PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=387819}
6,1 1 400
ocen
6,1 10 1 1400
Prawo miasta
powrót do forum serialu Prawo miasta

Oglądam go od trzeciego odcinka, natychmiast mnie zaintrygowała fabuła i akcja (jak porwali chłopca i zażądali, żeby Jaga przyszła go odebrać, to chyba był drugi, albo trzeci odcinek)super muzyka świetnie dopasowana do przebiegu akcji, świetna gra aktorska (w końcu gra sama śmietanka, Linda, Pazura, Wilczak) fabuła jest po prostu baaardzo dobra, bardzo mi się podoba to, że Jaga po kolei nabiera podejrzeń wobec każdej osoby która mogła zabić jej ojca, ale później pojawiają się coraz to nowsze podejrzenia, poszlaki nagle zaczynają wskazywać na kogoś innego, pojawiają się kolejne zagadki i tajemnice, zagadka się komplikuje, Jaga jest zagubiona, bardzo dobrze jest zrobiony watek z Krzywym: "Wiem kto zabił twojego ojca, on tu jest na pogrzebie". Jaga leci spotkać się z nim, już prawie wie kto zabił jej ojca, aż tu nagle Krzywego zabijają - i to jest właśnie zajefajne w kryminałach!!! Trzyma cię w napięciu, już myślisz że wszystko wyjaśnione, a tu bam! Wszystko się znowu skomplikowało i pojawiły się problemy! Świetny jest też wątek miłosny, jak Marek Henzel zakochuje się w Jadze, a ona go ciągle odrzuca... typowy przykład z życia... I nie mogę zrozumieć jak wam się ten serial może nie podobać???? No tak, wy wolicie takie coś jak W11, Kryminalni, Detektywi i inne amatorskie produkcje ze statystami, krótkimi, prostymi fabułami (po kilku chwilach już wiadomo kto kogo zabił, kto kim był itd.) napiszcie CO konkretnie wam się w nim nie podoba??? Bo piszecie ogólnie "serial jest do kitu, jest beznadziejny, dno" itd. bez wskazania konkretnych rzeczy. Jestem chyba jedynym fanem tego serialu w Polsce, naprawdę to jest prawdziwa produkcja sensacyjno kryminalna plus trochę dramatu, smutku i wątków romantycznych (dziewczyna straciła ojca, płacze po nim, Marka odrzuca kobieta w której się zakochał) scenarzyści i reżyser zrobili dzieło, które stało się nawet zbyt mocnym kryminałem, bo momentami jest tam zbyt mroczny i ponury klimat, trochę to przedobrzone, ale na tym właśnie polegają seriale kryminalne!!! Co, wy byście chcieli już po trzech odcinkach poznać zabójce? Dowiedzieć się co, kto, po co i dlaczego??? Nie ma tak!!! Widać, że nie potraficie odebrać tego serialu, niektórzy po prostu "pękają" z niecierpliwości i wkurzają się "Oooooo już połowa sezonu leci, a ja nadal ine wiem o co tutaj chodzi". Kryminały nie są dla was. Nie lubię jak w każdym odcinku jest inna fabuła i inna sprawa. Wolę właśnie tak jak tutaj, przez 17 odcinków jest jedna fabuła i w momencie gdy sprawa ma się wyjaśnić - komplikuje się i zmusza widza do zastanawiania się. Ten serial ma widzów, wierzcie mi, jeden woli prawdziwy kryminał, inny woli amatorszczyznę w stylu W11. Dla mnie Prawo Miasta jest genialnym i bardzo udanym serialem, niestety szkoda że tak niedocenianym. Dlaczego - to już chyba pozostanie jeszcze większą zagadką niż śmierć Andrzeja Sarneckiego... Ja mimo wszystko jestem pełen nadziei, że powstaną kolejne odcinki, pomimo spadającej oglądalności - oglądajcie sobie dalej Malanowskiego & Partnerów, W11, tam przecież jest profesjonalna gra aktorska i dialogi na najwyższym poziomie!!! Aktorzy po prostu z pierwszej półki (tfu, co ja mówię, toż to statyści, a nie żadni aktorzy), genialna praca trzęsącej się kamery, wspaniała mimika i mowa ciała odtwórców swoich ról, oglądajcie sobie to dalej, proszę bardzo! Ja w kazdym bądź razie mam zupełnie inny gust.

ocenił(a) serial na 10
trancefan1986

Zgadzam się z opinią.
Prawo miasta to jedyny polski serial, który mogę oglądać bez końca w kółko.
Dzisiaj poprawiłem ocenę z rewelacyjny, na arcydzieło. Tak, że Trancefan1986 jest nas już przynajmniej dwóch fanów serialu :)

ocenił(a) serial na 10
rycerz2011

No to się cieszę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones