PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 887
ocen
8,1 10 1 21887
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

I mam dość mieszane uczucia co do tej ekranizacji. Jakie są Wasze wrażenia?

ocenił(a) serial na 10
madziula055

Również mieszane... Z jednej strony wiedziałem, że nie mogą zrobić adaptacji 12 opowiadań (bo film potrwałby z 5 godzin). Poza tym całkiem zgrabnie wprowadzili albo nawiązania do mitu, albo nawiązania do adaptacji mitu wprowadzonej przez A. Christie. Jak na razie doliczyłem się do 9 na 12 nawiązań, ale możliwe, że wyłapię je przy następnym oglądaniu (dopiero po jakimś czasie uświadomiłem sobie, co było odpowiednikiem pasa Hipolity). Największy dla mnie problem to ramy czasowe - czemu nie zrobili tego filmu z 15 minut dłuższego? Wtedy poza bezustanną ekspozycją i akcją rodem z filmów sensacyjnych, widzowie złapaliby nieco oddechu i mogli na spokojnie obejrzeć całość. Poza tym kilka wątków było nieco naciąganych. W każdym razie daję 7/10, bo nawet jeśli mnie nie zwalił z nóg (z ostatnich dwóch sezonów prym wiedzie "Wigilia wszystkich świętych" i "Morderstwo w Orient Ekspresie") , to była to naprawdę trudna adaptacja, która mimo wszystko wychodzi obronną ręką (no i Suchet jak zawsze jest znakomity). Szkoda, że nie zrobili tego w pierwszych sezonach (w ramach 45 minutowych odcinków), a zamiast tego daliby nam w tym sezonie adaptację "Czarnej kawy".
Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
madziula055

Mi się podobał, chociaż zbyt wielu emocji nie było. Nie czytałem opowiadań, ale nie lepiej byłoby, gdyby jednak było troszkę więcej bohaterów?

ocenił(a) serial na 10
pitixpl

Zgadzam się, szczególnie za dużo ma na głowie właściciel hotelu.

madziula055

W sumie to chyba dobrze, że usadzili wszystko w jednym miejscu. Pewnie, gdyby zrobić zgodnie z opowiadaniami, wyszedłby niezły chaos.
Gra postaci mnie zaintrygowała. Zauważyłam, że Suchet schudł, w porównaniu z "Morderstwem w Orient Expresie".

ocenił(a) serial na 10
renax33

Ja uwielbiam właśnie taki klimat, gdy jest stałe miejsce akcji i wielu bohaterów podejrzanych o morderstwo. Poirot tylko po kolei wyklucza każdego z nich i wskazuje morderstwo. Kocham taki klimat :)

pitixpl

Zgadzam się. Powiem Ci, ze "Kurtyna' jest jeszcze lepsza jeśli chodzi o grę postaci. Norton jest taki jak ma być - niepozorny, a wywołuje zło. A czy zauważyłeś ten humor słowny w odpowiedzi Poirota, gdy jeden z bohaterów pyta go, dlaczego mówi o sobie w trzeciej osobie? Nie pamiętam, czy to było w książce.

ocenił(a) serial na 10
renax33

Hahaha, jasne że tak :)

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami. I nie mogę przeboleć, że to jak dotąd jedyny odcinek tego sezonu, w którym tak jest. Normalnie załamany jestem i Słoniami i Wielką 4 i Zbrodnią na Festynie. Powiało nadzieją, oby Kurtyna nie zawiodła.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

Co do braku konfrontacji ze wszystkimi, to w przypadki "Zbrodni na festynie" ciężko winić twórców, bo po pierwsze - tym razem byli wierni książce (ba, w powieści było nawet bardziej kameralnie), po drugie - konfrontacje pojawiały się także po to, by rozwiązać wątki drugoplanowe (a tu wszystkie są wyjaśniane w trakcie). Po trzecie - spróbowali tak zrobić w wersji z Ustinovem i efekty były... delikatnie mówiąc, nie najlepsze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones