Przygody Merlina książka

ostatnia wypowiedź: asia199m
klaudia_915 klaudia_915
ocena: 10

Temat założony specjalnie na potrzeby naszego dzieła, abyśmy nie spamowali forum z
kontynuacjami :D.

• agga_95 agga_95
    ocena: 9

No to podstawowe pytanie: jedziemy całą opowieść od początku, czy zaczynamy jak Merlin jest już w Camelocie?

• klaudia_915 klaudia_915

W serialu niewiele jest o tym czemu Merlin się musiał wynieść ze swojej wioski to może krótki fragment o tym, a potem Merlin wita Camelot :D.
      Cieszę się, że się zaangażowałaś :D

• agga_95 agga_95

Jak mogłabym się nie zaangażować? Sama kiedyś pisałam fanfica ale brakło mi motywacji :>

• ayramia128 ayramia128

To może na początek ustalmy plan: co chcemy tam zawrzeć, pomysły, punkty... I właśnie chronologia : od kiedy zaczynamy? Czy może nawet od poznania rodziców Merlina do jego przybycia do Camelotu?

Od jego ojca rozpocząć byłoby fajnie, a potem duży skok do przodu i Merlin wynosi się z wioski.
      Czemu ja mam limit jeszcze do 27 listopada?!

• agga_95 agga_95

To może coś o tym jak Uther go poprosił o wezwanie smoka, że niby się ugadać chciał?

Ok, ja się żegnam, to moja ostatnia wypowiedź na dziś :(.
        Piszmy pomysły, a potem ułożymy chronologicznie i piszemy :D.
        Na dzisiaj zostawiam wam produkcje.
        Do aggi: Z nami motywacji nie będzie Ci brakowało :D.
        Do jutra moi drodzy :D
        Pa :)

• agga_95 agga_95

Do jutra :)
          No to jak to ma być nasza wersja, to trzeba Merlinowi jakąś dziewczynę znaleźć!
          Może też niech będzie czarodziejką?
          I jak uważacie, robimy Morganę złą od samego początku, czy tak jak w serialu było?

• Mimi_22 Mimi_22

oo, dziewczynę trzeba mu znaleźć koniecznie ;d. ;p.
            A co do Morgany.. hm.. może dobrą? ;d. może jakiś romans między nią a Merlinem? ;d;d;d; xD. Choć nie wiem czy to wypali ;p .

• agga_95 agga_95

Można popróbować :D Później się wybierze najlepsze rozwiązania i będzie powieść godna największych pisarzy :D

• Mimi_22 Mimi_22

już się nie mogę doczekać. ;d;d;d.

• ayramia128 ayramia128

Wkręcić romans do czasów gdy Merlin był na dworze :) Jako ich mały sekret

• agga_95 agga_95

Dobry pomysł :D A jak Morgana przejdzie na złą stronę mocy, można taki romans z przeszłości na wiele fajnych sposobów rozwinąć...

• ayramia128 ayramia128

A w legendach dziewczyną Merlina była czarodziejka Nimue zwana też Vivienne :)

• Mimi_22 Mimi_22

Ja proponuję tak jak już pisał ktoś.. chyba ayramia, żebyśmy zaczęli od poznania się rodziców Merlina :).

• ayramia128 ayramia128

Można by było ogólnie posegregować te niedopowiedziane historie z przeszłości Uthera i ojca Merlina oraz osób ze starszego pokolenia

• Mimi_22 Mimi_22

Np. tę historię z matką Morgany i Utherem? ;p.

• ayramia128 ayramia128

Dokładnie :) Oraz Gajusz i Uther, rodzice Merlina, mama Artura, itd,itd
          Żeby pokazać coś sensownego muszę poprzypominać sobie szczegóły z 1 sezonu :)

• Mimi_22 Mimi_22

nom, trzeba by. ;p . już wiem co będę robić w piątek. :d.

• agga_95 agga_95

O dobre, i jeszcze jedno pytanie, jaką robimy narrację? Narrator niezrzeszony, czy np. każdy rozdział z czyjegoś punktu widzenia?

• ayramia128 ayramia128

Raczej 3 -osobowy

• Mimi_22 Mimi_22

Myślę, że lepiej żeby każdy z nas jak pisze jakiś tam rozdział to żeby cały ten rozdział pisał jako jedna osoba. ;). Np. jako Merlin. a jeśli chce to następny jako Arthur itp, itd. ;d.

• Nimfadora_2 Nimfadora_2

O, ew. rzucamy temat, każdy pisze punkt widzenia postaci, którą sobie wybierze, potem wrzucamy i dyskutujemy, poprawiamy razem, coś ew. dopisujemy/usuwamy i kleimy, w sumie można przecież spróbować, jak nie wyjdzie to co? Przyjemnośc pisania o ukochanych bohaterach przede wszystkim :P

• agga_95 agga_95

Jestem za.

• ayramia128 ayramia128

Okej :P

• agga_95 agga_95

Jak macie jakieś pomysły to piszcie, nawet gdyby wydawałyby się one całkiem bezsensowne. :D Ja zamierzam tu napisać wszystkie moje i mojej koleżanki powalone pomysły ;P

• agga_95 agga_95

Można też zrobić wersję z narratorem 3-osobowym

• PozdrawiamWas PozdrawiamWas
                ocena: 7

Mogłybyśmy zacząć od nocy, w której Balinor musiał uciekać z Ealdor, ponieważ Uther go ścigał. I tu pasowałby narrator w pierwszej osobie (Balinor), jakąś walkę można opisać, a pod koniec rozdziału walimy zdanie typu: W tym samym czasie/ Trzy miesiące później na świat przyszedł jego syn, najpotężniejszy czarodziej w historii. (albo coś takiego :P)

• Mimi_22 Mimi_22

to by było dobre! ;d ;p.

• agga_95 agga_95

Ja spróbuję coś napisać na jutro, wkleję to tutaj i można będzie dyskutować i wprowadzać zmiany :)

• Mimi_22 Mimi_22

Ok. :). Ja nie mam pojęcia, jak zacząć, więc zobaczę, jak Wy to zrobicie. ;d;d.

Myślę, że najpierw musimy ustalić od czego zaczynamy :) Niech każdy przedstawi swoje pomysły (ja swój pomysł już zamieściłam powyżej), a później będziemy tak długo debatować aż dojdziemy do porozumienia :D

• agga_95 agga_95

Myślę, że zaczniemy od ucieczki Balinora i rozmowy Uthera z Nimueh na temat potomka :)

• rasp_filmweb rasp_filmweb

Hej słuchajcie, nie chcę się Wam wtrącać czy coś (bo nie wiem, czy Wam to nie przeszkadza), ale chyba tylko ja mam tutaj te limity oprócz Klaudii, której jak sama mówiła się skończą pod koniec listopada i nie mogłabym się zbytnio udzielać, więc jeśli Wam to nie przeszkadza, to może by gdzie indziej to pisać? A jak nie to spoko :) poobserwuję sobie Was wtedy i też będzie dobrze :)

Nie jesteś jedyna :P Niestety ja też mam wątpliwą przyjemność posiadania limitu...

• agga_95 agga_95

Nie przeszkadzasz :) Tu każda pomoc jest cenna :D Można by pisać gdzie indziej, ale gdzie?

• Mimi_22 Mimi_22

Nom. Możemy pisać gdzie indziej. Jakieś pomysły?

No to kamień z serca :D Haha nie wiem i tu jest właśnie problem :P Na ten moment do głowy przychodzi mi tylko facebook ;/ Musiałabym nad tym dłużej się zastanowić ;)

• Mimi_22 Mimi_22

Na facebooku można by założyć grupę i tam pisać, więc to dobry pomysł, ale nie wiadomo, czy każdy chętny ma facebooka?

• agga_95 agga_95

Ale facebook to nawet dobry pomysł... założy się własną grupę i nie ma limitów :D Tylko pytanie czy wszyscy mają konto?

• Mimi_22 Mimi_22

HAHAHAHAHAHAHA. :D
            AGGA_95 - jaka zgodność. ;d

• agga_95 agga_95

Telepatia :D Merlinomaniacy rozumieją się bez słów :D

No to niech każdy chętny się wypowie i już :) I musiałybyśmy (musielibyśmy?) chyba znać swoje nazwiska, a nie wiem, czy komuś by to nie przeszkadzało?

• agga_95 agga_95

Mi to nie przeszkadza.

Mnie też nie, ale jakby czasem :) No to moje panie męska decyzja, bo jeszcze jedna wypowiedź i będę miała limit...

• Mimi_22 Mimi_22

To jak ktoś nie ma fb lub nie chce na fb to niech napisze ;). Może się wtedy uda coś innego wymyślić. :).

• agga_95 agga_95

No to ja głosuję za fb. Niech każdy napisze czy też się zgadza i można się powoli organizować :)

• ayramia128 ayramia128

Jakby co może być facebook, ale jeśli ktoś chciałby pisać gdzie indziej to zawsze są do dyspozycji inne strony, np phorum.pl , więc wybór jest :)

• Rosso17 Rosso17

ja jestem za fb.

• Mimi_22 Mimi_22

jestem za fb. ;d.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true