PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107671}

Powrót do Edenu

Return to Eden
7,2 1 783
oceny
7,2 10 1 1783
Powrót do Edenu
powrót do forum serialu Powrót do Edenu

Dla młodszych: Pierwszy raz odcinki tego serialu leciały w Polsce w latach 80tych w TVP ! ( NIE na żadnym TVN czy Polsacie!). To był wtedy klimat, to się wtedy oglądało, nie to co teraz. Pomyślcie sobie że wtedy były tylko dwa programy TVP, żadnych kablówek a anten satelitarnych było tyle ile teraz jest chat z basenami w Polsce!. Oglądalność serialu niemal 100%, puste ulice, każdy chciał zasmakować odrobinę luksusu oglądając obrazki ze świata kapitalistycznego. Każdy Polak marzył żeby wyjechać tam choćby na jeden dzień! ale z Polski to się uciekało wtedy nie wyjezdzalo. Taki sobie "wyjazd" byl bez prawa powrotu i kosztował nawet utratą obywatelstwa!

ocenił(a) serial na 3
DamMtor

Hehehe zaczęło się od "W kamiennym kręgu" i "Niewolnica Izaura" nawet Rebeccka Giling została zaproszona do Polski. Świetnie pamiętam jak wyświetlali to wymiatało z ulic. Potem pojawiła się "Dynastia" i inne... To były czasy. A sam serial - wtedy oglądało się z zapartym tchem.. Teraz trąca myszką.

Buenovista

Nie aż tak jak większość obecnych telenowel ;)

ocenił(a) serial na 9
DamMtor

Nawet wiem kiedy był pierwszy raz w TV

8.03.1986
Program 1
7:25 TTR - Uprawa roślin (sem IV)
7:55 TTR - Mechanizacja rolnictwa (sem IV)
8:25 Program dnia
8:30 Tydzień na działce
9:00 Dla młodych widzów: ''Sobótka'' oraz ''Czterej pancerni i pies'' - serial TP
10:30 DT - Wiadomości
10:40 Estrada folkloru
10:55 Bariery
11:25 Telewizyjna lista przebojów
11:40 Na krawędzi słowa: ''Przegląd humanistyczny''
12:00 Telewizyjny koncert życzeń dla honorowych krwiodawców
12:30 Chwila w Troi - pr. poetycki
12:55 Lista przebojów muzyki poważnej
13:15 Teatr Telewizji: A. Strindberg ''Silniejsza jednoaktówka'' reż I. Wolen
13:45 Telewizyjne biuro pośrednictwa
14:05 Ocalić od zapomnienia
14:30 Militaria obronność, nowoczesność
15:00 DT - Wiadomości
15:05 Antologia dramatu powszechnego: P. A. Beaumarchais ''Wesele Figara'' reż. Czesław Wołłejko
16:30 Kram - mag. konsumenta
17:10 Losowanie Toto Lotka i zakładów specjalnych
17:35 Studio Sport: MŚ w lotach narciarskich
18:30 Telewizyjny magazyn młodych: ''promocje''
19:00 Dla dzieci: ''Dobranoc''
19:10 Z kamerą wśród zwierząt
19:30 Dziennik Telewizyjny
20:00 Powrót do Edenu (1) - serial prod. australijskiej
21:55 Czas - mag. publicystyczny
22:45 7 dni na świecie
22:55 DT - Wiadomości
23:00 Sportowe rytmy tygodnia
23:50 Kino nocne: ''Przebudzenie'' - film fab. prod. angielskiej

ocenił(a) serial na 7
giovanni50

Dzięki za powyższą wrzutę :)
"Tydzień na działce" strasznie mnie wkurzał, bo nie mogłam doczekać się na "Sobótkę", ale dowiedziałam się sporo o roślinkach :)
Na plus był na pewno też teatr TV i koncert życzeń dla krwiodawców - teraz krwiodawca często nie usłyszy nawet "dziękuję" :(

ocenił(a) serial na 9
SuperGosia_filmweb

Tutaj masz więcej programu

http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Też oglądałem programy rolnicze :)
Porównując z dzisiejszym programem TV to niebo a ziemia

giovanni50

Emisja pierwszej szescioodcinkowej częsci serialu byla jesienią 1985. Druga dalsza część serialu z czesciowo zmienioną obsadą byla od wielkanocy 1985 w kazdą niedzielę. Trochę tu ten archiwalny sobotni program telewizyjny zamieszał. Zastanawiam sie, czy emisja drugiej czesci od wielkanocy 1986 nie poprzedzono przypomnieniem czesci pierwszej emitując ją wlasnie w sobotnie wieczory..

cromag4

*)
druga dalsza czesc serialu oczywiscie od wielkanocy 1986

ocenił(a) serial na 9
cromag4

Dzięki za przypomnienie

ocenił(a) serial na 8
giovanni50

Jako ciekawostkę do programu TV dorzucę z zakamarków pamięci, że to już były ostatnie miesiące Sobótki - po wakacjach została zastąpiona przez Magazyn "Drops" z emitowanym
na koniec paździerzowatym (nawet jak na tamte czasy i oczy 10-latka) amerykańskim serialem sci-fi "Jazon z gwiezdnego dowództwa" ("patrolu" na Filmwebie). Później zastąpił go ciężki, ale jednak jakościowo lepszy francuski serial animowany "Szagma i zaginione światy".

ocenił(a) serial na 9
Gabbriel

Ja jestem rocznik 79 Sobótki nie pamiętam ale Drops jako tako,Jazona i Szagmy nie pamiętam.Pamiętam serial z wakacji 87 Niebieskie lato (Verano Azul).Natomiast z ferii 89 pamiętam serial Tajemnica wygasłych wulkanów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones