PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689030}

Pszczółka Maja

Die Biene Maja
5,1 383
oceny
5,1 10 1 383
Pszczółka Maja
powrót do forum serialu Pszczółka Maja

Może pierwsze wrażenie, dla nas, wychowanych na starej Mai jest dość szokujące, zwłaszcza piosenka na początku wręcz
odpycha (jaka szkoda, że nie zaśpiewał jej Z.Wodecki...), ale wystarczy oglądnąć kilka bajek, by przekonać się, że nowe
wcale nie musi być złe. Moje dzieci bardzo lubią tę nową pszczółkę. Powiem więcej, po obejrzeniu wszystkich bajek
emitowanych przez TVP uważam, że jest o niebo ładniejsza, milsza i mądrzejsza od tej starej. Oglądam ją z wielką
przyjemnością. Łąka, na której mieszka Maja jest prześliczna i dużo bardziej przyjazna względem pierwowzoru.
Bohaterowie również są mniej zarozumiali i opryskliwi, z Mają włącznie. Ogólnie, taka ugrzeczniona wersja starej bajki, ale
nie cukierkowa jak inne współczesne produkcje dla mniejszych dzieci.
Niestety TVP wyemitowała tylko część odcinków (bodajże 41), kupiliśmy resztę na dvd i tu straszne rozczarowanie.
Wszystkie głosy zostały zmienione (w wersji TVP głosu użyczała pani Ewa Złotowska, ta sama, co w bajce z naszej
młodości). Nowy głos Mai (Agnieszka Fajlhauer) jest po prostu nie do zaakceptowania. Z miłej, rezolutnej i odważnej
pszczółki zmieniła się w plastikową, głupawą lalę. Oj, bardzo nietrafiony dobór aktorów. Zmienione zostały także tytuły
odcinków, imiona niektórych bohaterów i ich powiedzonka. Niestety w kinowej wersji również pani Agnieszka użycza głosu.
Wielka szkoda. Pewnie i tak oglądniemy z dziećmi, ale odbiór będzie na pewno gorszy.
Mamy wielką nadzieję, że jeśli film odniesie sukces, TVP wyemituje także pozostałe odcinki w wersji z głosem pani Ewy
Złotowskiej.

ocenił(a) serial na 9
AniaPM

To prawda.
Pierwsze wrażenie jest trochę dziwne. :)

Niestety zupełnie nie ogarniam tematu głosów.
Pierwsze odcinki, jakie widziałam w tv dawno temu miały inne głosy niż te, które widziałam ostatnio.
Wtedy jakaś dziwna Maja, męcząca taka.

Dwa tygodnie temu przypadkiem trafiłam na odcinek, gdzie dałabym głowę - głosu użyczała Ewa Złotowska. Aż mnie wbiło w fotel.

Obie wersje widziałam w tv, bo dvd nie dysponuję.

ocenił(a) serial na 9
KROPKA

Właśnie "męcząca" to świetne określenie dla tego głosu. ;)
Tymczasem ostatnio widziałam w TVP abc odcinek, którego wcześniej nie widziałam, właśnie z głosem pani Ewy Złotowskiej. Bardzo mnie to ucieszyło. Może jest szansa, że moje dzieci będą jednak oglądać Maję taką, jak należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones