PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103911}
6,4 47 490
ocen
6,4 10 1 47490
6,5 6
ocen krytyków
Rodzina zastępcza
powrót do forum serialu Rodzina zastępcza

Do tego kompletnie nierealne, przesłodzone postaci - typowa ,,matka-Polka" i ,,ciężko pracujący ojciec - głowa rodziny", którzy nigdy nie krzyczą na swoje pociechy ani ich nie karzą, tylko siadają i całymi godzinami z nimi ,,dyskutują" - sorry, ale nie znam takiego domu, a gdyby taki istniał, to dzieci wyrosłyby chyba na kompletnie nieprzystosowane społecznie, trzymane pod kloszem ciepłe kluski ! Do tego ta irytująca muzyczka grająca w tle i ta szurnięta Alutka wyglądająca jak ostatnie bezguście - bez urazy, ale chyba trzeba naprawdę się nudzić, żeby takie coś oglądać. A nawet jeśli bym się nudziła, to i tak wolałabym leżeć i patrzeć w sufit, niz oglądać to badziewie !!!

ocenił(a) serial na 10
Natka_Rybicka

O matko, jeżeli to uważasz gniot z nierealnymi postaciami to sobie klan obejrzyj.
Właśnie w porównaniu do innych rodzinnych seriali to w rodzinie zastępczej rodzice dosyć często krzyczeli na dzieci
Jeżeli chodzi o Alutkę, to rzeczywiście jej postać jest denerwująca, ale taka ma być :)

ocenił(a) serial na 1
Saichan

Jezu, nie chodzi mi o takie zwykłe krzyczenie, tylko o takie surowsze, dawanie kar za złe zachowanie itp. Poza tym w tym serialiku nigdy nie są poruszane żadne poważne tematy, a jesli mam być szczera, to już wole Klan. Natomiast jesli chodzi o idealna rodzinę, to moja ulubioną serialową rodziną była rodzina Rowickich z ,,Samego życia". Ci ludzie naprawdę ŻYLI, a nie tylko siedzieli i sobie gawedzili beztrosko. Owszem, nie znaczy to, że nie lubię komedii, wręcz przeciwnie - ale lubię takie seriale komediowe, w których naprawdę jest się z czego posmiac, np. Świat według Kiepskich. Tam jest PRAWDZIWY HUMOR ! A ta Rodzina zastępcza to ni wiór, ni gówno - ani prawdziwie smieszna komedia (bo jesli kogoś śmieszą te teksty to wolę nie pisac, co o nim myslę), ani serial obyczajowy.

ocenił(a) serial na 10
Natka_Rybicka

Surowsze krzyczenie? Obejrzyj sobie odcinek 143 serialu (burze hormonalne) Co do nazwania rodziny zastępczej komedią-czasami są śmieszne rzeczy, ale nie jest to taka sama w sobie komedia, dla mnie to po prostu super serial.
Nie są poruszane ważne tematy? Ja zauważyłem wiele
Co do tego, że wolisz Klan od Rodziny zastępczej, to się nie wypowiadam...

ocenił(a) serial na 7
Saichan

Według mnie postacie są świetnie wykreowane i przede wszystkim aktorzy nie ''wyrwani z ulicy'', jeden z najlepszych polskich seriali < nie licząc klosa, 7 życzeń> , no cóż ...ale jak ktoś woli klan ..... ps. jak można się nie zakochać w śliniaku !?

Natka_Rybicka

"Poza tym w tym serialiku nigdy nie są poruszane żadne poważne tematy...".
Taaaa...

ocenił(a) serial na 9
Natka_Rybicka

Ok, wiec uwazasz, ze te dzieci nigdy nie byly opieprzane i nie dostawaly kar? A serial nie poruszal powaznych tematow? Hmm... Zastanowmy sie czy goladalysmy ten sam serial. A poza tym juz nawet nie bede tu probowala pisac, jakim RZ jest swietnym serialem, bo widzac, ze Samo zycie i Swiat wedlug Kiepskich ci sie podobaja, bo to "PRAWDZIWE seriale" moge co najwyzej powiedziec, iz twoja inteligencja jest na poziomie myszy komputerowej. Wracaj do Morii.

użytkownik usunięty
Natka_Rybicka

Jak chcesz zobaczyć prawdziwy gniot o rodzinie to obejrzyj sobie rodzinkę.pl
Tam te bachory są takie rozpuszczone, są takie bezczelne wobec rodziców że normalnie krew mnie zalewa.

E no cóż rodzinka.pl jak na mój gust to całkiem realna jest a co do Zastępczej to jak byłam taka mała mała to całkiem przyjemnie się ogladało ;p

Rodzinkę przyjemnie mi się ogląda gdy wracam do domu zmęczony i kładę się na łóżku. Humor może nie jest tam wygórowany, ale niektóre odcinki są nawet zabawne. Jedynie ta blondyna cienko gra, co trochę mnie irytuje. Wczoraj grając w grę, włączony miałem Polsat, gdzie leciała Rodzina Zastępcza - odcinek o snach. To było tak głupie, że aż ruszyłem swe du*sko z fotela żeby zmienić kanał. Dno.

ocenił(a) serial na 7
Natka_Rybicka

przykro mi bardzo że nie wychowywałaś się w normalnej rodzinie, tylko w takiej w której krzyczano i wolę nie wiedzieć co jeszcze
Wyniosłaś inne wzorce z domu i zapewne przekażesz je dalej. A szkoda
A to że nie znasz rodzin w których się nie krzyczy, nie bije itp. to nie najlepiej świadczy o Tobie i Twoich bliskich
A uwierz że takie są

Z poważaniem Max_38

max_38

to jest dyskusja na temat serialu
komentarze na filmwebie nie powinny służyć ocenianiu innych użytkowników

użytkownik usunięty
Natka_Rybicka

Lecz się jak nie lubisz to tu nie pisz.

Natka_Rybicka

jeżeli ktoś podsumowuje coś słowami "ni wiór, ni gówno", to z takim kimś dyskusja jest bezsensowna.

ocenił(a) serial na 8
Natka_Rybicka

wydaje mi się, że "zrecenzowałaś" serię plus, ale napisałaś na forum zwykłej serii.

bo właśnie w zwykłej serii, Fronczewski gra normalnego faceta, tylko że przy okazji mądrego ojca. Nie zmienia to jednak faktu, że marudzi, wkurza się czasem przez błahostki i drze się na wszystkich, szczególnie na dzieci i czasem potrafi im przylać, jak zasłużą. Taki był wcześniej.

W serii "minus", postanowiono zrobić z niego filozofa i francuskiego pieseczka - to prawda. "Zosiu, zamordowałaś pana. Czyż nie uczyłem był Cię, jak cenne życie ludzkie jest? Przeproś pana -on nie żyje wujku -więc on zrobił swoje, ale ty jeszcze nie. Przeproś go"

muzyczka w tej serii też wkurza. W pierwszej serii była jakaś normalna. Ta plusowa brzmi jak muzyka z simsów.

itd itd...

ocenił(a) serial na 2
Natka_Rybicka

Mi szkoda tylko Piotra Fronczewskiego którego uważam za polskiego Robina Wiliamsa. Zaprzepaścił swoj talent i został kapciem w drewnianym serialu.

ocenił(a) serial na 9
Natka_Rybicka

no tak bo serial z założenia ma być dokumentem .... wedlug ciebie to pewnie Kiepscy są lepiej przedstawioną rodziną

ocenił(a) serial na 3
SzymonekJR

Zafuaf, ze w Kiepskich sa czesciej poruszane wazne tematy niz w Rz gdzie sprawa koronna jest poprawa klasowki...

ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

a ty naprawde uważasz że Patologia pokazana w kiepskich jest bardziej opiniotwórcza niż świat pokazany w rodzinie zastępczej ?
w rodzinie w której nie ma alkoholików klasówka to akurat wazny temat szczególnie jeżeli dba sie o przyszłość dzieci ...

ocenił(a) serial na 3
SzymonekJR

Szymonek pewnie nigdy nie ogladales swk i lecisz stereotypowo w dodatku widze , ze jestes na forum zawsze tam gdzie pojawi sie jakas krytyczna opinia na temat rz.W wielu odcinkach swk jest przeslanie,drugie dno,morały ale ty jedziesz tylko sterotypami.Odcinki np "Łabudibuda" ,"Ekolodzy", "Niedziela Wyborcza", "Emigranci" to tylko kilka przykaldow na odcinki z przeslaniem ale tak wazniejsza sprawa jest poprawienie klasowki z 3 na 5 i to jest glowne motto zyciowe i ojciec w rz tez praktycznie codziennie pije piwo toc to czysta patola w dodatku nawiedzona alutka ludzie tam trzeba egzorcysty!

ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

jest różnica między osobą która po całym dniu pracy wraca do domu i chce wypić JEDNO piwo a osobą która spędza cały dzień chlejąc i kradnąc teściowej pieniądze ....

ocenił(a) serial na 3
SzymonekJR

I oczywiscie podales tylko jeden argument kiedy ja podalem pare przykladow.Mow co chcesz ale swk najblizej do realnego zycia odcinek pt. "Kiepski Prezydent" byl krcony chyba z 13 lat temu a pasuje idealnie do dzisiejszych czasow.Zyj dalej w tym cukrze i utopii gdzie wszystko jest fajne super a jedynym zmartwieniem wychowujacych rodzicow jest pojscie na wywiadowke szkoda mi tylko Pana Fronczewskiego kory jest kozackim aktorem zagral w tym chlamie.Poprawnosc polityczna kiedys was wykonczy.

ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

tak, ten odcien faktycznie pokazuje jakim "paradokumentem" jest ten gniot pijak i były SBek startują w wyborach i szokiem jest fakt że przegrywają .... WOW ale orginalne. baw sie dalej w podziwianie waldusia i " kurde " za przecinek, ogladaj wała przed telewizorem który " nie ma pracy bo nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem " jakież to orginalne że alkoholik i złodziej nie chce pracować ..... błagam Cie jeżeli tak podziwaisz tego gniota to ciekaw jestem czy Graczykowie to dla Ciebie stara wersja Rodzinki.pl.....

ocenił(a) serial na 3
SzymonekJR

Rodzinka.pl to jeszcze gorszy gniot niz rz...podales tylko cytaty ale nawet nie skumales ze piosenka wyborcza ferdka idealnie pasowala do wyborow prezydenckich w 2010 r. jak rowniez do tych parlamentarnych ale coz widac ze jestes psychofanem i w dodatku gamoniem...

ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

nie obrażaj ludzi pseudo "narodowcu" pierwszy do walki ...

ocenił(a) serial na 9
SzymonekJR

ale dzieki twojemu logo przynajmniej wiem skąd to zafascynowanie w Kiepskich ;]

ocenił(a) serial na 3
SzymonekJR

Pseudo narodowcu?Buhaha skad mozesz wiedziec ze pseudo skoro mnie nie znasz?!Utwierdziles mnie mnie tylko ze jestes idiota..Fascynacja moze nie ale lubie ten serial chcialem prowadzic z toba w miare normalna dyskusje lecz na takie dzieci neta nie ma rady.Czepiasz sie ze nardowiec?!Tak jestem narodowcem i ejstem z tego dumny a ty zaczowujesz snie jak czerwony zasrany lewak ! a teraz biegnij do kazi szczuki i do jej kolorowej albo przygarnij pod kolderke bierdonia!

ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

uwielbiam wasz brak argumentów w dyskusji który maskujecie wrogością i wulgaryzmami, coraz bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu że ANIFA ma racje ;] a biedroń zarabia 5 razy tyle co ty, to Cie boli ? że homoseksualista jest popularny i robi coś pożytecznego ? że jest posłem ? to się ucz, przestań udawać narodowca, i może jak dorośniesz i będziesz już dużym chłopcem zostaniesz też posłem ... .

ps: z uwagi że jednak jestem mądrzejszy a z głupim się nie dyskutuje bo sprowadza do swojego poziomu i niszczy doświadczeniem zakończę naszą polemike ( tzn rozmowę .. takie tłumaczenie dla Ciebie pier.... homofobie ) że już się nie dziwie że nie lubisz Rodziny Zastępczej, boli Cię że nie ma tam patologi i że gra Azjatka i Multka, milego bawienia się w faszyste :] ... Dmowski w grobie się przerwaca

ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

ps 2 : skąd wiem że jesteś narodowcem ? avatar ciołku ...

miło się dyskutowało ;] żegnam ozięble

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
e_rysiooo

do nicku szymonek przyczepil sie typek o nicku rysio ......

Natka_Rybicka

Serial wspaniały. Moje ulubione odcinki między 1-150. Fajne dialogi, zabawne. Nieliberalna rodzinka tak jak w Rodzince.pl. Wspaniali aktorzy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Natka_Rybicka

Dnem jest podawanie się za aktorkę. Wybrałabyś sobie do skopiowania kogoś o większym talencie chociaż.

ocenił(a) serial na 8
Natka_Rybicka

Zacznij żyć naprawdę a nie serialami .Serial jest bardzo dobry .Na dłuższą metę może się znudzić ale generalnie jest bardzo zabawny.To jest komedia nie serial o życiu.

ocenił(a) serial na 5
Natka_Rybicka

Serialik nie arcydzieło ale do oglądania.

Natka_Rybicka

Powiem tak, na twoim poziomie. Zapewne jesteś jakąś bezczelną małolatą albo na pewno osobą niedojrzałą i po prostu głupią. Owszem, gdybyś porównała ten serial, czy dialogi do klasyków komedii, a takowe istnieją, zgodzę się, iż trochę mu do nich brakuje. Ale jeśli uważasz ten serial za dno, to brak mi słów.. Scenarzyści, m.in. Robert Brutter, autor scanariuszy do 'Rancza' napisali bardzo dobrą pracę, ba, pisali ją przez co najmniej kilka lat. Serial to nie rzeczywistość, taki jak ten ma pokazywać sytuacje zabawne w sposób inteligentny, a także ludzki, kulturalny ale i normalny. I taka właśnie jest 'Rodzina Zastępcza'. Często bywa pouczająca, bohaterowie piętnują brak kultury, polskości czy chamstwo. Oglądam, ten serial od pierwszych lat emisji, czyli od moich lat wczesnoszkolnych, i muszę powiedzieć, że naprawdę dużo dał mi ten serial, dużo dobrego. Zainteresowanie Trylogią Sienkiewicza, rockiem, przeczytanie 'Ferdydurke' w liceum i jej zrozumienie to tylko niektóre dobre strony tegoż. Kończąc mój, już dość osobisty wywód chciałbym zaznaczyć, iż lepszego serialu telewizja już nie wyprodukuje, serialu mówiącym o życiu w sposób zabawny, takiego już nie będzie, nigdy.

Scientist30

Nie sądzę, że wypowiedź autorki postu jest sformułowana w odpowiedni sposób, ale to nie znaczy, że jest bezguściem. Mnie serial równiez drażni, jest strasznie patetyczny, czego w życiu sobie nie wyobrażam. Wszyscy są wspaniali, dobrzy wyrozumiali, a to przecież tylko jedna strona medalu. Z kolei kombinacje dzieciaków... Słów brak. Ja nigdy nie okłamałabym rodziców w tak bezczelny sposób, jak Filip, choć daleko im do tego serialoweg ideału. Nie rozumiem, dlaczego dobrzy polscy aktorzy grają w takim czymś. Uwielbia pan Piotra w TT, pana Boberka jako sayu, zaś pana Tomasza w gangsterskich komediach. Jednak to, co tu serwują mi nie odpowiada. Postacie są odrealnione, stereotypowe i jednolite.

ocenił(a) serial na 8
Natka_Rybicka

Jest , to jej zdanie ludzie ;/

użytkownik usunięty
Natka_Rybicka

Jakby wszystkie rodziny w Polsce mialy problemy jak w tym serialu, bylibysmy chyba idealnym spoleczenstwem ,jak np moralne skutki sciagania w szkole , na dodatek ten natretny i uprzykliwy policjant i ta wielka panusia Alutka ktora ma sie lepsza od innych

Natka_Rybicka

Zgadzam sie z autorka tematu, jakby wszystkie rodziny w Polsce mialy problemy jak w tym serialy bysmy mieli raj na ziemi, dodatkowo postacie wrecz ohydne pani Alutka ktora za grosz nie ma szacunku do innych ludzi, i ten policjant ktorego mozna okreslic dwoma slowami przykry i falszywy, pamietam jak w jednym odcinku podsluch podlozyl w domu u rodzinki Kwiatkowskich jak ktos ma nerwy niech sobie to oglada, ani to serial komiedowy ani obyczajowy, maly koszmarek

ocenił(a) serial na 7
Gibson69

Ludzie, zdecydowanie za bardzo się wczuwacie i za poważnie bierzecie do siebie te wszystkie seriale... Trochę luzu i dystansu.

ocenił(a) serial na 9
Leiard

Zgadzam się. Nie rozumiem takich dialogów jakie prowadzicie w tej dyskusji. Przejmujecie się serialem, którego na dodatek niektórzy z was nie trawią? Przeważnie jeżeli człowiekowi coś nie przypadnie do gustu to trzyma się od tego z daleka i wybiera to, co lubi. Tak, jak użytkownik Leiard napisał: trochę dystansu! Wpadać w furię i przelewać swoją złość na forum, bo serial mi się nie podoba... To po prostu śmieszne. Każdy ma prawo na swoją opinię, ale czy warto przyłączać się do takich zbędnych dyskusji jak wyżej?

użytkownik usunięty
Natka_Rybicka

Matko... A wiesz do czego służy pilot?[..]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones