PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112916}

Przygody Sindbada żeglarza

The Adventures of Sindbad
6,5 937
ocen
6,5 10 1 937
Przygody Sindbada żeglarza
powrót do forum serialu Przygody Sindbada żeglarza

Maeve

ocenił(a) serial na 8

co się stało z Maeve? wiem, że wypadła ze statku i ją szukali, ale znaleźli ją?
i dlaczego tak nie lubiła się z Ruminą?

użytkownik usunięty
ewerika

Maeve nienawidziła Ruminy, ponieważ zmieniła jej brata w jastrzębia, czy coś. Tak, Dermott to jej brat. Co do tego, że wypadła ze statku, to prawdopodobnie musiała wrócić do Dim-Dim'a czy coś. Nie jestem stuprocentowo pewna.

ocenił(a) serial na 8

wiem, że Dermott to brat Ruminy, ale mam wrażenie, że ona tego nie wie..

użytkownik usunięty
ewerika

Ja mam wrażenie, że ona to wie. W którymś z początkowych odcinków powiedziała do niego "bracie". ;)

ewerika

Dermott jest bratem Maeve, z kolei Bryn to siostra Ruminy.

ocenił(a) serial na 8
scarnivore

skomplikowane to wszystko.
straciłam serce do tego serialu odkąd nie ma Maeve. obejrzałam 2 odcinki, ale postać Bryn, ale nie przekonała mnie

ocenił(a) serial na 7
ewerika

Aktorka grająca Maeve chciała częściej widywać się z synem, który został w USA,ale ludzie z produkcji serialu nie chcieli iść jej na rękę i padła decyzja o jej odejściu. Zrobili więc taki fortel, że za pomocą dublerki nakręcili scenę jak wypada za burtę. Załoga jej szukała, ale znaleźli tylko rękawicę. Na końcu odcinka, gdy Bryn też jest na statku, Kontaktuje sie z nimi za pomocą magii Dim-dim, mówiąc, że Maeve żyje i jest bezpieczna z nim. Zabrał ją do siebie, żeby Rumina jej nie zabiła zanim nauczy się skutecznie władać magią.

ocenił(a) serial na 8
katiamaeve

ehhh, szkoda. była fantastyczna

ocenił(a) serial na 7
ewerika

I właśnie dlatego sezon 2 okazał się taką klapą, że nie został wydany na DVD. Ludzie nie chcieli go oglądać, bo byli zawiedzeni, że nie ma Maeve. Widocznie lubili ją bardziej niż tytułowego bohatera. Liczyli, ja zresztą też, że razem z Sindbadem stworzą ładną parę, bo pasowali do siebie. Bryn była brzydsza i mniej interesująca, więc nie zdobyła wielu fanów.
Gdyby nie taka kolej rzeczy, w 2. serii poznalibyśmy przeszłość rudowłosej czarodziejki. Oto co planowali twórcy serialu (przetłumaczyłam z wywiadu z aktorką):
Maeve dorastała w wiosce, była córką hodowcy świń. Rumina pewnego razu pojawiła się tam, atakując wieśniaków. Maeve próbowała z nią walczyć, ściągając na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo, a Dermott, młodszy brat, stanął w jej obronie. Rumina zamieniła go w jastrzębia, a Maeve zostawiła przy życiu, by dręczyło ją poczucie winy, że przez nią został uwięziony w ciele ptaka (stąd w 3 odcinku porozumiewają się telepatycznie, mówiąc do siebie: "bracie" i "siostro"). Maeve opuściła wioskę zamiast poślubić farmera z sąsiedztwa, za którego chciał ją wydać ojciec, i spotkała Dim-Dima. Uczyła się magii, żeby pokonać Rumine i sprawić, że Dermott odzyska ludzką postać ( wspomniała w 9. odcinku w rozmowie z Caiprą, że chce odzyskać brata, którego magia Ruminy jej odebrała). Śmierć Ruminy uwolniłaby Dermotta spod jej klątwy.
Sindbad i Maeve kochali się, ale nie mieli odwagi przyznać się do tego. On przeżył traumę, gdy w dziecinstwie jego pierwsza miłość zginęła. Ona bała się, że jej konflikt z Ruminą byłby niebezpieczny dla tych których kocha oraz nie chciała, żeby uczucie do mężczyzny odwracało jej uwagę od misji uwolnienia brata.
Szkoda że serial został schrzaniony, bo zapowiadała się ciekawa historia.
Jako ciekawostkę dodam, że pierwotnie, zanim usunięto Maeve, Bryn miała być dziewczyna Doubara. Jest siostrą Ruminy, ale to już inna historia...

ocenił(a) serial na 8
katiamaeve

nie zdziwiłabym się gdyby ludzie woleliby Maeve od Sindbada, z którego zrobili lowelasa i herosa, który pokona każdego, ba, nawet jest w stanie doścignąć wóz ciągnięty przez konie... poza tym jakoś zbrzydł w 2 serii
dziękuję za informacje. pozostaje mi tylko czekać na powtórkę 1 sezonu i ubolewać nad głupotą producentów

ocenił(a) serial na 7
ewerika

Na youtube są wszystkie odcinki po angielsku. Wpisz: Adventures of Sinbad 1x01 i wyjdzie 1. odcinek oraz kolejne. Dodał użytkownik: synguyen1502a.
Sidnbad w 2 sezonie rzeczywiście wygląda na zapuszczonego, jakby włosów nie mył. Z zarostem wygląda staro, jak ktoś zupełnie inny. Mógłby z tym wyglądem zagrać Jezusa.
Ostatni odcinek serialu jest niezły, romantyczny. Pojawia się dublerka Maeve. Sindbad ma omamy że ją widzi, dociera do piekła i szuka jej tam jak Orfeusz Eurydyki. To diabeł Zgrzyt ściągnął go tam podstępem bo chciał skraćć jego duszę. Pojawia się duch Mali, matki Sindbada, która pomaga mu szukać Maeve. Okazuje sie że nie ma jej w piekle, a Sindbad widział demona, który przybrał jej postać.

ocenił(a) serial na 10
katiamaeve

katiamaeve widzę że sporo wiesz o tym serialu i bardzo dobrze ja też go bardzo lubię i staram się wiedzieć o nim jak najwięcej. Powiedz mi jeśli możesz skąd masz takie informacje np: że aktorka grająca Maeve chciała częściej widywać się z synem dlatego odeszła z serialu? Ona sama odeszła czy ludzie z produkcji ją zdjęli ? Jeśli chodzi o wydanie DVD nie miałaś racji sezon drugi również został wydany na DVD : http://www.amazon.ca/The-Adventures-Sinbad-Complete-Second/dp/B0049EVR1E (jak bym wiedział na jakiej zasadzie się stamtąd zamawia to chyba sam bym to zakupił,niestety u nas nawet nie można angielskiego wydania zakupić)

P.S. Posiadasz może lub może ktoś inny jakieś odcinki/fragmenty tego serialu ale z wersji z TVP1 (jak się nie mylę) co leciał u nas dawno temu z lektorem? Chciałbym sobie przypomnieć tą wersję,tamten klimat i tamtego lektora. Nie chodzi mi o aktualną wersję co leci na TV PULS,tylko o tą co kiedyś była. Bardzo się cieszę że po tylu latach serial znów leci u nas w TV,obecnie ściągam odcinki ;) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
marcinrpg

Odkąd mam dostęp do Internetu, przeglądałam wszelkie anglojęzyczne strony i fora dotyczące serialu, jakie zdołałam wyszukać. Było ich tyle, że trudno mi powiedzieć, skąd mam konkretne informacje. Bardzo chciałam się dowiedzieć czemu Maeve zniknęła, bo bardzo ją lubiłam i nie mogłam się z tym pogodzić.
Aktorka już w połowie zdjęć do 1 sezonu próbowała wynegocjować u ludzi z produkcji, czy może częściej dostawać wolne, by odwiedzać 6-letniego wtedy syna, który zaczynał szkołę (nie ma jej w odcinku 10, przypuszczam więc, że twórcy dostosowali jego fabułę do jej nieobecności). W końcu uznali, że jej rodzinne sprawy będą zbyt mocno komplikować pracę nad serialem i zastąpili Maeve Bryn, żeby mieć bardziej dyspozycyjną odtwórczynię żeńskiej roli. Gdyby to sie tak nie potoczyło, ta produkcja byłaby bardziej popularna, nie straciłaby większości fanów i z pewnością byłoby więcej sezonów, jak w Herculesie i Xenie.
Co do 2. sezonu, musieli go wydać niedawno, bo kilka lat temu czytałam, że go nie ma. Fajnie byłoby kupić oba, ale jak przypuszczam, dużo zapłaciłbyś za przesyłkę ze Stanów. Na yt ten drugi jest bardzo złej jakości, zgrywany z TV, i ze spoilerami na początku.
Co do polskiej wersji, nie ma jej za żadnej stronie z serialami i nie mam pojęcia czy ktokolwiek to nagrywał.
Oglądałam to na TVP 1 w latach '98 - '99. Pamiętam nawet niektóre fragmenty dialogów. Tamto tłumaczenie oddawało sens oryginału dużo lepiej niż to z TV PULS. Wiem że leciało też na TV 4 co najmniej 2 razy (nie widziałam, bo miałam tylko TVP 1 i 2), więc może kiedyś powtórzą również na tym kanale.
Jak ściągniesz wszystkie, mogłbyś opublikować?
Pozdrawiam również i cieszę sie że podzielasz mój gust ;)

ocenił(a) serial na 10
katiamaeve

O kurczę widzę że sporo wiesz na temat tego serialu i bardzo się cieszę bo jest z kim porozmawiać ;) Tak widziałem również na yt drugi sezon ale jest to tvrip eng tylko,szukałem obojętnie jakiego wydania czy DVDrip czy TVripa obojętnie w jakim języku byle by w lepszej jakosci niż ta co jest dostępna w sieci. Pierwszy sezon jest z dvd zgrany ale nie jest w bardzo dobrej jakości a drugi to tyko tv rip jak już wspomniałem. Wiem że polskiej wersji TVP1 nie ma nigdzie w sieci,ale jak się nie mylę ktoś tu kiedyś pisał że posiada takowe odcinki. Mówisz że " tamto tłumaczenie oddawało sens oryginału dużo lepiej niż to z TV PULS " ? Ciekawi mnie kto był tam lektorem,nie pamiętam już miałem wtedy 6-7 lat jak to oglądałem a coś tam pamiętam. Mi te tłumaczenie z TV Puls wydaje się być dobre i też nie odbiega od oryginału i lektor akurat tam pasuje takie jest moje zdanie. Leciało to też na TV 4 ooo proszę nie widziałem nawet o tym,a skąd takie info bo na wikipedii nie wspomnieli o emisji na tym kanale? (wiem że nie można się nią sugerować do końca,ale to dziwne trochę..) Jeśli chodzi o ripy z tv puls to nie są moje ripy więc nie mogę opublikować,ale może ktoś wstawi do sieci lub sam riper to zrobi. Chętnie i super by było jak by znalazła się osoba co zna się dobrze na podkładaniu dzwięku pod DVDripy i by się zrobiło DVDripy z lektorem tego serialu. Pozdrawiam i również się cieszę że poznałem fajną fankę tego serialu ;) Jak dla mnie serial ekstra.

ocenił(a) serial na 7
marcinrpg

Ja, gdy to oglądałam miałam 8-9 lat i od tej pory Sindbad jest dla mnie ideałem faceta, a Maeve - wzorem kobiecej urody. Sezon 2 byłby genialny gdyby obie z Bryn były w załodze i zostały przyjaciółkami. Myślę że razem mogłyby pokonać Ruminę, a Dermott po odzyskaniu ludzkiej postaci byłby kolejnym członkiem załogi i chłopakiem Bryn.
To, że szło na tv4 widziałam w gazecie z programem, dość dawno. Niestety antena u mnie w domu odbierała tylko 1kę i 2kę, więc nie mogłam obejrzeć. A szczęśliwym trafem dzięki czyjemuś wpisowi tutaj na forum dowiedziałam się że ma być na tv puls.
Aktor grający Sindbada wszystkie wyczyny kaskaderskie wykonał sam. Chodzenia po linie i dmuchania ogniem nauczył się w cyrku, który przebywał w tym samym miejscu gdzie kręcono serial. Szkoda ze nie ma zbyt bogatej filmografii, widocznie został zaszufladkowany w jednej roli i gdzie indziej występował drugoplanowo lub epizodycznie.
Uwielbiam to oglądać na youtube, przy okazji ćwiczę angielski i wyobrażam sobie, jak bym przetłumaczyła poszczególne kwestie. Bardzo mi się podoba muzyka, chwytliwa i jednocześnie nastrojowa.
Niestety zauważyłam parę nieścisłości w montażu. Na poczatku 17 odcinka użyto jakichś ujęć, w tym niewykorzystanych, z 1 lub 2. Wyszło tak, że jak płyną statkiem, Sindbad ma krótkie włosy, a gdy są na lądzie, dużo dłuższe oraz ten fajny zarost po bokach. W tym balkoniku na szczycie masztu widać nawet świętej pamięci Mustafę <facepalm> ! Nieudolnie próbowali przyoszczędzić na taśmie...
Znam takie wiarygodne źródło po angielsku, w którym Ed Naha, autor pomysłu na serial, opowiada jak potoczyłaby się akcja gdyby było więcej sezonów. Są też szczegóły z przeszłości bohaterów. Nie moge wkleić linka, bo regulamin portalu zablokowałby dodanie posta. Jakbyś chciał przeczytać, daję instrukcję:
Wejdź na imdb. com.
Wyszukaj tytuł.
Zejdź w dół strony serialu i kliknij linka: "Discuss Przygody Sinbada ( 1996) on IMDb message boards
W pierwszej kolumnie tabelki pod "Subject" wejdź na linka "What Would Have Happened if The Series Continued.."
i gotowe.

ocenił(a) serial na 10
katiamaeve

kurde nie wiedziałem że on wykonywał te wyczyny sam hmmm bardzo dobrze ;) aktualnie szukam wersji z TVP 1 I TV4 może jakimś trafem kiedyś natrafię na to. A tak przy okazji dziś leciały dwa ostatnie odcinki z 2 sezonu. Ciekawe czy kiedyś puszczą jeszcze raz ? A to te nieścisłości w montażu to wina nasza bo coś chcieli tam pokombinować czy już po prostu taką zrobili oryginalnie ?

ocenił(a) serial na 7
marcinrpg

Oryginalnie, tak jest na youtube. Ale to nie zmienia faktu że serial jest udany. Można na te nieścisłości przymnknąć oko.
Fajnie by było jeszcze raz po polsku obejrzeć, ale cieżko przewidzieć kiedy powtórzą. U nas Sindbad niestety nie jest tak znany jak choćby Herkules i Xena i dlatego nie można znaleźć polskiej wersji w necie. Pewnie dlatego, że na TVP 1 zaliczyli go do kina familijnego i może sie ludziom kojarzyć z flmami dla dzieci.

ocenił(a) serial na 10
katiamaeve

Witam. Mam pytanko czy wie ktoś może gdzie można znalesc odcinki co leciały nie tak dawno na TV PULS? Może ktoś zgrywał? Może wie ktoś gdzie nawet można obejrzeć online? Bo przegapiłem ostatni odcinek a tego tylko mi brakuje. Pozdrawiam ;) Liczę że ktoś ma i się podzieli

użytkownik usunięty
marcinrpg

Na YouTube są prawdopodobnie wszystkie odcinki, jednakże jedynie w oryginale.

ocenił(a) serial na 7

Tak, są wszystkie, wspomniałam o tym w jednym z powyższych komentarzy (27 października 14:08) w tym temacie. Pierwszy sezon w bardzo dobrej jakości, drugi zgrywany z anglojęzycznej TV. Marcinrpg miał na myśli polską wersję, której nie ma na żadnej stronie z serialami online.

ocenił(a) serial na 10
ewerika

zgadzm sie z tym

ocenił(a) serial na 10
ewerika

Dermot to jej brat .
Szkoda ,że tak mało jat i głupio ,że Maeve zastąpili Brin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones