PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119673}

Pacyfik

The Pacific
8,0 48 096
ocen
8,0 10 1 48096
6,6 5
ocen krytyków
Pacyfik
powrót do forum serialu Pacyfik

Do ludzi którzy oglądali oba seriale. Który wam się bardziej podobał?

Bunny25

Kompania braci jest duuuuużo lepsza. Uwielbiam. Wyraziste postaci ciekawa narracja człowiek się nie gubi jak na Pacyfiku, który dla mnie był nudny a chwilami całkowicie bez sensu.

ocenił(a) serial na 6
Bunny25

Kompania braci znacznie lepsza. W Pacyfiku tylko niektóre odcinki są dobre. A np. odcinek w Australii nic nie wnosi, zupełnie niepotrzebny "wypełniacz".

ocenił(a) serial na 9
Bunny25

kompania braci o niebo lepsza, świetna historia i znakomicie odtworzone wydarzenia II WŚ. Aktorzy grali wyśmienicie poza tym mieli niezłe teksty, mnie najbardziej zapadli w pamięć major Winters oraz sierżant Lipton :)

ocenił(a) serial na 10
Bunny25

Kocham Wintersa, ale "Pacyfik" lepszy. Bardziej dobijający.

użytkownik usunięty
Bunny25

Kompania Braci, bez wątpienia: za obsadę oraz kunszt aktorów, za wkład weteranów, w sumie film jest dla nich pewnego rodzaju hołdem i pomnikiem zarazem, za efekty specjalne, których zwykłe oko nie wyłapie, za muzykę. Dużo by tu wyliczać po prostu dobra robota.

Bunny25

jestem świeżo po Kompanii Braci, ale właśnie czytam With The Old Breed E. Sledge'a i nie umiem wybrać.

ocenił(a) serial na 10
Bunny25

Kompania Braci kładzie wszystkie filmy na łopatki ( z tej dziedziny ) Szeregowiec Ryna to film który jest tak samo świetny

ocenił(a) serial na 9
MichaaX

Szeregowiec Ryan to bajeczka i tyle.

Bunny25

Nie będe oryginalny i zdecydowanie wskażę na Kompanie Braci. Większość filmów o tematyce wojennej w konfrontacji z tym serialem wypada, że tak delikatnie powiem
BLADO !

Bunny25

Dla mnie również "Kompania..." THE BEST

ocenił(a) serial na 10
Bunny25

Tak jak pozostali- kompania dużo lepsza, chociż pacyfik też dobry.

ocenił(a) serial na 8
Bunny25

Walka zacięta, ale ostatecznie wygrywa Kompania. Trzeba zwrócić uwagę na fakt że oba seriale mają inną podstawę. Z jednej strony mamy oparcie na książce historycznej, z drugiej strony oparty na dwóch wspomnieniach. Dlatego też nie można rozpatrywać tych dwóch pozycji tak samo.

ocenił(a) serial na 8
rapahandock

Dla mnie lepsza była "Kompania Braci" bo jak oglądało się to się w jakiś sposób zżywało się z bohaterami i najlepsze w serialu było to że czuło się jakąś więź z nimi nie wiem ja tak w każdym razie miałem.Natomiast bohaterowie byli bardziej wyraziści niż w Pacyfiku.
Ale najlepsze było zakończenie "Kompani Braci" jak Winters powiedział "Kiedyś wnuczek zapytał mnie
-Dziadku czy byłeś bohaterem?
-dziadek odparł nie ale służyłem w "Kompani bohaterów"

ocenił(a) serial na 8
ANAKINS666

Dokładnie ja miałem to samo oglądając każdy odcinek czułem się tak jakbym tam z nimi był, przeżywałem to z nimi. Zakończenie tak samo wspaniałe

ocenił(a) serial na 3
Bunny25

Jak dla mnie, obydwa gnioty. Dotrwałem do drugiego odcinka. Resztę usunąłem z twardego. Jak to ma być taki sam "hit", jak kompania braci, to nie żałuję tego co uczyniłem.

rad_75

Włącz sobie Power Rangers ^^

ocenił(a) serial na 3
Kierba

Nie słyszałem o Tym. Skoro w tym temacie polecasz to podziękuję. Nie skorzystam.

ocenił(a) serial na 8
Bunny25

Kompania Braci lepsza...

ocenił(a) serial na 9
Bunny25

Zdecydowanie Pacyfik lepszy.

ocenił(a) serial na 7
Bunny25

Zdecydowanie Kompania lepsza. Mistrzostwo w swojej dziedzinie. Pacyfik dobry, ale ustępuje jej w wielu miejscach.

Bunny25

Kompania Braci oczywiście :)

ocenił(a) serial na 10
Bunny25

obejrzałem najpierw kompanię, potem pacyfik i ten drugi zdecydowanie bardziej mi przypadł do gustu. Przede wszystkim cały czas są ci sami bohaterowie a nie każdy odcinek o innym tak jak w Kompanii. Pacyfik wydaje się dużo mniej chaotyczny.

ocenił(a) serial na 8
Bunny25

Ja osobiście te miniseriale stawiam na równi. Odnoszę wrażenie, że Pacyfik jest nieco bardziej skupiony na aspekcie psychologicznym niż na konkretnej akcji. Ciężko stwierdzić co jest lepsze więc jak dla mnie obydwie produkcje są na "megaporównywalnym" poziomie ;)

ocenił(a) serial na 6
Bunny25

Pacyfik do Kompanii ma się dokładnie tak jak porównanie pierwszych odcinków. Pacyfik - senność i żenada, tu nawet sceny akcji męczą jak przeżuwanie wysuszonego kotleta. Kompania - trzymający w napięciu dramat wojenny, ciekawi i wiarygodni bohaterowie, pierwszy odcinek mimo iż toczy się praktycznie tylko w koszarach, jest jednym z najlepszych w całej serii.

ocenił(a) serial na 6
Bunny25

wolę "Kompanię braci", ale w "Pacyfiku" udało się oddać to, o czym jest mowa na końcu. Mieli ciężej. Tak mi się przynajmniej wydaje.

ocenił(a) serial na 8
Bunny25

Kompania Braci jest nam bliższa, z racji Europy. Pacyfik pokazuje bardziej amerykańską wojnę, dla nich trudniejszą,krwawszą. Jeden i drugi serial jest dobry na swój sposób. Mi bardziej podobała się Kompania, może dlatego że byłam po lekturze książki i bohaterów już trochę znałam. Nie mniej obrazy z Pacyfiku, zostaną mi w pamięci i uważam że to historia warta zobaczenia.

anna__sz

Wojna na Pacyfiku dla Europejczyków szczególnie dla nas Polaków była czymś egzotycznym. po za Brytyjczykami i Holendrami którzy mieli tam sporo swoich "kolonii" nikogo nie interesowały tamte walki. Nawet sami Amerykanie podchodzili początkowo do zmagań na Pacyfiku dość obojętnie. Jestem w trakcie lektury "Pacyfik. Starcie Mocarstw" gdzie można wyczytać o to takie dane. Dla aliantów priorytetem było pokonanie III Rzeszy po przez walki w Afryce Płn, lądowanie w Europie a także wspieranie Związku Radzieckiego nieprzerwanymi dostawami uzbrojenia w ramach Lend Lease Act. Dopiero po pokonaniu III Rzeczy Alianci mieli zająć się Japonią. Najlepszym przykładem powyższej polityki był stopień zaangażowania sił przez Amerykanów. Aż do jesieni 1943 r. Amerykanie tylko 15% swoich sił kierowali na Pacyfik ( słabe samoloty, kiepskie załogi, niewyszkoleni żołnierze). Reszta szła do Europy. dopiero na jesieni 1943 Amerykanie postanowili zwiększyć stopień zaangażowania na Pacyfiku ze wspomnianych 15% do 30% czym narazili się poważnie Brytyjczykom. tak więc przez długi czas Pacyfik był również obcy dla Amerykanów.

Serial obejrzę bo temat Pacyfiku wciąż jest mało znany. O ile w Europie Zachodniej obowiązywały jakieś "zasady walki" a jeńcy mogli w miarę czuć się bezpiecznie tak Pacyfik był istnym piekłem na ziemi! długo by można było pisać i opowiadać. to było starcie dwóch skrajnych stron gdzie po przez wojnę totalną można było osiągnąć jedynie zwycięstwo! wystarczy wspomnieć tylko o jednym aby uzmysłowić sobie co działo się na Pacyfiku, Japończycy nie uznawali jeńców, dla nich ktoś to się poddał, został wzięty do niewoli, nie zasługiwał na nic więcej niż śmierć

Bunny25

Bez obrazy, ale chyba nie wiecie co to jest dobry mini - serial wojenny. Jedynym takimi filmem jest Karny Batalion z 2004, Te dwa o którym piszecie tj. Kompania braci i Pacyfik to gnioty, w sensie propagandy i wybielania aliantów jako bohaterów -w gruncie rzeczy część z nich sama nie wiedziała po co na tej wojnie walczy, w imię jakich idei itp.

mike222

Zabawny jesteś.

ocenił(a) serial na 9
Bunny25

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie bo oba mi się podobały :)

ocenił(a) serial na 8
Bunny25

zdecydowanie Kompania Braci

Bunny25

Pacyfik ma jedynie lepsze intro, niczym innym się nie równa z Kompania Braci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones