PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35405}

Rodzina Soprano

The Sopranos
8,5 69 541
ocen
8,5 10 1 69541
9,4 18
ocen krytyków
Rodzina Soprano
powrót do forum serialu Rodzina Soprano

a propos finału

ocenił(a) serial na 10

to czy naprawdę żeby zakończenie było jasne mózg tonego musiałby się rozbryzgać po całej knajpie ? przecież ta cisza zrobiła to milion razy lepiej

ocenił(a) serial na 9
villain

No cóż, niektórzy nie mogą strawić śmierci swojego ulubionego bohatera, nawet jeśli następuje ona w ostatnim odcinku. Dla mnie zakończenie jest absolutnie zamknięte - Tony zginął. Nie jestem tylko pewna kto to zabójstwo zlecił.

Zresztą, nawet jak ktoś koniecznie chce wierzyć, że Tony nie zginął, to i tak po nim, jak i po całej rodzinie, bo Carlo wszystkich wsypie. Tu nie ma miejsca na happy endy :P

Zuzhet88

Pisałem już przy pierwszym temacie pod serialem, że wydaje mi się że Paulie zlecił zamach.

ocenił(a) serial na 10
myhu

Moim zdaniem Patsy. Ale to ze względu, iż lubię Paulie'go i mam wrażenie że nie posunąłby się do tego. Chociaż odcinek Renember when (Ten z Tonym i Pauliem na łódce) pokazuje że Paulie domyśla się że prędzej czy później Tony go zabije

ocenił(a) serial na 10
sysunia22

Myślę też, iż Paulie był jedyną osobą która podejrzewała Tony'ego o zabójstwo Christophera

sysunia22

A jeśli chodzi o Chrisa, to mi znowu wydaje się że Silvio podejrzewał.
Ogólnie Silvio domyślał się wielu rzeczy które czynił Tony

sysunia22

hmmm Patsy mówisz? On miał korzyści w życiu Tonego, jego syn chodził z Meadow.
Także być kumem Soprano to dla niego czysta korzyść

ocenił(a) serial na 10
myhu

Tony zabił jego brata bliźniaka (2 sezon). Patsy wyraźnie o tym wiedział, już raz był całkiem blisko
https://www.youtube.com/watch?v=lFGi_HvDmB0

Zresztą uważam że Jason (Chłopak Meadow syn Patsy'ego) oraz Rhiannon (dziewczyna AJ'a nie ta mulatka tylko ta blondynka) odegrali kluczową rolę w finale, i oni również doprowadzili do egzekucji Tony'ego (I według mnie całej rodziny. Tylko Meadow przeżyła.)

sysunia22

Faktycznie zapomniałem o tym blizniaku...no już nie wiem sam co mam myśleć.hehe
Ja tam myśle że to Paulie,fajny ale fałszywy koleżka :)

ocenił(a) serial na 10
myhu

https://www.youtube.com/watch?v=cxxmQZEbeFk

Najbardziej uroczy socjopata :d

ocenił(a) serial na 10
sysunia22

A co wskazuje na to że ten Jason i Rhiannon mieli jakiś wpływ na śmierć Tony'ego? Pytam bo zupełnie nie przypominam sobie czemu mogliby chcieć jego śmierci - serial oglądałem kilka miesięcy temu. Będę wdzięczny za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 10
panocek0

Zgapiłem tą teorie stad: http://mikecole.org/the-sopranos-ending-made-in-america/

ocenił(a) serial na 9
sysunia22

A skąd taka teoria że Meadow przeżyła? Teorii spiskowych jest tu więcej niż wytworzył Macierewicz. Owszem, tu nie ma miejsca na happy end biorąc pod uwagę fakt że Carlo zaczął sypać, ale naprawdę wyciągacie takie wnioski z jednej sceny?

ocenił(a) serial na 10
Justyna0810

Nie z jednej sceny, tylko z całego serialu (szczególnie z 6 sezonu.)

ocenił(a) serial na 9
sysunia22

Ale co niektóre wnioski są tak przesadzone że wręcz mnie bawią :)

użytkownik usunięty
myhu

Również uważam, że Paulie stał za zamachem na Tonego. Dla mnie powód jest bardzo prozaiczny, pieniądze i poważanie. Paulie wielokrotnie podkreślał, że chciałby zarabiać więcej i mieć większe wpływy w grupie. Jeżeli dobrze pamiętam to w piątym sezonie był poza pierwszą trójką w hierarchii.

ocenił(a) serial na 10

Nie ulega wątpliwości, że Tony został zabity w ostatniej scenie, ta ciemność to akutalny punkt widzenia Tonego, który jest martwy.
Obczajcie ten esej, (lub w wersji oryginalnej, w google:"MasterofSopranos") dobitnie wyjaśnia on wszystkie brakujące elementy układanki.

https://docs[.]google[.]com/file/d/0B2WU9Xq8StRSbkFhdWI5d3dlcU0

ocenił(a) serial na 10
asfaltor

Czyżby? A Don't stop belivin' sugeruję, aby wierzyć do końca ;).

ocenił(a) serial na 10
Zirkon

Tak niby jest ten utwór. Ale poczytaj sobie ten wpis co Asfaltor zarzucił (BTW świetne tłumaczenie czytałem już to w oryginale. Świetna robota)

ocenił(a) serial na 10
sysunia22

jest jakaś możliwość żeby normalnie mieć podświetlony zlinkowany ten adres, bez takich trików z kropkami? Może postawić sobie takiego bloga jak autor?

ocenił(a) serial na 10
asfaltor

zna ktoś dobry hosting dla blogów? jakiś mało przypałowy :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones