PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 887
ocen
8,1 10 1 21887
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Pamiętam, że jak czytałem rok temu "Elephants...", byłem książką rozczarowany. Morderstwo nie dotyczy osób żyjących obecnie, przez co siada całe napięcie. W "Pięć małych świnek" Poirot też wyjaśnia morderstwo sprzed wielu lat, ale morderca nadal żyje i wyszła z tego genialna powieść+film. A tu - bez klimatu. Nawet klasyczna "zbiórka" pod koniec jakaś taka marna. Film niestety nie zdołał tego naprawić, choć dodali sobie niemało. Już się cieszyłem na kolejny odcinek,który będę oglądał w kółko i do niego zasypiał - a tu rozczarowanie. Może "Big Four" będzie lepsze.

ocenił(a) serial na 9
adipiscor

...choć z opisu "Big Four" to zupełnie nie moje klimaty, więc raczej zostaje mi już tylko "Zbrodnia na festynie";-)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Mi się strasznie podobał odcinek. Zwłaszcza finał strasznie nieprzewidywalny. Tyle, że nie czytałem wcześniej książek A.C.

ocenił(a) serial na 10
pitixpl

Książka nie podobała mi się. Film nie wiem jak ocenić, jest dla mnie dużo lepszy niż książka, choć nie dorównuje innym rewelacyjnym odcinkom, takim jak A>B>C czy Śmierć na Nilu czy 5 małych świnek.
Nie jest zły, całkiem przyzwoity, choć nie rzuca na kolana, jak tamte. Generalnie niezłe aktorstwo, muzyka, dużo też dodali od siebie, tym razem zmiany w scenariuszu mi sie podobały, bo ożywiły akcję, dość nudną w książce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones