Kogo wybierze Elena ?

Do końca 3 seoznu pozostało tylko 3 odcinki. W ostatnim odcinku 3 sezonu Elena ma wybrać jednego z braci Salvatore. Jak myślicie kto to będzie ? Damon czy Stefan ?

 • zaden

 • Kogo ona wybierze to diabli wiedzą, bo ma zwichrowaną psychikę, ale jeśli chodzi o to kogo kocha to raczej po ostatnim odcinku nie powinno być wątpliwości. Przecież tak jak ona patrzyła na Damona i się z nim całowała to przez całe 3 sezony w jej stosunkach ze Stefanem nie było nawet krzty tej iskry i namiętności. Swoją drogą to Elena na razie się broni przed tą miłością, bo nie zdawała sobie do tej pory sprawy że można pokochać jeszcze większą miłością drugiego faceta gdy się darzy uczuciem też uczuciem innego. Jak dla mnie to Stefan jest taką szkolną miłością którą się miło wspomina po latach, ale to Damon jest tą osobą która nas zaskakuje, pozwala nam się rozwijać i można na niej polegać, zresztą dobrze jest to ujęte w scenie w samochodzie pod koniec ostatniego odcinka( "Stefan zawsze będzie mógł być dobry dla Eleny ale to Damon może być tym najlepszym...").

 • A ja się nie zdziwię jak nie wybierze żadnego z braci tylko np Matta - człowieka a nie wampira.

 • Również łudzę się, że to będzie Damon. Nie zdzierżę, jeśli po tym wszystkim wybierze Stefana.

 • Ja myślę że będzie o Stefan. On ją nadal kocha po tym co przeszli i myślę że ona tak samo jego. Wydaje mi się że Damon chce z nią byc tylko dla zabawy. Nie wiem jak większości no ale mi się tak przynajmniej wydaje. No ale tak jak ktoś już napisał wcześniej: Po Elenie nie można się niczego spodziewac :D

 • Na pewno Stefka chociaż jestem za Deleną.

 • Chciałabym, aby wybrała Damona, ale się nie nastawiam, bo się jeszcze bardziej zawiodę kiedy wybierze Sztefa.

 • użytkownik usunięty

  Oczywiście że jestem za tym, żeby wybrała Damona ;) Ale znając scenarzystów możemy sobie na to jeszcze poczekać (chociaż po pocałunku w 3x19 nie wykluczam tego do końca;)). Do Stefana nie wróci, tego jestem 'pewna' i bardzo się zdziwię jeśli jednak będą jeszcze razem. Najbardziej prawdopodobna opcja - nie wybierze nikogo (ale to jeśli chodzi o koniec sezonu, a przecież będzie następny ;)).
  Powtarzając to, co już nie raz przewinęło się w rozmowach: po scenie z ostatniego odcinka, nie ma znaczenia kogo wybierze w finale, bo prędzej czy później po prostu MUSI być z Damonem :)

  • Zawalą zakończenie totalnie jak nie wybierze żadnego.. Idea tego serialu jest taka, że choćby nastąpiła inwazja zombie-wiewiórek albo przybyszów z kosmosu Elena i tak na koniec serialu wróci do Stefana..a skoro z Damonem tak czy inaczej być musi (przynajmniej jakiś czas) to czemu by nie na koniec 3 sezonu :) No i po wielkim love reżyserzy aby wyjść z tego z twarzą pewnie go uśmiercą..
   Ja również uważa, że wątek Deleny jest znacznie bardziej uroczy. Sam serial nie ma w sobie jakiejś głębi ani nie jest specjalnie ambitny a z wielką przereklamowaną miłością "od pierwszego wejrzenia" to już w ogóle.
   Zdecydowanie bardziej kupuje wątek miłosny, który się rozwija i ewoluuje poprzez uczenie się siebie na wzajem, wzajemną akceptacje, dobre i złe chwile.. Wydaje mi się..bardziej szczery, głęboki i jestem w stanie w to uwierzyć. W końcu miłość oparta na przyjaźni jest dużo trwalsza, prawda? :)

 • bylam pewna ze Stefana, ale po przemowie Rose hmm... nie mam bladego pojecie :) jednakze Team Delena ;D

 • niech Damon ma każdą, ale błagam tylko nie Elenę! oglądam serial bo jest świetny, ale głównej bohaterki za nic nie potrafię zdzierżyć i tego jej charakteru, dlatego jestem zdania, że Damon zasługuje na kogoś o wiele lepszego... poza tym on był świetny w pierwszym sezonie, jako taki typowy zły charakter i taki pozostać powinien. nie potrafię zaakceptować Damona jako kochającego wampira, słodkiego i uroczego, kupującego kwiaty z okazji walentynek

  ale ja cierpię na syndrom pierwszej miłości, dlatego uważam, że Stefan i Elena baaardzo do siebie pasują :)

  • dlatego jestem zdania, że Damon zasługuje na kogoś o wiele lepszego...
   Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale dla Damona Elena jest wszystkim i jeśli na kogoś chce zasługiwać to właśnie na nią. Przykro mi, musicie jakoś pogodzić się z faktem, że jak Damon kocha to kocha na zabój. Scenarzyści nie po to rozwijali jego postać przez 3 sezony żeby teraz zawrócić do początku i ponownie zrobić z niego - jak to Stelenowcy mówią - gwałciciela i psychopatę :D Elena widziała w nim kogoś więcej i z biegiem czasu ujawniał się prawdziwy Damon. Tak, prawdziwy, tak samo jak Klaus ujawnił prawdziwego Stefana. Taka prawda :] Damon nadal ma swój charakterek, jedyne co się zmieniło to kwestia zabijania. Piszesz, że nie możesz zaakceptować kochającego i słodkiego Damona. W takim razie nie wiem po co oglądasz ten serial, skoro od początku było wiadomo, że serial opowiada o dwóch braciach zakochanych w jednej dziewczynie.

   Pierwsza miłość to niekoniecznie ta prawdziwa i na resztę życia:] Scenarzyści małymi kroczkami nam to pokazują na przykładzie Steleny i Deleny.

   • Dokładnie, też tak myślę. Zresztą ze Stefanem to by się na śmierć zanudziła i ciągle stałaby w miejscu. A tak a propos to chciałbym przypomnieć, że Damon na początku nie był złą postacią wręcz przeciwnie był dżentelmenem( chodzi o okres pokazywany w retrospekcjach zanim zostali wampirami) i że to Stefan miał gwałtowniejszą naturę. Przecież to Stefan chciał zostać wampirem i jemu to po przemianie się bardzo podobało zabijanie ludzi i picie krwi. Natomiast Damon był osobą zagubioną i po przemianie(której nie chciał) czuł wstręt do siebie i to Stefan nakłaniał go by zaczął pić krew. Z biegiem czasu to się wszystko pozmieniało bo Damon ewoluował(życie go zmieniło bo za dużo razy po "dupie" dostał) i stał się sarkastyczny i pewny siebie(arogancki), ale dzięki Elenie ta lepsza jego strona zaczyna się ujawniać i dochodzić do głosu. Sytuacja jest o tyle patowa, że Damon boi się pokazać, że jest dobry, gdyż ma obawy że znowu dostanie po tyłku od życia( wiadomo łatwiej jest przebrnąć przez trudne chwile udając twardziela bo wszyscy myślą, że to spływa po tobie jak po kaczce)

    • http://media.tumblr.com/tumblr_lp8dk4b3hD1qdauf8.gif
     Świetnie napisane :)
     Od dawna zauważyłam, że retrospekcje, które są bardzo kluczowe dla relacji Defana, są ignorowane przez część osób. I to kim był Damon, a kim był Stefan przed przemianą tudzież po niej, jest totalnie pomijane. Zanim jeszcze na dobre nie poznaliśmy historii braci Salvatore, Sztefynek gnoił swojego brata w pamiętniczku. I tak jest do teraz. Jesteśmy już prawie po trzech sezonach, a sytuacja nadal się nie zmienia. Damon wypowiada się o Stefanie w dobry sposób, uważa się za gorszego od niego. A Stefan? Szkoda gadać. Nie sądzę żeby rozmowa z 3x21 miała mnie przekonać do Defana. Nigdy za nimi nie będę. Sztefyn powinien wyjechać i zastanowić się nad sobą, zaakceptować siebie, zaakceptować to kim jest. Bo jak na tyle lat na karku to już się zaczyna śmieszne robić. On sobie doskonale poradzi bez Eleny. Oczywiście że będzie ją kochać, ale poradzi sobie. Damon nie będzie mógł bez niej żyć. I nie piszę tego dlatego, że jestem za Deleną. To jak miłość wpływa na braci zostało już pokazane dawno temu, gdy przedstawiano nam historię z Katherine. Gdyby Elena wybrała Stefana w finale... nawet nie chcę myśleć co stałoby się z Damonem. Ale o to się nie muszę martwić, bo najwyraźniej scenarzyści chcą powtórzyć finał TB...

     • "Od dawna zauważyłam, że retrospekcje, które są bardzo kluczowe dla relacji Defana, są ignorowane przez część osób. I to kim był Damon, a kim był Stefan przed przemianą tudzież po niej, jest totalnie pomijane...".

      Dokładnie tak jest:( Ale wiesz dlaczego? Bo ludzie w większości postrzegają świat jako czarno-biały, a nie dostrzegają odcieni szarości tzn. jak ktoś udaje złego to musiał być nim od samego początku nie interesuje ich,że może życie go do tego zmusiło, oczywiście to samo działa w odwrotną stronę. Ja jestem jednak z tych osób, które jeśli mają dane to staram się rozłożyć daną postać na czynniki pierwsze by zrozumieć genezę jej zachowania. Polecam opowiadanie pt."Proszę państwa do gazu", tam jest wybitnie pokazane jak człowiek może się zmienić pod wpływem różnych bodźców zewnętrznych, bo z natury zwykli i dobrzy ludzie mogą robić straszne rzeczy jeśli tylko ich do tego zmusi życie.

    • coś mi się wydaję że Damon na końcu umrze z miłości do Eleny i pozwoli być jej i Stefanowi razem. Ona zakochała się w Stafanie bo nie poznała Damona wcześniej. Ale tak jak piszecie, Stefan jest dla niej szkolna miłością. Nie było między nimi nigdy sen tak ociekanych erotyzmem jak mniędzy Damonem i Elena. Między nimi jest taka chemia że jak ja na to patrze to od razu robi mi się ciepło. Damon dla niej jest osoba przy której nie potrafi kontrolować myśli, a Elana dla Damona kimś przy kim pokazuje on jaki jest naprawdę. Że w głębi "duszy" jest na swój sposób dobry, troszczy się i kocha bliskich. Zazdrościć takiej miłości i tylko na taką czekać.

     • Jakby na końcu umarł z miłości, żeby Elena była ze Stefanem, to ja też bym umarł ale chyba ze śmiechu. Mam nadzieje, że scenarzyści jakoś rozsądnie rozwiążą tę sytuację i nie zafundują nam tej typowej papki emocjonalnej, którą tak lubią pokazywać w tych innych cukierkowych amerykańskich serialach, a które nie mają nic wspólnego z prawdziwych życiem.

      • Ale takie cukierkowe seriale też są potrzebne, by człowiek mógł się od czasu do czasu odchamić od brutalnej i chamskiej rzeczywistości ;D

      • Przez to że Sztefan uratował Damona , to Demon i Elena się do siebie bardzo zbliżyli .
       Mógł równie dobrze zostawić Damona umrzeć i żyć sobie długo i szczęśliwie z Eleną .

      • no masz rację, ale to jak oni to rozwiążą to ja nie mam pojęcia. niby Damon jest tym zły i może zrobią że przez to odkupi swoje winy. Bo widzisz jak na ich związek patrzy Bonni albo Caroline ??? One by się do Eleny nie odezwały przecież. A samą miłością człowiek nie żyję. Ja kibicuję Damonowi Elenie - mega do siebie pasują.

       • O tym jak przyjaciółki patrzą na jej związek to już na pisałem kilka postów wyżej, ale przytoczę tutaj jeden z moich wcześniejszy cytatów:"Problem polega na tym że Elena boi się powiedzieć Stefanowi prawdę bo wie, że go skrzywdzi, więc woli sama cierpieć. A no i oczywiści dochodzi aspekt jej przyjaciółek, które jakby to powiedzieć "niezbyt" lubią Damona, a często tak niestety bywa, że otoczenie ma duży wpływ na nasze wybory, bo myślimy co powiedzą znajomi, a własne szczęście odkładamy na bok...". A tak a propos to jeśli Elena będzie się bardziej liczyć z opinią otoczenia niż ze swoimi uczuciami to zrobi sobie niesamowitą krzywdę i obawiam się, że straconej szansy będzie żałować przez całe życie.
        "Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku(tym bardziej otoczenia i przyjaciółek), nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą...". "Miłość jest zawsze chaotyczna. Gubisz się, tracisz trzeźwy osąd. Nie umiesz się bronić. Im większa miłość tym większy chaos...". Czy te dwa cytaty a zwłaszcza już ten drugi nie pasują do sytuacji Eleny i Damona jak ulał.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: