PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654281}

Piraci

Black Sails
7,9 26 991
ocen
7,9 10 1 26991
Piraci
powrót do forum serialu Piraci

mistrzostwo świata

ocenił(a) serial na 10

Jeśli lubisz grę o tron, wikingów, piratów z Karaibów, wiedźmina czy LOTRa ten serial jest dla Ciebie. Z tym że jest lepszy niż wszystkie one razem wzięte:)

iwalogojo

Oj no nie przesadzaj, wszystko poza piratami z karaibów raczej przewyższa poziomem Black Sailsów ;) pewnie na świeżo masz takie wrażenia :D jest bardzo dobry, to prawda, chociaż rozkręcił się dopiero po czasie. Ostatni sezon to w ogóle miazga :)

użytkownik usunięty
iwalogojo

Gdzie Gra o Tron albo Vikingowie do Black Sails, lol. To jest naprawdę mądry, głęboki serial, tyle ze wszystko zaczyna się tak naprawdę od drugiego sezonu. GOT a zwłaszcza Wikingowie to przy Black Sails szmira dla ćwiećinteligentów. Ten serial znacznie wykracza poza sensacycyjną historię o piratach itp.

ocenił(a) serial na 8

Ośmieszasz się. Scenariusz, aktorstwo, dialogi czy postacie z sagi "Pieśń lodu i ognia"
wyprzedzają o lata świetlne "Black Sails". Nie mówiąc o technicznych aspektach - kostiumy, zdjęcia, efekty itp
Co prawda GOT obniżyło poziom w 5-6 sezonie, ale to i tak poziom minimalnie wyższy niż niż w Black Sails.
A sezony 1-4 w GOT są kapitalne. Choć saga oczywiście sporo lepsza.

GOT:
1 sezon -10/10
2 sezon - 9,5/10
3 sezon -10/10
4 sezon -10/10
5 sezon -8/10 za Hardome. Bez tego epizodu oceniłbym ten sezon 7,5/10
6 sezon - 9/10

Black Sails:
1 sezon -7/10
2 sezon 8/10
3 sezon 8/10

Vikings:
1 sezon -8/10
2 sezon - 9,5/10
3 sezon -8/10
4 sezon - 5/10

użytkownik usunięty
returner

sorry, ale średnia wyciągnięta z ocen plebsu mnie nie interesuje i, co najważniejsze, nie stanowi żadnego argumentu, elo. W ten sposób równie dobrze możesz udowadniać, że "Wikingowie" są lepsi od "Deadwood"; albo że Paulo Coeljo jest lepszy od Prousta; albo że Karol Wojtyła był mędrszy, niż Karl Jaspers.

ocenił(a) serial na 9

Black Sails to b. dobry serial, ale gdzie ta "głębia", "mądrość"? Rozumiem wielowątkowość postaci, nawet fabuły i całości przedstawionego świata, ale to i tak nie czyni z serialu arcydzieła.


Wikingowie to serial HISTORYCZNY, przez to ograniczony pewnymi ramami. Nie rozumiem twojego tekstu "serial dla ćwierćinteligentów". Nie da się ubrać historii prostych ludzi, wręcz barbarzyńców, w wyszukaną, zawoalowaną, pełną intryg i głębokich przemyśleń produkcję. Jako serial kostiumowy jest GENIALNY ze świetnymi kreacjami aktorskimi. Nie było sezonu, który by mnie znudził.

Oraz ta logika pt. "jesteś idiotą bo oceniasz serial, który lubię słabo, ale ja nazwę ciebie plebsem bo ty oceniasz wysoko serial, którego ja nie lubię".
Czyli klasyczne, moja racja/gust ponad twoją/im, "bo tak i chuj".

Tak z ciekawości, czy w ogóle zrozumiałeś serial "Westworld", bo dawanie mu 4/10 to jakby ocenić Black Sails na 2. Zabawne jest gdy dostrzegasz "mądrośc i głębię" w Black Sails, a nie widzisz jej w WW :D

użytkownik usunięty
Devitz

Ja tam w tych wikingach widzę raczej denną intelektualnie apologię ciemnoty i barbarzyństwa, niż serial historyczny(trudno nazwać "serialem historycznym" chociażby dlatego, że ci wikingowie są niemal całkowicie uwspółcześnieni, a poza tym tacy przystojni i wgl, każda laska chciałaby mieć w łóżku Ragnara albo Rollo, lol.). Ten serial jest tak samo realistyczny, jak na przykład "Narcos"-wystarczy pooglądać filimiki z egzekucji dokonywahych przez latynoskie kartele, aby przekonać się, że to "Narcos" to bardziej ugrzeczniona bajka, niż oddanie brutalnej rzeczywistości(mówił zresztą o tym w jakimś wywiadzie sam syn Escobara). Podobnie jest z Vikingami. W rzeczywistości to po prostu nie mogło tak wyglądać, chociażby jesli chodzi o ich styl bycia, sposób postępowania i tak dalej.

Co do Black Sails to mogę tylko przekleić wątek, który założyłem na forum: "Zakładam ten wątek, ponieważ po lekturze wpisów na form można wnosić, że większość nie załapała, chociaż jest to wyłożone w dość oczywisty sposób. Otóż: serial "Black sails" nie opowiada o "przygodach nieposkromionych piratów", nie jest to też jakaś denna intelektualnie apologia zezwięrzecenia i ciemnoty(jak serial "Vikings). "Black sails" to historia o jednostce cięmiężonej przez opresyjne państwo(które stanowi funkcję opresyjnego społeczeństwa), tyle że ta jednostka, czyli Kapitan Flint, ma w sobie jakiś niesamowity i niszczycielski płomień(dlatego nie jest to też coś w rodzaju lewackiej opowiastki, jak film "Tajemnica brokeback mountain, tylko dzieło którego treść wykracza daleko poza jakiekolwiek myślenie polityczne). Oczywiście, Vane, albo Anne Bonnie, albo Jack to trochę odmienne perspektywy, ale główną postacią jednak jest Kapitan Flint."

Co do tego całego Westworld, to faktycznie, nie dostrzegam w tym serialu żadnej rzeczywistej głębi, raczej coś w rodzaju banalnej pseudofilozofii(dobra, ludzie bawią się w stworców, to złe ale co dalej? żaden z problemów, które zostały tam zarysowane nie został rozwnięty i pogłębiony.)

Gra o tron > długo, długo nic > vikings > black sails - jednak według mnie Wikingowie to dość dobrze przygotowany serial, przynajmniej na początku oglądało się go z zapartym tchem. Teraz wkurzają mnie te poskramiające wszystkich kobiety z Laghertą na czele :D Śmiesznie pokazane są ich potyczki z vikingami, wielki koleś z brodą wyprowadza cios z góry, a panieneczka paruje go jak muśniecie igły Arii z GOT... Toż to śmiech na sali, rozumiem poprawność polityczną, którą zresztą znakomicie widać, bo w ostatnich potyczkach nie widziałem ani jednego momentu, kiedy to facet zabija wojowniczkę Lagherty, tylko albo odwrotnie, albo ginie jakiś jej przyboczny matołek.. Sam serial oglądam i będę oglądał bo uwielbiam te klimaty średniowiecza.

Co do Black Sails, to nie trawie chyba najbardziej tej Max, w mulatka która w tamtym świecie siedziała by na jakiejś plantacji bawełny, a ona wysławia się lepiej niż Królowa Angielska, po prostu przewijam jej dialogii.. I jeszcze te cycki które zdają się zaraz wystrzelić.. Chciałbym serialu który przedstawiał by lepiej życie, wyprawy, batalie na morzu piratów - niż takie wielkie sprawy.
Kończąc, autor nieźle poleciał porównując Black Sails do Gry o tron.

Osobiście do "puli" polecanych seriali dodałbym: Southland, Taboo, Homeland, Breaking Bad (i spinnoff Better Call Saul), Sherlock (ostatni sezon to dno), True Detective(!), zakazane imprerium, the wire, sopranosów.

Co sądzisz?

ocenił(a) serial na 8
Luevano

Ja bym te polecał :

Historia II wojny światowej 1973 ...IMDB 9.2

Janosik 1973-1974 (polski)

Ja, Klaudiusz 1976 ...IMDB 8.9

Noce i dnie 1977 (polski)

Korzenie 1977... IMDB 8,5
Chyba najbardziej wzruszający serial. Warto poświęcić 9godz

Shogun 1980... IMDB 8.1

Alternatywy 4 1983 ...IMDB 8.9 - (polski)

Robin of Sherwood 1984-1986...IMDB 8.5
Klimat wylewa się z tego serialu. Soundtrack moim zdaniem najlepszy jest w tym serialu z wszystkich seriali tv.

North & South 1985-1986..IMDB 8.1

Dekalog 1988 IMDB 9.1 - (polski)
ARCYDZIEŁO Kieślowskiego.

Twin Peaks 1990-1991..IMDB 8.9 (LATA 2000-2012 IMDB 9.4)
Najbardziej klimatyczny serial. 3 ZŁOTE GLOBY
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

Przystanek Alaska 1990-1995 - IMDB 8.3
2 ZŁOTE GLOBY

X-Files 1993-2002- IMDB 8.7 (2000 do 2011 IMDB 9.0)
5 ZŁOTYCH GLOBÓW

Przyjaciele 1994-2004... IMDB 9.0
1 ZŁOTY GLOB

HBO Oz 1997-2002 ...IMDB 8.8
Najlepszy serial o więzieniu

HBO Sopranos 1999-2007 ...IMDB 9.2
ARCYDZIEŁO SERIALOWE - 5 ZŁOTYCH GLOBÓW

HBO Kompania braci 2001...IMDB 9.5

HBO Sześć stóp pod ziemią 2001-2005 ...IMDB 8.8
3 ZŁOTE GLOBY - Najlepsze zakończenie serialowe.

HBO Prawo ulicy 2002-2008 ...imdb 9.4
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

Świat gliniarzy 2002-2008 ...imdb 8.7
2 ZŁOTE GLOBY

Zagubieni 2004-2010 ...IMDB 8.4
1 ZŁOTY GLOB

HBO Deadwood 2004-2010 ...IMDB 8.7
1 ZŁOTY GLOB

HBO Rzym 2005-2007...IMDB 8.8 (2005-2012 IMDB 9.2)

Dexter 2006-2013 ...IMDB 8.8
2 ZŁOTE GLOBY

Planeta ziemia 2006 ...IMDB 9.5

Mad men 2007-2015...IMDB 8.6
5 ZŁOTYCH GLOBÓW

The Tudors 2007-2010 ...IMDB 8.1

Breaking Bad 2008-2013 ...IMDB 9.5
ARCYDZIEŁO SERIALOWE

HBO Zakazane imperium 2010-2014...IMDB 8.6
2 ZŁOTE GLOBY

Sherlock 2010-2017 ...IMDB 9.2

Luther 2010-2015...IMDB 8.6

Czarne lustro 2011-2017...IMDB 8.9

Borgias 2011-2013...IMDB 7.9

HBO Gra o tron 2011-2018...IMDB 9.5

Vikings 2013-2017 ...IMDB 8.7

House of cards 2013-2017...IMDB 9.0
2 ZŁOTE GLOBY

PEAKY BLINDERS 2013-2018...IMDB 8.8

Utopia 2013-2014 ...IMDB 8.4

Kosmos 2014 ...IMDB 9.3

HBO Detektyw 2014...IMDB 9.1

Fargo 2014-2017...IMDB 9.1
2 ZŁOTE GLOBY

Gomorra 2014-2018 ...IMDB 8.7

Black Sails 2014-2017...IMDB 8.2

Daredevil 2015-2018 ...IMDB 8.8

Narcos 2015-2018 ...IMDB 8.9

Stranger Things 2016-2017...IMDB 9.0

HBO Westworld 2016-2018 ...IMDB 9.1

Taboo 2017 ...IMDB 9.1

użytkownik usunięty
Luevano

Miałem na myśli to, że Black Sails to znacznie głębszy serial, niż Gra o Tron, w której wartość intelektualna sprowadza się do ukazania mechanizmów walki o władzę, oraz niż Wikingowie, ponieważ ten serial nie ma niczego, co można nazwać "wartością intelektualną"- to tylko denna apologia ciemnoty i barbarzyństwa, na dodatek zupełnie niewiarygodna, ponieważ postaci są niemal całkowicie uwspółcześnione.

Jesli chodzi o Black Sails to może denerwuje Cię jeszcze Anne Bonny, bo jakie szanse miałaby kobieta na przetrwanie wsród brutalnych piratów? tylko że to akurat potać historyczna.

Co do kobiet walczących na miecze z facetami, to nie znam się na tym, ale podobno w szermierce siła ma niewielkie znaczenie, więc bardzo dobrze władajaca mieczem kobieta raczej bez trudu poskładałaby niewiele potrafiacego drągala, zresztą tak samo, jak w walce na noże.

ocenił(a) serial na 9

po przeczytaniu ksiazek ledwo bylem w stanie przejsc przez pierwszy sezon gry o tron. Moze i serial jest dobry ale w porownaniu to ksiazki to straszny chlam. Piraci sa swietni ale moim zdaniem dopiero od 3 sezonu. Tych dwoch seriali porownac sie nie da.

użytkownik usunięty
Khaorg

chyba raczej od drugiego. Od momentu, kiedy wychodzi na jaw sekret Flinta, ten serial nabiera głębi: to już nie jest opowieść o piratach, tylko o jednostce, która wypowiada wojnę społeczeństwu i w sumie całemu światu. Zresztą, w jednym z dialogów to jest wyłożone niemal wprost: to jest retrospekcja, gdy Flint był jeszcze żołnierzem. Jego przełożony mówi mu "każdy z nas ma ciemną sferę swojej duszy, ale u Ciebie jest to wiele mroczniejsze, bardziej dzikie i nieokiełznane". Myślę, że w tym zdaniu w dużej mierze opisuje się tematyka tego serialu. Można by w postaci Flinta dopatrywać pewnych akordów nietscheańskich, ale to jednak jest trochę co innego: Flint nie teoretyzuje, po prostu nienawidzi a jego życie napędza tylko pragnienie zemsty.

Jesteś fanboyem i oczywiście to nic złego, bo sam ponad wszystko wielbię takie seriale jak Peaky Blinders czy Daredevil. Tylko warto jednak na przyszłość być mniej ograniczynym i bardziej elastycznym i tolerancyjnym ;) Black Sails to świetny serial, dla niektorych może i wybitny (według mnie nie, nie wnikam), jego zalety już wymienileś przy okazji ubierając w cesarskie szaty ze swojej szafy słownej :) Jedyne co mi się nie podoba to umniejszanie klasy Vikingów. Vikingowie to jednak nie "intelektualna apologia ciemnoty i barbarzynstwa" - takie słowa swiadcza, ze serialu nie oglądaleś, albo obejrzałeś po łebkach za karę. Jest mnóstwo ciekawych i dających do myślenia motywów w wikingach. Takie postaci jak Athlestan czy król Eckbert i cała otoczka wokół nich i ich stosunki z reszta barbarzyńców nadają serialowi głębię i zmuszają niejednego widza do wyciągania wniosków i oceny sytuacji. Oczywiście oglądamy serial o barbarzyńcach, więc i z takimi zagrywkami musimy się liczyć, logiczne. Imo wyprawy do Upsalli mogą jednak się podobać. Serial przede wszystkim historyczny, bardzo dobrze wykonany, szkoda ze pozniej zwalnia.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
perlalei

No cóż... "Black Sails" jest na czele mojej topki seriali, jakie widziałem. Z wyjątkiem dosyć przeciętnej pierwszej połowy 1 sezonu, 2 i 3 sezon to majstersztyk(o 4 się nie wypowiadam, gdyż wciąż trwa i pomimo spadku poziomu na samym początku z powrotem pnie się na wyżyny). Doskonałe efekty, gra aktorska, wyraziste postacie, zwroty akcji... Oj, dzieje się i doskonale wpasowuje się w mój gust. Oczywiście jak każdy serial ma swoje bolączki jak np. postać Max, dziwne wyjaśnienie motywacji Flinta(ten odcinek wyparłem z pamięci) czy nielogiczne uśmiercenie pewnej postaci na początku 4 sezonu. Jednak to jest nic istotniejszego co by wpłynęło w większym stopniu na odbiór całości(chociaż te bolączki jakie wymieniłem mogą wydawać się dosyć istotnymi problemami) Zdecydowane top1 na mojej liście i aż żal ściska dusze, że tak szybko się on kończy ;_;

Co do "Game of Thrones", top3 jako fan tego uniwersum. Nie można jednak powiedzieć, że wszystkie sezony tego serialu były wybitne. Drugi sezon to jakieś nieporozumienie, pierwszy sezon również mimo spokojnego rozwoju i ogólnie wysokiego poziomu jakoś nie zachwycał(tak jak 1 sezon BS, skoro jednak narzekam tam na pierwszy sezon pomimo tego, że był b. dobry w szczególności pod koniec to wyszedł bym na hipokrytę gdybym nie zrobił tego samego z 1 sezonem GoT). Był również dosyć przeciętny 5(?) sezon, dokładnie nie pamiętam. GoT jest jak fala na morzu, raz rośnie, by zaraz spaść tylko po to, by znów się wspinać ku górze. Sezon ma lepsze i gorsze momenty, jednak tych gorszych w przeciwieństwie do BS jest o wiele więcej. Jest niby wszędzie to samo za co chwalę BS, ale są również momenty niewybaczalne(jak 2 sezon) gdy naprzeciwko stoi serial, który tych potknięć ma o wiele mniej przez co ciężko zauważyć, by jakiś sezon(z wyjątkiem początku 1 sezonu) mocniej odstawał od całej reszty i wykazywał tendencję spadkową. Mimo to top3 na mojej liscie.

"Vikings" oglądałem chyba do połowy 2 sezonu, później przerwałem z niewiadomych mi względów. Więc powiem tylko tyle, że jako serial kostiumowy jest b. dobry. Nie potrafiłem jednak dostrzec w nim tego szlifu, który by mnie zauroczył jak przy BS, SnK czy GoT. Wszystko było poprawnie wykonane, począwszy od efektów po postacie i fabułę, jednak no właśnie... czegoś mi w nim brakowało przez co najprawdopodobniej zrobiłem sobie dłuższą przerwę od niego. Mimo to na pewno do niego wrócę, top7 obecnie.

Było wspominane również "Westworld". Fajny serial, jednak tak jak i przy wikingach, tutaj zaczęło w pewnym momencie coś zgrzytać. Mam tutaj identyczne zarzuty co pisałem akapit wyżej, niby wszystko poprawnie wykonane, poruszane filozoficzne i egzystencjalne pytania, zabawa w Boga... Jednak czy faktycznie jest tak jak się go widzi na pierwszy rzut oka? Pomimo całej otoczki filozoficznej głębi odnoszę wrażenie, jakby głębiej ten serial był po prostu pusty. Wygląda jakby twórcy nie wiedzieli na czym się skupić, czy bardziej na akcji, czy jednak na fabule przez co dostaliśmy wszystkiego po trochę, a w efekcie nie jest wybitny w żadnych z tych aspektów. Top8 i mimo to czekam na 2 sezon, jestem ciekaw w jakim kierunku pójdzie ten serial.

Napisane trochę bez składni, ale taki mam styl :) Chyba opowiedziałem co sądzę o serialach, które w głównej mierze są porównywane w tej dyskusji do BS :) A przy okazji zbaczając lekko od tematu, jak wygląda Twoja i innych dyskutantów top3 ulubionych seriali?

użytkownik usunięty
perlalei

Jeśli jestem "fanboyem" to co najwyżej "Deadwood", to jest prawdziwe, skończone arcydzieło. "Black sails" uważam za dobry serial, który treściowo wykracza daleko poza format produkcji rozrywkowo-historycznej, dlatego cenię go bardziej, niż grę o tron, nie wspominając już o vikingach. Moooże nie jest tak dobrze zrobiony, jak na przykład "GOT", nie jest tak efektowny i tak dalej, ale ja szukam w serialach przede wszystkim jakiejś substancji intelektualnej, stąd moja ocena "Black sails". W drugim sezonie ten serial naprawdę nabiera głębii: to już nie opowieść o piratach itp, tylko o jednostce wypowiadającej wojnę światu(w uproszczeniu). Flintem nie powoduje ambicja ani jakaś ślepa żądzą podbojów czy upodobanie w przemocy, tylko dzika, nieokielznana żądza destrukcji. Dlatego ten serial jest interesujący.

ocenił(a) serial na 7

Narcos ugrzeczniona bajka? Bez przesady. Trochę scen pokazali nawet z materiałów archiwalnych, ale rozumiem, że za mało ściętych głów i trupów było bo wtedy byłoby bardziej realistyczne. Nie można serialu w taki sposób oceniać. Wg mnie Netflix wcale go nie wybielił, ale był on główną postacią. Nie musieli wszystkiego pokazać. Twórcy decydują o tym.

Co do Vikings to lepiej pokazali brutalność w Last Kingdom. No i lepsza charakteryzacja na moje oko.

użytkownik usunięty
Lukasgol

O "Narcos" wypowiadał się sam syn Pablo Escobara, że jest właśnie bajka, a nie wierny obraz rzeczywistości. http://internacional.elpais.com/internacional/2016/09/23/argentina/1474656834_89 9105.html

W sumie chodzi tutaj o to, że ci gangsterzy są pokazani w tym serialu jako w sumie zwykli ludzie, podczas gdy w rzeczywistości ich brutalność i bezlitosność("despiadada forma de ser") sprawiały, że przypominali raczej bestie. Poza tym jest tam mnóstwo siłaśnych zafałszowań: na przykład matka Pablo Escobara w rzeczywistości sprzedała go kartelowi, który go ścigał, za pieniadze, a w serialu jest pokazana jako męczennica, która stawia się niebezpiecznym gansgsterom z miłości do syna, lol.

użytkownik usunięty
Lukasgol

a co do egzekucji dokonywanych przez latynoskie kartele: to nie jest tylko obrazek ściętej głowy, jak w wikngach albo grze o tron. Trzymają człowieka siedzącego na kolanach, przeważnie sparaliżowanego przerazeniem. Najpierw odczytują mu "zarzuty", potem podrzynają gardło(czasami trwa to dłuoo), potem obciosują szyję maczetą ze wszystkich stron a potem odrąbują głowę siekierą albo toporem. Nawet jeśli się to tylko ogląda, to jest niesamowite wrażenie: bo ta głowa to jeszcze moment temu był zywy człowiek. Teraz uwzględnij to, że ci ludzie dokonują dziesiątek albo setek takich egzekucji, czasami z zupełnie błahych powodów albo nawet bez powodu(jak w Wenezueli).

Elo xD

ocenił(a) serial na 5
iwalogojo

Podoba i się najbardziej Twoje porównanie tego serialu z Grą o tron!!Zgadzam się -to i to serial -podobnie jak Trabant I Mercedes TEŻ TO PRZECIEŻ samochody!!! z taką wyobraźnią daleko zajdziesz!!!

stan_lego

przy czym co jest trabantem? bo Piratów nie widziałem a Gra o tron to dla mnie Zaporożec.

ocenił(a) serial na 5
h4r

Każdy ma takiego Zaporożca na jakiego ZASŁUGUJE!-Obejrzyj choć jeden odcinek Black SAILS to może już nie będę musiał dalej tłumaczyć-choć mam wątpliwości!!Nowe ,,tryndy'' w dyskusji- nie widziało się serialu a zabiera głos!!!

stan_lego

kolego czytaj ze zrozumieniem, nie pisałem nic o Piratach.

ocenił(a) serial na 5
h4r

,, bo Piratów nie widziałem'' cytat kolegi!!-czyli nie widział a pisze!!!

ocenił(a) serial na 10
iwalogojo

Ciężko porównać to do takich produkcji. Bo Piraci to zupełnie co innego. Ale serial bardzo fajny, wkręca się pod koniec pierwszego sezonu. Później tylko lepiej :)

ocenił(a) serial na 6
iwalogojo

co Ty porownujesz? Do wikingów i gry o tron? że niby lepszy? nie rozsmieszaj mnie :):):) pfff

iwalogojo

pierwsze minuty pilota były zachęcające, zapowiadał się dobry serial z dobrym klimatem w stylu gry o tron, czy vikingów. no właśnie, tylko zapowiadał. Obejrzałem kolejne 2 odcinki i po prostu dalej już nie mogę; meega ciężko się to ogląda, scenarzysta wyciągnięty sprost z polskich seriali obyczajowych, a kamera tragiczna. ogólnie mówiąc serial nudny, źle zrobiony no i zmarnowany potencjał. zobaczymy czy drugi sezon będzie lepszy, jak to mówią ludzie na tym forum - choć szczerze w to wątpie.

naprawdepowiadam

Będzie, będzie, naprawdę warto się przemęczyć przez jedynkę ))

ocenił(a) serial na 10
msgamgee

o ile Gra o tron i wikingowie czy the walking dead to tendencja spadkowa.. to Black sails to konkretna tendencja wzrostowa..
Jeśli przebrniesz przez

ocenił(a) serial na 10
iwalogojo

W sedno

ocenił(a) serial na 9
iwalogojo

Czuje dokładnie to samo, dla mnie Black Sails to arcydzieło, dawnooo nie oglądałem serialu, który mnie tak oczarował. Śmieszą mnie te walki bojówkarzy innych seriali- każdy ma inny gust. Dla mnie Black Sails to drugi, może trzeci najlepszy serial, który obejrzałem (a mam ich wiele na koncie). Lost nadal na pierwszym ;3 Szkoda, że zostało ino 3 odcinki do końca, zna ktoś podobny serial o piratach?

ocenił(a) serial na 10
iwalogojo

loool jakie poruszenie. Niektórzy chyba myślą że jak dodadzą długi komentarz to jakiś portal ich zatrudni jako recenzenta xD Dla mnie serial się podobał, nie jest identyczny jak nadmienione seriale ale w podobnym klimacie. Z filmami jest jak z jedzeniem, jeden lubi rybę drugi mięso, o gustach się nie dyskutuje.

ocenił(a) serial na 8
iwalogojo

porównanie Black Sails do Wiedźmina :D faktycznie BS troche lepsze... ciężko żeby było inaczej xD

iwalogojo

Zgadzam się. Wikingowie też mieli przeciętny początek, potem była tendencja wzrostowa w 2 i 3 , ale 4 to ostre pikowanie w dół. W ogóle serial pomimo fajnego klimatu jest komiksową historyjką, której poziom nie osiągnął tego, co można zobaczyć w Black Sails. O GoT się nie wypowiem dużo, bo po pierwszym sezonie zrezygnowałem z dalszego oglądania - niczym nie zachwycił, poziomem nawet nie zbliżył się do pierwszego sezonu Piratów. Jeśli o chodzi o seriale przygodowe, to nie powstało nic aktorsko lepszego niż Black Sails.

drenz

GoT według mnie tez ma słaby poczatek jest wprowadzeniem do historii duzo dialogow ,sezon 5,6 i 7 ma mase akcji,bitew, scen ktore przycimiły to co kiedyś było uważane w filmach ,serialach za mocne ,do tego jest tyle wątkow i postaci że mozna by zrobić smiało jescze kilka sezonow na najwyzszym poziomie .

Własnie zastanawiam się czy zaczynać Black Sails a mam spora kolejke seriali do ogladania i nie chce sie odrazu rzucać i zastanawiam się jaki jest fenomen tego serialu?Ktoś wyzej pisał ,że woli to od GoT czy Vikingow bo lubi coś inteligentnego .Co tu w nim jest inteligentnego bo też lubie tylko jezeli mysle o serialu inteligentnym to mam raczej na mysli coś typu House of Cards, Zakazane imperium itp a nie serial przygodowy;p

YourMind

Akurat Black Sails nie nazwałbym serialem inteligentnym, szczególnie jeśli chodzi o pierwszy czy drugi sezon. Piraci to serial przygodowy, choć dużo akcji w nim nie uświadczymy. Jest wiele dialogów, zagrywek, relacji między bohaterami, trochę intryg, nieźle nakreślonych postaci a przede wszystkim dobrych dialogów, których z przyjemnością się słucha - głównie w 3 i 4 sezonie. Pierwszy sezon nazwałbym charakterystyką i przedstawieniem bohaterów oraz wprowadzeniem do reszty historii , która przedstawia ewolucję postaci Flinta i Silvera, bowiem to na nich skupia się przede wszystkim ta opowieść. Technicznie serial stoi na wysokim poziomie - zdjęcia, kostiumy, scenografia to wielkie zalety tego serialu. Polecam zdecydowanie w HD. Ze względu na miejsce akcji bardzo dobrze mi się go oglądało właśnie w letniej porze. Do tego stoi na wysokim aktorskim poziomie - szczególnie jeśli chodzi o męskie postaci, gdyż główne kobiece niestety są nijakie.
Jak wspomniano wyżej - pierwszy sezon nie zachwyca, ale jeśli spodoba się Tobie, czy przez niego przebrniesz, to dalej już będziesz oglądać. Jeśli jednak nie spodobałby się Tobie pierwszy odcinek, to lepiej sobie wtedy odpuścić.

iwalogojo

Co proszę?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Muszę się calkowicie nie zgodzić. Z żadnym z bohaterów nie potrafię się jakoś zżyć, utożsamić lub bardziej polubić. Jestem Funboyem uniwersum Wiedźmina, obejrzałem z arcyciekawością Vikingów 3 sezony, 4 już trochę mniej (trochę niespójności, brak logiki i na siłę - jednak jak się przymknie oko to można oglądać dalej). Gra o Tron naprawdę spoko - temu serialowi nie mogę zarzucić niemalże nic, jednak jakoś ekstremalnie się nie wstrzelił mi do głowy. Lubię RPG-i (te wirtualne i nie tylko), kiedyś za mało lata nawet bawiliśmy się w granie realnymi postaciami przy stole z chłopakami w Liceum. Więc dlaczego klimat Black Sailsów mi nie podszedł???? Ponieważ, żaden z bohaterów nie wywołuje u mnie skrajnych emocji. Są tylko "w miarę spoko" a to za mało. Co za tym idzie, problemy i rozterki Ich są mdłe i błache - nudzą xD Historia taka se... jak dla mnie mega średniak. Na razie jestem na etapie 8 odcinka drugiego sezonu, dojadę do końca drugiego sezonu i kończę przygodę z tym serialem. Wg. mnie totalna średniawka, brak emocji i wkrętu. MDŁOŚCI 4-5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones