PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104949}
7,3 1 979
ocen
7,3 10 1 1979
Parada oszustów
powrót do forum serialu Parada oszustów

oglądałem go, odcinek o suulechinie i szachach i mam pytanie: czy ta historia jest prawdziwa? przeszukałem internet i nazwisko sulechin nie funkcjonuje, a tym ba rdziej doktror grewe. Jak to było na faktach to powiem tak : niezły wałek i czemu go wsadzili?
powinni mu dac jakas nagrode czy cośś geniusz:D
Jak ktos wie czy to jest napawde to napiszcie na moj mail pawelchowaniec@gmail.com, albo tutaj na forum, z góry dzieki. cześć

Nie wiem czy sama historia jest prawdziwa, ale jak już szukasz czegoś na ten temat to mam dla Ciebie małą wskazówkę. ;)
Aleksander Suliechin -> Aleksander Alechin
Doktor Grewe -> Dr Max Euwe

Jak coś znajdziesz to daj znać na forum.

doktor_Plama

Na faktach to to raczej nie jest, ale osadzone w pewnych realiach. Faktycznie (f)r(anc)uski mistrz świata Alechin za kołnierz nie wylewał i na krótko stracił tytuł na rzecz dobrego, choć nie najwybitniejszego holenderskiego szachisty z tytułem doktora matematyki.

ocenił(a) serial na 8

Coś mi się kojarzy podobny motyw legendarnego Hodży Nasreddina, ale nie jestem pewny czy to w jakimś opowiadaniu o nim wyczytałem. Wiem że mi się obiło o uszy coś takiego..

ocenił(a) serial na 7

dokładnie tak książka to chyba "przygody hodży nastradina"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones