmiki z Polskimi napisami :) Richard opowiada tu o filmie Północ Południe :) http://www.youtube.com/watch?v=h695h85JRCs :)

ocenił(a) serial na 10
Pamela16

Oooo *.* i są też inne zaraz muszę obejrzeć :)Dzięki :)

ocenił(a) serial na 10
tutimix

Nie ma za co :) Ja już te wszystkie wywiady znam na pamięć :P Wszystko co związane z Richardem ja już przejrzałam. Wy dopiero poznajecie to co dotyczy Richarda :D

anicach

Tytuły, linki? Co do fanfików.
Na szczęście operuję angielskim w stopniu ok, jutro chyba muszę sprawdzić archiveofourown, może coś się znajdzie na pocieszenie po zakończeniu serialu.

Wow, posty wyżej są sprzed trzech lat! Czuję się trochę jakbym z pełną parą weszła na przyjęcie, które dawno temu już się skończyło D:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones