PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736614}

Pakt

7,6 45 065
ocen
7,6 10 1 45065
6,4 12
ocen krytyków
Pakt
powrót do forum serialu Pakt

Po pierwszych dwoch odcinkach stwierdzam ze to naprawde bardzo dobra Polska produkcja. Podczas ogladania naprawde mozna poczuc fajny klimat i juz z niecierpliwoscia czekam na kolejne ! Szkoda ze ma byc tylko 6 odcinkow :(

ocenił(a) serial na 9
Mefisto_015

Gdzie obejrzałeś drugi odc ?

ocenił(a) serial na 9
WlastiRasti

Na HBO Go dostępne są dwa odcinki. Serial na naprawdę wysokim poziomie. Szczerze polecam!

użytkownik usunięty
patryklysy

Zapowiada się naprawdę ciekawie po pierwszym odcinku. Też polecam, warto śledzić ten serial.

ocenił(a) serial na 9
patryklysy

Za darmo czy muszę cos wykupić, mam nc+

WlastiRasti

Trzeba się zarejestrować i wysłać smsa- darmowego.

Azzurro

strona k i n o m a n kropka t v :)

ocenił(a) serial na 7
WlastiRasti

strona alltube

ocenił(a) serial na 6
WlastiRasti

Ja obejrzałam tutaj
http://www.e filmy.tv/serial,1596,Pakt-2015,sezon-1,odcinek-2.html

Mefisto_015

Lepiej jakość niż ilość. Już nie jeden fajny serial został zniszczony przez sztuczne wydłużanie fabuły.

ocenił(a) serial na 7
nietopyrz

Tu sie trzeba zgodzic. W 6 odcinkach moga to ciekawie zmiescic ;)

Mefisto_015

jasne, lepsze to niż robienie na siłę paru sezonów

nietopyrz

dokładnie

ocenił(a) serial na 7
Mefisto_015

jakby ktos chcial obejrzec to jest tez na stronie alltube. Sa 2 odcinki w dobrej jakosci :)

Mefisto_015

No cóż. Całe HBO Polska. Ładne zdjęcia, przyzwoite aktorstwo ale (póki co) fabuła cienka jak dupa węża. Skłamałbym pisząc, że ogląda się to z zainteresowaniem. Jakiś taki dziwaczny miks "Detektywa" (czołówka, ujęcia) i szwedzkich kryminałów. Cała historia na siłę osadzona w Polsce. Nijak ma się to wszystko do naszych realiów. Trója z plusem za dobre chęci. Pewnie zmęczę do końca ale tylko po to żeby wyrobić sobie pełne zdanie.

użytkownik usunięty
Loucyphre80

Nie męcz się, daj sobie spokój, nie rób łaski twórcom.

Loucyphre80

Muszę się zgodzić, dosłowna kalka norweskiego "Układu" ( http://www.filmweb.pl/serial/Uk%C5%82ad-2014-698800 ), gra aktorska trochę drętwa momentami i te dialogi mało spójne, ale oglądało się to całkiem nieźle, zobaczymy jak to się rozkręci dalej, choć na dzień dzisiejszy (po seansie dwóch odcinków) myślę, ze jednak to 5-6 mozna spokojnie dać.

Mefisto_015

To nie jest polski serial :P Pomysł, scenariusz z Norwegii, a HBO Polska tylko go sobie zaadaptowało do naszych realiów.
Za wiele na licencji zmienić nie mogli, więc myślę, że akcja będzie jak w "Mammen".

ocenił(a) serial na 7
pixi222

A Otello z Olbrychskim zrobiony dla Teatru Telewizji to polski spektakl, czy angielski?

marcholt

Naprawdę pytasz i nie widzisz różnicy? LOL o.O
Scenariusz TEGO serialu napisali Norwegowie, pomysł też jest ich.
HBO Polska "se" zakupiło z prawem do adaptacji w polskie realia...
Identycznie się mają "Skazane", "Zbrodnia", "Krew z krwi"...

ocenił(a) serial na 7
pixi222

Nie loluj mi tu, tylko odpowiedz na moje pytanie. Czy teatr telewizji "Otello" z Olbrychskim jest sztuką angielską, bo to teatralno-telewizyjna adaptacja sztuki Szekspira? Czy "Solaris" Soderbergha z Clooneyem jest filmem polskim, bo to adaptacja Lema?

marcholt

"Otello" z Olbrychskim to przedstawienie Teatru Telewizji, dokładnie adaptacja tej sztuki, która pierwotnie miała być tylko na deski teatru jak większość sztuk teatralnych XD

"Czy "Solaris" Soderbergha z Clooneyem jest filmem polskim, bo to adaptacja Lema?"
- Oczywiście, że nie.

Chyba się z deka zapętliliśmy ;)
"Pakt" to polski serial pod względem realizacji/produkcji/aktorów itp., ale nie-polski jako historia, scenariusz, pomysł - o to chodziło.

ocenił(a) serial na 7
pixi222

no więc widzisz. to polski serial, z adaptowanym scenariuszem. i tyle.

marcholt

"Polski serial, z adaptowanym scenariuszem" - tak :) tylko jak patrzę na różne fora to chyba większości ludzi uważa go za "całkiem polski serial", a artykuły o nim niestety w tym utwierdzają vide wywiad z Dorocińskim z GW...

ocenił(a) serial na 7
pixi222

No niestety - to co w nim jest najsłabsze to to, że nie jest produkcją oryginalną (chociaż polską). Najbardziej mnie boli czołówka bo z jednej strony jest bardzo fajna i klimatyczna a z drugiej ociera się, a nawet nie, po prostu jest plagiatem czołówki Detektywa. Ale to chyba sposób działania HBO - biorą sprawdzone motywy ze swoich innych produkcji i nimi potem żonglują.

marcholt

Te długie bezsensowne najazdy kamery z lotu ptaka nad miastem są zerżnięta z "Detektywa2" i nijak mi pasują do tego filmu. Mam nadzieję, że serial się rozkręci. Klimat jest...zobaczymy co będzie dalej. Narazie do "Prokuratora" trochę mu brakuje.

użytkownik usunięty
pixi222

I co z tego? Większość wielkich seriali jest zaadaptowanych od innych,np House of Cards,czy ktoś się skupia na tym że jest wzorowany na produkcji brytyjskiej? Tylko w Polsce trzeba się o wszystko czepiać kiedy w końcu jakiś fajny serial nam wyszedł...

Mefisto_015

wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek i jestem pod wrażeniem. Dorociński jest niezawodny, fajny klimat, jedna mała tyci tyci drobnostka mnie wkurzyła bo pachniała niepotrzebną amerykanizacją - pogrzeb w deszczu pod czarnymi parasolami - zauważyliście że na produkcjach z Hollywood pogrzeby są zawsze w deszczu? ;-) jak wiem że to ładnie w HD wygląda jak krople deszcze spływają po parasolu i że to taki symbol ale no bez jaj :)

OstatniSkaut

Chyba najwyższa pora robić cos po amerykańsku. Akurat scena pogrzebu w deszczu to jedna z fajniejszych w tym serialu. Pod względem zdjeć naturalnie. Rewelacyjne sa tez ujęcia z lotu ptaka. Zwłaszcza plątanina estakad. No i oczywiście czołówka!!

barsliw

no właśnie dlaczego musimy robić po amerykański? glina czy pitbul dawały rade bez bycia amerykańskimi. Ujęcia z lotu ptaka podpatrzone z detektywa ;P

barsliw

Czołówka i ujęcia węzłów komunikacyjnych a'la plątanina naczyń krwionośnych genialne, ale na ostro zerżnięte z True Detective [też od HBO]. Scena pogrzebu owszem zacna, ale jak zobaczyłam scenę końcową z procesji w 5 odcinku to kopara opadła. chapeau bas!

ocenił(a) serial na 5
Mefisto_015

Rozumiem, że każdy ma inny gust ale chyba oglądaliśmy 2 inne seriale...dałeś notę 10?!!! U mnie w rodzinie 4 osoby, znajomi 11 osób, ich znajomi - łącznie około 25 opinii: 1 odcinek to ciekawe końcowe 15min, reszta to słaaaaaaabizna. Szanuję Twoją opinię ale 10?!! no comment Przecież taki "pittbull" przy tym "pakcie" to arcydzieło...oczywiście oglądnę jeszcze 2-3 odcinki zanim wystawię ostateczną ocenę, obecnie ledwo 5.

ocenił(a) serial na 8
Mefisto_015

Faktycznie bardzo ciekawy serial mega ale warto śledzić serial dalej dziś kolejny odcinek 2 będzie się działo .

FanHouse

http://kinoman. tv/serial/pakt

Tutaj jest już 3 odcinek.

ocenił(a) serial na 9
Mefisto_015

Zapowiada się kawał dobrej telewizji. :)

ocenił(a) serial na 8
Mefisto_015

Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć żadnego z odcinków, co zamierzam niezwłocznie uczynić, ale zachęcam do zapoznania się z recenzją w artykule tygodnika DO RZECZY pt: Pakt przeciw widzowi, gdzie serial został bezlitośnie wypunktowany.

Mefisto_015

ja juz jestem po 3.. w ndz bedzie 4.. super :D

Mefisto_015

To jest bardzo dziwne, ale po pięciu odcinkach stwierdzam, że Pakt bije na głowę swój pierwowzór, czyli norweski Układ.

perun_6

A gdzie dorwałeś piąty odcinek? Bo szukałem i znaleźć nie mogę. Daj jakieś namiary tylko nie online, bo potrzebuję ściągnąć na dysk.

ocenił(a) serial na 8
Andrzejek324

Ja na torrentach dorwałem.

fan__KINA

to musze dokładniej poszukać.

Andrzejek324

nasze-kino.eu

maxplastic

Online mnie nie interesuje. Ja tylko ściąganie na dysk preferuje.

ocenił(a) serial na 8
Andrzejek324

kinoman

chupachups

Online mnie nie interesuje. Ja tylko ściąganie na dysk preferuje.

Andrzejek324

Oglądałem online.

perun_6

Online mnie nie interesuje. Ja tylko ściąganie na dysk preferuje.

Andrzejek324

Peszek, ale akurat można z tych stron ściągać, trzeba tylko zainstalować rozszerzenie w przeglądarce, które pobiera z różnych stron, np YT, Vimeo itp. U mnie to działa. Oczywiście trochę trzeba pokombinować. Spróbuj na gryzoniu

maxplastic

Ja mam chrome i rozszerzenie GetThemAll. Wtedy wchodzisz na tę stronę nasze-kino.eu, wybierasz odcinek ze strony openload i pobierasz. Z tej jest największy plik, ale można się domyślać że najlepsza jakość i szybko się pobiera. Można skopiować do managera pobierania, np FDM, a nie tylko w przeglądarce.

ocenił(a) serial na 7
maxplastic

maxplastic możesz mi polecić inną stronę, która tak fajnie będzie przekierowywała mnie do linków w dobrej jakości? Konkretnie chodzi mi o serial Suits, a na podanym przez Ciebie naszym-kinie.eu nie ma dwóch pierwszych sezonów. Domyślam się, że masz w zanadrzu podobne pomocne strony :) z góry dziękuję.

janwafel

Zobacz tutaj, chociaż nie wiem czy jakość jest dobra i czy wszystkie są po polsku, nie chcę mi się sprawdzać każdego po kolei :P Domyślam się, że tak.

http://nocnyseans.pl/serial/w-garniturach-suits/75

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones