PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 032
oceny
8,6 10 1 128032
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

S04E01

ocenił(a) serial na 9

Jak wrażenia? Cały odcinek jak zwykle mi się podobał, ale końcówka wstrząsneła mną bardziej niż cokolwiek innego przez wszystkie serie. Myślicie, że John i Michael przeżyją?

ocenił(a) serial na 6
bonnieariel

Mam nadzieje, ze...nie. To byloby absurdalne. Nie da sie ujsc z zyciem po takiej serii. Widac, ze tryskala tam krew, wiec nie mieli kamizelek. Musieli pasc trupem, na chlopski rozum. No chyba, ze to byla jakas senna wizja:)

Swoja droga Tommy w okularkach wyglada jak herr Flick:D

bonnieariel

jest juz po polsku z lektorem?

ocenił(a) serial na 10
PatrykBL

Niestety nie :( a już mnie korci, żeby obejrzeć :)

ocenił(a) serial na 10
PatrykBL

z lektorem ? bleeee

ocenił(a) serial na 10
MatM95

co złego w lektorze? nie każdy zna na tyle angielski żeby oglądać bez tłumaczenia i wszystko wyłapać, a czytając nie skupiasz się na obrazie. Lektor jest bardzo dobrym rozwiązaniem, słyszy się w tle oryginalny tekst i głos aktorów, co dla mnie jest bardzo ważne, nie wiem skąd ten hejt wszędzie na lektorów, dubbing to gówno ale lektor spoko. Wiadomo że wszystkiego nie da się dosłownie przetłumaczyć, ale słysząc w tle oryginał można samemu wyłapać pierwotne znaczenie.

inkawa

Oglądanie tego serialu z lektorem jest jak zabójstwo ponieważ akcent, którym posługują się bohaterowie tworzy przynajmniej połowę klimatu.

DeenWelt

Taka jest twoja opinia, akcent tworzy klimat? Czemu by miał tworzyć? Klimat tworzy ich głoś, który słychać przy lektorze.

PatrykBL

Tak! Moim zdaniem akcent tworzy klimat, ponieważ w taki sposób mowili mieszkańcy regionu, w którym dzieje się akcja filmu. Po za tym mi się go osobiście bardzo przyjemnie słucha i nie wyobrażam sobie, żebym miał go zagłuszać lektorem. Dlatego wybieram napisy.

DeenWelt

Tak naprawdę, to mieszkańcy regionu NIE mówili w taki sposób, co ja z kolei mówię jako nie tyle już nawet anglista, co zadeklarowany anglofil. Akcent, którym posługują się bohaterowie serialu to tylko próba uproszczonego i uwspółcześnionego naśladowania prawdziwego Brummie.

ocenił(a) serial na 10
DeenWelt

Nie widzę problemu bo głos aktorów słychać i z lektorem, tonacja, akcent, głos, jest dla mnie bardzo ważny, a lektor mi tego nie zabiera.

inkawa

No cóż! To chyba kwestia indywidualnych preferencji i tak jak Ty preferujesz lektora ja wolę oglądać filmy z napisami.

ocenił(a) serial na 10
inkawa

to sa napisy polskie jakbys nie wiedział/a.

ocenił(a) serial na 10
MatM95

widać że nie przeczytałeś co pisałam bo wspomniałam o napisach

ocenił(a) serial na 10
bonnieariel

właśnie, można gdzieś obejrzeć ten odcinek już teraz?

uporczywe_nicniewidzenie

Na ALE KINO leci. Jest dobrze:)

ocenił(a) serial na 10
bonnieariel

Jednego powinni jakoś odratować, ale obawiam się że Tommy straci kogoś i bedize się mścił cały sezon :)

ocenił(a) serial na 9
bonnieariel

John zginie, Michael przeżyje, tak mi się wydaje.

I rzeczywiście Tommy wygląda jak Herr Flick :D

ocenił(a) serial na 8
Kasiek_haz

Gdzie oglądaliście? Na netflixie (w Niemczech przynajmniej) nie ma.

ocenił(a) serial na 10
Strider_

Proszę dobrze poszukać :)

ocenił(a) serial na 7
bonnieariel

Micheal'a można będzie jeszcze odratować. Pokazana jest tylko jedno czy dwa postrzały. Niestety John :(

ocenił(a) serial na 10
uzbek23

Mocny początek odcinka i mocny finał. Na coś takiego czekałam. Zastanawiam się teraz czy mafia dobije Michaela, wtargnie do środka i zabije także Esme i dzieciaki. Bo chyba tak po prostu sobie nie odjadą?

ocenił(a) serial na 9
oczyzielone

Widziałaś jaki Esme ma tam arsenał?
Jak jej męża zabili to Włosi powinni zacząć się bać :D

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

Ale Włochów jest więcej jednak. Może być tak, że sama skasuje kogoś, ale równie dobrze też nie ujdzie z życiem. Teraz tylko czekać na kolejny odcinek.

ocenił(a) serial na 9
oczyzielone

Esme przeżyje, w trailerze ubrana na czarno przytula się z Polly.
John jest więc martwy.
Albo Esme wyciągnie broń albo zjawi się Tommy/Arthur, albo jeszcze jakaś trzecia frakcja się pojawi.
Michaela odratują. Jeśli on też umrze to Polly znienawidzi Tommy'ego bezpowrotnie. Raczej widzę to tak, że będzie ranny i jego stan obudzi Polly z letargu i przeproszą się z Tommy'm na rzecz zjednoczenia przeciwko Włochom.

Chyba, że scenarzyści pójdą na skróty i Włosi odjadą bez sprawdzania kto przeżył i ewentualnego dobijania.

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

O, a ja trailerów do seriali nie mam w zwyczaju oglądać tak więc przeczytałam Twoje pierwsze zdanie i przestałam czytać, żeby nie psuć sobie dalej odcinka ;) Także ja już dziękuję za spoilery, wrócę tu jak będę po seansie.

ocenił(a) serial na 9
oczyzielone

ale ja niczego nie zespoilerowałam, tylko gdybałam

ocenił(a) serial na 8
bonnieariel

Cillian w tych okularkach to najgorsza rzecz jaką dane mi było widzieć w tym tygodniu :D Zgadzam się z przedmówcami- istny Herr Flick :P
A kóncówka po prostu mnie wcięła... Nie spodziewałam się tego... Ale jak już mieli kogoś zabić to w sumie John akurat byłby pierwszy do odstrzału. A Michael tak na 90% przeżyje, bo aż tak szybko by nie pozbyli się tej postaci.
PS. Arthurowi całkiem pasuje ta fryzurka :D

ocenił(a) serial na 10
jesustookmyphone

Dwa zgodny na jeden odcinek to by było za dużo, Tommy będzie się mścił :)

Spoiler:
Obejrzałam jakiś filmik na twitterze chyba, gdzie pewna kobieta zdradza chyba fragment fabuły i jest pokazany pogrzeb, tylko ona to komentuje, że nie powie kogo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones