PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555086}

Pod kopułą

Under the Dome
6,6 25 390
ocen
6,6 10 1 25390
4,3 3
oceny krytyków
Pod kopułą
powrót do forum serialu Pod kopułą

Pojawia sie nagle i w przeciagu 2 dni z nieznajomego nikomu mieśniaka o twarzy teskniacej za
rozumem i dość gburowatym usposobieniu, staje się szanowaną w calej spolecznosci personą,
liczaca sie w miescie bardziej niz pastor i radny razem wzieci. Chłoptaś zjawia sie z predkoscia
swiatla na drugim koncu miasta, gdy tylko ktos potrzebuje pomocy, nosi na rekach kazda kobiete
w miasteczku, doscignie i pokona w walce każdego, kto stanie mu na drodze.. Doswiadczeni
policjanci pytaja sie go o zdanie w kazdej dziedzinie, a on udziela im błyskotliwych rad z zakresu
medycyny, fizyki, techniki, kryminologii, wojska. Ach, nie mozna zapomniec o uroku osobistym,
ktory sklania jakze zakochana w mezu Julię stawajacą na rzesach, by odszukac ukochanego do
pojscia z Barbim do lozka, po 2-3 dniach znajomosci. Nasz bohater odbierze nawet porod! Konczę
1 sezon, co ujrze w kolejnych? Czy Barbie wydzierga perski dywan? Wyda tomik sonetów i
fraszek? Czy przynajmniej odspiewa serenade? Postac spieprzona, przerysowana, smieszna!
Odechciewa sie ogladac..

evilcookie

Nie ujawniając zbut dużo, okaże się, że swietnie pilotuje samoloty :) Czekam na kolejne odcinki, które ujawnią pozostałe ukryte talenty.

ocenił(a) serial na 5
Migotka

Możecie śmiało dopisać do listy ,że również jest położnym :D

ocenił(a) serial na 8
evilcookie

Barbie jest byłym wojskowym także nie bardzo rozumiem zarzutu pod względem jego znajomości dotyczącej kryminologii i wojska (jakieś podstawy medycyny też tam pewnie miał, biorąc pod uwagę, że za żołnierzami nie biegają medycy i nie podcierają im pupki 24/7). Cóż.. urok osobisty rzecz gustu :) Aczkolwiek amerykanie wszędzie muszą wepchnąć wątek miłosny, więc akurat relacja Barbiego i Julii mnie nie dziwi. Być może postać nieco przerysowana, ale jak na moje i potrzebna :) Chociaż książkowa postać Barbiego jakoś bardziej mi odpowiadała, nie był aż takim "Hero wanna be" :)

użytkownik usunięty
evilcookie

"Czy Barbie wydzierga perski dywan?" :DDDDDDD

ocenił(a) serial na 5

Nie, bo dywanów się nie dzierga. ;)

użytkownik usunięty
TupakYupanaki666

Ahaaaaaaaa. Najmocniej ci dziękuję za tą informację.

...

ocenił(a) serial na 2
TupakYupanaki666

Barbie to też potrafi.

evilcookie

Najgorsze są niespójności w scenach typu: 3 odcinki po wybuchu bomby gdzie wszystko poza kopułą było wypalone - podczas rozbijania kul przez dziewczyny wszystko jest zielone - mało tego drzewa które rosną kilkanaście lat też zielone.

Lysy1900

To akurat było wyjaśnione. Oglądaj uważnie. Nie rozwalili wszystkiego wokół kopuły.

Lysy1900

Ale np jak człowiek z pękniętym kręgosłupem po 3-4 dniach tak dobrze funkcjonuje na wózku, mimo urazu na odcinku szyjnym kreci głowa bez żadnego skrępowania a na dodatek porusza nogą bez żadnego wysiłku (może ruch nie był za duży, ale dla osoby ze sporo mniejszym urazem na pewno sprawił by lekki problem (s03e09 -> około 10 minuty -> po tym jak dzieciaki wyszły do biblioteki a Jim zaczął rozmowę po łyku whiskey -> lewa noga)

Aaaa i wcześniejsze czasy - bandaż na nodze -> na spodnie a nie pod spodnie ;)

ocenił(a) serial na 6
Lysy1900

Albo wszędzie używali generatorów prądotwórczych na ropę , a niby głównym źródłem energii był propan. Ale było tego trochę tych błędów. Ogólnie oglądałam na Netflix i od 9 odcineka 1 sezonu przewijalaln do najciekawszych scen. Ogólnie nie jest źle ale mogli zrobić 2 sezony a porządniej

ocenił(a) serial na 6
Siostra

Agregat miało być .... nie mogę edytować

evilcookie

Zastanawiałem się nad tym serialem ale po przeczytaniu Twojego opisu stwierdzam że szkoda na niego czasu.

ocenił(a) serial na 3
fenio_px

trafne spostrzeżenie :) ja po 2-3 odcinkach kompletnie sobie odpuściłam. I nie żałuję.

evilcookie

a ja przebrnęłam do końca, nie było źle ;) ;)
"Big Jim" - to dopiero persona :D do samego końca (dosłownie) niezłe kombinuje ! ;)

evilcookie

Powiem więcej, gdy jego ukochana, się w końcu dowiedziała, że to barbie zabił jej męża, powiedziała "od teraz musisz mi mówić cała prawdę". Dla mnie normalna reakcja ;)

ocenił(a) serial na 2
wysyp

Zapomniałem, jak ten termin się fachowo nazywa. W literaturze, filmach bohaterowie postępują nierealistycznie. U Dostojewskiego jakaś postać powiedziała:"Kocham ludzkość", dostała odpowiedź :"Ci, co kochają ludzkość, zwykle nienawidzą ludzi". Odpowiedź genialna. Ile drani mordowało i morduję w imię miłości ludzkości. Ludzie może nie prowadzą w realnym świecie takich dyskusji, ale ma ona jakąś wartość. Według mnie genialną.
Oceniłem ten serial na 2. Tam są takie bzdury, że bez marychy i 3 litrów wódki na odcinek nie da się przełknąć ( taka moja hipoteza, bo nie palę i nie piję).

ocenił(a) serial na 5
evilcookie

KSIĄŻKI KSIĄŻKI KSIĄŻKI. Wróć do korzenie jeśli nowości zawodzą

ocenił(a) serial na 3
Wictorias

to strona, na której ocenia się filmy, nie książki. co z tego, że książka byłaby genialna, skoro film/serial wciąż jest okropny?

ocenił(a) serial na 3
evilcookie

Mam podobne zdanie.

ocenił(a) serial na 3
evilcookie

bardziej podobało mi się jak Big Jim w każdym odcinku wszystkich sezonów wybijał pół miasta dla własnych widzi-mi-się, ale co mieli okazję go zamknąć, uśpić, zabić, cokolwiek, to puszczali go wolno, bo ze słodkim uśmiechem obiecywał im zmianę. jak kuźwa głupim i naiwnym trzeba być. dziwię się, że w połowie 2 sezonu mieszkańcy do rozstrzelania mu się nie skończyli.

ocenił(a) serial na 9
evilcookie

Ja miałem okazję dopiero zapoznać się z tym serialem.

Pierwszy sezon zleciał strasznie szybko. Później było już coraz gorzej. Oglądałem po pół odcinka bo nie dawałem rady, a trzeci sezon po 10 minut na dzień bo mnie usypiał ;]

Jednak to aktorzy sprawili, że wytrwałem do końca. Tak jak ktoś napisał w innych postach serial miał to coś w pierwszym sezonie a im dalej tym stawał się kolejnym serialem w stylu Star-Trek a takich jest pełno (nie mam tu na myśli, że Star-Trek był zły, proszę mnie nie bić xD) .

Szczerze to nie dał bym chyba rady obejrzeć czwartego sezonu. Słowo "Kopuła" było tak często używane, że mi się to przejadło.
Zgaduję, że Barbie miał by konkurencję w postaci Norrie. Przeszła szkolenie wojskowe i jak by połączyła siły z Barbie to by żaden kosmita nie chciał wylądować na ziemi.

ocenił(a) serial na 1
evilcookie

A myślałam, że mówisz o radnym...

ocenił(a) serial na 7
evilcookie

tak myślę że ta ocena Barbiego to jakaś tęsknota tylko za czym??? mięśniakiem czy miernotą??? a może to zazdrość że inna zabrała, całe szczęście że to postać z bajki i nigdy jej nie doświadczysz :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones