PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489795}

Przygody Merlina

Merlin
7,4 37 343
oceny
7,4 10 1 37343
Przygody Merlina
powrót do forum serialu Przygody Merlina
ocenił(a) serial na 10
Dudu_fw

dość często ;)

ocenił(a) serial na 1
Dudu_fw

A jeszcze więcej tam hipokryzji i łgarstw.

PaulKellerman

a hipokryzji w jakim sensie?

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

Hipokryzją jest twierdzenie, że Morgana jest wcieleniem zła i wystarczy ją zabić, a świat nagle stanie się idealny. Oczywiście bez znaczenia jest fakt, że Artur zamordował wielu niewinnych ludzi, a Merlin chroni zbrodniczych rycerzy, którzy chcą wyrżnąć wszystkich czarowników.

ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

Twoje rozumowanie jest błędne.

ocenił(a) serial na 1
mich145

To wykaż, gdzie popełniłem błąd.

PaulKellerman

Morgana była zła i do tego się jeszcze pogrążała w tym. I śmierć jej się po prostu należała, stanowiła zagrożenie dla porządku publicznego, poddanych itp. A kogo Artur tak mordował? wrogów chyba. Wiadomo że na wojnie ludzie giną.

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

Skoro była taka zła to dlaczego oddawała swoje jedzenie niewdzięcznym wieśniakom, którzy chętnie spaliliby ją na stosie, gdyby dowiedzieli się o jej mocach? Dlaczego broniła wioski Merlina? Przecież mogła mieć to w d.... tak jak Uther. Dlaczego broniła niesłusznie oskarżonych ludzi, których Uther skazywał na śmierć w męczarniach? A w zamian co dostała? Brak zaufania i truciznę. Jaki porządek publiczny? Chrzanię porządek publiczny, w którym ludzie są zabijani za to kim się urodzili tylko dlatego, że tyran obwinia ich o śmierć żony (którą nota bene regularnie zdradzał z pokojówkami i żonami przyjaciół). Za to twój ukochany Artur napadł i wymordował wiele bezbronnych wsi. Mógł odmówić, ale wolał zaimponować staremu łajdakowi (który rzekomo go spłodził, choć w to wątpię) i jego zbirom, że ma jaja i potrafi zabijać niewinnych. To jest twój bohater? Kto tu był agresorem?

PaulKellerman

Rozumiem że jesteś anarchistą, niech każdy robi jak chce tak? Morgana na początku była dobra ale potem się pogrążyła. I nie mówiłem żeby zabijac za pochodzenie tylko jak jednostka zagraża ogółowi to proste że musi być wyeliminowana.

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

I tu się mylisz. Anarchizmem gardzę na równi z dyktaturą. W niedalekiej przyszłości chcę wstąpić do korpusu służby cywilnej, więc to oczywiste że cenię sobie porządek i chcę służyć państwu. W dodatku jestem zdecydowanym zwolennikiem kary śmierci dla zbrodniarzy.
Ale nie o to tu chodzi. A co jeśli ten ogół zagraża jakimś mniejszościom? Czy mniejszości nie mają już żadnych praw? Mają umrzeć, bo tak chce jakiś zbrodniarz, który sam stawia się ponad prawem, które ustanawia? Jeśli ktoś walczy w obronie własnej to od razu jest zły? Ma umrzeć, bo tak ktoś za niego postanowił? Przepisy mają służyć poszanowaniu jednostek ludzkich, a nie stanowić wymówki do popełniania zbrodni sądowych w majestacie prawa. Jeśli ktoś ustanawia nieludzkie prawo to społeczeństwo ma moralny obowiązek odsunąć go od władzy i zastąpić go kimś lepszym. A jeśli tego nie zrobi to znaczy, że upadło bardzo nisko.

PaulKellerman

Ja za to na szczęście gardzę dupokracją(nie uznaję rządów motłochu tylko elit narodowych). A ja mówiłem o tym że jeśli jakaś grupa ludzi bądź jednostka działa destrikcyjnie lub podburza innych to powinna być ukarana. A wogóle to ona później podkreślam to stałą się zła nie chodzi mi o to co było wcześniej. Jakos w Europie panuja nieludzkie prawa a ludzie nic nie robią tylko wierzą w ten demoliberalizm bo wierzą że ich głos ma wpływ na władzę pfff.

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

I takie są właśnie skutki oglądania tego typu seriali. Wmawiają nam, że tyrani mogą robić co chcą, a my mamy siedzieć cicho i niewolniczo im służyć, a więc mamy brać przykład z tchórzliwej niewolnicy Gwen oraz zaprzedanego zdrajcy Merlina. A jeśli ktoś się sprzeciwia to od razu jest zły. Może Morgana miała pokornie prosić, żeby jej nie zabijali, ponieważ nie zrobiła im nic złego? Może miała zostać prostytutką i dawać d.... tym zbrodniczym żołdakom? Destrukcyjne to były rządy Uthera, który wmawiał ludziom, że ich chroni, a tak naprawdę rabował ich na potęgę i jeszcze kreował się na męża stanu. Namawiał ludzi do samosądów, szpiegowania i donosicielstwa. Tyran zawsze znajdzie sobie jakiegoś wroga wewnątrz państwa, aby wywołać stan zagrożenia.
Ja też lubię Korwina.

PaulKellerman

A ja go nie lubię za bardzo. Tyranii nie popieram tylko rządy prawa(demokracja stoi w opozycji). Chodzi mi o to że ci, którzy wprowadzają zamęt i nawołuja do konfliktów(tak było w tym serialu) powinny być ukarane. Totalitaryzm i demokracja to jedno gówno. Artur jako król był lepszy niż ojciec i takie demonizowanie wszystkich a robienie z czarnego charakteru jest głupie.

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

Czyli Morgana miała umrzeć za to kim się urodziła, żeby łajdacy z Camelotu mieli spokój?

PaulKellerman

No nie widziałem żeby tam był taki nawał tych twoich "łajdaków z Camelotu". A poza tym to ona chciała obalić króla i wprowadzić to co było kiedyś a była tam mowa że magowie naduzywali czanej magii i ona tego chciała. Ty chyba zapominasz że ona nie była niewiniątkiem i pogrążyła się w złu. Równie dobrze można powiedzieć że Saruman był dobry?

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

Rycerze z Camelotu chyba nie słyszeli o kodeksie rycerskim skoro mordowali bezbronne kobiety i dzieci. Prawdziwy rycerz miał obowiązek bronić wdowy i sieroty. Poczytaj sobie Sienkiewicza to zobaczysz jak powinien postępować prawdziwy rycerz. W Camelocie roiło się od kapusiów i donosicieli, którzy sprzedaliby własne matki za sakiewkę od Uthera.
A skąd wiesz jak było przed rządami Uthera? Ten łajdak mógł łgać do woli i wciskać ciemnym masom kłamstwa, żeby widzieli w nim obrońcę.

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

Nawet jeśli Uther łgał, to działania Morgany działały tylko jak potwierdzenie jego słów. Raczej ciężko jest przekonać ludzi, że magia jest dobra jednocześnie paląc ich domy. Z resztą sam się właśnie dopuściłeś hipokryzji potępiając rycerzy mordujących kobiety i dzieci, podczas gdy Morgana, której tak bronisz, oraz jej zwolennicy robili dokładnie to samo.

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

Jeszcze odnośnie kodeksu rycerskiego: rycerz przede wszystkim miał być wierny swojemu panu i ojczyźnie.

ocenił(a) serial na 1
tommy1991

O tak. Wierność krwawemu tyranowi usprawiedliwia niemoralne postępowanie. To bardzo logiczne wyjaśnienie ich bezkarności i braku wyrzutów sumienia. Pewnie jeszcze się tym chełpili. Dokładnie to samo? Konkrety proszę.
A niby jak miała ich przekonać, że magia nie jest zła, skoro spłonęłaby na stosie w chwili ujawnienia swoich mocy? Przeczytaj sobie "Pierwsze Prawo Magii" Goodkinda. Czarodziej Zedd przez 20 lat mieszkał wśród zwykłych ludzi w Westlandzie. Wielokrotnie pomagał im używając czarów, a potem ta niewdzięczna hołota chciała go za to zlinczować.

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

Uther: Mordował ludzi popierających magię.
Morgana: Mordowała przeciwników magii.
Widzisz w tym jakąś różnicę? Ja nie.
"Przekonując" w ten sposób tylko kontynuowała to błędne koło:
Ludzie boją się magii, więc ją zwalczają.->Czarownicy zwalczają przeciwników magii -> Ludzie jeszcze bardziej się boją i jeszcze mocniej ją zwalczają -> Czarownicy korzystają z bardziej brutalnych metod -> Ludzie boją się jeszcze bardziej itd.

ocenił(a) serial na 10
PaulKellerman

Nie przypominam sobie, żeby Artur wymordował całe wioski. Jakby nie było, gdy Morgana broniła wioski Merlina, Artur nie siedział na tyłku tylko robił to samo. Kiedy Uther chciał zamordować Morderda, to zarówno Morgana jak i Artur sprzeciwili się i pomogli chłopcu uciec, przy czym to Artur wyprowadził go z zamku i wywiózł do lasu, ryzkując wszystkim, co miał. To Morgana, jako nota bene bękart króla, zapragnęła dla siebie władzy, która zgodnie ze wszystkimi prawami należała do Artura. Chciała rządzić, chociaż nie miała do tego żadnych podstaw.

ocenił(a) serial na 1
rose177

Wymordował, wymordował. Kto zabił Aglaina i jego ludzi? Kto wybił ludzi Alvarra? Kto zniszczył wioskę chłopca, którego duch opanował tego zbrodniarza Elyana?
Ryzykował wszystkim co miał? Ten łajdak Uther zatuszowałby całą sprawę.
Czyli Artur może sobie mordować do woli i dalej tylko on może być królem, ponieważ w niejasnych okolicznościach rzekomo spłodził go stary łajdak, który siłą obalił poprzedniego władcę królestwa. To bardzo dobra legitymacja. Muszę to przyznać.
Morgana chciała rządzić, bo chciała zmienić zbrodnicze prawo. Tylko ten bezmózg Merlin tego nie dostrzegał, bo wierzył w kłamstwa przerośniętego gada i miał fioła na punkcie tłustego d... Artura. Pewnie chętnie poszedłby z nim pod spaloną tęczę w Warszawie i trochę popedałował.

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

Za rządów Morgany prawo nie byłoby mniej zbrodnicze niż za Uthera. Zmieniłaby się tylko prześladowana grupa ludzi.
Takie sprawy jak sprzeciw następcy tronu wobec króla ciężko jest zatuszować, na pewno wśród gwardzistów znalazłby się ktoś kto by to wszystko rozpowiedział.

ocenił(a) serial na 1
tommy1991

Aha. Czyli zbrodniarze z Camelotu mogą sobie mordować niewinnych ludzi przez 20 lat, bo pozwolił im na to łajdak, który ogłosił się królem. I oczywiście nie może ich za to spotkać żadna kara. I to jest twoja wersja sprawiedliwości? Morgana i tak była dla nich zbyt łaskawa.

W takim razie żołnierze Wehrmachtu mieli prawo nas wymordować, bo pozwolił im na to Adolf H., który uważał nas za niegodne istnienia robactwo. My i tak byliśmy zbyt łaskawi dla Niemców. Jeden z niemieckich generałów powiedział, że jeśli zwycięscy dokonają zaledwie 10% zbrodni, które oni popełnili w trakcie wojny to Niemcy przestaną istnieć.

Twierdzisz, że takie sprawy ciężko zatuszować? Śmiem wątpić.
Kiedyś Leon przy całym dworze powiedział, że został uzdrowiony przez Druidów przy pomocy Kielicha Życia. Ale Uther miał to gdzieś. I jakoś żaden z dworzan nawet nie pisnął, choć właśnie doszło do jawnego złamania prawa. Oczywiście Merlin i Gajusz też mieli to gdzieś. Im na usta cisnęło się tylko jedno słowo: "MORGANA".

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

Przeinaczasz moją wypowiedź. Uther był zbrodniarzem (w tej kwestii się zgadzamy), ale Morgana była DOKŁADNIE TAKIM SAMYM ZBRODNIARZEM zmieniła się tylko prześladowana grupa.

Co do żołnierzy Wehrmachtu to oczywiście, że nie mieli prawa. Ale zwróć uwagę, że Polacy w odwecie nie mordowali każdego kto miał w dowodzie narodowość Niemiec, tylko żołnierzy i wysoko postawionych urzędników.

ocenił(a) serial na 1
tommy1991

Takim samym zbrodniarzem? To nie ona zaczęła. Poza tym nie wmówisz mi, że zabiła więcej niż ten łajdak Uther.
Wszyscy mieszkańcy Camelotu ponosili odpowiedzialność. Uznawali władzę tego tyrana. Wierzyli w jego brednie. Przestrzegali jego łajdackich praw. Płacili podatki, z których ten zbrodniarz finansował swoją zbrodniczą machinę. Dostarczali mu żołnierzy. Donosili na prawo i lewo, aby tylko dostać parę monet.
Dlaczego nikt nie zareagował kiedy Leon złamał prawo?

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

"To nie ona zaczęła." Tak to może tłumaczyć się dzieciak z podstawówki, że to ten drugi zaczął bójkę. Nie ważne kto zaczął. Zarówno Uther jak i Morgana mordowali ludzi.
"Donosili na prawo i lewo.." jakiś przykład?

ocenił(a) serial na 1
tommy1991

Czyli Uther i jego zbrodniarze mogą bezkarnie mordować, a Morgana nie?
A skąd Uther wiedział, że karczmarz nagle ozdrowiał? Wątpię, żeby ten skur..... był wszechwiedzący, więc zapewne jakiś niewinny wieśniak musiał królowi donieść o podejrzanym uzdrowieniu i zainkasować odpowiednią zapłatę.
Ale kiedy Leon przyznał się do cudownego uzdrowienie to wszyscy to olali, bo był rycerzem.

ocenił(a) serial na 7
PaulKellerman

Zupełnie nie rozumiesz tego co napisałem. Ani Uther ani Morgana nie mieli prawa mordować.
Akurat w przypadku karczmarza to raczej działało w inny sposób. Wielu stałych bywalców karczmy widziało, że karczmarz wyzdrowiał, rozgadali swoim znajomym i tak pocztą pantoflową doszło do króla.

ocenił(a) serial na 1
tommy1991

Ten zaprzedany śmieć Merlin nie zrobił absolutnie nic, żeby powstrzymać zbrodnie Uthera. A co gorsza chronił to ścierwo, choć Uther miał go w d.... Za to Morganę zabił, choć była jego przyjaciółką. Nie pomógł jej, bo wolał przerośniętego, kłamliwego gada.
Oczywiście hołota musiała wszystko wypaplać, choć wiedzieli co za to grozi karczmarzowi. Za to Leon nie musiał się niczym przejmować.

ocenił(a) serial na 10
PaulKellerman

Zgoda, Artur nie był święty, ale nie róbmy też z Morgany błogosławionej dziewicy, która chciała zaprowadzić pokój. Torturowała ludzi przez widzi mi się, bo była przekonan, że ma prawo do wszystkiego, z tronem Camelotu włącznie. Kiedy z Agravainem napadli na zamek, to Morgana nie brała żadnych jeńców, tylko kogo mogła to zagarniała pod miecz albo zabijała magią. A wtedy, gdy uwięziła Uthera, to nie przeprowadziła egzekucji na lojalnych wobec króla rycerzach, tylko zaczęła strzelać do niewinnych ludzi. Jeżeli to jest ten jej porządek, to daruj, ale wolę ten wprowadzony przez Artura.
A co do relacji między Arturem i Merlinem, to ja nie dostrzegam tam żadnych homoseksualnych podtekstów, a raczej wielką przyjaźń, która gotowa była do wszelkich poświęceń.

ocenił(a) serial na 1
rose177

Oczywiście. Morgana powinna ich jeszcze pogłaskać po główce za to, że wymordowali jej pobratymców. Ty pewnie zrobiłbyś to samo.
Władzę ma ten kto ma siłę, a kto ma siłę ten nie ugnie się przed majestatem prawa tworzonego przez wrogów.
Jakich niewinnych ludziach? Wyjątkowo zacytuję bolszewickiego zbrodniarza Feliksa Dzierżyńskiego: "Nie ma ludzi niewinnych. Są tylko źle przesłuchani". Jakby ich wziąć w obroty to zaraz coś znalazłoby się na nich, więc nie wmawiaj mi, że byli niewiniątkami.
Zresztą nikt nie zapraszał ich na egzekucję. Przyszli z własnej woli, bo przyzwyczaili się do oglądania egzekucji dla rozrywki za panowania Uthera.
Potem Morgana chciała już tylko wieszać rycerzy.
Śmiesz porównywać zastrzelenie paru sługusów z Camelotu z tysiącami niewinnych ludzi zamordowanych na rozkaz Uthera? Oni przynajmniej umarli szybko. Może metody Uthera były bardziej humanitarne? Topienie, palenie na stosie, ścięcie toporem. Wolałbyś tak umrzeć?
A jakież to wspaniałe porządki zaprowadził Artur?
1. Motłoch dokonuje egzekucji bez sądu na niewinnych ludziach. Co gorsza robi to za przyzwoleniem lokalnych władz, bo tak nakazał Uther. Jakoś Artur nie zmienił tych zwyczajów przez ponad 3 lata.
2. Żaden z rycerzy nie został ukarany za popełnione zbrodnie.
3. Czarownicy wciąż są prześladowani.
4. Oskarżony nie ma obrońcy.
5. Wieszanie jeńców wojennych.

O tak. Ten zaprzedaniec Merlin był gotów wiele poświecić. Z przyjemnością poświecił Morganę, Mordreda i tysiące swoich rodaków, ponieważ najważniejsze było tłuste d.... Artura i jego niezdolny do wysiłków umysł. Artur nie mógł żyć bez tatusia, więc niewinni ludzi musieli ginąć ku uciesze tyrana. Jakoś nie zauważył, żeby Merlin strasznie cierpiał z tego powodu. Zwłaszcza kiedy chlał wódę w gospodzie i grał w kości z Arturkiem.

ocenił(a) serial na 10
PaulKellerman

Nie porównywuj Artura do Uthera, bo byli zupełnie innymi ludźmi. Zgodzę się, że fobia Uthera w stosunku do niszczenia magii była bezpodstawna, chociaż z drugiej strony, gdyby Nimue ostrzegła go, że poczęcie syna będzie się wiązało ze śmiercią jego żony, to by nie było żadnej wielkiej czystki i prześladowań. Nimue nie powinna była ukrywać prawdy, a Uther z kolei nie powinien był obwiniać każdego magicznego stworzenia za śmierć Igraine.
Morgana mordowała niewinnych ludzi. To, że chciała śmierci swojego brata to jedno, a to, że aby tego dokonać wyżywała się na całej ludności Camelotu to drugie. Nie weprzesz mi, że Ci ludzie byli w jakikolwiek sposób winni, a ginęli, bo ona zapragnęła być królową. Nawet gdyby Uther ją uznał jako córkę, to pierworodny syn miał pierwszeństwo w kolejce do korony. Tron nie był jej i nigdy nie miał być, a swoje chore ambicje powinna była zachować dla siebie.
Artur też mordował, ale robił to, by chornić królestwo i swoich poddanych. Sądzisz, że naprawdę chciał walczyć przeciw Morganie? Kochał ją jako siostrę i nigdy nie przestał a rana, jaką była jej zdrada, nigdy się w nim nie zagoiła. On nigdy jej nie zranił, ona natomiast nie storniła od dźgnięcia brata sztyletem. Winiła go za grzechy Uthera, jakby to Artur był ich przyczyną.
A co do porządku Artura:
- NIGDY nie dokonał egzekucji bez sądu. Czy to w przypadku drudidki, ukochanej Mordreda czy kogokolwiek innego, Artur zawsze dokonywał sądu, a egzekucje to jedna z rzeczy, której władca nie może uniknąć.
- Jakie to niby zbrodnie popełnili rycerze? Byli lojalni wobec króla, jeśli to dla Ciebie zbrodnia, to nie mam więcej pytań.
- Czarownicy nie byli prześladowani, a to, że zdrajcy najczęściej byli związani z magią to inna bajka,
- Obnrońca powinien zglosić się sam. Artur miał latać po całym królestwie i szukać dla kogoś pomocy? 'Prawda obroni się sama'
- Kogo z jeńców Artur powiesił? Proszę mi przypomnij.

Merlin chciał pomóc Morganie. To on zaprowadził ją do druidów, aby nauczyli ją panować nad magią, by Uther nigdy nie dowiedział się o jej zdolnościach. Chciał jej dobra, a ona perfekcyjnie to wykorzystała. Gdyby nie Merlin, do końca życia umiałaby tylko spalić firankę przez sen albo rozbić dzbanek, więc mi nie mów, że to zaprzedaniec, bo chciał dla niej jak najlepiej, nawet pomimo wróżb, że kiedyś odwróci się przeciwko Arturowi. Nie wierzył w to, że jest zła i niestety sromotnie się pomylił. Dlatego ją zabił. Zamordowała Artura i Gwaine'a. Jego najlepszych przyjaciół. Ty byś ją za coś takiego po nogach wycałował tylko dlatego, że ma ładną buźkę? Moje gratulacje.
A czy Artur i Merlin nie byli ludźmi? Nie mieli prawa pograć w kości czy popić wina? Nie rozumiem Twojego rozumowania.

ocenił(a) serial na 1
rose177

No pewnie. Gdyby umarł ktoś inny to Uther miałby to w d.... W końcu liczyło się tylko jego dobre samopoczucie i nic więcej. Jakoś miłość do Igerny nie przeszkadzała mu w zaliczaniu żon przyjaciół, gdy nie było ich w domu przez chwilę.
Czyli w Camelocie mieszkali sami niewinni ludzie. W takim razie kto donosił na sąsiadów za garść złota? Kto palił na stosie? Kto podziwiał egzekucje? Oni mogli robić co dusza zapragnie i wciąż byli nieskazitelni.
A więc Artur może sobie mordować ludzi do woli i wciąż tylko on ma prawo do korony, bo rzekomo spłodził go stary łajdak, który obalił poprzedniego, legalnie panującego króla. Genialne.
Chronił poddanych. I to twoim zdaniem usprawiedliwia ukatrupienie bezbronnych ludzi?
Nigdy nie skrzywdził Morgany. A kto wyrżnął jej rodaków?
Kochał Morganę. I dlatego zawarł sojusz z Sarrumem, choć ten przez 2 lata znęcał się nad jego siostrą i wbijał dzieci na pal?
Artur zawsze dokonywał sądu. A miał jakieś kwalifikacje? To była jakaś minutowa pokazówka dla płaszczących się dworaków. A wyrok znany był już wcześniej. "Zarżnąłem setki kobiet i dzieci, ale mam to gdzieś. Jestem królem i jestem bezkarny. Nikt nie będzie mi podskakiwał. Skażę ją na śmierć, bo zabiła mi kilku żołdaków. Biedacy. Już nie będą mogli pocałować mnie w d.... Hołota popatrzy sobie na egzekucję i będzie cacy".
Czyli liczy się tylko lojalność wobec starego łajdaka. Reszta g... nas obchodzi. Hulaj dusza, piekła nie ma. To z kolei dowodzi twojej kompletnej demoralizacji.
Byli zdrajcami, bo nie chcieli dać się zabić. To rzeczywiście niewybaczalne.
Gdyby zgłosił się jakiś obrońca to jego też uznaliby za zdrajcę.
A kto zabił bezbronnego króla Caerleona?

Aglain powiedział jej tylko, że magia nie jest niczym złym i dopiero po wielu latach zapanuje nad swoimi mocami. Nie nauczył jej żadnego zaklęcia. To Morgause wszystkiego ją nauczyła. A w nagrodę Aglaina zastrzelili żołdacy Camelotu pod dowództwem wspaniałego Artura, a ten debil Merlin doprowadził ich do obozu Druidów.
Chciał dla niej jak najlepiej. I dlatego nigdy nie powiedział jej kim jest? Prawdziwy z niego geniusz. Uwierzył w kłamstwa przerośniętego gada, który od dwudziestu lat marzył o zemście.
To Morgana się pomyliła. Uważała tego gnoja za przyjaciela, a on ją otruł, bo ważniejsza była tłusta d... Artura. Pewnie chętnie wlazłby mu do łóżka.
Najlepsi przyjaciele. I dlatego przez 10 lat nie powiedział im, że jest czarownikiem?
Po całym dniu mordowania pochlejemy wódę w gospodzie i pogramy w kości. Potem idziemy spać i rano możemy znów mordować.


ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

Dam ci przykład z Władcy pierścieni, Saruman mistrza Gandalfa czemu musiał umrzeć?
Na początku był dobry, dobrze pełnił swoją funkcje a potem co wybrał złą ścieżkę i umarł tak samo jest z Morgana nie widzę powodu dawania filmowi 1, zakochałeś się w niej czy co ? :P

ocenił(a) serial na 1
mich145

Istnieje poważna różnica. Gandalf zawsze był w porzo, a o tych draniach z Camelotu nie mogę powiedzieć tego samego.

ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

Chodzi mi Sarumana.

ocenił(a) serial na 1
mich145

Nie porównuj Sarumana i Morgany. Sarumanowi nie groziła śmierć za to kim był, a Morganie tak.

PaulKellerman

To znaczy że Lucyfer, który zbuntował się przeciw Bogu był tym dobrym a Archanioł Michał i reszta wiernych Aniołów byli źli bo chcieli zrobić z nim pożądek "bo Lucyfer myślał inaczej" a jeszcze do tego Michał służył Bogu tyranowi.

ocenił(a) serial na 1
crusader_3

Widzę, że dalej nic nie rozumiesz. Lucyfer zbuntował się, ponieważ nie potrafił zaakceptować faktu, że Bóg przybrał postać człowieka, a nie anioła. Lucyfer był aniołem niosącym światło, które teraz niesie Matka Boska. Bóg nie uczynił mu żadnej krzywdy. Lucyfer zbuntował się przez pychę i zazdrość.
Morgana zbuntowała się z obawy o własne życie. Była pewna, że gdyby ten łajdak dowiedział się o jej mocach zaraz spaliłby ją na stosie. Zapomniałeś jak złapał ją za gardło i wrzucił do lochu?

ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

Jak to nie, Ci nie chcieli go zabić za to co zrobił ?

przecież Morgany też nikt nei chciał zabić do puki nie zdradziła Camelot;

ocenił(a) serial na 1
mich145

Chcieli go zabić za to, że zaczął źle używać swoich mocy, a nie za to, że był czarownikiem.

A dasz sobie głowę uciąć, że nie spaliliby jej na stosie, gdyby przypadkiem ujawniła swoje moce?

ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

Nic nie dzieje się przypadkiem :)
Merlin tyle lat ukrywał swój sekret ona nie mogła?
To ,że ci jej szkoda nie usprawiedliwa twojej oceny na która serial nie zasługuje.

ocenił(a) serial na 1
mich145

W tym jednym się z Tobą zgodzę. Nic nie stało się przypadkiem. Do wszystkiego doprowadził ten bezmózgi tępak Merlin, który wierzył w każde słowo przerośniętego, fałszywego gada i starego, zaprzedanego zdrajcy Gajusza.
O tak. Merlin był bohaterem, bo trząsł d.... przed starym łajdakiem Utherem, chował się w mysiej norze i podziwiał śmierć rodaków na stosie albo na pieńku. To jest twoja definicja bohaterstwa?
Serial zasługuje na taką ocenę, bo utrwala złe stereotypy i wmawia dzieciom, że wszyscy powinniśmy być tchórzliwymi sługusami zbrodniarza (tak jak Merlin i Gwen) i na kolanach dziękować mu za to, że pozwala nam żyć.

ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

Nie uważam merlina za bohatera tylko za kogoś który chciał spełnić swoje przeznaczenie, Jeśli by zostało Ci przepowiedziane ,że z twoja pomocą Polska stanie się najwiekszym mocarstwem w Europie, a ty jesteś powiedzmy Generałem Rosyjskim (ale polakiem) i patrzysz na śmierć swoich rodaków, chowasz się w mysiej noże, ale uderzasz w odpowiedniej chwili bum Polska jest Mocarstwem.


ocenił(a) serial na 1
mich145

Nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie. A przynajmniej ja nie wierzę, że coś takiego istnieje. Przeznaczenie to wymysł słabeuszy, którzy chcą usprawiedliwić swoją słabość oraz zbrodniarzy, którzy chcą usprawiedliwić swoje zbrodnie.
Istnieją tylko marzenia, które spełniają się albo nie. W nie właśnie wierzą ludzie. Przepowiednie mogą się spełnić tylko dlatego, że ludzie w nie wierzą i dążą do ich spełnienia, a nie dlatego, że nie może stać się inaczej.

ocenił(a) serial na 8
PaulKellerman

To jest film fantastyczny. Myślisz ,że ja wierze w wróżby i inne tego typu rzeczy ? Nie

dostałeś swoja odpowiedź serial jest o tym ,że czasem trzeba coś poświecić by coś zyskać.

Merlin poświęca innych czarodziejów, A nie ratuje przypadkiem Morgany?
Pomyśl po co ją ratował.

PaulKellerman

I zgodze się ludzie maja moralnie prawo obecnie obalić ten demokratyczny reżim.

PaulKellerman

Wiadomo że człowiek jest tylko człowiekiem i popełnia błędy ale są też granice, których nie można przekraczać.

użytkownik usunięty
Dudu_fw

Tak, ale nie licz na jakieś dobre efekty specjalne. Pod tym względem serial kuleje, i to mocno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones