PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634694}

Revolution

6,5 9 129
ocen
6,5 10 1 9129
Revolution
powrót do forum serialu Revolution

Zachęcony post apokaliptyczną fabułą obejrzałem kilka odcinków i ...nie wierzę, że można
stworzyć, wyreżyserować i co gorsza ciągnąć takiego gniota. Jeden błąd logiczny goni kolejny, gra
aktorska jest schematyczna i drewniana, fabuła od czapy. Na początku klasyczny film drogi, w
którym to tu to tam bohaterom przydarzają się mniej lub bardziej /z reguły bardziej/
nieprawdopodobne przygody. Całość okraszają retrospekcje mające tłumaczyć przyczynę całego
bałaganu /ktoś pewnie pomyślał, że bez tego przeciętny Amerykanin nie ogarnie akcji/.
W międzyczasie dowiadujemy się, że każdy potrafi otworzyć kajdanki czym popadnie, lepiej jest
organizować zamach strzelając z łuku niż z broni palnej, mikroroboty pochłaniają cała energię
elektryczną z wyjątkiem piorunów, lepiej jest rozbrajać bombę atomową niż pozbawić ją źródła
zasilania /medalionu/, milicja zajęta jest głównie mordowaniem obywateli i szyciem idealnych
mundurów /pomimo braku maszyn/, statki parowe nie wymagają pieca, walutą jest złoto oraz
diamenty itp, itd... SZKODA CZASU!

ocenił(a) serial na 7
lukasbo

Rozumiem, że serial ci się nie podoba. Chciałeś wytknąć "idiotyzmy", wiec może część ich obalę.
- "szyciem idealnych mundurów /pomimo braku maszyn/" - a wiesz coś o maszynowych do szycia nie wymagających prądu? Jakbyś takich nie znał to są one napędzane pedałem nożnym.
- " lepiej jest organizować zamach strzelając z łuku niż z broni palnej" - jeżeli ktoś jest dobrym strzelcem to nie jednokrotnie jest lepiej użyć łuku, gdy nie posiada się broni palnej wytłumionej. Także w czasach w których jest łatwiejszy dostęp do łuków czy kusz, niż broni prochowej oraz jej amunicji.
- "walutą jest złoto oraz diamenty" - a jaką inną walutę sobie wyobrażasz w podobnych czasach? Jedynie handel wymiennym lub przez metale lub kamienie szlachetne.
- "każdy potrafi otworzyć kajdanki czym popadnie" - raczej na wyrost powiedziane, że "każdy", w obecnych czasach też sporo ludzi to umie a są to ludzie którym taka umiejętność może się przydać.
- "wyjątkiem piorunów" - w którym odcinku po za ostatnim są pioruny?

rafib1975

Ad.1 Maszyny do szycia OK, ale tkanina chyba nie rośnie na polu? Rośnie bawełna a do zrobienia tkaniny są potrzebne maszyny napędzane czymś. Oczywiście mogliby wszystko napędzać silnikami diesla, ale scenarzysta nie ma mózgu więc wyszło to co widać.

ocenił(a) serial na 7
lesiu234

Rozumiem ze uwazasz ze w czasach przed wynalezieniem pradu ludzie biegali nago?

majku4

Tylko Ci z dobrą kondychą, reszta powoli człapała :P

ocenił(a) serial na 3
rafib1975

Z maszynami ok, przemysł dziewiarski rozwinął się zanim do powszechnego użycia weszły silniki elektryczne. Nikomu brak prądu nie przeszkadzał.
Co do waluty - waluta powinna być taka sama jak przed wynalezieniem zastosowań prądu, czyli monety i banknoty :) Przecież nawet na terenach polski taką walutę stosuje się od kilkuset lat. Banki i pieniądze to wynalazek starożytności, weksle funkcjonują ładne kilkaset lat, a banknoty we współczesnej formie jakoś od 17wieku. O używaniu prądu nikt wtedy nie słyszał, o banknotach wszyscy :)
A w serialu takich niedorzeczności jest niestety więcej, autorzy scenariusza zdecydowanie kiepsko orientowali się w zasadzie działania różnych rzeczy. Większość maszyn i urządzeń została wynaleziona i funkcjonowała doskonale w 18 i 19 wieku (albo wcześniej). W świecie serialu nagle im prąd potrzebny.

użytkownik usunięty
rafib1975

Podziwiam, że odpisałeś na post tego jegomościa, bo albo to typowy troll, albo skrajny kretyn, w obu wypadkach bym nie odpisywał. ;-)

ocenił(a) serial na 7
lukasbo

- "Całość okraszają retrospekcje mające tłumaczyć przyczynę całego bałaganu /ktoś pewnie pomyślał, że bez tego przeciętny Amerykanin nie ogarnie akcji" - a przeciętny człowiek ogarnąłby? Co byś wiedział, gdyby nie było tych retrospekcji? Tyle, że zgasło światło, a kilka osób wiedziało, że tak może się zdarzyć (odcinek S01E01)
- "mikroroboty pochłaniają cała energię elektryczną z wyjątkiem piorunów" - to pojechałeś teraz. Wcześniej szydziłeś z przeciętnych Amerykanów, a sam nie ogarnąłeś tych piorunów - przecież to nie były zwykłe pioruny, wtedy nanoboty osiągnęły świadomość. Raczej trudno pochłonąć samą siebie...
- "statki parowe nie wymagają pieca" - tego nie do końca rozumiem, gdzie tu jest błąd logiczny
- "milicja zajęta jest głównie mordowaniem obywateli" - uogólnienie typowe dla hejterów, zupełnie nie na miejscu w normalnej dyskusji. Jeśli nie zauważyłeś (podane było w retrospekcjach, które tak Ci przeszkadzały...) cel powstania Milicji był zgoła inny i można nawet powiedzieć - szczytny. Potem wszystko się rozeszło w szwach. Jednak nawet w tym późniejszym okresie nie można powiedzieć, że milicjanci mordowali swoich obywateli - raczej z wrogich republik i szpiegów
- co do gry aktorów - nie przesadzajmy. To nie jest Hamlet; gra nie powala, niemniej aż tak nie razi

Resztę wypunktował kolega Rafib1975

BTW - "lepiej jest rozbrajać bombę atomową niż pozbawić ją źródła zasilania /medalionu/" - tu fakt pojechali po bandzie, ale zdarza się najlepszym scenarzystom, a co dopiero na "normalnym" poziomie ;p

ocenił(a) serial na 3
Vahino

Ten serial po prostu diabelnie mnie zawiódł. Uważam, że akcja klecona jest na siłę a motyw przewodni można zamknąć w 5 odcinkach. Dlaczego widzę brak logiki w wytkniętych błędach? Otóż:
1. w sytuacji ogólnej rozpierduchy paramilitarne grupy zbrojne nie dbają o jednolite umundurowanie /vide np. Somalia czy Kosowo/. W czasach kiedy nie ma maszyn elektrycznych stworzenie takiego byłoby czasochłonne i nie mieściłoby się wśród priorytetów. Szczególnie rozwaliły mnie skórzane wstawki na kurtkach i ochraniacze z tworzywa na przedramiona i golenie /jakieś logiczne wyjaśnienie?/
2. w przypadku zamachu na faceta, który zorganizował cały ten bajzel bez znaczenia było z czego się strzela bo stał w otoczeniu uzbrojonej bandy a zamachowcy byli z 30 metrów dalej. Ergo - z pewnością zostaliby wykryci. Było tam przynajmniej dwóch dobrych strzelców /Chica Latina i stryjek/,
3. w czasach apokalipsy mutualizm jest optymalnym i w zasadzie jedynym rozwiązaniem. Złoto i diamenty są w bardzo ograniczonej ilości i obecnie trudno jest je wydobywać bez maszyn /tylko nie piszcie proszę o poszukiwaczach złota na Alasce/.
4. statek parowy wymaga - podobnie jak lokomotywa - pieca i w dodatku całkiem dużego. Tymczasem na kutrach takich urządzeń nie było,
5. "milicja..." - wojsko w takiej ilości wymaga zaopatrzenia i wsparcia. Bardzo ogólnie mówiąc stworzenie funkcjonującego systemu państwowego /albo quasi państwowego/ wymaga zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

BTW - można odnaleźć dziesiątki błędów, tylko po co? Lepiej wyłączyć serial. Nie jestem hejterem, wyrażam tylko swoje stanowisko, do czego jak sądzę mam prawo. O Breaking Bad nie powiem złego słowa ;)

ocenił(a) serial na 6
lukasbo

Mi tam te błędy nie przeszkadzają. Zresztą, co tu się dziwić, że serial ci się nie podoba, przecież ty tylko szukasz błędów logicznych, a nie go oglądasz "normalnie". Zresztą śmiem twierdzić, że nie oglądałeś drugiego sezonu, albo pooglądałeś kilka odcinków 1 sezonu. Drugi sezon zrobił się dużo lepszy. Wydaję mi się, że do niego zabrał się inny reżyser. Dla mnie serial bomba. Szczególnie po ostatnim odcinku (15odc 2sezonu). Po prostu rewelacja. 1 sezon, a właściwie jego 2 połowa była tragiczna, ale 2 sezon zrobił się znakomity.

ocenił(a) serial na 7
zawpork

Ale przecież na FW jest spora część osób, która się katuje oglądając seriale bądź filmy SF by tylko wyłapywać ich zdaniem "brakiem logiki" lub błędy. Na stronie o "Walking dead", jest koleś który sam się przyznał, że oglądał z notatnikiem odcinek by je zapisywać.

ocenił(a) serial na 7
lukasbo

1. - Ty porównujesz do realnego świta, to pierwszy błąd. W Kosowie konflikt trwał kilkanaście miesięcy a w filmie milicja tworzyła się przez lata. "skórzane wstawki na kurtkach i ochraniacze z tworzywa na przedramiona i golenie" - do tworzenia skórzanych wstawek nie jest potrzebny prąd ale za to zwiększają ochronę. A ochraniacze z tworzywa istnieją obecnie i na pewno się nie rozpadają po 15 latach. Podobne "milicje" były pokazane także w filmie "Wysłannik przyszłości", więc może zaczerpnęli ją z tego.

2. - bo to nie miał być zamach samobójczy liczyli, że jak ich będzie trudniej z lokalizować to uda się uciec. Równie dobrze mógł "stryjek" zabrać ze sobą granat i się wysadzić i serial by się szybciej dla ciebie skończył.

3. - tylko chyba zdajesz sobie sprawę, że obecnie jest wydobyta wielka ilość złota, srebra, patyny czy diamentów. Nawet obecnie jest to forma środka płatniczego. Przed prądem także były one wydobywane.

4. - tak wymaga kotła, ale nie wiem czy wiesz nawet na Wiśle pływały barki czy kutry parowe. Więc twoim zdaniem były one "ogromne" na takiej rzece?

5 - "milicja..." - wojsko w takiej ilości wymaga zaopatrzenia i wsparcia" - tak wymaga ale ona był by organizowana przez porwania. A zaopatrzenie było by "wymuszane" pod przykrywką ochroną. Tak jak się robi to w trzecim świecie lub przez gangi. Sam podałeś przykład Somalii, tam też są "milicje" i chyba zdajesz sobie jak funkcjonują.

Tak tylko odpowiedziałem na twoje odpowiedzi, do mnie. Fakt masz prawo wyrazić swoją opinię, ale Ty chcesz wytknąć błędy. Jakby zachowanie ja mądry i widzę błędy, a wy głupki nie widzicie błędów wiec go oglądacie.

Na marginesie, bo nie ma sensu byśmy już sobie tłumaczyli to czy tamto. Tylko jedno po co wrzuciłeś: "O Breaking Bad nie powiem złego słowa"?

ocenił(a) serial na 8
lukasbo

Ja nie zgadzam się z tym co napisałeś, fakt jest kilka błędów w scenariuszu ale któremu reżyserowi się one nie zdarzają...jesteśmy tylko ludźmi.Co do gry aktorskiej to na początku strasznie mnie irytowała Charlie i jej mały braciszek.Aktorkę grającą Rachel bardzo lubię z serialu "LOST" i tutaj gra podobną rolę więc uważam że również tutaj jest "na swoim miejscu" . Serial odpaliłem że tak powiem ze względu na tytuł, zaintrygował mnie po prostu :D po obejrzeniu kilku odcinków postanowiłem oglądać go na bieżąco co też robię do teraz...Spodobał mi się pomysł na cały serial.Zgadzam się również z przedmówcami że każdy ma prawo do wyrażenie swojego zdania ale Ty tylko błędy potrafisz wytykać więc wybacz że nie zgadzam się z Twoim zdaniem, nie podoba się to po prostu nie oglądaj i tyle w temacie.Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 2
lukasbo

ano szkoda czasu obejrzałem tylko 1 odcinek aby ocenić czy warto i więcej nie mam ochoty na więcej

ocenił(a) serial na 7
blysk_2

Szokująco celna recenzja, spuentowana jakże celnym "...i więcej nie mam ochoty na więcej".
Jesteś rozbrajająco szczery, więc ja też będę - nieważne czy serial jest dobry, czy nie, ale ocenianie go po jednym odcinku to przegięcie. To tak jakbyś obejrzał 10 minut np. "Władcy pierścieni" i walnął "2" bo "nudne i szkoda czasu".
Beznadzieja.

ocenił(a) serial na 2
Vahino

obejrzałem cały odcinek , a co powinienem obejrzeć cały serial ? wiem że są lepsze i gorsze odcinki ale wątpię czy znacząco zmieniłbym zdanie skoro niemal wszystko w tym serialu mi nie odpowiada .

Co do filmów to jak zaczynam oglądać to oglądam do końca aby ocenić choćby był bardzo badziewny ale seriale są za długie aby się tak katować

ocenił(a) serial na 7
blysk_2

Nikt nie każe Ci się katować. Oczywistym jest, że nie ma sensu oglądać serialu czy filmu, który nie podoba się. Każdy ma inne gusta i każde trzeba szanować. Ale ocenianie serialu po jednym odcinku, nieważne czy na plus czy na minus? Naprawdę uważasz, że to w porządku?

ocenił(a) serial na 2
Vahino

co do jednego odcinak to pewnie masz trochę racji a może nawet więcej niż trochę :)
Ale wątpię że po 3czy 4 nagle bym zmienił zdanie i dał mu 6 :P
Różnica błędu to 1 gwiazda .
W tym serialu zachowanie się bohaterów przedstawiania historii jest w stylu którego bardzo nie lubię przemordowałem się już kilka seriali w tym stylu (''V'' obejrzałem cały -mordęga ''falling sky'' kilka odcinków i znalazł bym jeszcze parę tego typu ) i od tego wolę się trzymać z daleka muszę go sobie ocenić by przypadkiem za rok czy więcej do niego nie wracać .

blysk_2

Jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie w przypadku gdy serial lub film zniechęca mnie po 1 odcinku czy pierwszych 15 minutach zaznaczam "Nie chcę zobaczyć tego serialu/ filmu". Chyba nawet po to wstawili taką opcję.
Pozdrawiam i życzę oglądania samych udanych produkcji ;)

lukasbo

Też obejrzałem 1 odcinek i nie wiem czy jest sens oglądania dalej. Błędy logiczne rzeczywiście strasznie rażą w oczy. Nie wiem który to był odcinek chyba 4. Ekipa ucieka do banku bo gonią ich psy. Jednej bohaterki brakuje. Główny maczo wychodzi po nią wraca i się zastanawia jak stąd wyjść WTF? Później idzie szukać wyjścia i stwierdza, że go nie ma... w tym czasie badass porywa jakąś laskę i ziom, który to wszystko widział zamiast za nią polecieć i próbować pomóc woli drzeć japę i wołać jej imię jakby to mogło coś zmienić. No litości.

ocenił(a) serial na 4
lukasbo

Serial jest rzeczywiscie niewiarygodnie glupi. Ten aspekt chyba wiekszosc doroslych widzow musi do niego ostatecznie zrazic. Ja akurat mam slabosc do sf i staram sie przymykac oczy na debilizm fabularny, tym bardziej, ze jako tania i niezobowiazujaca rozrywka ta produkcja jakos tam spelnia swoja role. Ale faktycznie glupota jest wszechogarniajaca i dotyczy doslownie kazdego przedstawionego watku. Mysle, ze gdybym mial 9-10 lat to bym sie mogl tym ekscytowac, a tak niestety zbyt czesto dopada mnie poczucie zazenowania.

ocenił(a) serial na 7
per333

Tak zapytam możesz podać jakieś tytuły serialu a najlepiej kilku, które uważasz nie za "niewiarygodnie głupie" bez debilizmu oraz innych inwektyw z twojej strony?

ocenił(a) serial na 3
rafib1975

Gra o tron

ocenił(a) serial na 7
CroatoanX

Brawo, jesteś "per333"?

ocenił(a) serial na 3
rafib1975

Nie nie jestem, nie wiem co Ci w ogóle do głowy przyszło że nim jestem.

ocenił(a) serial na 7
CroatoanX

Pytanie bardzo konkretnie zadałem jemu a nie było to pytanie ogólne, a ty odpisałeś na nie więc pytanie czy jesteś nim. Chyba logiczne.

ocenił(a) serial na 3
rafib1975

Tak, ale pytanie długo pozostawało bez odpowiedzi więc postanowiłem ją udzielić

lukasbo

Zapomniałeś o jednej rzeczy:

Jeżeli któryś z tych dobrych bohaterów ( z paczki Milesa Mathesona) walczy ze zwykłym żołnierzem milicji to jest jeden cios pięścią i żołnierz pada jak mucha albo zostaje od razu zastrzelony. Jeśli jest walka z jakimś oficerem to oczywiście trwa to kilka minut, wymieniają się pięćdziesięcioma ciosami i przeważnie jak dobry bohater ma już szansę zabić oficera milicji to go jedynie ogłusza albo unieruchamia i zostawia przy życiu (nie pamiętam dokładnie, piszę ogólnie). Kilka razy mieli szansę zabić Monroe i tego nie zrobili (w drugiej serii również rząd USA miał szansę go zabić i nie muszę pisać czy to zrobili czy nie bo to jest oczywiste)

użytkownik usunięty
lukasbo

serial jest mega glupi ale ja go lubie i ogladam jakos sie w niego wkrecilem tak samo jak w ta kupe the following:D

lukasbo

Dla mnie było nie pojęte to, kiedy wyłączyli prąd wszystkie auta przestały jechać. Przecież prąd nie jest potrzebny do startu pojazdu tylko iskra i benzyna. Prąd byłby tylko potrzebny do wydobycia benzyny z dystrybutora. Nie wiem, może się mylę, ale to od razu kłuło oczy.

ocenił(a) serial na 7
marlmaggie

nanotechnologia odpowiada nie tylko za działanie prądu, ale i działanie urządzeń/maszyn, dlatego samochody stanęły.

Ja nie rozumiem tych esejowych wywodów z dowodami jaki to ten serial jest głupi... jak się komuś nie podoba to niech nie ogląda.

migotkam

Ja oglądam bo mi się podoba pomysł, i klimat filmu. Podobny jest trochę do Lost, chociaż w Lost postacie były bardziej wyraziste

ocenił(a) serial na 3
lukasbo

Pomysł na serial był dobry (tzn brak prądu), ale scenariusz wykonanie bez komentarza, Po prostu fabuła jest tak nie dopracowana, bohaterowie nie śmiertelni.

ocenił(a) serial na 7
lukasbo

o właśnie, waluta rozwalała mnie od początku - na gwizdek ludziom złoto i diamenty, skoro głównym problemem jest brak jedzenia, a biżuterię noszą jedynie nieliczni z elity? I skąd nagle przeciętny Kowalski bierze woreczki z brylantami, po Zaciemnieniu zaczęły rosnąć na drzewach czy jak?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones