PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555086}

Pod kopułą

Under the Dome
6,6 25 380
ocen
6,6 10 1 25380
4,3 3
oceny krytyków
Pod kopułą
powrót do forum serialu Pod kopułą

Wrażenia po najnowszym odcinku?
Osobiście mam mieszane odczucia w tym tygodniu. 40 minut minęło, a brak jakiegoś większego przełomu. "Kinship" wciąż świruje, Joe i Norrie coś tam próbują, Julia nie ma siły przebicia, a Barbie jest rozbity między nią a Eve.
Gdy oglądałem pierwsze 2 sezony, miałem nadzieję, że tajemnicą kopuły jednak będzie jakaś siła fizyczna, po części tak jest, lecz ten wątek jest zbyt 'magiczny'. Jestem w stanie ulec motywowi opętania, kontroli, afirmacji czy jakkolwiek, ale nie przemawia do mnie w postaci kosmitów.

Zmieniając wątek, Big Jim po raz kolejny staje się tym dobry, po raz wtóry już w trakcie trwania serii, ale może to się ciekawie rozwinąć biorąc pod uwagę, że praktycznie oni we dwoje mają możliwość coś zrobić, a dodatkowo Jim jest ciągle nieprzewidywalny.
Joe i Norrie wydają się być w ślepym zaułku. Nie mają jak pomóc Hunterowi (oby tylko nie zadziałała znów jakaś magia...) a i na kontratak małe szanse.

Spodobał mi się wątek Sama. Przez moment myślałem, że jego też ogłupiło i to podziękowanie było szczere, ale jednak się nie dał. Żałuję tylko, że jej zwyczajnie nie zabił. Myślałem, że znając się na medycynie dźgnął ją tak by nie było ratunku, dlatego odszedł na spokojnie, ale oczywiście nie mogą uśmiercić villain'a.

FtR69

Mały SPOILER!
Hej,

Big Jim - od początku serialu 3mam za niego kciuki, mam nadzieję, że jednak zmieni się na lepsze, że np. poświęci coś, zaryzykuje (chociaż mam nadzieję, że przeżyje) własne życie dla syna. Choć teraz Junior mnie wqrwia, to jednak liczę na to, że siła uczucia ojca, której wcześniej nie doświadczył, odmieni go.

Sam - on nie dał się ogłupić, bo nie chciał "iść do przodu", he didn't move on, czyli tkwi w swoim poprzednim życiu, w swoich wyborach, wspomnieniach i cierpieniach i to właśnie, tak jak u Joego, sprawiło, że nie uległ wpływowi tej pieprzonej fioletowej mazi. Mam nadzieję, że dołączy do ruchu oporu. Szkoda tylko, że -- UWAGA SPOILER -- nie dźgnął tej Christine jeszcze kilka razy, że zdechła od razau. Mógł jej jeszcze dla pewności podciąc gardło, jak Big Jim panu doktorkowi z Actionu.
Swoją drogą, skoro Christine dźgnięta, wylecza się w fioletowej mazi, może też Hunter się wyleczy - i swoje połamane kręgi i zacznie znowu chodzić ;-)

Barbie mnie wkurza nieziemsko. Zainfekowany czy nie, ale na początku też miał wątpliwości, co sprawiło, że nie był od razu poddany jak reszta ludzi. Ale jakoś swojej ukochanej Julii, dla której chciał w sezonie 2 życie poświęcić wracając do kopuły, nie potrafił uwierzyć, albo choć przez chwilkę założyć, że sprawdzi jej teorię co do Evy i Christine, bo a nóż widelec coś w tym jest i wtedy, gdyby się okazała nieprawdą, robić jej wymówki, że jest zazdrosna o Evę. A nie -- od razu na nią naskakiwał, choć wcześniej tak rzekomo ją kochał. Życzę mu jak najgorzej i mam nadzieję, że ostatecznie Julia z nim nie będzie. Szkoda jej pięknych rudych loków na tego buraka.

Podsumowując -- jakieś wiejście do kopuły jest, skoro panowie z Actionu weszli... ;-)
Ale kierunek, w który, zdaje mi się, zmierza serial, też mi się nie bardzo będzie podobał chyba. Ludki, które w odbiciu wyglądają jak zrobione z czegoś przezroczystego, jak z wody... Poza tym Eva w szybie samochodu nie wyglądała jak kobieta tylko jak chłop :-) Krótko mówiąc, bezkształtne płciowo ufoludki podbijają ziemię zaczynając od Chesters Mill :-)

ocenił(a) serial na 7
KKS_Lech

Na Huntera szkoda im energii sam widziałeś że w czasie leczenia Christine zgasły 3 czy 4 kryształy i było powiedziane że kopuła traci energie i mają mało czasu

KKS_Lech

mnie junior wkurza od zawsze tej postaci nie da sie lubic... powiedz kiedy on nie byl denerwujacy?

ocenił(a) serial na 8
FtR69

Za to patrzac na promo 3x7 widac ,ze usmierca caly swiat procz kopuly.
Kompula poprostu jest taka jakby kolonia-testem.

ocenił(a) serial na 5
luquepl

Ale kaszana. W książce było zupełnie inaczej... Mam nadzieję, że chociaż Srarbie nie przeżyje...

ocenił(a) serial na 6
Ununpentium

bo to tylko ogolny zarys z książki Kinga :D W książce Junior z kolegami byli mordercami i gwałcicielami , a Julia była stara :p

ocenił(a) serial na 6
ankess

też mnie tu Barbie wkurza ... szkoda dla niego Rudej!

ocenił(a) serial na 3
ankess

Daheck? Julia - stara? Miała jakieś 40 lat! To nie jest wiek na kładzenie się do trumny, wiesz?

ocenił(a) serial na 6
julkazabulka

No nie , Julia była po 40 i była o kilkanaście lat starsza od Dale'a ;) a w serialu są na równi wieku (może nawet Julia jest młodsza)

ocenił(a) serial na 3
ankess

No tak, ale to nie znaczy, że była stara. :D Poza tym, kilkanaście? No nie wiem. Czytając książkę, wyobrażałam sobie, że Barbie ma ok. 35 lat. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones