PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 887
ocen
8,1 10 1 21887
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Jak Wam się podobał film? Szczerze przyznaję, że bardzo mi się podobał. Bardziej niż 12 prac Herculesa. Zabrakło jak dla mnie tylko grupy osób, przed którymi Poirot rozwiązuje sprawę ^^ Przyznam że Suchet jak zwykle wybitny i ta mina, gdy te 2 "turystki" wsiadają do auta w tych spodenkach :) Czysty geniusz, szkoda że Kurtyna dopiero w styczniu :( :( :(

pitixpl

Kurtyna już jest w Anglii. Oglądałam. Niesamowity odcinek, watry zakończenia serii. Zbrodnia na festynie jest rzeczywiście świetna. Pamiętam tę minę Poirota. Ja lubię Madame Oliwier, więc było super.

ocenił(a) serial na 10
renax33

Pisząc że Kurtyna dopiero w styczniu miałem na myśli polską premierę na ale kino. Obecnie nie ma napisów do wersji angielskiej, a nie każdy potrafi wszystko zrozumieć.

pitixpl

Ja i tak nie mam Ale Kino.

ocenił(a) serial na 10
renax33

Chodzi mi o to, że po 1 dniu będzie rip tego filmu do pobrania w sieci, a zapewne po 3-4 dniach od premiery na ale kino będzie rip w 720p lub 1080p do pobrania w sieci - i głównie na to czekam.

ocenił(a) serial na 9
pitixpl

O, fajnie, właśnie wczoraj obejrzałem i miałem pisać. Moje wrażenia: pierwsza połowa - świetna, moje ulubione klimaty starej rezydencji w środku lasu. Druga połowa - coraz gorzej z każdą chwilą, przyspieszenia, skróty reżyserskie. Końcówka - znowu wielkie rozczarowanie,bo to już trzeci odcinek tego sezonu, w którym nie ma zebrania wszystkich pod koniec - o czym zresztą już napisałeś. I jeszcze 1 zarzut: nawet przy uważnym śledzeniu akcji i wątków raczej nie sposób odgadnąć intrygi, co jest nie fair i wg mnie błędem scenariusza/reżyserii. Za dużo rzeczy jest kompletnie nie zasygnalizowanych. Przeciwieństwem tego może być np. Tragedia w 3 aktach, gdzie wszystkie dane do odgadnięcia są do wychwycenia w trakcie.
Więc podsumowując: uczucia mieszane.

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

W tym sezonie to tylko w odc. 12 prac Herkulesa jest zebranie podejrzanych i wyjaśnienie im zagadki.

ocenił(a) serial na 9
wazka16

O, to świetnie - bo właśnie w tej chwili włączam sobie. Mam nadzieję, że się nie zawiodę tym razem:-)

ocenił(a) serial na 10
adipiscor

I jak się odcinek podobał ?

ocenił(a) serial na 10
pitixpl

Nie widziałem jeszcze "Kurytny", ale jak dotąd - najlepszy w sezonie i jeden z lepszych epizodów w ogóle. Po pierwsze - zaskakująco wierny książce (z naprawdę ważnych zmian mamy tylko jeden aspekt związany z zakończeniem, ale z drugiej strony też mi pasował), a nieliczne zmiany wobec książki raczej na plus. Suchet i Wanamaker absolutnie zjawiskowi, reszta obsady również daje radę (choć nie wszystkich tak sobie wyobrażałem - mi zawsze Stubbs kojarzył się z generałem Melchettem z "Czarnej Żmii"). Inspektorzy też dobrzy, choć myślę, że można było z nich trochę więcej wycisnąć (choćby jak w "Przyjdź i zgiń"). Fabuła w moim odczuciu spójna (nawet spójniejsza niż w książce), nie jest to wielkie arcydzieło A. Christie, ale bardzo solidna książka. Klimat jest po prostu cudowny, jeden z lepszych od dawien dawna. Gdybym miał się czegoś mocniej przyczepić, to może ciut ciekawszych (albo raczej bardziej trzymających w napięciu) wątków drugoplanowych i troszeczkę większego "miotania się Poirota" (w książce ruszył z kopyta dopiero po pół roku, jeśli dobrze pamiętam), z drugiej strony 5 tygodni to też dużo dla takiego megalomana :) Ode mnie 8,5/10.

ocenił(a) serial na 10
Sulpice9

Odcinek oceniam bardzo pozytywnie, zmiany wobec książki są nieliczne, i raczej z korzyścią, ogólnie jets to wierna adaptacja. KlimaT bardzo mi się podoba, piękne plenery, widoki, aktorsko też dobrze. bardzo dobry odcinek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones